Keresés

Részletes keresés

eddie23 Creative Commons License 2018.05.11 -1 0 6329

Szuper, köszi! Balira a 4 napos ubudi csillagtúrát javaslod, amit a másik topicban írtál?

Előzmény: W.L. (6328)
W.L. Creative Commons License 2018.05.11 0 0 6328

Akkor szuk egy het Javan:

1: erkezes Yogyaba, varosnezes

2. Brobudur es Prambanan, berelt autoval lehetoleg hozzajuk veve a Mendut, Sambisari, Kalasan, Sari, Plaosan es Sewu templomokat is

3. Solo (mindket palota!), Candi Sukuh, Sewu es Ketek

4. Repules Surabayaba, taxi Cemoro Lawangba, utkozben Candi Gunung Gangsir, Madakaripura vizeses

5. Bromo napkelte, utazas Baluranba

6. Baluran Nemzeti Park, delutan irany Banyuwangi

7. Hajnali Ijen kirandulas, utana komppal irany Bali. Elerheto meg Ubud vagy Del-Bali is aznap.

Ez tenyleg csak szuk egy het mert ugye az elso es utolso napok nem egesz napok Javan, de mennyivel tobb beleferhet igy is mint csak Borobudur, Prambanan es Bromo! :-)

Es igy maradt egy teljes hetetek Balira.

Ha Bromonal befejeznetek Javat, akkor repulovel ugye mar az 5. nap delutanjan Balin lehetnetek.

Előzmény: eddie23 (6327)
eddie23 Creative Commons License 2018.05.11 -1 0 6327

4 nap Yogya a terv, aztán Surabaya repülővel, aztán Bromo. Tudom, hogy csak Kelet-Jáván el lehetne tölteni 2 hetet, de sajnos csak bruttó 14 napunk van, amibe a KUL oda-vissza utazást is bele kell számolni. Ezért gondoltam, hogy kb 1 hét Java, aztán 5-6 nap Bali. A végére azért jó lenne 1-2 lazább nap is, de ha van jobb javaslatotok, akkor szívesen veszem. 

Előzmény: W.L. (6326)
W.L. Creative Commons License 2018.05.10 0 0 6326

Lehet, pl eredetileg Yogyara is csak egy napot szant, csak Borobudurt es Prambanant tervezve.

Pedig azert magat a varost is erdemes megnezni, mikent a szomszedos Solot is.

De mindenki mas, sokaknak eleg a "kotelezoket" kipipalni.

Előzmény: Ka Pál (6325)
Ka Pál Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 6325

Hátha átgondolja ezután. Lehet, csak információ hiányban szenved ;O).

Előzmény: W.L. (6324)
W.L. Creative Commons License 2018.05.10 0 0 6324

Yogya es Bromo kozott annyi latnivalo van a kozvetlen utvonal menten is, hogy sajat (berelt) autoval erdemes 2 napra tervezni az utat, hogy beleferjenek. Busszal vagy vonattal megallas nelkuk utazva ezekbol persze semmit nem latni.

Bromotol a fo utvonal mind Surabaya mind Banyuwangi fele Probolinggoig azonos, onnan azonban Surabaya reptere csak 2, mig Banyuwangi 4 oras ut. Banyuwangitol Del-Bali vagy Ubud, ahova a legtobben akarnak menni, tovabbi 4 ora. Ez a hosszanbbbbb utvonal nyilvan azoknak eri meg akiket nagyon erdekel Ijen (plusz egy ejszaka ott vagy Banyuwangiban), a kelet-javai nemzeti parkok mint pl Baluran, vagy Nyugat-Bali.

Nekem ugy tunik, a kerdezo forumtars inkabb gyorsan utazna es csak a legfobb latnivalokra kivancsi.

Előzmény: Ka Pál (6323)
Ka Pál Creative Commons License 2018.05.10 -2 0 6323

Én végigi autókáztam az utat Yogjakartából Bromóig. A tapasztalat alapján, ha újra csinálhatnám, repülővel tenném meg az utat, semmit nem tett élményben hozzá (sőt inkább fárasztó és unalmas nap volt) a jávai utunkhoz az elfurikázott egész nap: reggel 8-kor indultunk és sötétben értünk a Bromóhoz. Repülővel kényelmesebb, rövidebb út után, már délután láthattam volna a krátert és el tudtam volna képzelni, hogy a kráter szélén elszürcsölt sör mellett nézem végig az alkonyati fényeket... Bár lehet ezért volt számomra ütősebb a hajnali első látvány.

Szerintem Ijent érdemes útba ejteni, ha az idő nem szorít. Magam részéről ajánlanám ezt a túrát, teljesen más élmény,  mint a Bromo. Ha a két legérdekesebb kelet-jávai vízesést is meg akarod nézni, további még egy napot hozzáadhatsz a tervhez :O))).

Bromótól Surabaya és Banyuvangi szinte azonos távolságra van. Amennyiben Bali, nem Kutát jelenti, hanem a szigetet körbejárni, akkor megfontolandó a szárazföldi megközelítése (én ezt csináltam). Ha Ijent is beiktatod a programba, akkor meg egyenesen botorság lenne visszaautózni/buszozni Surabayába...  

Ajánlanám becses figyelmedbe Balin snorkellezéshez Menjangant, itt kipihenhető lenne 1-2 napban a tűzhányók (és vízesés mászás túra?). Pl. Mimpi Resort... Aztán tovább csorogni az északi parton, néhány napra megállni Lovinában és onnan túrázgatni, majd tovább Amed, Ubud, reptérhez közelebbi, ízlés szerinti feredőzős rész és ezekről a helyekről csillagtúrázni. A véleményem szerint túl értékelt Ubud helyett így rövidebb autókázásokkal, olcsóbb és aligha csúnyább, viszont nyugisabb szállásokkal, kevésbbé fárasztó a látványosságok bejárása.

A yogjakartai reptéren a taxikat, pultnál fizetett, fix díjakkal lehet igényelni és utánna a kapott cetlivel a soron következő autóval mehetsz.  A reptéri taxiban ülve ugye igen/nem választási lehetőséged lesz  a következő napi túra árára rákérdezve. Gondolom legalább 1 napos szállásod lesz Yogjában -bár szerintem legalább 3 éjszakát/4 napot is bőven megér a város Prambanan-Borobodur túrát is beleszámolva-, a városban nagyobb alku lehetőséged lenne taxit fogni Borobodurhoz, ha nem szorít nagyon de nagyon az idő, én ezt javasolnám...

Befizetett túrát/guide-ot semmiképp nem ajánlanám, teljesen felesleges és kis alku gyakorlattal a taxi jóval olcsóbb.

Előzmény: eddie23 (6317)
ISIS/002 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 6322

Igen, olvastam a beszámolókat és remélem addig még mások is megosztják majd itt a tapasztalataikat.

Előzmény: W.L. (6321)
W.L. Creative Commons License 2018.05.10 0 0 6321

Szerintem a Kri resortban lesz wifi, de amugy mukodik a mobilnet is Telkomsel kartyaval.

Es valoban, Raja Ampat a buvarkodason kivul is sokat tud nyujtani, vetek lenne kihagyni a tengerszint feletti szepsegeket. De errol iden itt mar tobben is irtak.

De a te utad meg jo messze van! :-)

Előzmény: ISIS/002 (6320)
ISIS/002 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 6320

Köszönöm. Habár gondolom nem a WI-Fi lesz a legfontosabb. Nem is tudom, hogy egyáltalán ott működik-e valamelyik szolgáltató....

Én magánban szerettem volna menni, már az árak miatt is, de sajnos  ( itt nem részletezett okok miatt ) nem így lesz.

Búvárokkal megyünk  2019.április-ban. Kri-n leszünk a Kri Eco Resort-ban.......

Azért szeretnék  pár kirándulást tenni a környező szigetekre ha már végre eljutok oda...

Előzmény: W.L. (6316)
eddie23 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 6319

Köszi szépen, akkor szerintem repülés lesz Surabayáról :)

Előzmény: W.L. (6318)
W.L. Creative Commons License 2018.05.10 0 0 6318

Egy nap eleg Borobudurra es Prambananra, de magara Yogyara is jo ha van egy masik nao.

Egy harmadik meg Solora es a tole keletre levo templomokra.

Szerintem guide nem feltetlenul kell, kocsit soforrel pedig konnyen talaltok.

Akar erkezeskor a repteren is megalkudhattok egy taxissal.

Bromohoz vegkepp nem kell guide.

Eleg egy taxis aki elvisz Cemoro Lawangba meg vissza a repterre.

Ott befizethettek a hajnali dzsipes kirandulasrs, annak soforje visz ahova kell.

Nem lesztek egyedul, nem tudtok eltevedni! :-)

Ijent beiktatni jocskan meghosszabbitana a Balira jutast, errol neked kell dontened, megeri-e.

Előzmény: eddie23 (6317)
eddie23 Creative Commons License 2018.05.10 -1 1 6317

Szia!

Biztos volt már szó róla, de ha pont feljött, én is kérnék egy kis segítséget :) Mi 2 hetet gondoltunk megosztani Java és Bali között. 

KL-ból repülünk JOG-ba, ott elvileg 1 nap alatt meg lehet nézni Borobudurt meg Prambanant. Igaz elég ott helyen valami sofőrt/guide-ot fogadni, és ezek viszonylag olcsók?

JOG-ból mennénk Bromohoz, de elég hosszúnak tűnik az út, szívesebben repülnénk Surabayába. Érdemes előre lefoglalni a guide-ot, aki kijön a reptérre, majd másnap terepjáró hajnalban Bromohoz? Vagy foglaljunk szállást, taxizzunk oda és majd a szálláson intézzük?

Bromo után pedig a kérdés, hogy érdemes továbbmenni Ijen vulkánt is megnézni és onnan Ketapang, majd Bali, vagy pedig vissza Surabayába és onnan repülni Balira?

Köszi!

Előzmény: W.L. (6310)
W.L. Creative Commons License 2018.05.09 0 0 6316

Inkabb Jakartaban. De ha a repteten nem megy, akkor Sorongban a varosban is kell lennie Grapari Telkomsel irodanak, ahol megcsinalhatjak.

Mi nem ugy jon ossze Raja Ampaton, ahogy szetetted volna?

Es egyaltalan mikor mentek, es hova?

Előzmény: ISIS/002 (6315)
ISIS/002 Creative Commons License 2018.05.09 -1 0 6315

Köszönöm. Úgy néz ki, hogy 2019-ben össze jön Raja Ampant . Igaz nem feltétlen úgy, ahogy én azt elképzeltem, de végre... Jakarta-ban a reptéren tudom intézni, esetleg Sorong???

Előzmény: W.L. (6314)
W.L. Creative Commons License 2018.05.09 0 0 6314

Jo esellyel mar blokkoljak, mire ujra jossz.

Ez esetben alighanem legegyszerubb ujat venni, de ugyelj arra, hgy mar a vetelnel regisztraljak is, kulonben egy nap mulva meghalhat.

Előzmény: ISIS/002 (6313)
ISIS/002 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 6313

Szia W.L.  Ez azt is jelenti, hogy ha nekem van SIM kártyám régebbről, akkor arra már nem fogok tudni rátölteni. Újat kell vegyek? 

Előzmény: W.L. (6312)
W.L. Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 6312

Illetve neked meg annyit, hogy mivel Balirol Lombokra is mentek, erdemes onnan repulovel menni Surabayaba, megsporolva a Balira valo visszautat. Lombok - Surabaya repulovel csak kb 7ezer Ft.

A surabayai repterrol ha sporolni akartok taxizast kilove, akkor Damri busszal menjetek be a Bungurasih buszpalyaudvarra, onnan pedig busszal Probolinggoba. Ehhez a verziohoz meg delelotti geppel induljatok Lombokrol!

Bromo utan Probolingobol mehettek busszal Balira, vagy vissza Surabayaba es repules.

De ha mar ott vagytok, erdemes lenne Javabol kicsit tobbet is latni... Lomboknal sokkal tobb latnivalo van Javan, Lombok inkabb strandolni jobb.

Előzmény: Magic_happens (6309)
W.L. Creative Commons License 2018.05.08 0 3 6311

Indonez SIM kartyak, internetcsomagok - FONTOS!!!

Bevezettek a SIM kartyak kotelezo regisztraiojat.

Ez indonezek szamara eleg egyszeru szemelyijuk szamaval, am kulfoldieknek, utlevellel, joval bonyolultabb.

Elvileg a nagyobb reptereken levo hivatalos Telkomsel pultok tudnak utlevellel regisztralni uj kartyat, de ha megsem, akkor ez csak a nagyobb varosokban levo Telkomsel Grapari irodakban lehetseges. A megfelelo regisztracio nelkul vett uj kartyak tobbnyire csak 1 napig mukodnek!!!

Ha kisebb arusnal veszunk kartyat, akkor olyannal tegyuk aki hajlando egy indonez szemelyi adataival regisztralni azt. Ez egyre nehezebb, mert korlatoztak az egy szemely altal regisztralhato kartyak szamat.

Internetcsomag vetelenel tovabbra is ugyelni kell arra, hogy a reklamozott teljes adatmennyiseg java ne lokal, midnight es aplikasi adat legyen, hanem barhol, barmikor felhasznalhato "universal".

W.L. Creative Commons License 2018.05.08 0 0 6310

Semennyire nem nehez, lepcsok vezetnek a krater peremeig.

Balirol a legegyszerubb megoldas repules Surabayaba, majd a repterrol taxi Cemoro Lawang faluba.

Az olcso megoldas egy Surabayaba tarto buszrol leszallni Probolinggoban, es onnan helyi kisbusszal menni Cemoro Lawangba.

CL-bol akar at is lehet setalni a Bromohoz, vagy a klasszikus hajnali terepjaros kirandulassal eloszor felvisznek a Penanjakan kilatoponthoz ahonnan a tipikus napkeltei kepek keszulnek, utana a Bromo tovebe, majd vissza a faluba.

Előzmény: Magic_happens (6309)
Magic_happens Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 6309

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a Bromo vulkán megmászása mennyire nehéz túra? Nem vagyunk nagy sportemberek a párommal, de azért egy vulkán túrát szívesen bevállalnánk, ha nem igényel extra fittséget.

Illetve hogyan tudunk a legegyszerűbben eljutni a Bromo vulkánhoz, ha Baliról jönnénk át?

Előre is köszönöm!

W.L. Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 6308

A Toba-Bukittingi utat a legtobben megallas nelkul huzzak le, ugy jo hoszzu.

De van par erdekes hely megallasra, pl az ut menten levo Rimbo Panti rezervatumban anno vezeto nelkul, konnyen lattam majmokat.

Biztos akadnak hoforrasok is utkozben. ;-)

Banyakrol vedd figyelembe Orsi megjegyzeset, hogy bivarkodasert nem erdemes oda menni, es minimum 5 nap.

Nekem az altala emlitett helyek kozul az a Rimba Ecolodge tunik nagyon jonak, erdo es tengerpart kombinaciojaval. Kis szigetek is vannak ott, bar nem tudom, milyen korallal. De ez Padangtol delre szinte utba is eshetne Kerinci fele. Oda ugye 2 utvonal van, egy a parton, egy a sziget belsejeben, utazzatok mindketton.

A parti uton utazva Tapan es Sungaipenuh kozott az icipici Muara Sako telepules a Kerinci NP peremen egyik regi kedvencem.

Előzmény: carlos80 (6307)
carlos80 Creative Commons License 2018.05.08 -2 0 6307

Szia!

Úgy tűnik, elengedjük a Weh szigeteket és marad az eredeti terv Ketambe-ig. Onnan viszont egyenesen lemegyünk a Banyak-szigetekre. Ott is vannak teknősök és lehet búvárkodni, majd átmegyünk a Kerinci nemzeti parkba és Padangból repülünk vissza. Nyilván azon a részen sok látnivaló lehet, de időnk is lesz bőven.

Ketambéig látom, hogy miként lehet (Bukit Lawangot kivesszük, Ketambera pedig 3-5 napot szánunk attól függően, mennyire jön be.), gyakorlatilag a Toba-tótól kell megtervezni az utat, ami azt jelenti, hogy kb. 2 hetünk lesz Északra és két hét Nyugatra :) ami szerintem bőven elég.

Előzmény: W.L. (6305)
W.L. Creative Commons License 2018.05.08 0 0 6306

Oke, varom.

Előzmény: wanbo (6304)
W.L. Creative Commons License 2018.05.08 0 0 6305

Azert szerintem ha pl a Wehn levo vulkant ki kell hagyni Kerinciert es Gunung Tujuhert cserebe, az siman megeri. Onnan Ketambeig pedig eleg logikus az utvonal, talan csak Nyugat-Szumatrat kell pluszban megterveznetek. Termeszetesen vannak ott is vulkanok, kratertavak es hoforrasok, de ha az ido szorit, legalabb 1-2 falut nezzetek meg. 

A rovaros projecthez pedig lehet, hogy celszerubb lenne inkabb tobb helyen keresgelni az erdokben, nem egy helyen mint egy helyen idozni hosszasan, igy tobbet talalhattok. En gyakran kisergetek profi entomologusokat, igy ezt tenyleg tudom. :-)

Az index forum rovarok temajaba korabban sok keoet is feltettem foleg papuai es malukui szepsegekrol.

Előzmény: carlos80 (6303)
wanbo Creative Commons License 2018.05.07 0 0 6304

Nem is rossz ötlet, megnyitom, bár előtte össze szedek némi infót róla, holnap vagy szerdán lesz jobban időm, addig összeszedek néhány dolgot az országról, egy kis leírást esetleg, meg néhány kérdést, ami engem érdekelne és akkor ha más nem, akkor legalább mi ketten elbeszélgetünk majd róla, aztán hátha valaki kedvet kap. :) Olvasgattam már róla egyébként, bár turisztikai jellegű infó nem sok használható van a neten. Jaco tűnik a top attrakciónak (legalábbis ami engem illet), esetleg merülés Ataurónál, de a kettő sziget nem hiszem, hogy bele fog férni egy hétbe. Na majd ott megbeszéljük, írok majd róla emailt! 

Előzmény: W.L. (6287)
carlos80 Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 6303

Múltkor a Semeru mászáson kívül minden összejött egy kisebb betegség miatt, de hiányérzetünk volt mikor hazajöttünk, mert a nemzeti parkok és a Bromo sokkal több időt érdemelt volna. Most inkább egy bőre eresztett időbeosztással kalkulálunk, hogy sehol se keljen rohanni. Ha valamelyik helyszín nem jön be, úgyis továbbállunk. A hőforrások és vulkánok a kisfiam nagy szerelme, így azokból semmi esetre se vágnánk, hiszen azért vágja a centit, hogy minél hamarabb ott legyen. Van viszont egy ízeltlábúkkal kapcsolatos projektunk, ami miatt a dzsungelbe sok időt tervezünk eltölteni fényképezéssel, filmezéssel. Na persze jó lenne, ha belekeverednénk helyi kalandokba is, mint esküvő, vagy valamelyik családhoz beesni vendégként, mert az Jáván is hatalmas élmény volt.

Előzmény: W.L. (6302)
W.L. Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 6302

Azert nem lesz rosz ez igy sem. :-)

Bar nekem az eredeti datumokkal inkabb csak bo 3 hetnek tunik, ha tenyleg 4 het, az alighanem tobb ido lenne Szumatran, mint amit barmely mas forumozo toltott ott. Pedig erre a hatalmas szigetre annyi sem tul sok...

Előzmény: carlos80 (6301)
carlos80 Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 6301

Néztem, jóval drágább sajnos :( Medanba már van jegyünk. Bár megint csak idő, és nem a levegőből szeretnénk a szigetet látni :D de ez már a mi bajunk, hamarabb kellett volna ébrednünk.

Előzmény: W.L. (6300)
W.L. Creative Commons License 2018.05.07 0 0 6300

Ez igy akkor mukodhetne.

Azt is nezd meg, mennyi lenne a repjegy egyenesen KL-bol Padangba, mert hatha nem is erdemes Medanon at repulni oda.

Előzmény: carlos80 (6299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!