Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7367

Ne szerénykedjék! Attól még, hogy direktbe nem hangoztatja, a hsz-ai alapján kimutatható az Ön embersége, megkérdőjelezhetetlen tudományos szaktekintélye, valamint a vallásos emberekkel szembeni morális felsőbbrendűsége.   

Előzmény: Törölt nick (7365)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 7366

"A kényelmes és biztonságos élet valóban nem ösztönzi a szellemet a kutatásra."

 

Éppenhogy az ösztönzi!

Akinek az életét kell féltenie, aki az éhhalál küszöbén táncol, aki a zsarnokság igáját nyögi, annak nincs ideje az ösztönös emberi kíváncsiságot kielégítenie. Annak csak arra van ideje és energiája, hogy túléljen.

Előzmény: Törölt nick (7364)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7365

Sosem állítottam ilyesmit magamról. Hogy nálad gerincesebb vagyok az biztos, de hát ez nem nagy szó.

Előzmény: Törölt nick (7363)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7364

A kényelmes és biztonságos élet valóban nem ösztönzi a szellemet a kutatásra.

Előzmény: Elminster Aumar (7360)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7363

 Ilyet Önnel - aki a makulátlan morál és emberség mintapéldánya - én sosem tennék.

Előzmény: Törölt nick (7362)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7362

Értem, tehát rám akarod tolni a saját mocskodat. Növessz gerincet, aztán visszatérhetünk.

Előzmény: Törölt nick (7359)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7361

Nekem ugyan van egy elképzelésem arról, hogy ki keresztény, de ugyanakkor azt is látom, hogy ez enyém is csak egy vélemény a sok közül és nincs egyetértés. Én nem érzem feljogosítva magam arra, hogy ezzel kapcsolatban ítélkezzek mások felett, rájuk süssem bélyegként, vagy éppen megtagadjam tőlük. Minden kereszténynek van vaj a fején, a pedofil papnak éppen sokkal súlyosabb, de ettől még a hite lehet valódi.

Előzmény: Törölt nick (7354)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 7360

"És ennek az Ön által emberi értelemnek nevezett viccparádénak miben látja mindenkori előnyét par excellence az isteni intellektussal szemben?"

 

Én például abban, hogy meglepő módon az egyszerű ember mindennapi élete azután vált egyre kényelmesebbé és egyre biztonságosabbá, hogy a társadalomban visszaszorultak az egyházak szerepei és előtérbe kerültek a tudományok.

A vallásoknak és egyházaknak volt kábé tízezer éve, hogy az emberi életet jobbá tegyék. Ezalatt a tízezer év alatt elnyomás volt, rabszolgaság, éhínség és betegség, mindennapos gyilkolás, erőszak, háborúk gyakorlatilag folyamatosan.

Valami érdekes okból a - világháborúkat is beleszámolva - a XX. századtól drasztikusan lecsökkent az ezer főre jutó gyilkossági halálok száma! Egyre békésebben és egyre jobban élünk, mióta tudjuk, hogy milyen szabályok szerint működik a világ, benne az ember és a társadalom is. És ezt az eredményt 100-200 év alatt elérte a tudományos megközelítés. Hasonlítsd ezt össze a vallások hatalmának tízezer évével!

 

Röviden: a vallásoknak a történelem során soha nem volt a célja, hogy az emberi életet könnyebbé tegyék. A tudományoknak sem ez a célja, de mivel működőképes összefüggéseket tárnak fel, és mivel az emberek szeretnek könnyebben élni, használni tudják a tudományos eredményeket az élet könnyebbé tételére.

Előzmény: Törölt nick (7358)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7359

Az a baj, hogy már a kérdése sem volt tisztességes. Ettől függetlenül, és a nem túl kedvező kilátásokhoz képest, próbáltam tisztességesen válaszolni, és most is úgy gondolom, hogy a válaszom korrekt volt. Ugyanakkor továbbá azt is gondolom, hogy akit már a kérdéseiben is bizonyos tisztességtelenség jellemez (t.i ab ovo kizár valami lényegileg lényegest a pikszisből) az ennél fogva a kapott választ sem tudja annak megfelelően értelmezni.

 

Tisztességesen.

Előzmény: Törölt nick (7301)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 7358

És ennek az Ön által emberi értelemnek nevezett viccparádénak miben látja mindenkori előnyét par excellence az isteni intellektussal szemben?

 

Amikor az értelem, mint olyan, épp arra a szent célra szolgálna eredetileg, hogy ismerjük meg önmagunkat, igazi valónkat. Ehelyett mit teszünk? Nem is annyira önmagunk megismerésével vagyunk elfoglalva, és töltjük el drága időnket, hanem tudományos ismeretek szerzésére összpontosítjuk, nem csak pusztán figyelmünket, hanem - azzal egyidejűleg - értelmünket is. A kettőt, bár figyelem és értelem elválaszthatatlanok egymástól - nem lehet összehasonlítani az eggyel, mert a kettő nem teljesen ugyanaz, és ekképpen a kettő okvetlenül és szükségszerűen más és más eredményre juttatja (vagy zátonyra, vagy nyílt vízre) az emberi értelmet.

 

Miért?

 

Alapvetően az emberi értelem kettős természetű. Az egyikkel kifelé, az anyag felé fordul, - ebben az esetben azonban nem lát, de nem is láthat tisztán, mert látását az anyagbéli formavilág jelenségei jelentős mértékben degradálják és letompítják. Ez tehát az a emberinek titulált értelem, amely abból a véges elképzelésből, gondolkodásmódból, - menetből sarjad s indul ki, amelynek végén a pontot a sírgödör képezi? Mindenképpen pesszimista és tarthatatlan álláspont, amelynek bélyege végeredményben minden tudományos felfedezésben ott éktelenkedik és szólamban ott lapul.

 

A másik gondolkodásforma (amiről Önnek - aki emberi értelmével az előbbi, a sokkal egyszerűbb, tehát a sokkal bonyolultabb felé fordult -  ma még talán hiába beszélek)  természetesen ennek állandó ellentéte, a végtelen (lévén maga is a végtelenben fogant az örökkévaló által)...  mint gondolat.

Előzmény: Alapigazság (7302)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7357

A gyilkolás a vallások találmánya, elég a bibliába beleolvasni.

Előzmény: random seed (7352)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7356

A zombik persze mind vallásosak a lexikonok szerint is.

Előzmény: random seed (7355)
random seed Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7355

disney a materialista bulizósfiatalok főhadiszálása. sorban gyártják az agymosó termékeiket, íme a legújabb, a tinizombik

 

https://sg.hu/cikkek/film/129053/elozetest-kapott-a-disney-zombis-tinimusicalje

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7354

Rendben. Talán belefeledkeztem a válaszadásba, de tényleg nem túlreagálni akartam.

 

Amúgy az inkvizítorok és a pedo papok is lehetnek keresztények, miért ne lehetnének? Semmi nem zárja ki, annak nincsenek objektív kritériumai.

 

- Ezzel kapcsolatosan kérdezek:

Azt tartod kereszténynek, aki magát kereszténynek mondja?

 

 

Előzmény: lyukas csokoládé (7347)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7353

A régebbi generációk szerették ölni egymást, a maiak már inkább csak digitálisan teszik.

Előzmény: random seed (7351)
random seed Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7352

gyereket is lehet már ölni a játékokban, de a bulizósfiatalok gondolom az öregeket szeretik ölni

 

https://youtu.be/u1ceBapkQrc?t=1258

random seed Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7351

egyre több a zombis film és játék. a fiatalok már nagyon embert akarnak ölni, addig is amíg ez nem lehetséges, jó lesz a zombi is

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7350

Aki hazugságokba hiszik, az tényleg Ökör-kör tag :

 

http://www.origo.hu/tudomany/20180114-az-apokrif-evangeliumok-a-kulturtortenet-becses-relikviainak-szamitanak.html?utm_source=hirkereso

 

Júdásnak semmi köze a neki tulajdoított evangéliumhoz, és a biblia hazudozása is nyilvávaló.

Előzmény: random seed (7346)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7349

No igen, de te előszeretettel erőszakolod másokra a "materialista" kifejezést kéretlenül is. 

Amúgy az inkvizítorok és a pedo papok is lehetnek keresztények, miért ne lehetnének? Semmi nem zárja ki, annak nincsenek objektív kritériumai.

Előzmény: random seed (7345)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7348

Na másik nickről válaszoltam, de én volnék.

Előzmény: lyukas csokoládé (7347)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7347

Az egy mondatomra nyolc sornyi választ írtál arról, hogy te elmondtad a véleményemet én meg az enyémet. Nem evidens ez? A kötözködős megjegyzés is furcsa volt, más reakciókat vált ki belőlünk a beszélgetés úgy tűnik. Ezért kérdeztem, hogy nem reagálod-e túl? De örülök ha nem.

Előzmény: Törölt nick (7344)
random seed Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7346

te diplomás bulizósfiatal, te vagy az ökör-kör

Előzmény: Törölt nick (7340)
random seed Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7345

ja csak akkor ezt materializmusnak nevezték :D

tudod, olyan ez mint amikor kereszténynek nevezed a szemét inkvizítorokat meg a pedó papokat

Előzmény: Törölt nick (7343)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7344

:)

 

Komolyan érdekel, hogy ezt miért kérdezed! Valamely gesztusom arra utalt, hogy túlreagáltam valamely gesztust?

 

(Néhány óráig nem leszek itt, szóval késlekedni fogok a majdnai válasszal.)

Előzmény: Törölt nick (7342)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7343

Igen, Liszenko tökéletes példa annak a tévhitnek az eloszlatására, hogy a kommunizmus valamiféle tudományos alapú, tudományokat előtérbe helyező ideológia lenne. Munkája pszeudotudományos szemét volt, ideológiai alapokra próbálta helyezni a biológiát és a következmények tragikusak lettek. 

Előzmény: random seed (7339)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7342

Nem reagálod túl egy kicsit?

Előzmény: Törölt nick (7338)
No-religion Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7341

Várjál, lehet hogy ő következetes, és büszke a keresztény múltjára, nagyon sajnálja hogy ma nincs inkvizíció és

minden nap azért imádkozik, hátha újra bevezetik és ő dobhatja az égő csóvát a máglyára. Nem tudni kiben milyen jóságos szentlélek lakozik.....

Előzmény: Törölt nick (7340)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7340

Sztálin engedélyével történt az egész. Aki mellesleg jópár évig papnak tanult, jól kitanulva a csíziót.

Ökör-kör ezért kár volt regisztrálod, látod itt mindenki ilyen mezőgazdasági kisérletekre agitál.

 

Előzmény: random seed (7339)
random seed Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7339
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7338

Igen,- szerinted, ugye?

Szerintem meg ez egyáltalán nem volt példa az önbecsapásra.

- Feleslegesnek tartom, hogy ezen vitázzunk, tehát: szerintem így - szerinted meg úgy van ez, ugye?

Nem fontos velem egyetértened (nekem sem az a legfontosabb, hogy egyetértsek valakivel), hanem: van egy véleményed neked, és van nekem is; ezek a véleményeink nem egyeznek, és ezek a nem megegyező véleményeink - vélemények maradnak. Nem a kizárólagos igazságot képviselik.

Nem kötözködni jöttem ide - ebbe a topikba se, hanem kifejezni az egyetérésemet egy hozzászólással kapcsolatban.

 

Előzmény: Törölt nick (7337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!