Keresés

Részletes keresés

tomassos Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5616

Ami biztos egyenlőre az Bali, illetve a csoport egy részének Lembongan.

Gondolkoztam Jáván is, amit a csoport látni szeretne azok az orángutánok...

Nyilván ezt Jáván is lehet, ahogy olvastam.

KL-ből érkeznénk, próbálnám összerakni úgy a programot, hogy ebbe a plusz 3-4 napba minél több látnivaló beleférjen.

Előzmény: W.L. (5615)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5615

Illetve ha ugysem tudod, mit akarsz ott latni, akkor nem biztos, hogy erdemes Borneora menni olyan rovid idore.

Ha a csoport jo resze meg nem volt ott, akkor Java szerintem sokkal tobbet nyujthatna 3-4 nap alatt.

Akar Yogya, Solo es a kornyezo templomok, akar Kelet-Javan Surabaya, Bromo es talan Ijen vagy Baluran.

Utobbi esetben repules nelkul is mehetnetek tovabb Balira.

Előzmény: tomassos (5613)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5614

Ilyen rovid megallo Kalimantanon vagy a Tanjung Puting NP, vagy Banjarmasin es kornyeke szokott lenni.

Szerintem utobbi az erdekesebb.

Vagy persze lehetne malaj Borneo, meg ha onan nemileg macerasabb is Balira repulni.

Előzmény: tomassos (5613)
tomassos Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5613

Sziasztok,

Jövő nyáron megyünk egy kisebb csoporttal Balira.

Úgy gondoltam, hogy 3-4 napra megállnánk Borneón. Tudom hogy nem sok idő...

Mit javasoltok, hogyan állítsunk össze egy programot Borneóra? Mi az, amit látni kell ? :-)

Előre is köszönöm a segítséget.

Tamás

Ka Pál Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 5612

Gili Air --- Sunrise Resort? 15 EFt/éjj körül volt, nekem teccccet...

Előzmény: picur333 (5611)
picur333 Creative Commons License 2017.09.04 -2 0 5611

Sziasztok!

Lombokon melyik partot érdemes megcélozni? Valki esetleg konkrét szállást tud ajánlani, és Gili Air-en is (4-4 éjszakára mennénk). Minden bungallónak nyitott tetejű a fürdőszobája? A búvár resortot néztem, de szerintem túl van árazva (24 ezer/éj). 

Köszönöm!

W.L. Creative Commons License 2017.09.04 -2 7 5610

Par friss info az 1-2 eve a forumozok koreben nepszeruve valt kelet-javai vizesesekrol.

A Bromo kozeleben levo es tobbnyire azzal egyutt letogatott Madakaripura sajnos egyre lehuzosabb.

Bevezettek, hogy kotelezo elotte par km-re leparkolni, es helyi ojekkel tovabbmenni (oda-vissza fejenkent 20ezer), es ami meg bosszantobb, 100ezerert kotelezo vezetot berelni a setahoz.

A legimpozansabb Coban/Tumpak Sewu az erdekesebb, bambuszletras malangi oldalrol most hivatalosan lezarva, talan tul veszelyesnek nyilvanitottak. Ennek ellenere lattam, nehanyan mentek be arrol. Most a hivatalos bejarat a lumajangi oldalrol van, ahol Tumpak Sewukent van kitablazva.ez meg mindig olcso, 10ezres beugrot kell csak fizetni, betonozott osveny visz a kilatopontig, es onnan lemenni is konnyebb hozza mint a malangi oldalrol. Ezt tovabbra is nagypn ajanlom mindenkinek!

Es akkor tovabbi lehetosegkent megemlitem meg az Air Tetjun Sedudo nevut is, ami Kelet-Java legmagadabb vizesese. Ez a Surabaya es Solo/Yogya kozotti uton levo, teljesen turistamentes es kellemes Nganjuk varosatol van egy orara delre. Vegig betonuton erheto el, bar tomegkozlekedes csak delelott van az elotte levomutso kisvarosig. Viszont itt is csak egy nevlegesen olcso beugrot kell fizetni, kulfoldi turistak nagyon ritkan latogatjak.

Ha valakit erdekelne, Nganjukban a Hotel Nirwanaban nagyon jo olcso szallas is talalhato - ventillatoros, furdoszobas szoba reggelivel csak 88ezer rp, bar a legkondisak joval dragabbak.

Es itt egy foto Sedudorol, mert ugye errol eddig nem volt:

W.L. Creative Commons License 2017.09.03 -2 0 5609

Biztos fog maradni, mert a konyvben ugye inkabb szaraz adatok vannak.

Ugyhogy azokat nezzetek at, aztan gyere! :-)

Előzmény: narasgandup (5608)
narasgandup Creative Commons License 2017.09.03 -2 1 5608

Nekem először meg kéne tanulnom rendesen angolul, de hidd el ez közel a 63-hoz, már nem olyan egyszerű :( A lányom majd letölti és ha marad még kérdés, később visszajövök.

Előzmény: W.L. (5607)
W.L. Creative Commons License 2017.09.03 -2 1 5607

Bocs, de szerintem neked eloszor is be kene szerezned a Lonely planet Indonesia utikonyvet az alapveto infokert.

Vagy legalabb az aktualis fejezeteit letolteni pdf-kent.

Hidd el, megeri!

http://shop.lonelyplanet.com/indonesia/indonesia-travel-guide-11/

Előzmény: narasgandup (5606)
narasgandup Creative Commons License 2017.09.03 -2 0 5606

Köszönöm a gyors választ, lehet, ez egy hosszabb levelezés kezdete lesz, mert csak most alakul az utazás és tervezgetés közben új és új kérdések merülnek fel. Előre is köszönöm a türelmedet. Szóval, ha jól látom Ketambe közelebb van Medanhoz, mint Bukit Lawang, így talán a megközelítése is egyszerűbb. Kuala Lumpurba érkezünk és rögtön tovább akarunk repülni Szumátrára. Medanból busszal, vagy vonattal jutunk el Ketanbéba. Több napos dzsungeltúrák vannak? Megérkezünk Ketanbeba ott eltöltünk egy éjszakát és gondolom helyben keresünk egy irodát és befizetünk az orangutanos túrára. Utána vonattal? Toba tó?( voltam Sulawesin a Torajaknál a Batak építészet mintha hasonlítana rá.)  Toba után honnan és mivel jutunk át Yogyakba? Gondolom repülő, de vissza kell menni Medanba?

Javát egy következő csokorban segíts végig gondolni. Köszönöm :)

Előzmény: W.L. (5603)
W.L. Creative Commons License 2017.09.03 0 0 5605

Utasfuggo, de gyalog jarva be az egeszet siman lekeshetitek.

Toltsetek 2 ejszakat CL-ban, es akkor nyugisan turazhattok tomegek es rohanas nelkul.

A Banyuwangi-Ijen utvonal jo meredek, eros motort bereljetek, plane 2 fonek.

Előzmény: laczyka_ (5604)
laczyka_ Creative Commons License 2017.09.03 0 0 5604

Eléggé alaposan átolvastam a fórumot, viszont még mindig maradt két kérdésem.

Cemoro Lawangból kb. mikor indulnak az utolsó buszok lefele? Túráznánk a kilátóig meglesni a napfelkeltét, aztán még a kráterhez is lemennénk. A leírások szerint 9-10 körül végezhetünk. (Jó lenne még aznap eljutni Banyuwangiig.)

Banyuwangi - Ijen útvonalat próbálta már valaki bérelt robogóval?

W.L. Creative Commons License 2017.09.02 -2 0 5603

Szumatra: En Ketambet ajanlom orangutanlesre. A Toba-to elsosorban batak falvai miatt erdekes. A ti idotokbe tobb nem fer.

Java: Ijen elegge kiesik es a kek lang csak ejjel lathato, de Bromo napkozben is szep, igy mindenkepp benne hagynam a programban. Csak ne hagyjatok ott szigoruan 10 perccel napkekte utan ha felhos az ido, varjatok, mig kitisztul. Yogya es Bromo kozt nezzetek meg Solot es a tole keletre levo Sukuh es Ceto templomokat is. 

Ha valahogy beleferne, a Tumpak Sewu vizeses szerintem lelegzetelallitoan gyonyoru. Kulonosen Kelet-Javan jol johet berelt kocsi, ha az ido szamit, mar pedig nektek ugye szukos.

Raja Ampat,: A Wayaghoz legkozelebbi szallasok nagyon eldugottak es megkozelitesuk is draga. Szerintem maradjatok a nepszerubb Kri-Mansuar-Gam regioban. Konnyebb es sokkal olcsobb odajutni, jobb a sznorkelezes, es nagyobb esellyel talaltok masokat megosztani a wayagi kirandulas koltsegeit.

Plan B: Ha te mar lattad Wayagot, menjetek inkabb Misoolra. Meg szebb es valtozatosabb, nem kell olyan dragan berelni, es az neked is uj lenne.

http://www.east-indonesia.info/regions/misool.html

Előzmény: narasgandup (5601)
W.L. Creative Commons License 2017.09.02 -2 0 5602
Előzmény: picur333 (5600)
narasgandup Creative Commons License 2017.09.02 -2 0 5601

Sziasztok! Január-februárban tervezünk utazást Szumátra-Jáva-Raja Ampat a cél. max. három hetet tudunk a térségben tölteni. Természet közeli, dzsungeles, vulkános, sznorkelezős programokban gondolkodunk de mindenképp szeretnénk látni a "kötelező" látványosságokat is. Borobudur, Prambanan, Yogyakarta és még? Rengeteg kérdés és bizonytalanság munkál bennem, ezek megválaszolásához kérem a segítségeteket. Tudom, hogy akkor van az esős évszak, de nem tudunk máskor menni. Olvastam már itt a topicban, hogy nagy eséllyel nem fog összejönni a Bromoi napkelte, vagy Ijen igazi szépsége, az eső, köd miatt. Ehelyett javaslat másra esetleg? 

Szumátrán az orangutánokat szeretnénk mindenképpen megnézni 1-2 napos dzsungeltúrával, de Bukit Lawangot nagyon túristásnak írják szintén itt. Van más opció? A Toba tóhoz érdemes elmenni, vagy helyette valami más a szigeten?

Raja Ampat valóban a legszebb helyek egyike, töltöttem már ott egy hetet hajón, bejártuk a fő látványosságokat. Most szigeten szeretnénk lakni, úgy, hogy azért elérhető legyen Wayag, vagy Piaynemo, mert bár én már láttam, de a lányom, akivel utazom még nem. Tisztában vagyok a RA-i nehézségekkel, annak ellenére, hogy négy éve az ott töltött egy hetet hajón jártuk végig teljes ellátás mellett, de ott is volt probléma bőven. 

Esetleg jár valaki arra ebben az időben?

Tulajdonképpen teljesen rugalmasan állunk mindenhez, és örömmel fogadunk minden javaslatot :)

picur333 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 5600

Lombok és Gili air között speedboatok járnak vagy vannak nagyobb kompszerű hajók is? Babakocdit speedboatba...hát inkább nem.

köszönöm

Zs... Creative Commons License 2017.09.02 -2 1 5599

Mondjuk ezt a Szingapurba 'kimenekitest' nem igazan ertem, foleg az ausztral fiatalok relaciojaban, tekintve h onnan Ausztralia kb ugyanannyira van...

Előzmény: Ka Pál (5598)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.02 0 0 5598

OFF

A nyugati parti szigetekre gondoltam Lanta, Muk, Lipe, stb., az általad említett időpontban ott többnyire renben van az idő

Phuketet semmikép nem ajánlanám alternatívaként Balival szemben. Balin kétszer volt szerencsém járni, még visszamennék...

ON

Reakcióm csupán arra próbált rávilágítani, hogy Balin ne számíts túl jó eü. ellátásra, s nyílván a kevésbé felkapott Lombokon még alacsonyabb a színvonal. Egy kis köhögést nyílván kikúrálnak, de komolyabb beavatkozásokra a rendszeresen odajárók (pl. ausztrál fiatalok) Szingapúrba kimenekítős biztosításokat kötnek- talán oka van. Nem elriasztani akartalak, ahogyan WL fogalmazott, csupán félszavas uticél indokodból kitűnő optimizmust (már, hogy Balin biztos jó az eü ellátás) szerettem volna a reálisabb irányba terelni, felhívni a figyelmet, hogy ha fontos az eü ellátás akár valós problémák, akár biztonságra törekvés miatt, biztonságosabb más uticélt választani a régióban szerintem.

Előzmény: picur333 (5594)
picur333 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 5597

Értem, köszönöm. Átmegyek a másik topicba.

Előzmény: W.L. (5595)
picur333 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 5596

Hát inkább Szingapúr mint itthoni ellátás, sajnos utóbbiban volt részünk az elmúlt 2 évben... sok jót nem tudném mondani. Elgondolkodtató amúgy Bali ezért az egyenes járatért Bangkokba... 2 éve már megvolt a jegyünk de indulás előtt 3 nappal kórházba kerültem, ezért kicsit rossz szájíz köt ehhez az úticélhoz..de lehet most jött el az ideje 😉

Gilire mennek rendszeres kompjáratok? A reptertől hogyan lehet mondjuk Gili air-re menni és mennyi idő? 

Köszönöm.

Előzmény: W.L. (5593)
W.L. Creative Commons License 2017.09.02 -2 0 5595

Gilin doglesen kivul max bulizni es buvarkodni lehet.

Ezekert kar Indoneziaig eljonni.

Ennel Bali is sokkal tobbet nyujt.

Bali nem Phuket, kulonleges kulturaja, gyonyoru tajai es templomai vannak.

Tulkepp azok igazi attrakcioi, nem a strandjai.

De Balinak kulon topikja van a forumon, arrol tobbet inkabb ott.

Előzmény: picur333 (5594)
picur333 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 5594

Köszönöm. Off: Tavaly bejártuk Phuket-Krabit, azelőtt a másik oldalomn Phangan-Taot, egyébként ott oktőberben elég kiszámíthatatlan, hogy jó idő van-e. 

Ha mondjuk Indonéziában Bali a thai Phuket akkor ejtjük mert az nagyon nem jött be.

Érdekes ez a maláriatérkep, Lombokon van, Gilin nincs...akkor Gilit célozzuk meg 😉Bár nem tudom, van-e ott mit csinálni 8 napig a parton döglésen kívül.

Előzmény: Ka Pál (5592)
W.L. Creative Commons License 2017.09.02 0 0 5593

Ne hagyd magad elrettenteni, Lombok tavolrol sem vilag vege, semmilyen szempontbol. :-) Fovarosa Mataram egy modern nagyvaros (indonez mercevel, nyilvan nem Szingapur ugye) annak kijaro felszereltseggel.

Viszont komolyabb egeszsegugyi problemaval inkabb KL-be repulnek vissza onnan, mint Balira, sot inkabb egyenesen haza, de erre nemi ovatossaggal nem lesz szukseg. Kisebb problemakat siman ellatnak Indoneziaban is, olcson. Persze legyen biztositasotok.

En sosem mentem Lombokra tengerparton udulni, de alighanem a deli parton levo lomboki Kuta kornyeket celoznam meg erre. Ez eleg kozel van a repterhez is. Helyi kozlekedes csaladnak alighanem taxikkal lesz a legegszerubb. Nagyon nepszeruek a Gili-szigetek is, de ezek mar Bali vagy thaifoldi szintu tomegeket vonzanak. Mindenesetre ott is van tengerparti szallas boven.

Szerintem a helyi bebiszitter is siman megoldhato a szallason.

Ha megis mennetek Balira is, ott esetleg Amed es Candidasa felelhetne meg nektek csendesebb tengerparti udulohelyekkent. Mindket szigeten lehet jokat kirandulni, de konkret latnivalo tobb van Balin. Onnan repulhetnetek Bangkokba kozvetlenul is.

Indonezia legtobb szebb szigetere eljutni valoban plusz repuloutakat jelent egyszeruen az orszag meretei miatt.

Ha megtetszik, gyertek vissza, Jakartaba repulve, onnan egy plusz repulessel mar sok nagyon jo hely elerheto.

Bar allitolag Lombokon az utobbi evekben ez mar kevesse problema, az orszag legszebb keleti reszein fennall a malariaveszely, ami ellen tablettakkal lehet vedekezni. Akik azt megtettek, azok kozul a forumoxok kozul meg senki nem kapta el. Ezeket kisgyereknek is lehet adni, de azt orvossal beszeljetek meg. Ez persze meg a jovo temaja, ha pl Maluku vagy Raja Ampat csabitana el.

Előzmény: picur333 (5591)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.01 -2 0 5592

Azért túl nagy elvárásaid ne legyenek egészségügyi ellátás tekintetében Balin, Te Lombokot célzod meg, hát az meg még kevésbé jól ellátott. Balin komoly hirdető felületeket foglalnak el az egészségügyi kimenekítő cégek (Szingapurba viszik a komolyabb problémákkal küzdőket). Tehát a vész forgatókönyv szempontjából Lombok világvége, egyébként Malária fertőzött térképen rajta van azt sem lehet megoldani pici gyermeknél.

Ha nem voltál még Balin ne ijedezz 10 ember véleménye miatt, hogy túl túristás. Azért 100 km*50 km-es szigetről beszélünk. Nyilván, ha néptelen, hófehér homok partról, azúrkék vízbe lógó pálmákat álmodsz azok Indonézia még távolabbi és még kevésbé ellátott részeken vannak.

OFF

Ha a gyors orvosi segítség elérése a fő szempont trópusi uticélnál, kompromisszumot érdemes kötni, inkább Thaiföld felé kacsintganék. KUL-ból pl. Krabit javasolnám, naponta többször indul jártat 1,5 óra út, ha ez számít kb. Lomboki ár feléből elérhető. A thai nyugati parton van még néhány szép sziget, de itt is igaz: a szép partok, viszonylag kevés túrista az orvosi segítségtől messzire vannak. Krabi szerintem jó kompromisszum lehet atraktív part(-ok), 7 napra bőven sok program lehetőség, jó infrastruktúra, túristáknak jó orvosi ellátás, a tervezett időpontban még nincs tömeg, előszezon miatt olcsóbbak a széles skálán elérhető szállások, mini-rövid és egésznapos hajó túrával  is sok szépet láthattok, kis szerencsével egyedi túrával néptelen partok is találhatók, vagy kevés túristával találkozhattok.

ON

Előzmény: picur333 (5591)
picur333 Creative Commons License 2017.09.01 -2 0 5591

Köszönöm. Mindegyik gyönyörű. Azt hiszem mégis Lombok marad idénre olyan megfontolásból, hogy 1. Biztos jó idő van októberben (Pulau Weh pl. szerintem esős akkor) 2. Eleve Bangkokba és -bol repülünk vissza, így elég lesz két repülőút Bangkokig visszafelé gyerekkel. 3. Ha ne adj Isten baj lenne Balin gondolom van színvonalas kórház. De feljegyzem amiket írtál, lesz még nyaralás később is 😄 Most kicsit visszafogjuk a kalandor énünket, mert extrém koraszülött baba volt és óvatosabbak vagyunk. De azért Bali mégsem, a turistáktol hemzsegéstt nem bírjuk. A búvárkodás amúgy is csak akkor menne, ha babysittert találnánk amit kétlek, hogy csak úgy utunkba kerül (mindketten búvárkodunk és legszívesebbben egymás társai vagyunk a víz alatt is). 

Szállás ügyben tudnátok tippet adni Lombok szigetén?  Bungalló a parton az optimális reggellivel és igényesebb kivitelben. 

Helyben hogyan zajlik a közlekedés ott? 

köszönöm előre is!

Előzmény: W.L. (5590)
W.L. Creative Commons License 2017.09.01 -2 0 5590

Illetve egy repulessel es jo merulesi lehetosegekkel szoba johet meg a Banda Aceh kozeleben levo Pulau Weh is.

Mondjuk strandjai nem belitungi szinvonaluak - nezz ra a neten.

Előzmény: picur333 (5586)
W.L. Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 5589

Egyetlen repulessel alighanem Lombok a legjobb strandolasra, bar merulesre kevesve jo.

Ha bevallaltok egy csatlakozast is, akkor mar sokkal tobb lehetoseg is megnyilik.

A masik topikban mar emlitett Belitung strandjai alomszepek, Seychelles stilusban, es csak rovid repules Jakartabol, de ott a strandokon tul latnivalo nem sok van. Szuper merulesre, de Jakartatol kb 3 oras repuloutra ott vannak Eszak-Sulawesi szigetei, es ott joval tobb a latnivalo is. Vagy a floresi Labuhanbajo kornyeke.

Zs... Creative Commons License 2017.09.01 -2 0 5588

Lényegesen kevésbé turistás. Viszont a strandok sokkal jobbak.

Előzmény: picur333 (5587)
picur333 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 5587

Lombok szigete is annyira gáz turistás mint Bali? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!