Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2024.02.14 0 0 7544

En nem rajongok Burmaert.

Nem tetszett, hogy az orszag szamos szamomra erdekes resze egyenileg nem latogathato, a muemlekek pedig az en izlesemnek gyakran tul voltak restauralva.

Előzmény: nemcsakhajo (7542)
COOP Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 7543

Mi voltunk Burmában 2018-ban, de most azt hiszem nem javasolt uticél épp... de off itt nem akarok többet írni...

 

Hát ha mindenkinek megengedtük volna hogy fotózkodjanak velünk akkor még valahol úton lennénk szerintem :)

Ritkaság a fehér ember arrafelé.

Előzmény: nemcsakhajo (7542)
nemcsakhajo Creative Commons License 2024.02.14 0 0 7542

Kedves W.L.!

 

Koszonom a segitsget! Sikeresen megjottunk mar vagy egy honapja. Bali ahogy a csaladnak beharangoztam nem erte Oket csalodas.(tomegturizmus)

Solo elmeny volt. Meglepodtem van meg ilyen hely ahol egesz nap nem talakoztam feher emberrel es a helyiek mindig velunk akartak fotozkodni... (regi India emlekek...).

Azota szerencsesen megjartam Elefantcsontpartot egyedul es meghoztam nekik a szerencset mivel megnyertek az Africa Cupot...

 

Mar nezem a kovetkezo karacsonyi utat talan Burma? Velemeny?

Előzmény: W.L. (7479)
COOP Creative Commons License 2024.02.09 0 0 7541

Köszönöm, hogy ajánlottad Jávát, a mi nyaralásunk Jáva nélkül nem lett volna olyan amilyen végül lett.

Bali kissé csalódást okozott strandügyileg és tömegügyileg, de azt sem bánjuk.

Örök élményt kaptunk.

Előzmény: W.L. (7535)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 -1 0 7540

Később megértettem, bocs, még soha nem hallottam és megzavart, hogy azt hittem valakit megszólítasz ezzel a névvel, akinek válaszolsz, miután elküldtem a választ, már rájöttem magam is :-)

Előzmény: W.L. (7539)
W.L. Creative Commons License 2024.02.01 0 0 7539

Pedig ott a neve, a masodik szo a hozzaszolasomban! :-)

 

Ijen

 

Bromo utan alighanem az orszag masodik legnepszerubb vulkanja kulfoldi latogatok koreben.

Előzmény: Léna007 (7538)
Léna007 Creative Commons License 2024.01.31 -2 0 7538

Bocs, későn kapcsolódtam be, nem látom, melyik vulkánra írtad ezt?

Előzmény: W.L. (7536)
W.L. Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7537

Ja, most latom, hogy kimaradt a strandolas-buvarkodas kerdes. Nos, ugye az idotok mar anelkul is tulfeszitett, es Java-Bali nem is igazan a jo strandjaikrol vagy buvarkodasukrol hiresek - indonez mercevel.

Bali legjobb buvarhelye Pulau Menjangan.

 

Előzmény: Milantuse (7534)
W.L. Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7536

Apropo Ijen!

 

Aki esetleg egyenileg keszul oda, az keszuljon fel ra, hogy januar 3-a ota a kraterturahoz egeszsegugyi igazolast kovetelnek indonez orvostol!

Ez totalis orultseg, ilyet kulfoldi turista nyilvan nem hord magaval.

Gondolom a szervezett turak resztvevoinek az utazasi irida valahogy megoldja "okosba" pl elore kiallitott bianco igazolasokra irnak neveket vagy egyszeruen lefizetik a belepoket ellenorzo foszert, de egyeni utazoknak ez nagy mereg lehet. 

W.L. Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7535

Helo

 

Yogya es a kornyezo templomok 2 nap

 

Malang, Bromo es a vizesesek 3 nap

 

Ijen 1 nap

 

Amit en mindenkepp hozzaadnek az Solo es  a tole keletre levo Candi Sukuh es Candi Ceto templomok, ez +1-2 nap.

 

Ubudra kirandulobaziakent az 5 nap jo.

 

Lombokon a Rinjani maszasa 2-3 nap, a turatol fuggoen, es ahhoz minimum 2 napot hozza kell adni az oda- es viszzautra, tehat ott is kell minimum 5 nap.

 

Szoval az osszesen 15 nap szerintem a 3 szigetre tul keves.

Ha nem tudtok hozzaadni meg oar napot, akkor Lombokot hagyjatok maskorra. Java Balival egy jo kombinacio elso indonez utra 

Előzmény: Milantuse (7534)
Milantuse Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 7534

Sziasztok,

 

Közeljövőben tervezünk utazni Indonéziába 15 napra és egyben ez lesz az első "nagyobb" utazásunk is, böngészgetve a fórumot láttam jópár számunkra érdekes helyet.

 

Java (ez a sűrű túrázos része)

  • Yogyakarta (Prambananra, Borobudurra)
  • Malang (Bromo, Tupad Sewu, Madakaripurat)
  • Banyuwangi (Ijen)

Bali

  • Ubud környéke: itt kb: 5 napot szeretnénk eltölteni 

Lombok

  • Rinjani

 

Abban kérném a segítséget, hogy hol mennyi időt érdemes eltölteni. Ezek lennének a fő szempontok amiket megszeretnénk nézni és hol érdemes leginkább strandolni és búvárkodni?

Esetleg van olyan ami még beleférne és nagyon megéri? 

 

Előre is köszi!

cristiano_narita Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 7533

már nem rémlik, h ez melyik tipus volt, de itt konkrétan mindent magunkra aggatunk a bőröndökből... /még a törölközőket is/

a visszaúton meg valami totál műbőrüléses osztályon voltunk. ott inkább a meleg okozott gondot :D

Jakarta Utara a cél. kiakarok venni egy üzlethelységet az egyik 30X emeletes apartmanház (Green Lake Sunter) alsó szintjén egy évre... h a csajom csináljon ott valami business-t.

de lehet egy Jogja/Bali trip is lesz. Yogyakarta az nekem örök szerelem.

illetve Canggu-ban valami Jeger House nevű helyen dolgozik egy régi Yogya-i haverom . őt kellene meglátogatnunk. Bár Bali nagyon nem az én világom.... arra elég lesz szerintem 5 nap...

 

amúgy nemrég találtalak meg moly-on. látom van pár közös könyv a magánkönyvtárunkban :D /Zboray, Balázs Dénes, Fábián Ferenc, Hermann Foller, Helmut Uhlig...etc./ 

Előzmény: W.L. (7532)
W.L. Creative Commons License 2024.01.07 0 0 7532

Mondjuk Ekonomi osztalyon azert nem mindig olyan eros a klima, de egy javai uton a napkeltek Bromonal es Ijennnel is dermeszto hidegek lehetnek, tehat meleg cucc mindenkepp kell. 

 

Te merre keszulsz?

Előzmény: cristiano_narita (7531)
cristiano_narita Creative Commons License 2024.01.07 -1 1 7531

látnivaló az valóban van vonatból... de tegyük hozzá, h 8-9 órás az út a Gambirról :D (Yogya-ba)

 

Nálam is tervben van egy út idén.... már hetek óta variálgatom az indulási helyszínt meg az átszállásit... de a matek mindig úgy jön ki, ahogy írtad. a feladandó a fapadoson elviszi a megtakarítást.... akkor meg már tökmindegy, h mi az útirány. (& akkor inkább megyek 1 légitársasággal végig... )

 

hadme:

ha vonatút lenne, tegyetek be valami meleg ruhát is (vagy kapjátok fel a Turkish/Qatar plédet a gépről) mert olyan szinten nyomják a klímát, hogy normál európai halandó megfagy! 

 

 

Előzmény: W.L. (7529)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 7530

Ráellenőriztem, igazad van, sok belföldi járat van. Biztos azért maradt bennem a téves info, mert néhány nappal a repülés előtt nézegettem a járatokat...

Előzmény: W.L. (7529)
W.L. Creative Commons License 2024.01.05 0 2 7529

Mar megbocsass, de hogy a fenebe lenne tobb jarat Yogyaba/Balira KL-bol mint Jakartabol?

Pl Yogyaba naponta kb 2 van KL-bol, mig Jakartabol tucatnyi.

Balira is sokkal tobb van Jakartabol.

Mondjuk szerintem nem ez a donto tema hiszen akar az 1-2 is eleg lehet, de Jakartaval eleve Java szigetere erkezik az ember, es onnan akar vonattal is utazhat Yogyaba, sokkal tobbet latva mint egy repulorol.

 

Ami az utazas hosszat illeti, nekem eddig mindig sikerult ugy valasztanom jegyet, hogy az isztambuli atszallas max 2-3 ora legyen.

 

Persze ha KL-be sokkal olcsobb a jegy mint Jakartaba akkor esetleg megerheti ott atszallni, de ez plusz macera (fapadossal tovabbrepulni, a poggyaszert kulon fizetni, stb) , elso utasoknak szerintem mindenkepp jobb egyenesen Indoneziaba (ergo Jakartaba) repulni.

 

Előzmény: Ka Pál (7528)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.05 0 1 7528

Ha ár/repülési idő érzékeny vagy, lehet mégis KUL lesz a nyerő Jakartával szemben. Nyilván az utazási programod és a pontos dátumok ismeretében számolgatni kell, de lehet egy KUL-JOG és DPS-KUL összességében olcsóbb lesz és nem utolsó sorban sűrűbben van repülőjárat, mint CGK-JOG, DPS-CGK. 2023 nyarán nekem jobban jött ki, kb. 60$/fővel a DPS-KUL-BUD, nem utolsó sorban csak 15 óra körül volt az interkontinentális repülés (Mondjuk a teljes repült út nekem BUD-KUL-Makassar, Palopo-Surabaya, DPS-KUL-BUD volt.) Ezzel szemben csak a CGK-BUD is több, mint 1 nap lett volna, igaz Isztambuli hosszú átszállással- ami azért értelmesen kitölthető programmal, de akkor a szállás árával még további plusz költséggel is járt volna. Szóval nekem tavaly nyáron kedvezőbb volt  időben és pénzben is KUL-t használni ugródeszkának. Ezt nyilván felül írhatja, ha Jakarta és Yogyakarta között is van még betervezett látnivalód...

Előzmény: hadme (7524)
W.L. Creative Commons License 2024.01.05 0 1 7527

Amugy termeszetesen beleferhetne akar tobb mas sziget is Javan es Balin tul, de az tobb belfoldi utat es rohanast jelentene. Elso utra es 3 hetre jobb Javan es Balin maradni, aztan ha tetszettek vissza kell jonni mas regiokat maskor megnezni. Indonezia nem egy egy uton bejarhato orszag.

Előzmény: hadme (7524)
W.L. Creative Commons License 2024.01.05 0 1 7526

Egyertelmuen Jajkartaba vegyetek a jegyeket!

3 hetbe szepen belefer, hogy Jakartabol foldi uton utazzatok at Javan Baliig. 1-2 napot akar maga Jakarta is meger, egy kirandulassal Bogorba. Utana vonattal Yogya, Solo, majd a tulajdinkeppeni Kelet-Java, ahonnan vegul komppal atkelhettek Balira.  Mondjuk 2 het Javan es 1 het Balin.

Előzmény: hadme (7524)
Alex B Creative Commons License 2024.01.05 0 0 7525

Üdv!

100+ dollar a követségen.

Azért nincs hatvan...

120+140 körül van. Nem emlékszem pontosan.

 

 

Előzmény: fornit1 (7523)
hadme Creative Commons License 2024.01.05 0 0 7524

Sziasztok, júniusban szeretnénk menni Indonéziába. Első távoli utunk lesz. Tudnátok segiteni, hogy Kelet-Jávát és Balit gondoltam hogy megnéznénk. A repjegyek viszont négy főre jóval olcsóbbak ha vagy Kuala Lumpurba, vagy Jakartába vesszük. Mit tanácsoltok, melyik legyen? Úgy olvastam itt, hogy Jakartából Yogyakartába vonattal el lehet menni.

3 hétre tudnánk menni. Kelet-Jáván és Balin kivül még más is beleférhet?

fornit1 Creative Commons License 2024.01.05 0 1 7523

Így felment a vízum ára? 2016-ban 14.000 volt egy 60 napos a követségen.

 

Szerintem mindegy milyen szállást / címet adsz meg, mondjuk nem árt, ha létező. Vsz a világon senki nem fog vele foglalkozni.

Előzmény: Alex B (7515)
COOP Creative Commons License 2024.01.05 0 0 7522

nekünk lesz több szállásunk is, én a legelsőt adtam meg címnek. Gondolom a tiédnek is van címe, valahol foglaltad

Előzmény: Alex B (7515)
Alex B Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7521

Igaz...

Jakartaban lépek az orszagba.

Mindegy...

Már elküldtem a jelentkezést.

Nagyobb baj ne érjen...

Előzmény: W.L. (7520)
W.L. Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7520

Kb 60ezer Ft-ert ugynokon at is intezhetsz 60 napos, tovabbi 2x60 nappal meghosszabbithato E-vizumot, es ugy az utleveleden kivul semmi nem kell hozza.

Előzmény: Alex B (7517)
W.L. Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7519

Viszont Ambonban max sajat hajoval lephetsz be az orszagba, hiszen oda nemzetkpzi repulojarat ugye nincs.

Előzmény: Alex B (7518)
Alex B Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7518

Elnézést.

Lehetséges Ambonban is.

 

Előzmény: Alex B (7517)
Alex B Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7517

VOA (visa on arrival) lehetséges néhány kijelölt belépő helyen, de Ambonban nem.

Személyesen intézem.

E-visa-t nem tudom végig vinni.

Előzmény: Léna007 (7516)
Léna007 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7516

Szia, még nincs tapasztalatom, csak lesz majd az utazás előtt, mert mi mindig az E-vizás bejelentkezést választjuk. A Homestayeknek is van címük, ha bookingon vagy airbnb-n foglaltad, akkor ott ki van írva a cím, onnan kimásolod, ha meg más úton foglaltad, kérdezz rá mailben. ;-)

Előzmény: Alex B (7515)
Alex B Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7515

Hello!

E-visa tapasztalat van?

Mit lehet megadni cimnek, ha egy homestay-nel alszom?

A nagykövetségen 60 ezer Ft.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!