Keresés

Részletes keresés

Alfika Creative Commons License 2013.09.01 0 0 225

Igen. Nem.

Előzmény: tody2121 (224)
tody2121 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 224

Sziasztok!

 

Adott egy HTC Desire C telefon.

A katalógus szerint 4GB belső tárhelyel rendelkezik. Rádugom a sz.gépre és kb. 100MB-ot lát ebből.

Ez normális dolog? Szabadon csak kb. 100MB használható fel?

Gondoltam arra, hogy az operációs rendszer fog el ennyi helyet, de akkor írná, hogy kapacitás 4GB, ebből szabad 100MB.

De nem így van, hanem majdnem 100MB a kapacitás és 57MB szabad tárhely.

 

Mindenképpen kell egy külső memória kártya, nem tudom használni a belső 4GB-ot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

botiwrx Creative Commons License 2013.07.25 0 0 223

Az adatkapcsolat le van tiltva, hiszen azért nem tud a netre menni. Inkább azt kéne kideríteni, hogy mi kéri az internet kapcsolatot, nem-e valami automata szinkronizálás kéri a netet, mint például az időjárásjelentés

Előzmény: doki07 (220)
botiwrx Creative Commons License 2013.07.25 0 0 222

botiwrx Creative Commons License 2013.07.25 0 0 221

Üdv,

Egy barátomat a mai reggel bekapcsoláskor ez a kép fogadta a Desire-jén:

Billentyűkre nem reagál, egyedül az akksi kivét működik. Valami ötlet? 

doki07 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 220

Ki tud gyorsan segíteni? HTC HD2 Mobil 6.5 Állandóan fel akar mászni a netre, de nem tud,ezért 5 másodpercenként hibaüzenet jön. Már a frász kerülget. Nem találok a menüben olyant, hogy letilthatnám az adatkapcsolatot. 

Előzmény: Alfika (219)
Alfika Creative Commons License 2013.03.23 0 0 219

Nos előszöris a szinkronizáció... Mivel akartad szinkrnizálni? Mert a pc kell hozzá egy program, amivel szinkronizálod, csak simán a pc-vel nem lehet.

Az alkalmazások áthelyezéséről pár szóban...

Ne írtad milyen android, hányas verziószámú van a telefonodon. Ez azért fontos, mert 2.2-től már támogatott androidon belül is az alkalmazások áthelyezése, illetve a kártyára telepítés...

Ha 2.1 van a telefonodon, már pedig sejtem hogy ez van, mivel 2010-es telefon modellről beszélünk, akkor sajnos nem lehetséges az alkalmazások áthelyezése, úgy mint alkalmás áthelyezése. Csak és kizárólag linkeléssel oldható meg. Root-olni kell a telefonod, aztán a memórikártyát ketté kell particionálni, csinálni kell egy kcsi kiterjesztett particiót mondjuk 512megásat ext2, vagy ext3-as fájlrendszerrel. Erre azért van szükség, mert ide fogja átrakni a teló a programot amit "linkelni" fogsz. Ezután kell a Link2SD nevű program, amit feltelepítesz, és onnan más simán lehet "átlinkelni" progikat a kártyára, és beállítható az autómata linkelés, tehát új alkalmazás telepítés után autómatikusa átrakja (átlinkeli) azt a sd kártya kiterjesztett particiójára.

Tehát 2.1-es android esetében root, sd particionálás, és link2sd progi. Ezekre keress rá a google-el, nem olyan vészes :)

Szintén 2.1-es android esetében alternatív megoldás, hogy frissíted a rendszered, 2.2-es, vagy 2.3-as androidra. Nem tudom hivatalosan meddig van támogatva a készüléked, lehet hogy elérhető hozzá hivatalos frissítés, lehet hogy nem. Ezt neked kell kiderítened :) Ha nem érhető el, akkor még midig van lehetőséged un. főzött rom telepítésére. A főzött romok álltalában más telefonokról átportolt rom át van alakítva az adott készülékre. Ilyen biztosan van a tiédhez is. Ezt azért is javasolnám, mert így léyegesen többet kapsz, magyar lehet az android-od, és a 2.3-as rendszer jóval fejlettebb mint a 2.1, jobb a memórikihasználása, fejlettebb az energigazdálkodása.

Tehát erre keress google-el htc desire rom, htc desire főzött rom telepítése...

Ha valami véletlen folytán mégis 2.2-es vagy 2.3-as android van a a telefonodon, akkor simán az alkalmazások kezelésében át tudod pakolgatni az sd-re a progikat anélkül hogy particionálni kelle a kártyádat. Ebben azesetben ha root-olod a készüléked, szintén a link2sd progit ajánlom, mert ezzel jóval egyszerűbb, és azt is engedi áthelyezni amit az android esetleg nem. De ebben az esetben már lesz olyan menüpont hogy áthelyezés, nem kell linkelni.

Remélem eme rövid szösszenettel tudtam kicsit segíteni :)

Előzmény: megyek (213)
Alfika Creative Commons License 2013.03.23 0 0 218

Rájöttem, te egy jószívű ember vagy. Osztod itt az észt, pedig neked sincs belőle sok...

Egyébként ismerem a link2sd-t, lehet hogy régebb óta használom mint te :)

Előzmény: MJ60 (216)
Alfika Creative Commons License 2013.03.22 0 0 217

Aham persze, és root-olni nem is kell hozzá a telefont ugye? Csak simán letöltöd, és már pakolgatsz is ugye?

Előzmény: MJ60 (216)
MJ60 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 216

MIUI romos telefonon a markettről letöltött cuccok 85-90%-át átlehet pakolni. Erre találták ki.Először ki kell probálni ,utána lehet véleményt mondani róla.Üdv.

Előzmény: Alfika (215)
Alfika Creative Commons License 2013.03.21 0 0 215

Az sem "csak" így van ám...

Előzmény: MJ60 (214)
MJ60 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 214

Töltsd le a marketről a Link 2SD -t és pakolhatod az sd-re a progikat.

                                                                                                               Üdv.

Előzmény: megyek (213)
megyek Creative Commons License 2013.03.21 0 0 213

segitséget kérek adott a HTC Desire vas amin ha syncronizálni akarom a pc -vel azt irja ki miután elinditotam a müveletett azt irja ki hogy " nem lehet kapcsolatokat másolni a PIM-röl (1003) ilyenkor mit tudok csinálni és van még egy kérdésem hogy tudom a belsö memoriából a sd kártyára át tenni programokat hogy ne a belsőt memot terhelje
sajnos nem magyar a készülékem és igy elég nehéz müködni rajta
várok segitséget
Péter

radai@tvn.hu

*émy Creative Commons License 2013.03.20 0 0 212

Visszavittük és elvileg a gyártónak küldik most vissza. Kíváncsi vagyok mi lesz a válaszuk :)

MJ60 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 211

Valami csoda folytán sikerül megjavitani,remélem közzéteszed itt a forumon.

Előzmény: Bala84 (210)
Bala84 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 210

A szeretett szó, azért picit erős :) Sajnos nem tudom eladni, mert az a vevővel szemben elég nagy kiszúrás lenne. Ahhoz viszont drága (80eFt), hogy csak úgy kihajítsam a kukába. Írtam nekik 2 napja egy szívhezszóló levelet (vszínű, hogy magasból tesznek rá), nagyon kíváncsi leszek, hogy mit fognak írni rá. Arra azért kíváncsi lennék, hogy az újabb szériás telefonok is ugyanígy fagynak folyton? A HTC, pedig ha ilyen készülékeket gyárt, akkor menjen csak a süllyesztőbe!

Előzmény: MJ60 (209)
MJ60 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 209

ha ez igy van akkor szomorú vége lessz a HTC-nek. előbb utóbb a régebbi készülékek elkapják a betegséget, és végük van.Lehet hogy eljött az idő megszabadulnia szeretett készülékektől???/amig van rá lehetőség./

Előzmény: Bala84 (208)
Bala84 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 208

Az a baj, hogy a hibajelenség nem egy bizonyos töltöttségi szintél jelentkezik, nem befolyásolja a töltöttségi szint... Egyszerűen, amikor a telefon úgy gondolja (általában beszélgetések után egyből) indul újra... Nem gondolnám, hogy ez akksi probléma! Illetve az már fura, hogy nekem mind a két telefon ugyanazt csinálja. Már a SIM káryára is gyanakodtam, így kicseréltem egy teljesen új Micro Simre, nincs változás... Szerintem egyszerű széria hibáról van szó, amit a drága HTC nem ismer el és nem javít, mivel ez egy rég piacon lévő modell, így nem éri meg már fejleszteni és kijavítani a hibát.

Előzmény: MJ60 (207)
MJ60 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 207

.Azért én kipróbálnám egy másik aksival. akkor ki lehetne szűrni ,hogy a telo vagy az aksival van probléma.tanulmányozd á tezt az oldalt.http://logout.hu/cikk/htc_desire_akkumulator-kalibralas/bevezetes.html

Előzmény: *émy (205)
Bala84 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 206

Kedves "*émy"! Nem akarlak elkeseríteni, de én 2012.07.hónapban vettem egy HTC készüléket (függetlent) és ugyanaz a hibajeleneség volt mint neked... Én 4-szer vittem vissza a szervízbe 3 szor szoftvert frissítettek, nem tűnt fel a dilettáns szervizeseknek, hogy ha az első nem használ, akkor felesleges még hármszor ugyanazt a szart csinálni! Ebből nekem az következik, hogy nagy ívben tesznek rá, hogy valóban mi a baja és felületesen kezelik a problémát (vagyis nem kezelik). Közben persze folyamatosan kontaktban voltam a technikai kiszolgálásukkal, akik természetesn hard resetet és hasonló okos dolgokat tanácsoltak, persze eredménytelenül. A telefon állaondóan, napi többször újraindult, a végén már az alsó navigációs billentyűkre sem reagált! Bepöccnetem és írtam nekik, hogy a fogyasztóvédelmhez fogok fordulni és ezután a 4. szervízelésen kaptam egy új telefont. Nagy volt az öröm, mert tökéletesen működött 1,5 hónapig, majd három napja újra elkezdte ez a készülék is ugyanazt csinálni mint a régi, most már 2 szer indult újra... Szóval innentől kezdve biztos, hogy ez típushiba, csak a tetves HTC-nél ezt nem ismerik el, pedig nyilvánvalóan tudják... Szóval most itt tartok, hogy a cserélt telefon sem jó. Írtam nekik ismét (választ még nem kaptam), de a türelmem véges, most már csakazért is végére járok a dolognak és nem fogom annyiban hagyni, mert eléggé felhúztak a szar telefonjukkal! Olvasgattam több fórumot is és ez az újraindulás minden típusnál előfordul, hogy milyen rendszerességgel azt nem tudom. Tehát többet az életben nem veszek ilyen nagyhatár fost mint a HTC és ezt tanácsolom mindenkinek, aki ebben gondolkodik!!! Az indulatosságért elnézést, nem kívánom senkinek ezt a kálváriát! Nekem a telefon munkaeszköz, ezért kellemetlen ennyire számomra ez a hiba és az egész szervíz és HTC "támogatás". Nagyon bízom benne, hogy ezek a csodálatos készülékek, hosszú távon meghozza a cégnek a kiváló üzleti eredményt!!!

Előzmény: *émy (205)
*émy Creative Commons License 2013.03.15 0 0 205

Sziasztok. Én nem rég kaptam egy ilyen telefont, de pár hét után folyamatosan újraindította magát, az újraindítás után pedig ott volt fent a "hibajelentés küldése a htc-nek" szöveg. Volt mikor percenként indította magát újra, befagyot az aksi állandóan lemerült, de úgy, hogy előtte töltöttem fel, nem használtam és kb 1 óra múlva 0%-on volt az.... Visszavittük, ott valamit csináltak vele, majd visszaküldték, hogy kész, nem találtak benne semmi hibát... Ma bekapcsoltam, beállítottam és megint elkezdte az újraindításait.... :( Valakinek volt hasonló gondja? Mitől lehet ez? Megint vigyem vissza? =/

driver20 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 204

Sziasztok,

 

Most vettem egy HTC Desire C telefont.

Kettő kérdésem lenne:

1. az alsó három billentyűzetet nem lehet beállítani, hogy világítson? (este elég nehezen találom meg, mivel most szokom még)
2. üzenet vagy nem fogadott hívást hogy jelzi? az eddigi telefonjaimon, ha volt új esemény, akkor villogott egy LED az elején.

Köszi

Alfika Creative Commons License 2013.02.27 0 0 203

Pc re nem tudom mivel, de a memóriakártyára le lehet... Marketen "sms backup&restore" ezzel le tudod menteni kártyára, majd a reset után ezt a progit újratelepítve szépen vissza tudod tenni a korábbi mentést :) Ugyan ez létezik híváslistára is "call log backup"...

Előzmény: ZanaRob (202)
ZanaRob Creative Commons License 2013.02.27 0 0 202

Rendben. Nagyon köszönöm!

 

Az sms-eket pc-re le lehet menteni (majd onnan egy részét a visszaállítás után visszatölteni) vmi kis alkalmazással?

 

Alfika Creative Commons License 2013.02.23 0 0 201

Nem maradnak meg. Sms-ek, névjegyzék, telepített app-ok, egyéni beállítások eltűnnek. És igen, amemóriakártyára telepített app-ok is. Az a helyzet, hogy amikor te a memóriakártyára telepítesz egy app-ot, akkor az nem teljesen van a kártyán. Nagy része tt van, de egy része van a telefonban is, és mivel a telefonban lévő kis része törlődik, a többit nem látja addig, amíg az adott app-ot újra nem telepíted. Tehát az adott app minden adata beállítása megmarad, de újra kell telepíteni, hogy a telefon tudja hogy az ott van.

Előzmény: ZanaRob (199)
MJ60 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 200

a memoria kártyát én kivettem mielőtt vissza állitottam volna  a gyári állapotra.a telorol tedd át a névjegyzéket a sim -re és minden rendben lessz.

Előzmény: ZanaRob (199)
ZanaRob Creative Commons License 2013.02.23 0 0 199

Igen, ezt olvastam én is a leírásban. De sajna nem derül ki (számomra), hogy a telefonkönyv névjegyzék és az sms-ek megmaradnak-e egy ilyen gyári visszaállításnál.

A memória kártyára telepített app-ok is eltűnnek?

Előzmény: MJ60 (198)
MJ60 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 198

A gyári visszaállítás véglegesen törli az összes adatát és egyéni beállítását, és eltávolítja az összes letöltött és telepített alkalmazást. A gyári alapállapotba állítás előtt mindenképpen végezzen biztonsági mentést azon adatairól és fájljairól, amelyeket meg szeretne őrizni.Üdv.

Előzmény: ZanaRob (197)
ZanaRob Creative Commons License 2013.02.21 0 0 197

Okés. Köszönöm!

Ha visszaállítom a gyári beállításokat, akkor milyen adatok vesznek el? Miket célszerű előtte lementeni a telóról?

 

Előzmény: MJ60 (193)
vén szamár Creative Commons License 2013.02.14 0 0 196

Sorry, sikerült beállítanom.

 

Előzmény: vén szamár (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!