Keresés

Részletes keresés

kisrobot3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 97
Én is a beatvilág gyermeke vagyok. 1961 óta volt tévénk, mégis szeretem a népzenét. Is!
Előzmény: Derek (93)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 96
Jó ötlet! Éjféltájt meg mehetne dzsessz.
Előzmény: Törölt nick (-)
Derek Creative Commons License 2007.12.04 0 0 94
Ha ezzel zsidozni akartal elarulom neked en nemet gorog szarmazasu igazi arja vagyok , hozzad kepes sokszorosan
Előzmény: Törölt nick (92)
Derek Creative Commons License 2007.12.04 0 0 93
Altalaban. Semmilyen folklort. Mar zeneben,az a csujjogatas meg egyenesen riaszt es taszit,meg ez a varosi nepieskedes ,.tanchaz meg hasonlok. En a rock es beat korszak gyermeke vagyok de abbol is csak az angol-amerikai,dehat en idegenszivu voltam mindig ,a hatvanas evekben aszontak nyugatimado:-))
Előzmény: kisrobot3 (91)
kisrobot3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 91
Általában a népzenét, vagy kifejezetten a magyar népzenéz nem szereted?
Előzmény: Derek (90)
Derek Creative Commons License 2007.12.04 0 0 90
Megegyszer ,hogy felfogd, lassan mondom:en a radiorol egy szot sem irtam olyan nehez ezt felfogni? En csak azt irtam nem szeretem a nepzenet.Erre te jossz azzal at lehet kapcsolni,Hogy jon ide? Gondolod ha en nem szerretem a nepzenet akkor eleve bekapcsolok egy olyan adot?
Előzmény: Törölt nick (89)
Derek Creative Commons License 2007.12.04 0 0 88

Ha nem tunt volna fel malacka en egy szot nem irtam a radiorol,felolem azt ad amit akar mert nem hallgatok egy magyar adot sem en csak azt irtam nem szeretem a nepzenet ,nemcsak a magyart ,mast sem.

 

En csak olyan adokat hallgatok amelyek az 50-es hatvanas evek rockzenejet adjak es csak kizarolag angol amerikai bandakat,mert a magyar harmadrangu bandak sem erdekeltek soha.Ilyen adokat meg talalok tobbszazat ha eppen arra van gusztusom.

Előzmény: Törölt nick (87)
sul Creative Commons License 2007.12.04 0 1 86
Akkor kapcsoljon pl. a Klubrádióra!
Előzmény: Derek (85)
Derek Creative Commons License 2007.12.04 0 0 85
es ha valaki nem szereti? En Kodaly Biciniain tanultam a szolfest es azota nem szeretem a nepzenet noha nepdalt  eleg sokat ismerek, mert ismerni kellett tobbszazat.
Előzmény: sul (83)
sul Creative Commons License 2007.12.04 0 0 83

Mondom: Kodály hazájában nem tudni népdalokat - maximális gyalázat!

Amint az is, hogy a rádiókból kisöpörték!

jasu Creative Commons License 2007.12.04 0 0 80

Szerintem a Petőfi rádió az utóbbi fél évben nagyon jó lett. Ha van igény a népzenére, kellene egy adó ami azt sugároz. Nekem ugyan nem tetszik, de attól még nyugodtan legyen. De az új Petőfi szerintem így jó és maradjon ilyen.

Alább olvastam, hogy valami pártirányításra történt az arculatváltása a Petőfinek.

Ha ez valóban a kormánynak köszönhető, megvan az utóbbi öt év egyetlen pozitívuma is. Azt hittem nem lesz egy se........

Előzmény: mibi (60)
mamicska Creative Commons License 2007.12.04 0 0 78
Elnézést kérek, de egy rakat topikot végigpróbáltam, sehová nem lehet írni - itt véletlenül sikerült, bocsánat:)
mamicska Creative Commons License 2007.12.04 0 0 77
?
panavia Creative Commons License 2007.12.04 0 0 76

OFF

Egy darab trágárság nem volt erdetileg benne (hacsak a hajóvonták találkozása nem számít annak), fogalmam sincs honnan szedte ezeket a zindex - úgy tűnik mintha a köztes "adatszemetek"-ből belekopizta volna magát minden...Ötlet?

ON
Előzmény: Geyza (75)
Geyza Creative Commons License 2007.12.04 0 0 75

 Nem kellene ennyi trágárságot írni!

 

Nem bírja a rendszer!!

Előzmény: panavia (69)
Derek Creative Commons License 2007.12.04 0 0 73

"Mégiscsak szégyen-gyalázat, hogy Kodály hazájában a legtöbb ember nem tud 2-3 népdalnál többet."

 

Az szep eredmeny, Kodaly elott a tobbseg meg ennyit sem ismert,mert a zene szamara a ciganyzene,vagyis a nepies mudal es az operett volt leginkabb.

Előzmény: panavia (69)
panavia Creative Commons License 2007.12.04 0 0 72
OFF

Megbolondult a zindex, honnan tette bele ezt a katyvaszt a hozzászólásomba nemtom, ha erre jár egy modi legyen olyan szíves törölni. THX.

On
Előzmény: panavia (69)
panavia Creative Commons License 2007.12.04 0 0 69

NekŤţJ_g˘Most egy pillanatra álljunk meg!
Légy szíves mellékelj egy hozzászólást, ahol én BÁRKI SZÁRMAZÁSÁRA tettem volna megjegyzést!Aţ[_g8Ó, a kicsiknek még az is jól áll, majd kinövi idővel.:O)˜ţe_g

Legyen, maximálisan támogatom!!!

Mégiscsak szégyen-gyalázat, hogy Kodály hazájában a legtöbb ember nem tud 2-3 népdalnál többet.

¨ţp_gŸA KépesÝţ…_gÔ
Kedves Index!

"Nek�ŤţJ_g˘��Most egy pillanatra álljunk meg!
Légy szíves mellékelj egy hozzászólást, ahol én BÁRKI SZÁRMAZÁSÁRA tettem volna megjegyzést!�Aţ[_g8��Ó, a kicsiknek még az is jól áll, majd kinövi idővel.:O)���ţe_g��

Legyen, maximálisan támogatom!!!

Mégiscsak szégyen-gyalázat, hogy Kodály hazájában a legtöbb ember nem tud 2-3 népdalnál többet.
¨�ţp_gŸ�A Képes Krónika terminusa a bizánci források szemléletét tükrözi, amelyek beszámolnak róla, hogy a X. században a "türkök" hadnagyaihoz intézték diplomáciai tárgyú leveleiket a kelet-római császárok. Géza-István (Szent István édesapja) is ezen "kapitányok" vagy "hadnagyok" egyike volt. Másfelől viszont a maga országában ugyanúgy királynak (rex) számított, mint például a gyulák, Lél, Sur, Dursac vagy Bulcsú."


Ez a rész hogyan került a hozzászólásomba ?????????????zţą_gqSzia. Amit alant már írtam. Nem hiszek benne, ha mégis létezne, akkor meg nem találnám célszerünek a használatát.r>Dunaújváros - Baja között az 1558.5 folyamkilométernél hajóút szükület, szélessége: 100 m, hosszúsága: 1000 m. Hajókaravánok találozása tilos!

Vízállások a Duna mellékfolyóin....
Filburt Creative Commons License 2007.12.04 0 0 67
naja, de az ilyen "megmondom az ízlést", "jajj nekünk végünk van" stílusú topic nyitók "írtja ki" a hagyománytiszteletet.

a trend hullámzik, most a népzene mélyponton van. lehet, hogy 10 év múlva meg divat lesz.
Előzmény: Dévényi István (62)
Filburt Creative Commons License 2007.12.04 -1 0 66
ilyeneket ne írj, mert azt fogják hinni, hogy az anyjukat szidod.

sokan keverik az "állapotot" az "érdemmel" és a "teljesítménnyel".

nem fogják, hogy a népzene az egy állapot, egy kultúrális és korfüggő valami. ahogy a mostani zene is az. a világ halad előre, most ez a zene a trend. a petőfi most úgy jó, ahogy van. nem tudom, adott-e már normális méretű magyar rádió pl. copy con-t. a petőfi már adott.

aki meg a népzenét szereti, szépen elsétál bótba, vesz 5 tonna CD-t és otthon hallgatja és nem akarja rákényszeríteni a többiekre az ízlését.

arról nem is beszélve, hogy letárgyalja a sugárzási jogokat a kiadókkal (vagy csak szarik a fejükre), kitesz egy szervert egy szolgáltatóhoz és a megvett CD-ket 7x24-ben streaming-el. Aztán méri a hallgatottságot és ha van, akkor lehet azt mondani, hogy van rá fogadó képes kereslet és ő lesz a kultúrális messiás.

de addig csak szellemi önkielégítés az egész.

le kellene már szokni arról az elavult felfogásról, hogy a média az az újság, a tévé és a rádió. Ja, 100 éve ez volt. Még 5-10 év és ezek megpusztulnak, mert nem fogják bírni a versenyt az online tartalommal, mint pl. netes rádiók, ahol tematikusan azt hallgatsz, amit te akarsz és nem azt, amit valami szerkesztő rád erőltet.
Előzmény: Hwang (57)
Hwang Creative Commons License 2007.12.04 0 0 65
egyetérek....
Előzmény: Dévényi István (63)
Hwang Creative Commons License 2007.12.04 0 0 64
és akkor miért nem csinálnak egy népzenerádiót?
simán lehetne...most a petőfi egy olyan űrt töltött be magyar könnyűzenében, amire már nagyon sokan nagyon régen vártak...
Előzmény: Dévényi István (62)
Dévényi István Creative Commons License 2007.12.04 0 1 63

Némi kieg: de abban egyetértek veled, hogy nem a Petőfire kéne rátolni. Ott a csak neten működő Folkrádió, kész műsorstruktúrával, elegendő lenne azt országosan kinyomni az éterbe.

Előzmény: Dévényi István (62)
Dévényi István Creative Commons License 2007.12.04 0 1 62
Görögországban még a régiónak is van népzenei adója, nem hogy az országnak, igaz, ott nem írtották ki szisztematikusan a hagyománytiszteletet a polgárokból. És a népzene, world music valóban rétegzene, a rockzenéhez, mindenféle techno-stílushoz hasonlóan, mert a divatos cuccokat se kedveli ám mindenki.  
Előzmény: Hwang (61)
Hwang Creative Commons License 2007.12.04 0 1 61
nemnagyon, bár én szívesen hallgatnék néha ilyen zenéket is, de azt azért be kell látni, hogy te se hallgatnád napi 8 órában a népzenéket...ezen felül az petőfi most olyan magyar zenekarok dalait játsza, amiket senki más az országban a nagy rádiók közül, pedig van rájuk "kereslet"...a petőfi most ezt a hiányt töltötte be...

legyen egy olyan rádió, ahol népzenéket játszanak...kész...
Előzmény: Törölt nick (59)
mibi Creative Commons License 2007.12.04 0 0 60
Ne csináld!  Végre van egy rádió, ahol nem idióták humorkodnak és hallgatható a zene.  Erred elcsesznéd a népzenével.  Egyébként ma reggel majdnem kiestem a kocsimból, amikor egy menyecske elkezdte olyan nyúlósan, igazi mesterséges paraszti stílusban énekelni a 13 fodor van a szoknyámon című dalt.  Remélem egyszeri és megismételhetetlen botlást hallottunk a szerkesztő részéről.
Előzmény: Törölt nick (-)
Hwang Creative Commons License 2007.12.04 0 0 57
nemtudom, e az új petőfin még nem hallottam: bébigabit,kefírt,kriszrudit,fresst,megmégkitudjamilyenmajmok szólnak a többin...

Előzmény: Törölt nick (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!