Keresés

Részletes keresés

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.09.17 0 0 157
Ingatlanba? Nagy általánosságban? Mikor szegényedik a lakosság tartósan?
Max börtönbe.
Előzmény: Törölt nick (156)
Híd Creative Commons License 2009.09.17 0 0 155
Demagógia
Előzmény: marmota (149)
Híd Creative Commons License 2009.09.17 0 0 154

Még jó, hogy tavaly novemberben már be sem fizettük a következő éves díjat.

 

Itt kúrtad el. Ha befizeted, az igen szép nyereséget hozhatott volna. Amikor minden olcsó, akkor kell vásárolni, részvényt is, részvényeszközalapot is.

 

Legalább szóltak volna időben, hogy váltsak portfóliót, hogy ne veszítsek annyit, de ők sem tudták / nem akarták megmondani /, mi lenne az előnyösebb.

 

Miért szóltak volna? Honnan kellett volna tudniuk, hogy te nem abba akarsz befektetni, amibe befektettél?

 

Van valakinek tanácsa?

 

Ehhez tudni kellene, melyik biztosítónál és milyen eszközalapban vagy.


Előzmény: TulipánFejű (152)
vt75 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 153

"Igen, megpróbáltunk öngondoskodni. Félretettem befektetéssel kombinált életbiztosításba, világcég, stabilitás, megbízhatóság (?) Tegnap kaptam meg az éves elszámolást.

Három évi befizetésem helyett csak kétévi van meg, azaz mintegy 45-50% veszteségem van, ha a nominális veszteséget és az inflációt együtt számítom. :( "

majd breien papa megmagyarázza.....bocs ez csak az irónia miatt jött ki, sajnálom, hogy buktál.

Egy cimborám 10 év után azt hiszem Ft-ra annyit tudott kivenni mint amennyit a 10 év alatt befizetett, a feleségemet meg én rángattam ki egy hasonlóból évekkel ezelőtt amikor megismerkedtünk, és ott is mínusz 30-nál tartottak már...

Szerintem ennél még egy sima egészségpénztár is jobb befektetés...

Előzmény: TulipánFejű (152)
TulipánFejű Creative Commons License 2009.09.17 0 0 152
Igen, megpróbáltunk öngondoskodni. Félretettem befektetéssel kombinált életbiztosításba, világcég, stabilitás, megbízhatóság (?) Tegnap kaptam meg az éves elszámolást.

Három évi befizetésem helyett csak kétévi van meg, azaz mintegy 45-50% veszteségem van, ha a nominális veszteséget és az inflációt együtt számítom. :(
Világválság van meg minden másra lehet hivatkozni, de ha a banki folyószámlámon hagyom, legalább csak inflálódik, nominálisan nem csökken és nincs külön kezelési költsége. Még jó, hogy tavaly novemberben már be sem fizettük a következő éves díjat.

Most akkor én, a kisember mit tegyek? Legalább szóltak volna időben, hogy váltsak portfóliót, hogy ne veszítsek annyit, de ők sem tudták / nem akarták megmondani /, mi lenne az előnyösebb. Van valakinek tanácsa?
Előzmény: Törölt nick (136)
független már foglalt Creative Commons License 2009.09.17 0 0 151
hmm. egyet is érenék veled, de már bizonytalan vagyok a kérdésben.
észre kell hogy vegyük, mi is zajlik valójában:
a politikus az adófizetők pénzét szórja zömében az adót nem fizetőknek, valamint önmagának. az adófizető pénzéből építi a saját karrierjét, az országot meg hosszú (nem is olyan hosszú az) távon hazavágja. gondolom ezt nem kell bizonygatnom.

el kell gondolkodni mi is a nemzet érdeke. aki nem dob a közösbe...
Előzmény: WYW (9)
marmota Creative Commons License 2009.09.17 0 0 150
Örülj neki, szerencséd volt.
Előzmény: Törölt nick (145)
marmota Creative Commons License 2009.09.17 0 0 149
Bankárpropaganda.
Előzmény: Híd (140)
panxer Creative Commons License 2009.09.17 0 0 148
"én gyanút fogtam és egy autó árát tettem OTP részvénybe. Hamarosan egy kis lakás árát vettem ki."

Persze ezt a kommentet nem írtad volna meg akkor, ha elbukod az autód árát, hanem akkor valószínűleg csendben maradsz, és sose derül ki.

Amivel semmi gond, de azért fontos látni, hogy a részvényeken nem csak nyerni lehet!
Előzmény: Törölt nick (145)
midnight coder Creative Commons License 2009.09.17 0 0 147
Olyan paraméterekkel ahogy a hangkook kapta a zsetont szerintem elég sok cég van aki nagyon szívesen teremtett volna munkahelyeket.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (146)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.17 0 0 146

a hankook-ról:

 

egyetértek, faszság volt ennyi pénzt adni nekik de kókának kellett a patyomkin gazdasági fejlődés, ők meg nem nem hülyék ha egyszer egy balfasz kormány így ki akarja őket tömni pénzzel, akkor el fogják fogadni

 

az exportra termelő multik behozatala giga üzlet az államnak, még támogatással, adókedvezménnyel is, néhány év alatt megtérül nem beszélve a technológia transzferről, munkahelyteremtésről, stb

 

a KKV szektort is lehetne támogatni, csak azért itt eléggé más a helyzet, nem sok KKV tudna teremteni egyszerre mondjuk 100 munkahelyet, bejelentett normális fizuval, és ismerve a magyar viszonyokat arra sincs nagy garancia, hogy az állami tám felnyalása után az illető vállalkozó nem tűnik el a zsetonnal....

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (143)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 145
Amikor - nem is olyan rég volt - az OTP lenn volt a bányában és a Csányi eladta az összes MOL papírját, én gyanút fogtam és egy autó árát tettem OTP részvénybe. Hamarosan egy kis lakás árát vettem ki.

A magyar igen pesszimista. Tanulnunk kell a pénzzel való bánást.
Előzmény: Híd (140)
Tony Gazzo Creative Commons License 2009.09.17 0 0 144
OFF

Alapszabaly: mindent feltenni egy lapra soha sem szabad (csak ha mar minden mind1)

/OFF
Előzmény: Törölt nick (142)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.17 0 0 143

Laci,

 

én nem haraxom a kisvállalkozókra (nem jobban mint az átlag magyar munkavállalóra), csak bosszant a tudatlan multi-ellenes fröcsögés

 

bárki 5 perc alatt ki tudja guglizni, hogy mekkora arányt képviselnek az adófizetésben a multik: aránytalanul nagyot, minden adónemben

 

azt is mindenki tudja, hogy a KKV-k ezerrel kerülik az adófizetést, mindenki tapasztalhatja hogy a kisboltban, fodrásznál, mesterembernél nincs nyugta, a teszkóban, a mekiben meg a praktikerben viszont mindig van, eleve gyanús, hogy mi a pittschának van nálunk 1 millió KKV, ezen belül pl 100,000 evás, amikor ausztriában összesen van 200,000, az is köztudott hogy több mint egymilla minimálbéres van és a KKV-k egyharmada a honfoglalás óta veszteséges

 

ezek teljesen közismert dolgok, mégis azt szajkózza itt az olvtársak többsége, hogy a geci multik nem adóznak.....

 

tisztában vagyok az okokkal is, tudom hogy ilyen mértékű elvonást a KKV-k többsége nem tud kigazdálkodni, egy multi meg többnyire igen, de ettől még ezek a tények, de tessék hangosan adócsökit követelni és ráborítani az asztalt fletóra amikor az elküldi a vállalkozásokat külföldre (ez a magyar KKV érdekképviselet mélypontja volt szerintem)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 142
Még egy dolog az elinflálásról:

Amikor az EUR/HUF 290 körül mászkált, én berezeltem és a lejáró családi HUF lekötést az elinflálástól való félelem miatt áttettem EUR-ba. Kár volt.
Előzmény: marmota (137)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 141
Szabad országban élünk. Szabad befektetni bármibe. Euróba, dollárba, aranyba - vagy amit én leginkább ajánlok: Saját vállalkozásba.
Előzmény: marmota (137)
Híd Creative Commons License 2009.09.17 0 0 140

Ki nyúlta le a bankba tett pénzedet? Komoly bank itt Mo-n még soha nem ment csődbe.

A manyup-ba tett pénzed is megvan, megnyugodhatsz. 176 milliárd forint nyereség keletkezett a magánnyugdíjpénztári pénzeken a második negyedévben.

A válság ilyen: bukik, aki részvénybe tesz, aztán meg az bukik, aki nem tesz. A kasszák tettek, és most arathatnak. Bőven 20 százalék fölötti hozamokat értek már el a legnagyobb növekedési alapok az idén (OTP, ING)

Előzmény: marmota (137)
NIL Creative Commons License 2009.09.17 0 0 139
Ha készülsz akkor te is tudod, hogy még 104-et kell aludni addig :-) Itt lóg a centi az ajtófélfán és naponta levágok belőle egy osztást.
Előzmény: Törölt nick (26)
Híd Creative Commons License 2009.09.17 0 0 138
Egyetértek. A társadalom csak a valóban rokkantakról, rászorulókról gondoskodjék. Akinek van két keze, két lába, ép esze, az termelje meg aktív korában, amiből idősként élni akar. És igen is dolgozzék ehhez, ha kell 40-45 évet, nem kell szaladni a korengedményesbe, meg más módon pumpolni a tb-kasszát.
Előzmény: Törölt nick (136)
marmota Creative Commons License 2009.09.17 0 0 137

Ez így szépen hangzik, a családi adózás, stb. is. Támogatom.

Csakhogy akkor nem igazán beszélhetünk felelősen öngondoskodásról, amikor speciel azt látod, hogy az általad bankba, manyup pénztárba stb. összekuporgatott pénzecskédet lenyúlják, semmivé teszik. Ha pedig ezt nem is teszik, akkor is elinflálják a pénzedet az alacsony hozammal.

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 136
Én az öngondoskodásban látom az egyetlen, járható, kivezető utat. A demográfiai csapdában már benne vagyunk, a korfát 50 éven belül komolyan megváltoztatni nem lehet, hacsak le nem géppuskázzuk saját, idős szüleinket.

Ne az államtól várjuk!

Tudatosítani kell mindenkiben, hogy csak magára számíthat! Az államnak olyan adópolitikát kell kialakítani, hogy az aktívaknak maradjon a zsebében pénz, amit félre tehet. Ha nem teszi félre, magára vessen!
Növelném a családok szerepét, fontosságát. Lehetővé tenném, hogy gyermekek, aktívak, nyugdíjasok egy családként, közösen adózhassanak.

Legyen már vége ennek az álságos, élősködőktől védtelen "szociálizmusnak"!
==T== Creative Commons License 2009.09.17 0 0 135
Véleményem szerint:

- az ipari szektorban javarészt hasznosak

- a vendéglátás/idegenforgalom határeset

- ingatlan szektor határeset

- a kereskedelemben egyértelműen nagy kárt okoznak

- a pénzügyi szektorban is egyértelműen károsak
Előzmény: midnight coder (133)
Tony Gazzo Creative Commons License 2009.09.17 0 0 134
Megtortent... raadasul sportot csinalok abbol, hogy minnel tobb ugyfelemet is rabeszeljem a koltozesre.
Előzmény: Antisystem (10)
midnight coder Creative Commons License 2009.09.17 0 0 133
A multi jó dolog. De csak akkor ha tényleg hasznos az országnak. Azaz nem érdemes olyan multinak túl nagy kedvezményt / támogatást adni aki nem támaszkodik a hazai beszállítókra és azon túl hogy fizeti a dolgozóit nem csinál semmit. Lásd Pl. gumigyárak. Mert a dologhoz azért az is hozzátartozik hogy a munkavállalók 3/4-része viszont a hazai cégeknél dolgozik. Persze az alapvető probléma nem a multikkal volt, hanem azzal hogy ide a szar versenyképességi mutatók miatt csak olyan multik jöttek akik Pl. már a szlovákoknak nem kellettek. Lásd Pl. Hancook.
Előzmény: Törölt nick (127)
nyman Creative Commons License 2009.09.17 0 0 132
"Ha meg nem tetszik nekik, elmehetnek.

Te is..."


Nem tetszik. Elmentem. Azt az evi 1-2 milla adot, jarulekot nem a magyar koltsegvetesnek fizettem az elmult par evben.

De annyival jobb, hogy addig amig itthon elvontak volna tobb mint 50%-ot a fizetesembol, kulfoldon 20%-k alatt megusztam.
Előzmény: Antisystem (10)
fizimiska Creative Commons License 2009.09.17 0 0 131
OK, kezdjük!
==T== Creative Commons License 2009.09.17 0 0 130
Az egy dolog, de zsákszámra viszik ki a pénzt, miközben erőfölényükkel visszaélve - a magyar kormánnyal együtt - kicsinálták a magyar piaci szereplőket.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (125)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 129

néhány tucatnak van komoly adókedvezménye, vagy kapott jelentős állami támogatást, jellemzően nagy termelő-beruházás miatt

 

Tudod, hogy mi valamilyen szinten azonos érdekeket képviselünk, remélem. Én kicsit lájtosabban csökkenteném a nyugikat, s te sem haragszol annyira a kisvállalkozókra.

 

De ha nekem is annyit adna az állam, mint a Hankook-nak, akkor én is teremtenék munkahelyet. 15 milla per fő ingyé? Az durván 10 év ingyenes munkaerő.

 

Adjatok nekem is, van is ötletem.

 

Azért nem ájulnék el annyira a multiktól, bár elismerem a létjogosultságukat.

 

Most jelenleg be vagy pöccenve, mert a multinál kényszerűen adófizető vagy. Vajon kényszer- és mikrovállalkozóként is az lennél?

 

Nem.

 

Gyorsan megtanulnád, hogy itt a posványban nem olyan egyszerű az élet, ahogy egy multi irodából látszik. Rá lennél kényszerülve arra, amit most elítélsz.

 

 

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (125)
tbando Creative Commons License 2009.09.16 0 0 128
Jól beszélsz baszki. Megérdemlik a vén trottyok. Kellett nekik életképes fiatalok helyett elkényeztetett és követelődző utódokat nevelni.
==T== Creative Commons License 2009.09.16 0 0 126
Sajnos az 56-ot követő 33 év kádárizmus és az azt követő 20 év nem tudom hogy mi sokakból kiölte a gerincet és úgy általába minden emberi jóérzést, és csak az írígység és a kapzsiság marad meg bennük.
Előzmény: tarka birka (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!