Keresés

Részletes keresés

skitty Creative Commons License 2010.06.02 0 0 441
A link lemaradt. ITT
skitty Creative Commons License 2010.06.02 0 0 440
A Budafoki Fotóklub és a vele együttmőködő Budafoki Modellklub felvételt hírdet fotózást kedvelő, lányok, nők részére. Fotózunk műteremben és szabadban egyaránt.
Fotózás TFP és TFCD alapon történik, tehát ellenszolgáltatást nem kérünk és nem adunk. Fotóstáborokat, túrákat szervezünk. / Legközelebbi tábor a Tiszatónál, Sarudon lesz, Junius 24-27 közt/
Érdeklődőket a Modellklub honlapján regisztrálunk, illetve a következő e-mail címen adunk felvilágosítást: skittyfoto@citromail.hu
kékmedve Creative Commons License 2010.05.23 0 0 439
Lemaradt az elkészülés ideje. A fene tudja, magánberuházás t.i. , de saccom szerint 2-3 év még.
Előzmény: maszuletettbarany (437)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.23 0 0 438
A májusi testületi ülésen a 12 napirend foglalkozott a kerékpárúttal. A magánberuházó területén a kerület fogja üzemeltetni, a többi részt továbbra is a főváros (meg is látszik sajnos rajta). Itt találsz egy átnézeti rajzot amin az egész nyomvonal rajta van, a tervezett is a kerülethatárig.
http://www.bp22.hu/dokumentum/bp22_elt_2442_m1.jpg
Előzmény: maszuletettbarany (437)
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.22 0 0 437
Köszi, a térképen szereplő szakaszon többé-kevésbé eddig is lehetett bringázni. A kiépítése a térképen szereplő résznek szerinted mikorra várható?

Ami érdekelne még, a Kastélypark utca - Érd-Ófalut összekötő szakasz (remélem ezt is tervezik, ez érdekelne, h itt merre fog menni az euro-velo). Ha ez elkészülne végre valalmikor, ez egy príma kirándulási lehetőség lehetne az itt élőknek, hasonló a Római-part - Szentendre közöttihez, de talán ez még jobb is lenne, mert természet közelibb élményt nyújthatna.

A belváros fele vezető bringaút (bár ez már inkább XI. ker téma) elég jól használható, csak sajnos nem megy végig a Duna parton. Budafokról egészen jól el lehet jutni a Duna parton tekerve a Kondorosi út végéig, innen hiányzik egy kb. 1000 m -es szakasz, ami a Hengermalom út végéig kötné össze a Duna parton, a már meglévő bringás lehetőségeket. Innen már a Kopaszi-gát parkja következik, ami a Lágymányosi-hídig vezet. (ehelyett a Szerémi melletti bringaútra kell most áttekerni, ami egyrészt kerülő, sok a keresztező út és nem olyan jó a levegő, mint a Duna parton lehetne. A Kopaszi-gátnak van egy most lezárt bejárata, amivel szemben van egy aluljáró, ami az Infóparkhoz vezet.

De még jelenlegi formájában sem rossz a Szerémi melett, mindenkinek ajánlom kipróbálásra, LASSU tempóban tekerve a belvárosba lehet jutni 45 perc alatt kb. - ingyenes és környezetkímélő utazás és napi testmozgás 2x amit máshogy különben nehéz lenne beiktatni a mindennapi rutinba. Nekem egy kicsit még gyorsabb is a BKV-nál és jobban tervezhető.

A legrosszabb része a jelenleginek budai oldalon, a Lágymányosi-hídtól a Budafoki úton keresztül a Gellért térig vezető szakasz, innen vagy a Szabadság-hídon a járdán kétoldalt át lehet menni Pestre, vagy továbbtekerni a budai bringaúton az Erzsébet-híd irányába.

A XI, XXII, Érd együtt röhögve meg tudná csinálni ezt az útvonalat, úgy hogy mindenki jól járna. Vagy nyitott kapukat döngetek és ezt tervezik is már régóta, csak halogatták eddig a megvalósítást?
Előzmény: kékmedve (433)
mustár-mag Creative Commons License 2010.05.19 0 0 436
Nem Budafok, hanem Budaörs: ma reggeli 8 órás Inforádiós hírekben említették, hogy a budaörsi hulladékudvart - amiről itt is volt szó - a lakossági tiltakozások eredményeképpen nem az üdülőövezetbe ékelődő helyszínen, hanem végülis máshol fogják megvalósítani.



Előzmény: maszuletettbarany (418)
kertvarosi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 435
és br meg br meg br :-) csúnya html jelek
Előzmény: kertvarosi (434)
kertvarosi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 434
ja, nem is a reklám miatt vetem fel (jó bornak nem kell ha-ha), de tényleg nem világos nekem, átlag sajtóközlemény-olvasónak az eredeti infó. <br><br>Az alápincézettségről a Pannónia/Ostrom/Sörház utca környékén hallottam már, meg persze onnan lefelé is, ahogy Te is írod, meghát ott van a megnevezett Záborszky pince is Tóth József alján - csak van itt ez a kezdeményezés, viszonylag nagy pénzek is forognak, akár még jó is kisülhet belőle, nem t'om miért szerénykednek az ötletgazdák meg a segítők.<br><br>De a kérdés azért továbbra is kérdés, hogy melyik az/mi az a szimbolikus borutca?<br><br><br>
Előzmény: kékmedve (429)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.13 0 0 433
A testület április 27-i ülésen döntött róla, 27. napirendi pont.

hlyszínrajz:
http://www.bp22.hu/dokumentum/bp22_elt_2367_m5.pdf
Előzmény: maszuletettbarany (431)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.13 0 0 432
A diófélék és más fajok (dió, bálványfa(ecetfa), feketedió, vadgesztenye) levelében lévő hidrojuglon (színtelen) levegőn barna juglonná (5-hidroxi-naftokinon) alakul. Ez az anyag néhány növényt kivéve akadályozza a csírázást és a növekedést mert a gyökércsúcs differenciálódását és a gyökérszőrök kialakulását gátolja. A dió így védekezik a konkurrens növények ellen. A juglon a henna (indiai testfesték) festékanyaga is.
Ez az anyag eléggé stabil, soká bomlik el. Általában nem a maradék koncentrációját adják meg hanem azt hogy hány százalékkal veti vissza egy növény fejlődését a termesztőközegben lévő juglon egy tiszta földhöz képest. Ez az elmaradás a szakirodalomban leírt kisérletek szerint 6 hónap után 60 %, 18 hónap után 30 %, 30 hónap után már nem kimutatható a szokásos terményeknél.
Vannak juglonra érzékenyebb növények, ilyenek a paprika és a paradicsom, ezekkel lehet jól tesztelni. Elvetsz egy pohár virágföldbe és egy pohár komposztba magot és figyeled az eredményt. Ha van eltérés, vársz még a felhasználással. Nyilván a juglonos földben is kikelhet a mag, csak elmarad a fejlődésben.
A juglonra kevésbé érzékeny növények is vannak, ilyen pl. a bab, a répa, a szilva, általában a csonthéjasok.

Előzmény: maszuletettbarany (417)
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.13 0 0 431
Az eurovelot hogy merre tervezik vezetni a kerületben, arról tudsz esetleg valamit? Van valami kész terv, térkép már erről? Találtam egy "csapást" majdnem a dunaparton végig, ahol el lehet jutni Érd-Ófaluig, nagyon hangulatos, bár a kiépített kerékpárúttól egy kicsit távol áll… Viszont a levegő jó, nincsenek autók és csicseregnek a madarak, mintha nem is a nagyvárosban lennénk. Délutáni szórakozásnak nem volt rossz, de sajnos gyerekekkel, vagy idősebbeknek nem ajánlanám.

Előzmény: kékmedve (427)
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.13 0 0 430
Ok, köszi!
Előzmény: kékmedve (427)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.13 0 0 429
Legalább egy nagyságrenddel több pince van Budafokon, ez a kezdeményezés néhány pincetulajdonos összefogásával indul, önkormányzati segítséggel. Jelenleg a Tóth József utcától Tétény felé eső részt érinti. Cégeket nem írok, nem fizetnek a reklámért. :)
Előzmény: kertvarosi (428)
kertvarosi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 428
Az a 120 kilóméternyi pincerendszer hol húzódik Budafokon? És akkor melyik lesz a borutca? A Záborszky pincét lokalizáltam, meg a felújítandó kápolnát is, a többi kicsit zavaros a hírből. (Főleg mert az összes portál ugyanazt a közleményt közli betűhíven. Itt volt némi plusz: http://www.turizmusonline.hu/cikk.php?id=28777)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.12 0 0 427
Ugyanarról veszélünk.
Olvasd el a Múlt, jelen, jövő topikon villa beszámolóját, ma voltak bejáráson.
Előzmény: maszuletettbarany (426)
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.12 0 0 426
OK, sztem nem biztos, hogy ugyanarról beszélünk, ha jól értem (?) ez a faoszlopokkal körülkeritett terület amire te utalsz, amiről én beszélek az közvetlenül a partra van borítva, ettől délebbre a parti erdősáv takarásában. Vagy ez egy történet?
Előzmény: kékmedve (425)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.11 0 0 425
Röviden: a volt szeméttelep rekultivációja és a terület rendbetétele folyik, amíg kész nem lesznek vele légy türelemmel.
Előzmény: maszuletettbarany (418)
Obi van Praktiker Creative Commons License 2010.05.11 0 0 424

Tanulmanyozd a kovetkezo linket:

 

http://www.bp22.hu/dokumentum/bp22_elt_1423_m1.pdf

Előzmény: maszuletettbarany (418)
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.10 0 0 423
http://index.hu/bulvar/hirek/2010/05/10/kiraboltak_egy_bankot_a_xxii._keruletben/

reméljük nem lesz rendszer a heti egy bakrablásból...
kékmedve Creative Commons License 2010.05.09 0 0 422
Természetesen vannak hivatalos információim. Már 2003-ban felmérték a területet amikor az esetleges rendezés elöszőr szóba került, azóta vannak pontos adatok.
Előzmény: mustár-mag (421)
mustár-mag Creative Commons License 2010.05.09 0 0 421
Te miért tudod ilyen magabiztosan állítani, hogy engedély nélküliek az építmények?
Van valami biztos információd?
Előzmény: kékmedve (420)
kékmedve Creative Commons License 2010.05.09 0 0 420
Azért nem bontják le, amiért a nagytétényi Óhegyen épült többtucat engedély nélküli épületet sem: annyira nem zavar senkit sem és kényelmesebb a helyi önkormányzatnak a konfliktuskerülés. Ellenben a tulajdonosok nem számíthatnak arra hogy a város figyelemve veszi az érdeküket.
Ez egy tipikus magyar buli. Hoz az önkormányzat egy nagyon (túl) szigorú szabályt amit senki sem tart be. A szabályszegést a hatóság hallgatólagosan elnézi. Amikor a szabályszegésből probléma adódik mert az önkormányzat az eredeti célok szerint dönt, akkor a szabályszegők tiltakoznak.

Hallottam egy hasonló esetról az USA-ban, Cleveland egyik elővárosában történt. Tudom, nem egy jogkövető, demokratikus állam, de tanulságnak jó lesz...
Az ottani történetben valaki engedély nélkül építkezett. Felszólították hogy hagyja abba, nem tette. Újabb felszólítás hogy 72 órán belül bontsa le. Nem bontotta. Erre a 4. napon megjelentek a buldózerek, a rendőrök bilincsben elvezették a lakót és földig romboltak mindent, a sittet elhordták. A tulajdonos meg kapott egy horribilis számlát amit jódarabig fog fizetni.
Előzmény: sgJános (419)
sgJános Creative Commons License 2010.05.09 0 0 419
Érdekes érv az egyik oldalról, hogy a közeli tiltakozók házai engedély nélkül épültek.
Akkor miért nem bontatják le? Hogy-hogy nem vették észre? stb
Előzmény: 504LACI (413)
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.08 0 0 418
A szemetes témáról szívesen olvasnék egy hosszabb terjedelmű és igényes cikket a helyi újságokban, ahol szakemberek és a helyi környezetvédők elmagyarázzák, hogy ennek ránk nézve miért nincs semmilyen veszélye sem.

Más. Ma a Duna parton bicikliztem az M0-ás hídjától délebbre, nagyon hangulatos, de egy helyen nem lehetett tovább haladni, ahol nagy mennyiségű, főleg bontási betontörmelék és egészen nagy netondarabok zárták el az utat, több méter magasságig. Erről tudtok valamit, mikor és hogy kerültek oda?



kb ott ahol az uszályok horgonyoznak a képen.
googlemaps
maszuletettbarany Creative Commons License 2010.05.08 0 0 417
Szia,

A két év elég hosszúnak is ijesztőnek tűnik, ez saját tapasztalat? Az hogy két év alatt bomlik le teljesen, az azt jelenti, hogy akkor már ki sem mutatható tesztekkel? Ha mindenkinek hinni akarok akit olvastam: abból, hogy máshol lényegesen rövidebb időtartamokat írtak plusz abból amit te írtál, arra következtetnék, hogy rövidebb idő alatt, kb egy év már jelentősen csökken a koncentrációja, de hogy ki se legyen mutatható, ahhoz két év kell?

Amit a hozzászólásod előtt tettem be, ott paradicsompalántával írták a komposzt tesztelését, ami szintén érzékeny a juglonra, de lényegesen rövidebb idő alatt 2-6 hónap már azt írta hogy felhasználható a komposzt - vs. 1.5-2 év(!)?

Vagy a palánta már előbb megmarad benne, de ahhoz, hogy a paprikamag kicsírázzon ahhoz többet kell várni?

Juglon és hidrojuglon, melyik midiófán terem ? :)
Előzmény: kékmedve (409)
mustár-mag Creative Commons License 2010.05.08 0 0 416
Azt olvastam: "Maximálisan egyetértek, hogy ne tiltakozzon az aki maga a tilosban jár."

Ne bomolj már! Már hogy járna tilosban, ha a terület üdülőhelynek van besorolva és az ottaniaknak az üdülőhelyét gányolják szét ???

De, nem ez a lényeg, hanem hogy kihathat-e ez Budafokra?

Ami pedig a BM lőteret illeti - biztos az is gond lehet (az elvtársak sz@rtak a környezetvédelemre), bár ezt a történetet nem ismerem.
Előzmény: 504LACI (415)
504LACI Creative Commons License 2010.05.08 0 0 415
Próbáld meg azt olvasni amit írtam.
Egyébként engem jobban aggaszt, hogy milyen föld lehet betemetve az egyre magasodó BM Lőtér területére. Az némileg közelebb van mint Budaörs.
Előzmény: mustár-mag (414)
mustár-mag Creative Commons License 2010.05.08 0 0 414
Szerintem itt az a fontos, hogy a beruházás van-e hatással Budafokra (Kőérpatak, széljárás), vagy sem.

(Ha pedig terület üdülőhelyi besorolású, akkor pedig miért ne tiltakozhatnának?
Vagy szerinted is "a lakosságnak pofa be!"?)
Előzmény: 504LACI (413)
504LACI Creative Commons License 2010.05.08 0 0 413
Viccelsz: "tervezett termálfürdő". Unokáink talán fürdenek benne de az se biztos. Csinálják bátran, különösen akkor ha tényleg engedély nélküli építkezések közelében van. Maximálisan egyetértek, hogy ne tiltakozzon az aki maga a tilosban jár.
Előzmény: neutrino01 (412)
neutrino01 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 412
A tervezett szeméttelep közvetlen környezete Üh-1/0 (üdülőhelyi) besorolású.
A szeméttelep kioldódó nedvei a talajvízbe is bekerülhetnek (korábban ez lápos vidék volt), most is pincéket öntött el a magas talajvíz.
Kétségtelen tény, hogy Budaörsnek kell szeméttelep, de miért pont egy üdülőhely közepén, és egy tervezett termálfürdő szomszédságában.
A témát azért vetettem fel, mert megvizsgálandó, hogy Budafokot érinti-e ez?
Kékmedve véleményét már megismertük, de ez csak egy a lehetséges válaszok közül.
Előzmény: kékmedve (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!