Keresés

Részletes keresés

sans souci Creative Commons License 2010.07.07 0 0 302
Hajnalhasadás...vagy félreértem a kérdésedet?
----
Tegnap láttam végre a filmet....nekem nagyon tetszett! A könyveket faltam, egyedül a New Moon volt kicsit uncsibb, de azért azt is azonnal végigolvastam. A filmek eddig nem igazán tetszettek, főleg a párbeszédek idegesítettek, különösen magyar szinkronnal a DVD-k. Miután felelevenítésképpen hétvégén megnéztem a New Moon-t DVD-n, örömmel töltött el a kontraszt tegnap a moziban! Nem mentem nagy várakozásokkal, csak kicsit kíváncsian az itt olvasottak után és ki akartam pipálni. (Elhatároztam, hogy minden részt megnézek moziban, megveszem a DVD-ket, könyveket...legyen komplett a Twilight feeling számomra)
Ez a film az eddigi legjobb látványban, cselekményben és a szövegek is magasan jobbak az eddigieknél.


Előzmény: come (301)
come Creative Commons License 2010.07.06 0 0 301

Hali!

 

Nekem is nagyon bejön mindegyik. Kiváncsi vagyok, mi lesz a következő rész címe? Van tippetek?

Renáta_ Creative Commons License 2010.07.05 0 0 300
Óóó, nekem az volt az egyik első megjegyzésem, húúú, de jól nézett ki Edward/Robert/ ebben a részben!! ;)
Én megértem Bellát. Maximálisan. Engem pl. az érzelmi zsarolással kierőszakolt Jacob-csók idegesített a könyvben is, és tetszik, hogy ez az érzelmi zsarolás ennyire konkrétan jelent meg a filmben.

Azért persze vegyesek a gondolataim.
Voltak dolgok, amik nagyon tetszettek (színészi alakítások, látványos vagy csak annak szánt jelenetek, a zene és még sorolhatnám, és még fogom is!), és voltak, amik nem (túl erős a vágás az első felében, pl.), de összességében én is szeretni fogom a filmet :)

És várom én is a DVD-jét, pedig igen, tudom, hogy messze van még.
De jövök majd még leírni pár dolgot, de most így éjszaka közepén már inkább nem erőltetem :)
Előzmény: _Assa_ (298)
sans souci Creative Commons License 2010.07.03 0 0 299
Egy ilyen Bella típusú lánynak tetszenek az ilyen vérszegény pasasok, nem? Hasonló a hasonlónak örvendezik, mondják.
Előzmény: _Assa_ (298)
_Assa_ Creative Commons License 2010.07.03 0 0 298
Ma délelőtt megnéztem, és... hm, a három közül ez tetszett a legjobban. (Könyvben is, szóval vártam, mit hoznak majd ki belőle.)
SPOILER
Az akciójelenetek jók voltak - főleg Victoria össznépi üldözése meg mikor Jasper tanította harcolni a bandát -, a visszatekintések jók voltak - elsősorban az, ami Billy meséje alatt ment, de a Jasper és Rose története is. Nagyszerű ötlet volt Forksszal párhuzamosan futtatni a seattle-i szálat és előbb behozni a Volturit. Tetszett, hogy a mellékszereplők több teret kapnak.
Jasper, Carlisle, Rose, Riley (!!), Jessica, farkasok, Charlie (!), Jane, Bree nagyon jól szerepeltek.
Alice filmen továbbra is sokkal elviselhetőbb, mint könyvben.

Bella és Edward. Huh, keményebb dió.
Kristen Stewart: megalszik a tej a szájában, úgy beszél - én meg a szék karfáját kaparom kínomban. És soha nem néz igazán senkinek a szemébe, lesüti a szemét, lefelé bámul, a fejét hajtja le. Igaz, amilyen álmatag, málé tekintete van, az se lenne túl hatásos, ha tényleg ránézne valakire.
Robert Pattinson: a szenvedő arca továbbra sem az igazi - nagyon nem -, de ebben a részben legalább nem erőltette, csak ritkán vette elő. És normális ruhát adtak rá, amit szerencsére rajta is hagytak (hiába erőlködött Bella xD ).

Könyvben simán csak Jacobnak szurkoltam - nem írom le újra az okokat -, de a filmet látva: MIÉRT Edward?!



(És tudom ízlések és pofonok, de nem csak arról van szó, hogy pl. Jacob mennyivel jobban néz ki, mert nemcsak ő körözi le ilyen tekintetben Bella "felfoghatatlanul szép, görög isten" Edwardját, hanem Cullenektől mindenki, Paul, Riley, James, és bár idősebb korosztály, de azért sok esetben Charlie-ra is sokkal jobban esik ránézni, mint Edwardra. :-/ )
Előzmény: sans souci (293)
Vacak2006 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 297
Én szerdán és csütörtökön is megnéztem. Nekem nagyon tetszett. Volt pár jelenet, amit még beletettem volna, de szerintem is az egyik legjobb a három közül.
Sok humoros vicces jelenet van benne, ami baromi jó volt. Imádtam Rosalie visszaemlékezését az utolsó éjszakájáról. Nagyon klassz, hogy Jasper végre "szerephez jut". Edward nincs olyan borzasztó fehérre sminkelve, mint a New Moon-ban, és sokkal jobban néz így ki.
Tudom, hogy nem szép dolog, de alig várom, hogy le tudjam szedni valahonnan.. kétszer elég volt fizetni a mozijegyért (és egyébként az első és a második részt is dupla lemezes verzióban megvettem plusz a kemény borítós könyveket is ---- szóval nem azért szedem le, mert notórius lopkodó vagyok, hanem mert szerintem max karácsony környékén hozzák majd ki a boltok és addig nem bírom ki, hogy ne lássam heti 1-2 alkalommal :-) )
Előzmény: sans souci (293)
LilaPetrus Creative Commons License 2010.07.02 0 0 296
Kritika ez a jó link :)
Előzmény: LilaPetrus (295)
LilaPetrus Creative Commons License 2010.07.02 0 0 295
Tegnap néztük. Sokkal jobb mint az első kettő szerintem. Elkészült kritika kritika
sans souci Creative Commons License 2010.07.02 0 0 294
Az éjjel megnéztem a New Moon-t, hogy felelevenítsem a hangulatot, mielőtt elmegyek az Eclipsre. Rávettem a férjemet is mindennel, szép szóval, ígérettel, hogy nézze velem. Őszintén szólva megsajnáltam közben. Annyira gagyi a film...borzasztó volt. Moziban nem tűnt ez fel ennyire, az első részt pedig többször is megnéztem itthon DVD-n és még szerettem is. Igaz könyvben is a New Moon volt számomra a mélypont, de ez a film mindennek aláment.
sans souci Creative Commons License 2010.07.01 0 0 293
Ha valaki megnézte az Eclipset, jöjjön ám beszámolni! Csak vasárnap megyek moziba.
Pocok80 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 291
Egyetértek, a 4. rész fordítása szörnyű...Néhol olyan érzésem van mintha fordító programmal készült volna :(( A kalóz sokkal jobb.
Előzmény: _Assa_ (277)
reci86 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 290

Hali mindenkinek!!!
Aki igazán nagy vámpírrajongó, illetve szereti az Alkonyat sorozatot, itt a nagy lehetőség, hogy megmutassa milyen vámpír lenne belőle:)


Alkonyat party
Vámpírbuli az U26 djuice clubshopban
1062 Budapest, Teréz krt. 55–57.
2010 JÚLIUS 1. , 15:00 órától

- Önkéntes véradás
a Vöröskereszt számára
- A rendezvényen 15 órától vámpíros
termékek (könyvek, filmek, játékok)
vásárolhatóak a Books. hu kínálatából
- A Books. hu webáruház meghívására író
(fordító) – olvasó találkozó a Hajnalhasadás
magyar fordítójával, Bosnyák Viktóriával, aki
saját műveit is dedikálja a helyszínen
- Vámpír filmek vetítése
- Vámpír maszkok és sminkek
- Az első 50 véradó jegyet nyer a Napfogyatkozás
című filmre, valamint további értékes nyeremények
találnak gazdára a books. hu jóvoltából

 

 

gulyasg Creative Commons License 2010.06.12 0 0 289
Első részben meséli el Esmé a baseball meccs előtt amíg a többiek készülődnek.
Előzmény: Renáta_ (286)
norika11 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 288
Az alaptörténeteket én is megtaláltam, csak például az Újhold hivatalos honlapján is fent van Esme emberkori neve születési dátummal és ezért gondoltam, hogy én lemaradtam valamiről. Köszönöm a válaszokat. :)
sans souci Creative Commons License 2010.06.11 0 0 287
Újraolvasod?
Bár én is lennék olyan bátor ezt felvállalni. :-) Férjem kiszekálna a világból...:-)
Előzmény: Renáta_ (286)
Renáta_ Creative Commons License 2010.06.10 0 0 286
Az alapsztorikat az Alkonyatban a 291-92. oldalon meséli el Edward. Ott már szó van Emmettről is, Esmével kapcsolatban pedig úgy fogalmaz, hogy lezuhant egy szikláról. Rosalie története ugye egyértelműen az Eclipse-ben van, ott visszatér Emmettre, és elmondja, miért és hogyan mentették meg.

De hogy Esméről hol derül ki, hogy elvesztette a babáját és azért ugrott le a szikláról, meg nem mondom hol derül ki. Kicsit én is bizonytalan vagyok, nem-e valami fic-ben olvastam-e csak... Passz. Majd ha nyáron újraolvasom az első három könyvet, és belebotlok, akkor majd jelzem..
Előzmény: VixenVox (285)
VixenVox Creative Commons License 2010.06.10 0 0 285
Biztos hogy az elsőben? Én nem arra emléxem...
Renáta_ Creative Commons License 2010.06.09 0 0 284
Edward beszél mindenki történetéről röviden még a Twilightban, kivéve Rosalie-t és Jaspert, az ő sztorijuk ugye az Eclipse-ben derül ki. Szerintem Emmett történetét is Rosalie egészíti ki aztán ugyanakkor, amikor a sajátjáról beszél.
Esme... az nem ugrik be pontosan, de az 1. részben Edward ugye azt mondja, hogy leesett a szikláról, aztán később derül ki, hogy öngyilkos akart lenni. Nem tudom, mikor. De biztos nem az MS-ben.
Előzmény: norika11 (283)
norika11 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 283
Sziasztok!

Eddig a Midnight sun kivételével olvastam a könyveket, de Esme és Emmett történetét sehol sem találtam, a különböző netes oldalakon pedig ezek is fent vannak. Hol találhatom meg őket pontosan? Talán éppen a Midnight sun-ban? :) Remélem tud valaki segíteni!!
mia meissner Creative Commons License 2010.06.06 0 0 282
Megérkezett az Eclipse filmzene:

http://skaterfan.wordpress.com/2010/06/06/toltsd-le-az-eclipse-filmzenejet-most/
Renáta_ Creative Commons License 2010.06.02 0 0 281
A hivatalos fordítást a könyvesboltban találod meg.
Előzmény: agota95 (278)
Renáta_ Creative Commons License 2010.06.02 0 0 280
Nna. A kalózfordításban ugyanez így hangzott:

„Hogy vannak a lábaid?” kérdezte.
Miközben tudtam, hogy nem szószerint érti, válaszoltam „Pirítós melegen”
„ Valóban? Semmi második gondolat? Még nincs túl késő megváltoztatni a gondolataid.”

Tény, hogy az idézett részlet gáz, de nekem a Könyvmolyos hírlevélben kiküldött 3 részlet fordítása összességében tetszik. A teljes könyvet én csak holnap kapom a kezembe, de már alig várom :)
Előzmény: _Assa_ (277)
agota95 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 278
Legyszi valaki kuldje el nekem az Eclipse hivatalos forditasat (ha mar megvan a Breaking Downet is)
Koszi!
_Assa_ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 277
BD?

Már ez lecsapta a biztosítékot, pedig még csak a második fejezet:

"- Hogy van az inad? - kérdezte.
Tudván, hogy nem szó szerint érti, így feleltem:
- Finom melegen.
- Komolyan? Nem szállt bele a bátorságod?"


Annyi erőltetett és annyira hülyén hangzik, hogy egyszerűen fizikailag fáj.
Renáta_ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 276
Ajjaj, én is csak annyit tudtam tenni, amit Pocok80 előttem. Épp be készültem írni ezt a Harley sprintet tegnapelőtt, mikor láttam, hogy már beelőztek. Hogy a filmben konkrétan milyen motorok voltak, azt sajnos én sem tudom.
De két hét múlva megjelenik a DVD. Ígérem, hogy végignézem A-tól Z-ig, és ha valahol az Extrákban/Kulisszák mögötti videókból kiderül, akkor nem titkolom el!

(Mondjuk eszerint az oldal szerint: http://www.butterfunk.com/image-13/kawasaki+ninja+250r.htm Kawasaki Ninja, bár én nemigen vagyok meggyőzve arról, hogy ez a "Bella's bike" a Twilight-os Bellára utal-e. Mindenesetre pirosnak piros ez is ;)
Előzmény: redlion2008 (274)
redlion2008 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 275
Azt megköszönöm!
Előzmény: Renáta_ (272)
redlion2008 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 274
Köszi Pocok80!

Szerintem félre értettél!
A New Moon-ban (film) Bella a furgonjával Jacob-hoz visz két lepusztult endúrót, amit felújítanak, és Bella elesik vele!
Én a könyvet sajnos nem olvastam, így nem tudom az miben tér el a mozitól!
Abban bíztam, hogy van itt olyan fan aki ismeri a motorokat is.
Azért köszönöm!
Előzmény: Pocok80 (273)
Pocok80 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 273
Jacobé egy harley sprint, Belláét azt hiszem a könyv nem nevesíti...de lehet h tévedek. (egyébként 149. oldal alja táján...épp ítt tartok :))
Előzmény: redlion2008 (270)
Renáta_ Creative Commons License 2010.05.28 0 0 272
Pirosat :) (bocs)
Amúgy nem rémlik, hogy lett volna említve, de majd utánanézek...
Előzmény: redlion2008 (270)
Pocok80 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 271

Sziasztok!

 

Köszi a sok infót, látom sokan keresik a DVD megjelenést. Június 18-án jelenik meg, az xpress.hu-n én már előjegyeztem!

 

Üdv. Poc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!