Keresés

Részletes keresés

Aszpirin Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3091

Arról azért nagyon megvan a (cseppet sem pozitív) véleményem, hogy egy 7 éves eszköz, ami nem mellesleg valószínűleg elég drága volt (biztosan emlékszem, hogy az ennél is régebben vett, 64GB-os WiFi+GSM /tehát “fullextrás”/ eslőgenerációs iPad-em kerek negyedmillió forintba került akoriban), ma lényegében használhatatlan, mert nem lehet a legújabb oprendszerre frissíteni, és az appok már mind újabb oprendszert kérnek...

Még szerencse, hogy a 2009 évvégi iMac-em tökéletesen elboldogul a High Sierra-val is (frankón több mint 8 éve használom, és nincs is ingerenciám lecserélni), mondjuk az akkor elég jó specifikációnak számító 8 GB RAM-mal, 1TB winyóval és a gyorsabbik videokártyával lett rendelve...

Előzmény: Törölt nick (3089)
Sylvia94 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3090

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3089

Hát ez egy 7 éves ipad2, túl sokat ne várjál tőle.

Az appstore-ban oda van irva mindegyik mellé minimum milyen ios verzió kell neki.

Előzmény: Sylvia94 (3088)
Sylvia94 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3088

Modell : MC774FD/A

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3087

nézd meg a készülék modellszámát: Beállítások/Általános/Info/Modell

Előzmény: Sylvia94 (3086)
Sylvia94 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3086

Lehet hülyeséget kérdezek, de akkor már nem is lehet frissíteni? Meg régebbi appokat hol találok? Grafikusként 3 appra lenne szükségem! 

Vagy felejtős? :(

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3085

Valószínűleg régebbi ipad.Csak olyan appokat tudsz letölteni, amelyiknek van 9-es ios támogatása.

Előzmény: Sylvia94 (3084)
Sylvia94 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3084

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Az lenne a próblémám, hogy 9.3.5.-ös rendszer van az ipad-omon, és sajnos semmit nem tudok letölteni az App Storeba ... :( És még fríssiteni se tudom, mert azt írja , naprakész ! 

A segítséget előre is köszönöm ! :)

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3083

a már legalább 3 éves ipad sima air helyett vettem pár hónapja egy ipad 2017-et. és gyorsan merül. a macbook air-em is új, előbbi 10, utóbbi 12 órát bír elvileg, de nekem kb úgy tűnik, hogy a macbook kétszer olyan hosszú időt bír, mint az új ipad.

Előzmény: Aszpirin (3082)
Aszpirin Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3082

Nem csak te, ilyen panaszok mindenfelé láthatóak/hallhatóak.

 

Nekem Air2-essel eu nem tűnt fel iOS 10/11 viszonylatban, d pontos méréseket nem is csináltam. És ahhoz képest, milyen intenzív napi hasznalatnak van kitéve, már elég öreg is az az akksi (majdnem 3 éves, ha jól tévedek).

Egyébként milyen géped van? Csak azért kérdem, mert a gyorsabb akksimerülés egy idő után elkerülhetetlen, és nálam egy iPhone 5s esetében anno hirtelen következett be (nem lett használhatatlan az akksi, csak egyszer dsak arra lettem figyelmes, hogy csak párórán át bírja azt a fajta intenzív akkumeritő használatot, amit korábban akár fél napig is bírt).

Előzmény: jazzcool1,2 (3081)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3081

Csak en erzem ugy, hogy az ios 11-gyel gyorsabban merul az akksi? 

StakkaBoo Creative Commons License 2018.01.29 0 0 3080

Sziasztok

 

Leejtettem az ipad air 2-met.Nem tört be de elszàllt a kijelző.Csak csikok vannak.

 

Tudtok ajànlani bp-en jó szervizt ahol nem horror àron dolgoznak?

1976Ati Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 3079

teszt, hogy hova küldi, ha írnak nekem

Előzmény: 1976Ati (3078)
1976Ati Creative Commons License 2018.01.22 0 0 3078

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha van egy 10 éves iPad-em és működik is rajta jól a program amit használok, de ha többet is szeretnék, pl. elmenteni vagy extrák stb., akkor meglehet venni. De attól tartok, ha megveszem, hogy az már csak az újabb modeleken futtatható verzió lesz. 

Tud nekem ebben valaki segíteni, hogy ez hogy szokott lenni ebben az esetben?
Merjem-e megvásárolni a szoftvert és, hogy ilyenkor a 10 évvel régebbi programot kapom meg?

Mert a régi modelhez eddig kaptam mindig egy régi verzióra való telepítési lehetőséget...

Válaszotokat, segítségeteket elöre is köszönöm! 

Model:
- A1337 iPad Wi-Fi/3G/GPS
- MC497B
- Oprendszer: 5.1.1.

Attila

Milanetti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3077

Segítségre lenne szükségem. 

Több, mint 1 évvel ezelőtt vettem egy Apple Ipad 3-at, 32 gb-os. Szuperűl működik. Wifin használtam mindig, gyors, semmi gond nincs vele. Múltkor egy gondolat, kipróbálom a mobiladat funkciót. Betettem egy sim kártyát. Pinkód, beír. Nem volt adatalapú netezés, mert kiderűlt, nem volt a kártyán pénz. Megnéztem egy telefonon, valóban 0. Töltöttem rá 3 ezer ft-ot. Vissza a tablettbe. Sajna zárolta a kártyát. Beírtam a pin kódot, lefagyott. Kivettem a kártyát, percenként 3-szor kiírta, nincs benne sim kártya. Ok-t kellett állandóan nyomni, különben nem lehetett semmit a tablettel csinálni. Visszatettem a kártyát, akkor meg a zárolás miatt kellett ok-t nyomni. Most elértem odáig, hogy kivettem a kártyából a pin kód kérését. Beállítottam az adatforgalmat. Kiírja, hogy nincs szolgáltatás, de nem kell percenként 3-szor ok-t nyomni. Ha kikapcsolom az adatforgalmat, akkor igen. Ha kiveshem a kártyát, akkor is. Csak most meg az a baj, ha altató üzemmódba rakom, akkor valamit aktiváltatni akar. Magára hagytam az eszközt, alig bírtam a főképernyőt behozni.

Mi lehet a hiba? Lehet, kártyafüggő a készülék? Másik szolgáltató kártyája kell bele? Vagy mi miatt hülyült meg az eszköz?

számítógépre tettem, valami miatt nem szinkronizál, pedig a kábelen rajt van a szinkronizálás ikon. 

gaborpejko Creative Commons License 2018.01.07 0 0 3076

Beállítások,  -  Fiókok és jelszavak  - iCloud - Fotók- iCloud fotokönyvtár be van kapcsolva?

Előzmény: vation (3075)
vation Creative Commons License 2018.01.05 0 0 3075

Sziasztok,

 

iCloudban tudna segíteni valaki?

 

A gondom hogy nem tölti fel a képeket, pedig van tárhelyem, van regisztrációm, mindenféle pipa lehetőséget kipróbáltam már, de mégsem tölti fel a képeket.
Telefonon azt írja, hogy kevés a lemezterület a 650 kép feltöltéséhez, de van 200gb szabadon.

 

Weben be tudok lépni, kontaktokat látja, viszont ha fotókra megyek nem jelenik meg semmi, hibát ír.

 

Köszönöm

Mr Beann Creative Commons License 2018.01.04 0 0 3074

Sziasztok!

 

Ipad 2017 128Gbyte változatot szeretnék vásárolni.

Ha valakinek volna eladó példánya, kérem jelezze.

 

Előre is köszönöm.

gpunk Creative Commons License 2017.12.17 0 0 3073

Sziasztok!

Hátha ti tudtok tanácsot adni.

van egy ipad4-esem. Üres járatban 70% a memóriahasználat.

A gondom, hogy lassú az egész. Azok a speciális programok amiket használok wifivezérlésű eszközöket babrálnak. ÍGy a wifi átvitele is lassú.

csináltam gyári visszaállítást de ugyan úgy lassú.

szóval ez normális? Ennyit tud az eszköz?

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 3072

Az az átfogó EU-s apple garancia még létezik? Régebben regisztráltad a készüléket a honlapjukon , és onnantól egy évig élt a garancia, függetlenül attól a bolt mit mókol.

Előzmény: Aszpirin (3068)
Traugutt Creative Commons License 2017.12.12 0 0 3071

Köszi, igazad van. Meg fogom gondolni.

Van rá módszer, hogy külső usb-s tárhelyet kapcsoljak hozzá?

Előzmény: Aszpirin (3070)
Aszpirin Creative Commons License 2017.12.12 0 0 3070

Akkor talán jó is, hogy megemlítettem. Bizony, ha kell a GPS, akkor a mindenképp 4G-s változatra utazz, esetleg kisebb hattértárral (felhasználástól függ, át kell gondolni a dolgot, nekem egy 64 GB-os WiFi+4G Air 2-esem van, és még több mint 20 GB szabad területem van... de mint írtam, ez attól függ miket akarsz rajta tartani... 256 GB rengeteg...)

Előzmény: Traugutt (3069)
Traugutt Creative Commons License 2017.12.12 0 0 3069

Na, ezt sem tudtam. Hogy ebben nincs gps.

Előzmény: Aszpirin (3067)
Aszpirin Creative Commons License 2017.12.12 0 0 3068

Tudomásom szerint: a nevetséges magyar áfát mindenképp be kell fizessék, ha itthon forgalmazzák. Sőt, a vámot is, mega az afat a vamra is :-).  Ha ezt megkerülik, az már nem szürke-, hanem feketeimport, és áfacsalást követnek el, amiért a NAV lekapcsolhatja az egész boltot, lásd a az egyik legnagyobb itthoni webshop körüli botrányt.

A “szürkeimport” inkább arra vonatkozik, hogy nem az Aplle általi hivatalos magyar forgalmazói “csatornán” keresztül szerzik be, hanem kinti csatornán, és ők maguk importálják, ami önmagában tudtommal nem törvénybe ütköző, de a gyártói garancia elvesztésével jár(hat). Az ilyen szürkeimportos cuccok garanciális javítása ezért körülményes lehet (általában a boltok vállalnak rá garanciát, és a javítás gyakran jó hosszú időt vezs igénybe...)

Előzmény: Törölt nick (3066)
Aszpirin Creative Commons License 2017.12.12 0 0 3067

Azért fölöttébb kíváncsi vagyok, ha Amerikából hozzák be legálisan, hogyan lesz 220-230 ezer forint egy 256 GB-os verzió, miközben befizetik a 8%vámot, majd az egészre a 27% ÁFÁt... Mert ha még a szállítási (és egyéb) költséget és a profitjukat is figyelembe vesszük, akkor nettó 550 dollár körüli nagyker áron kell beszerezzék a kint nettó 799 dolláros kiskereskedelmi árú 256 GB-os iPad Pro 10,5-öt... De ez valószínűleg az ő titkuk marad... Nyilván nagy tételben ad valami brutális kedvezmény rá az Apple

Mindenesetre 220-230-ért még akkor is bőven megéri, ha venni kell hozzá egy átalakítót vagy neadjisten egy európai töltőt. Kérdés csak a garancia-érvényesités.

Ez persze a “csak wifi”-s változatra érvényes, a WiFi+4G (“WiFi+Cellular”) modellekkel, amit a tengerentúlról hoznak, már vigyáznék, mert egyáltalán nem biztos, hogy azok jól működnek az itthoni 4G hálózaton.

Egyébként most nézem, a “WiFi-only” iPad Pro-kban ugyanúgy nincs GPS, mint korábban minden “WiFi-only” iPad-ben. Csak infóként jegyeztem meg, ha valakinek fontos lenne a pontos helyzetmeghatározás vagy navigáció iPad Pro-val...

Előzmény: K Nándor (3064)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 3066

Ugyanaz megy mint a mobiltelefonoknál, 'szürke' import, a nevetséges magyar áfa miatt.

Előzmény: Traugutt (3065)
Traugutt Creative Commons License 2017.12.11 0 0 3065

Köszönöm.

Előzmény: K Nándor (3064)
K Nándor Creative Commons License 2017.12.11 0 0 3064

Kulfoldrol hozzak be, tobbnyire Amerikabol, legrosszabb esetben a toltohoz atalakito kell. Magyar nyelv mindegyikben van, fuggetlen a vasarlas helyetol. 

Előzmény: Traugutt (3063)
Traugutt Creative Commons License 2017.12.11 0 0 3063

Sziasztok!

 

Gondolkodom egy iPad Pro10,5 vásárlásán.

A kisebb webshopokban "már" 220-230ezer között is kapható a 256 GB-os verzió, míg az iStyle-nál ugyanez 296e.

Van valami trükk a kisebb shopok áraiban?

Pl. nem magyar, nincs benne töltő stb.

 

Van ebben tapasztalatotok?

 

Kösz.

Hümmere a kalapács Creative Commons License 2017.11.23 0 0 3062

Ok, vegul is elfer! 

Előzmény: Aszpirin (3061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!