Keresés

Részletes keresés

Sönc Creative Commons License 2013.03.05 0 0 257

Alapvetően,utaláshoz használom,pénz mozgás(ki-be) viszonylag sok van tehát tranzakció költésg is. Csak mondjuk pl OTP-nél ez igen komoly összeg,főleg,hogy most jött meg az új kártáym és anélkül hogy előre jelezték volna csak az aktiválás került 2000 Ft-ba.Ezzel nincs is gond csak jelezzék előre...Szóval legfőképp ezért szeretnék váltani,meg olyasmit keresnék ami külföldön is elérhető. Tekintve,hogy Pécsen élek itt talán az Unicredit bank van ami talán jobb.Arról van esetleg valakinek tapasztalata? Előre is köszönöm!

tangerine Creative Commons License 2013.03.02 0 0 256

+Az OTP-hez képest bármi jobb. :)

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 255

Persze h nem :)

En csak annyit irtam hogy az emlitett bankoknal (+ Unicredit talan), az emberek joresze biztos talal megfelelo szamlat maganak.

Előzmény: Vajk (254)
Vajk Creative Commons License 2013.03.01 0 0 254

Akkor nem vagy jó tanácsadó, hiszen azt sem tudod mire kell neki a bankszámla. HA csak a fizetése megy rá más számla jó, mintha sokat utalna. Ha vidéken él és nemnagyon használja a kártyáját, mert kevesebb elfogadó hely van és többször használja vásárlás helyett az ATM-et, akkor is más kell.

 

Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 253

Barmelyiket. Nagyjabol a K&H, Erste, Rafazom triot szoktam javasolni.

Előzmény: Vajk (252)
Vajk Creative Commons License 2013.03.01 0 0 252

Attól függ mire kell, mit használsz a banki termékek közül.

Előzmény: Sönc (251)
Sönc Creative Commons License 2013.02.28 0 0 251

Sziasztok!

Tudom,hogy valószínűleg én vagyok a 78000. ember aki ezt kérdezi,de szeretném megkérdezni,hogy Ti melyik itthoni bankot ajánlatnátok? Jelen pillanatban OTP-s vagyok de,inkább nem mutatnám be őket....Szeretnék normális bankra váltani.Érdekelne esetleg Magyaroroszágon jól működő külföldi bank is. 

Előre is köszönöm a segítséget!

Vajk Creative Commons License 2013.01.16 0 0 250

De.

Meg aztán a svájciak arról híresek, hogy egy lézerjaninak kiadják ezeket az adatokat:)

Előzmény: nyman (249)
nyman Creative Commons License 2013.01.16 0 0 249

Pont ezt akartam beszurni.

 

De ha fizettel itthon adot, vagy kulfoldon kerested meg, akkor oda viszed a penzed ahova akarod. Nem?

Előzmény: Vajk (248)
Vajk Creative Commons License 2013.01.16 0 0 248
Előzmény: Vajk (247)
Vajk Creative Commons License 2013.01.16 0 0 247

Mai hír, hogy a külföldi(főleg ciprusi és osztrák) magyar számlákra visszamenőlegesen 30% (35?) adót vetne ki Orbán.

Vajk Creative Commons License 2013.01.14 0 0 246

Ezzel szemben tőlem nem vonnak ilyesmit már lassan 3 éve..

Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 245

Márpedig ékes angol nyelven feketén-fehéren ez áll a honlapjukon.

Előzmény: Vajk (244)
Vajk Creative Commons License 2013.01.12 0 0 244

szerintem nincs ottt 5 euros havidíj..

Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 243

Igazából olyasmi megoldást keresek, mint levelingé: nem a millióimat akarom bújtatni, hanem tudjak ingyen eurót kapni, küldeni, meg valami bankkártya sem árt.

 

leveling:

Sejtem, hogy nézted ki pont a lübecki Sparkassét: oda repült a Ryanair. Ügyes!

 

Tehát Vajk:

a Tatra Banka a havi 5 eurós díjával nem nyert, ezért is térképezem fel a Zuno.sk netbankot.

 

Előzmény: Vajk (242)
Vajk Creative Commons License 2013.01.10 0 0 242

Nem kell lakcímkártya, csak külföldi cégeknek nem nyitnak (tatrabanka)

Előzmény: Törölt nick (239)
leveling Creative Commons License 2013.01.10 0 0 241

Én úgy gondolom, hogy egy nagyon erős 0,00%-os kamatot kapok, vagy legalábbis nekem eddig még nem tűnt fel, hogy lett volna kamatjóváírás. Lehet ez az "ára" az ingyenes számlavezetésnek. Így sajnos a kérdésedre sem tudok válaszolni.

NAV mindenesetre még nem zargatott 5 év alatt, hogy mi az a német számla :) Mondjuk nem is éppen eurómilliókat forgatok meg, de azért van némi mozgás rajta.

Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 240

Szerintem nincs akadalya hogy nyiss egy szamlat. A kiszamolon volt ilyen cikk, hatarkozeli bankokban siman nyitnak neked szamlat elvileg.

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 239

A szlovák Zuno bankot nézte valaki? Mivel netbank, jobbak a feltételei. A kérdés, hogy lehet-e ilyen magyarnak? Szlovák cím kell hozzá, azt esetleg még tudok varázsolni, bár lakcímkártyám nyilván nincs (ez a hülyeség van valahol Magyarországon kívül?).

 

Másik lehetőség, ha nem a neten nyitod, hogy bemész a Tatra Bankába (helyi Raiffeisen) és ott próbálod meg személyesen (Zuno = Raiffeisen = Tatra Banka; egy cég).

 

Ötlet, tapasztalat?

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 238

Igen, valóban, a Kiszámoló blog már szerepelt egy párszor. :)

Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 237

Hogy reagáljak az egy évvel korábbi leveledre.

 

Ez a lübecki Sparkasse lejelenti a NAV-nak a számlád, vagy levonják az adót? Szépen kiszámolod, mennyit adózol a 0% körüli német eurókamat után, és befizeted?

 

See: http://kiszamolo.hu/hogyan-adozol-a-kulfoldi-bankbetetjeid-utan/

Előzmény: leveling (145)
Vajk Creative Commons License 2012.10.28 0 0 236

az adataim között megtalálod.

vajk at index....

Előzmény: buranyl (235)
buranyl Creative Commons License 2012.10.28 0 0 235

Online segítségre gondoltam, egyelőre...

Ha adsz egy elérhetőséget (emailcím), amin megkereshetlek, azt megköszönöm.

Előzmény: Vajk (218)
neménmondtam Creative Commons License 2012.10.24 0 0 234

Úgy látom, volt a Kiszámoló blog már egy párszor, bár a céges és a forintos számla új, ahogy a Románia és Ausztria is.

Előzmény: neménmondtam (232)
neménmondtam Creative Commons License 2012.10.24 0 0 233

Forintban 3,6 millió a pénzmosás határa, felette vizsgálhatják. De ha több részletben fizeted be....

Előzmény: majmokbolygoja (205)
neménmondtam Creative Commons License 2012.10.24 0 0 232

Eurós számlanyitás Szlovákiában magánembereknek: http://kiszamolo.hu/kulfoldi-szamlanyitas-lepesrol-lepesre-3/

 

Cégeknek: http://kiszamolo.hu/sporolj-szazezreket-a-vallalkozoi-szamladon/

 

Forintos bankszámla cégeknek és magánembereknek Szlovákiában: http://kiszamolo.hu/megusztad-a-tranzakcios-adot/

 

Forintos bankszámla Romániában és Ausztriában: Pénzkérdés blog

Menekülés a tranzakciós adótól

A kormány csodaszerként tekint a tranzakciós adóra, részben a banki utalások megadóztatásából szeretné helyrebillenteni a költségvetést. Mintegy 400 milliárdos bevételt vár az új adóból, ennek oroszlánrészét a vállalkozásoknak kellene befizetniük, miután a banki[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Bocs, ha már ezek voltak.

 

 

részeg tengerész Creative Commons License 2012.10.16 0 0 231

Nem tudnank mar lapozni?

Nem buzakotvenyekrol, es jovatetelekrol beszeltem, az amirol en beszelek elevul 5 ev alatt a magyar PTK szerint. (tudom, hogy minden intezkedes, megkereses, ujrainditja az 5 evet, de az en esetemben nincs ilyen!)

Ha a google ennyire a haverod, akkor az elevulesre, is hamar megtalalod a valoban relevans dolgokat.

Amugy a kotveny teljesen mas teszta, az nem evul el.

 

De, hogy meg gugliznod se kelljen:

 

Az elévülés

324. § (1) A követelések öt év alatt elévülnek, ha jogszabály másként nem rendelkezik.

(2) A főkövetelés elévülésével az attól függő mellékkövetelések is elévülnek. A főköveteléstől független mellékkövetelések elévülése a főkövetelést nem érinti.

(3) A követelés elévülése az azt biztosító kézizálogból való kielégítést nem akadályozza.

325. § (1) Az elévült követelést bírósági úton érvényesíteni nem lehet.

(2) A felek rövidebb elévülési határidőben is megállapodhatnak; a megállapodás csak írásban érvényes. Az egy évnél rövidebb elévülési határidőt a felek írásban legfeljebb egy évre meghosszabbíthatják, egyébként az elévülési határidők meghosszabbítására irányuló megállapodás semmis.

326. § (1) Az elévülés akkor kezdődik, amikor a követelés esedékessé vált.

(2) Ha a követelést a jogosult menthető okból nem tudja érvényesíteni, az akadály megszűnésétől számított egy éven belül - egyéves vagy ennél rövidebb elévülési idő esetében pedig három hónapon belül - a követelés akkor is érvényesíthető, ha az elévülési idő már eltelt, vagy abból egy évnél, illetőleg három hónapnál kevesebb van hátra. Ezt a rendelkezést kell alkalmazni akkor is, ha a jogosult a lejárat után a teljesítésre halasztást adott.

327. § (1) A követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítás, a követelés bírósági úton való érvényesítése, továbbá megegyezéssel való módosítása - ideértve az egyezséget is -, végül a tartozásnak a kötelezett részéről való elismerése megszakítja az elévülést.

(2) Az elévülés megszakadása, illetőleg az elévülést megszakító eljárás jogerős befejezése után az elévülés újból megkezdődik.

(3) Ha az elévülést megszakító eljárás során végrehajtható határozatot hoztak, az elévülést csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg.

 

Szoval.

A kerdesem tovabbra is az, hogy ez Nemetorszagban is igy mukodik vajon?

 

 

Előzmény: Kanalas Dzsoki (230)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.10.16 0 0 230

Hamarjában ezt dobta a google, de van még egy sor kötvény, amivel így járt Mo.

 

http://www.nol.hu/archivum/archiv-410155

Az államnak hatvan év után fizetnie kell Kétszáz forintot ér az 1946-ban rekvirált száz mázsa búza

Előzmény: részeg tengerész (229)
részeg tengerész Creative Commons License 2012.10.16 0 0 229

Minden tartozasra van elevulesi ido.

Magyarorszagon ha egy tartozas ugyeben 5 evig nem tortenik semmi, akkor annak annyi, az behajthatatlan.

 

Es nem, nem a KHR-re gondoltam, tudom, hogy mirol beszelek.

 

Szoval a kerdesem tovabbra is all, a nemet rendszer mennyire hasonlit ezugyben a magyarra?

Előzmény: Vajk (226)
si12311 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 228

Küldtem e-mail-t, megkaptad?

Előzmény: Vajk (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!