Keresés

Részletes keresés

MIvanics? Creative Commons License 2017.09.04 0 0 4359
MIvanics? Creative Commons License 2017.09.04 0 0 4358

Parlagi kecskék eladók Parlagi kecskék eladók Bakonyi legelőn, bio területen tartott egészséges, fiatal parlagi anyakecskék eladóak! Ugyanitt gidák és gödölyék is vásárolhatók. Valamennyi állat rendszeresen oltott, és féreghajtott, valamint fülszámozott.Az ár irányár és az ÁFÁ-t tartalmazza. Komoly érdeklődő esetén akár az egész állomány eladó. Ebben az esetben az ár alkuképes. Irányár: 25 000 Ft Érdeklődni: Érdeklődni Pusztai Zsuzsánál lehet a 30/9446900 telefonszámon.

tilták3 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4357
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.18 0 0 4356

 

 :)) Cili ! ( "névnapi" jókívánságok özöne, bárka nélkül !:)

 

claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4355

:-))) :-)))

Brekuszt fogott a holló , csőrébe kapta.. s' felrepült vele egy háztetőre . Amint zsákmányával letelepedett a tető szélén , a brekusz hangosan kuncogni, kacagni  kezdett.. ..  -Mit nevetsz , Béka öcsém ? - kérdezte a holló .   -Semmi... semmi v , kedves Holló nővérkém  - válaszolta a brekusz - , szóra sem érdeme.., csak azon nevettem csupán , hogy milyen szerencsém van . Az apám ugyanis itt lakik , éppen ezen a tetőn . Rendkívül erős  s' bátor , roppant haragos természetű ember . Bizonyosan bosszút állna azon , aki bántani merészelne pl. engem .   A holló bizony nem nagyon örült e szavaknak, s'.. jobbnak látta.. ha biztonságosabb helyen fogyasztja el zsákmányát . Átröppent hát a tető másik oldalára... az esőcsatorna mellé . Itt pihent pár pillanatig, s'.. már éppen neki akart kezdeni a lakomának.. amikor észrevette , hogy a béka megint jóízűen kuncog és kacag .   -Hát most mit nevetsz , Brekusz öcsém ? - kérdezte .   -Semmi , semmi , ...kedves Holló nővérkém , szóra sem érdemes  – válaszolt a béka . - csak eszembe jutott , hogy a nagybácsim , aki az apámnál is sokkal erősebb... éppen ezen a helyen éldegél i életét . Aligha vinné el szárazon pl.  aki engem bántani merészelne .   A holló most már nagyon megijedt ám !..., s' elhatározta, hogy elrepül a tetőről . Így is tett bizony.... Csőrébe kapta zsákmányát.. 's a közeli kút kávájára szállt s' ott letette azt... Már éppen neki akart kezdeni az evésnek , amikor a brekusz meg szólalt :   - Amint látom , kedves Holló nővérkém..., nagyon tompa a csőröd . Nem kellene megélesítened  egy cseppet.., mielőtt enni kezdesz belöllem..? Nézd csak ott azt a követ ! Pompásan megfenhetnéd rajta a csőrödet..!   A holló megfogadta tanácsot és  a kőhöz röppent fenni kezdte a csőtét és kenegette.... Amint egy pillanatra hátat fordított a kútnak , a békakoma  nagyot ugrott.. s' eltűnt a mély vízben .   A holló csak akkor vette észre , hogy a béka eltűnt... mikor már jól megfente a csőrét . Visszareppent a kútkávára , ide nézett s'... oda nézett, jobbra-balra forgatta a fejét ,... de a békát csak nem látta sehol sem .   Végül megsejtette , hogy alighanem a kútban van , s'... kiáltozni kezdett :   -Békakoma...drága  öcsém , kedves kis Béka öcsém , már megijedtem , hogy elvesztél ! ...Jó éles a csőröm már.. gyerecsak...ki, hadd egyelek meg !   -Ó.... de sajnálom... kedves Holló nővérkém.. - válaszolta a béka -, képzeld csak , nem tudok felmászni a kút oldalán  a kávára . Gyere le értem  lécci , ha meg akarsz enni... - szólt így..., majd lemerült a mély víz fenekére .

,-))

Előzmény: ez-Ben (4351)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4354

,-)) Erre már nem emlékeztem.  hmm... (megyek és önkéntesen kukoricára térdepelek)...

u.i. Na,... nem messianisztikus ingerből ...persze.  ,-))

Majd vidámabb mese-mondásba kezdek...   ,-))    Szív. üdv. 

Előzmény: ez-Ben (4351)
tilták3 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4353
tilták3 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4352
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4351

 

 :)) Nagyon  szép és tanulságos mese. ( lehetne egy sorozat nyítánya :)

 

...egyszer én is elmeséltem- no nem ilyen líraian- a nagy kecskés topikon. "Nobekri" Anikó kolléganőnk, úgy megneheztelt rám érte, hogy egy hónap laktanyafogsággal fenyített meg.

 Azok voltak a szép régi idők... ( Nosztalgia az ősz előjele !:)

 

Előzmény: claas patrol (4350)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4350

Hol..hol ...hol nem  volt, volt nem .. nem volt.. de mégis csak ..volt egy kecske.

Egyszer csak mégis csak... volt, az a  hol nem volt, volt a világon moggyuk egy ember... annak meg volt két fia meg egy kecskéje  . Azt mondja egy reggel az ember a nagyobbik fiának "figyuúsz csak! :

- Hajtsd ki , fiam... ezt a kecskét legeln i , de olyan helyre hajtsd majd , ahol jóllakhatik agáccal meg más gyümifa levelekkel is...

 A fiú kihajtotta szép füves helyre... evett s' eszegetett  a kecske.. evett..evett .., míg úgy jól nem lakott , hogy alig bírt megmozdulni aztán. Akkor kérdezi tőle a ifi gazdika ??

" Kedves jó...kecském, jóllaktál-é ?
 Elég füvecskét, ágacskát  kaptál ?"

f elelt a kecske :

" Úgy jóllaktam , mint a duda ,
egy szál fű, ág s levél.. se férne több belém ."

Ezzel a fiú hazahajtotta , otthon kérdi az apja a kecskétől :

 

"keedves kecském, jóllaktál ?
 Elég füvecskét, ágacskát... kaptál ?"

Felelé... a kecske ,eképpen..:

"Jaj , jó gazdám , dehogy laktam ,
mint a kutya ,... úgy koplaltam ." (meekk-mekk)

 

Megharagudott bizza..erre az ember , mindjárt elkergette a fiát a háztól is . Másnap reggel mondja a kisebbik fiának :

 - Hajtsd ki most te , fiam, a kecskét... de jó helyre hajtsd , mert ha éhen hozod haza.. úgy járhatsz , mint a bátyád  bízz .

 Kihajtotta a fiú még szebb füves helyre , mint a bátyja , jól is lakott a kecske megint úgy ... , hogy alig bírta . Akkor kérdezi tőle a fiú :

" Kedves jó... kecském-e , jóllaktál-e ?
Elég füvecskét, galyacskát  kaptá  ?? 

Felelt a kecsk e :

"Úgy jóllaktam, mint a duda ,
egy szál fű se fér több belém ."

Ezzel a fiú hazahajtotta , otthon megint kérdi az apja a kecskétől :

"Kedves kecském, jóllaktál?
Elég füvecskét, ágacskát kaptál ??"

Felel a kecske megent :

" Jajj, jó gazdám.. dehogy laktam-kaptam ,
mint a kutya, úgy koplaltam ."

Ez még jobban megharagította az embert, s' elkergette ezt a fiját is .

Harmadnap reggel nem volt kire bízni a kecskét... hmm.. maga hajtotta ki az "embör".  Még szebb füves helyre vitte aztán...., mint a fijai... a kecske úgy jóllakott oszt..., hogy csak eldűlt mint a laterna a viharban...,szóval.. mint egy darab fa nagyidőben. Kérdezi tőle aztán az ember :

"Kedves kecském..hee ?.., jóllaktál-é ??
Elég füvecskét kaptál ?"

Felel a kecske :

"Úgy jóllaktam , mint a duda ,
egy szál fű se fér belém ."

Ezzel hazahajtotta az ember . Otthon kérdi tőle :

"Kedves kecském , jóllaktál ?
Elég füvecskét kaptál  ?"

Felel a kecske :

 " Jaj, jó gazdám... dehogy laktam ,
mint a kutya , úgy koplaltam ."

Nagyon megharagudott erre az embör... most látta , hogy a két fiát is ártatlanul kergette el a háztúl .

 - No hiszen megállj... kutya kecske...majd meglakolsz te ezért !

Elővett egy éles bicskát,  a kecskét megkötötte egy fához , elkezdte nyúzni elevenen . Mikor már majd  félig megnyúzta , megszólalt a kecske :

" Jaj, jaj.. jaj.. jó gazdám
ne húzd le a irhám..,
úgy jóllaktam bízz .. mint a duda ,
egy szál fű se fér több belém ."

Erre aztán félbehagyta a nyúzást , eloldta a fától a félig megnyúzott kecskét . A kecske amint megszabadult... elkezdett szaladni árkon s'..bokron keresztül . Szaladt , szaladt s'.. egyszer egy rókalyukhoz ért , abba belébut.  Ott osztán.. meghúzta magát szépen csendesen . Egyszer bízz..jön haza a róka , beszól a lyukba :

- Ki vagy  s'.. mi vagy lyukamba , lyukamba ?

"Én vagyok , bém vagyok ,
 cfélig nyúzott bakkecske ;
szarvaimmal tusálok..
bajuszommal meg..szurkálok...
szaladj mindjárt, mert megdöflek."

Megijedt ám..a róka , elszaladt a farkas komához .

- Farkas komám.. gyere hamar , ördög van a lyukamban .

 Odamegyen.. a farkas a lyuk szájához .

- Ki vagy , mi vagy , róka komám lyukába , lyukába ?

" Én vagyok , bém vagyok ,
félig nyúzott bakkecske ,
szarvaimmal tusálok ,
bajuszommal meg..szurkálok ,
szaladj mindjárt , mert megdöflek ."

Megijedt a farkas is ám.., elszaladt a medvéhez .

- Jaj , brumi komám...gyere hamar , ördög van a róka koma lyukában .

Odamegy a medve is a lyukhoz , bébrummog rajta :

 - Ki vagy s' mi vagy... róka komám lyukába , lyukába ?

"Én vagyok, bém vagyok,
félig nyúzott bakkecske,
szarvaimmal tusálok ,
bajuszommal MEG  szurkálok ,
szaladj mindjárt , mert megdöflek ."

Megijedt a medve is , elszaladtak mind a hárman . Szaladtak

s'..szaladtak, egyszer előtaláltak egy sündisznót .

- Hová szaladtok, medve koma? - kérdi a sündisznó.

- Jaj.. szaladjunk , te is szaladj, ördög van a róka koma lyukában .

- Nem szaladok biz én, gyertek vissza.. hátha ki tudnám onnan riasztani .

- Már hogy tudnád, én csak erősebb vagyok, farkas komám is, mégse tudtuk - felel a medve.

- No csak próbáljunk szerencsét  - mondja a sünni .

Visszamentek hát ; beszól a sündisznó a lyuk száján :

- Ki vagy , mi vagy... róka koma lyukába , lyukába ?

"Én vagyok , bém vagyok ,
félig nyúzott bakkecske ,
szarvaimmal tusálok...
bajuszommal meg  szurkálok,
szaladj mindjárt , mert megdöflek ."

De a sündisznó nem ijedt meg egyhamar.., hanem összegombolyította magá t , mint 1 szilvásgombóc a prézliben.. s'..begurult.. elkezdte szurkálni minden oldalról a nyúzott részét a kecskének . Ez se vette tréfára a dolgot, kiugrott a lyukból.  Idekint aztán mindjárt megismerték őkelmét a medve is no meg a  farkas is ;  s'..megfogták, jól meg szidták, hagyták tincsesen lógni a gatyáját bizony, jót kacagva..

Ha nem kaccagtak vólna....  , az én mesém is tovább tartott volna.

Szív. üdv. MGP, Patrol papa

 

 

Pap Pali Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4349
claas patrol Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4348

Köszönöm Mester, igyekezni fogunk bele tanulni a" mekk" fogásokban is jártassá válva...  (minden kezdet először nehéznek tűnhet.   üdv. 

Előzmény: ez-Ben (4346)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4347

Szia, postagalamb kirepült a sziriuszra...  ,-))  üdv.

Előzmény: khirke (4332)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.05 0 0 4346

 

 :)) Felséges Arthúr király atya !

 

   Kitűnő nevet adományoztatok a hírességnek, remélhetőleg sok kis kecsót is "varázsol" majd és...ha felhangzik a Meeeeerlin hívó szó felkapják fejüket a környék menyecskéi ! A trakesz meg kaphatná az Excalibur nevet. És ha ezek után gyengélkedne csak, annyit kell mondanod " Excalibur hol marad varázserőd"...és már pörög is tovább !

  Nem kétséges, hogy a fórum résztvevői pedig, mint a kerekasztal lovagjai foglalhatják el méltó helyüket...kezdetként mindjárt lovagiasan bekebelezve G-G-Grisztina ünnepi tortáját...

 

 ui : Az általad bemutatott videó szerint gondozzuk ám az eper ültetvényünket a brigivel és hát, talán mondanom sem kellene, hogy azóta az eperpályinka a király, melyből most egy ezüst kupával az egészségünkre ! (...és, hogy a tortra meg ne akadjon a torkunkon :)

 

 

 

Előzmény: claas patrol (4341)
khirke Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4345

Örülök, hogy sikeresen hazaértetek, aminek persze Rozsdás Merlin(ke) örülhet a legjobban, mert mégiscsak jobb 4 kecskelány társasága, mint a hasonsorsú röfivel szoros barátságot kötni a füstön :))))

Remélem az első nap megrázkódtatásai után (mikoris a hazai pályán versenyző menyecskék elcsépelik az újonc sihedert) estére talán már helyreállt a béke és beengedték a fedett ólba. :)))

Előzmény: claas patrol (4341)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4344

:-))  Egy pár óra még hiányzik... de úton leszek (így nem tolakodva) !...

Névnapodra mondok száz jó kívánságot
legyen ez a napod szép.. boldog és áldott !
Kedves képed a  szívemben ragyog ,
névnapodon veled együtt én is boldog vagyok

Legyen egészséged , tudjál boldog lenni..
és a szívedet soha ne bántsa meg senki
Napod is legyen örömnek napja
kívánjuk , hogy a sors ezeket megadja...

Szív. üdv.  ( a kisleányom is Christina)    :-))

Előzmény: krisztina.mexico (4340)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4343

:-)) Amikor a mennyeknek országában majd szerte széjjel tekintünk és ,mély sóhajtással konstatáljuk miszerint:

 - a szakácsok franciák  ,addig  a rendőrök angolok -.... az autószerelők németek - a szeretők olaszok - a bankárok svájciak . A Pokolban viszont : - a szakácsok angolok  - a rendőrök németek - az autószerelők franciák - a szeretők svájciak - a bankárok olaszok ...        ,-)))  üdv.

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4342

 Ez most a ffias kihívás...(szerelés).. , hogy legyen télirevaló' hami-mammi' majd. Sajnos ezek az 50-éves vasak, akkor adják be az unalmast amikor éppen meló lenne...   :-((

Előzmény: claas patrol (4341)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4341

Kedves Cilli mama, tisztelettel jelentem, hogy hazaértünk. 'Szegen' 5 percre megállva ugyan, ...de ez nem jelentett extra időveszteséget. Kicsit elzsibbadt a lába," Merlinkénekek"... de 5 perc masszírozás után már talpra állva bemenekült a sarokba. MGP fiam elnevezte útközben így. (nekem marad csak rozsdácska...a színe miatt.. ) A csajszik meg csak nézik...kukkolják...akár csak a pulykák a lucernásban.  xDD  :-))  Remélem reggelre össze barátkoznak majd. (15-20 percig volt időm kicsit istápolni öket),...most megyek hunyni 1-et....reggel "jelenés van" Kanizsán, hengerfej sikoltás végett. Az MTZ...megállt... :-(( Szív. üdv. Patrol-papa 

Előzmény: khirke (4332)
krisztina.mexico Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4340

Kedves EZ-BEN!

Köszönetképpen, nagybetűkkel írva, - minthogy eben a lelket-testet-legelőt fonnyasztó hetekben még erre is van figyelmed. Az erdei iskolákból nyári táborok lettek, de már azokon is túl vagyunk. Arccal az őszi kihívások felé tekintgetünk.

A bakos előzményekhez: az idei csekély mennyiségű bála-hányad miatti létszámleépítés, ill. emelkedés megelőzés folytán nálunk is két bakunk már csak "baklott" :))

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4339

Szeme sárga.... Füle hét
centiméter is elért..
bár mi fület, gidát is,
láttunk már nagyobbat is .
Hogy hol ..? Falun , múlt nyáron..
a vízhordó szamáron .
És még ? Ejnye , ne tarts föl...
itt van , nézd meg , egy tükör ..     :-))

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4338

   Van szerelni való is, ezekkel a régi vasakkal elég.. és mindig akkor amikor a meló ideje lenne..  :-(( 

Előzmény: claas patrol (4337)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4337

 Ezt a képet a neten találta a Kis-patrol. Akkor még középiskolások voltak a 2 ezres elején. Még a mai napig emlegetik a fiúk ,mert szinte kiköpött ilyen volt. Mind a kettő "bundáska" csodéjára jártak a közeli kisiskolások környezet órán. Fekete racka juhok között kész ékszerként tündököltek. Sajnos jött a nem várt betegség és Békésbe kerültek egy kályhás mesternek adtam oda. 

A mostaniak nem olyan esztétikai jószágok, de annál kedvesebbek, a szívünkhöz nőtek. Készülünk a télre és megy a kis bála begyűjtés.  :-))

Előzmény: ez-Ben (4336)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4336

 

 :)) Igen...akár lehetne a kecsó neve : cserebogár.

 

                                                 É l e t k é p !

 

 G-G-Grisztina tanárnő éppen az erdei iskola nebulóival sétál, mikor megpillantja a nevezetes kecsót.

- Nézzétek gyerekek, ott van Cserebogár.

- Melyik az, Kriszta néni ?

- Az a sárga színű. A jó tanuló azonnal rávágja :

- Cserebogár, sárga cserebogár" - ahogy a költő mondja. Magyarból, máris kapott egy piros pontot.

 Ezért is van szükség a természetbeni

 sétákra, hiszen sok olyat láthatnak a gyerekek, amit a tankönyvek egysíkúan másképpen ábrázolnak. Uzsonnakor- mert jól viselkedtek a gyerekek- Mexicói Krisztina elmesélte Cserebogár kalandos történetét.

 Mindenkinek nagyon tetszett. A rossz tanuló is tett egy megjegyzést, hogy manapság a királyok már nem fehér lovon, hanem fehér skoda combin járnak.

 G-G-Grisztina erre elismerően nyomott egy bióbarackot a leendő természettudós fejére...

 

 G-G-Grisztinának pedig mi is kivánunk közelgő névnapja alkalmából sok szerencsét és boldogságot, hasznos erdei sétákkal színesítve.

 

 Itt a vége fuss el véle.

Előzmény: claas patrol (4335)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4335

,-)) Szóval "lebuktam" ??   xDDD

A bogarak fociznak a réten
Odamegy a hős !!...cincér a padon ülő bogárhoz, megkérdezi
Te miért nem jössz játszani ?
- Nem látod , én vagyok a cserebogár ...   :-))

Előzmény: ez-Ben (4330)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4334

,-)) Szóltam a Makó-i "csajoknak, hogy lehet rúzsozni és körmöket kifesteni, mert holnap estére egy "csörgös-tökü" udvarló érkezik.Erre megették a vödör körtémet.  xDD  :-))   üdv.

Előzmény: khirke (4332)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4333

Szerbusz , hívlak hamarosan. üdv.

Előzmény: khirke (4332)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4332

De amúgy van ennek a baknak egy fél éves múlt fia (küllemre kiköpött apja, de ő papír nélküli). Eredetileg húsvéti pecsenyének lett szánva, az anyja alatt hízlaltuk jó sokáig, majd a vágásával kicsit elkéstünk. :) Most átminősült kolbász alapanyaggá. De ő is menthető :) :)

Előzmény: khirke (4331)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4331

Most akadt egy jelentkező még a bakra, úgyhogy kérlek tényleg jelezz, ha kell, mert addig függőben tartom az utóbbit is.

Már ki kellett kötni Őuraságát, mert fedezett a nagy nyájban, így ott sem maradhatott. De így azért sajnálom, soha nem kötünk ki kecskét, még bakot sem. De ezzel egyszerűen nem tudok mást kezdeni... :/

Előzmény: claas patrol (4326)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4330

 

 :)) KIRÁLY ! ( MGP személyében :)

 

 Kérlek szépen... az idén októberben lesz ippeg 10 éves a topic. Így mondhatjuk, ez az évtized adás-vétele !...és az évtized jó cselekedete, hiszen nincs annál nemesebb tett, mint megmenteni valakit a heréléstől.

 A 10 éves jubileumra való tekintettel valami hozzáillő szép nevet adj neki, mivel igen lírai lelkületről tettél eddig tanúbizonyságot, biztosan királyi lesz.

 

 Ui: Az áldomásról, nehogy megfeledkezzetek, vigyél sofőrt, vagy menj lóháton. 

      ( ÜDV. és jó kedélyt !:)

 

Előzmény: claas patrol (4326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!