Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 120
Igen, itt nagy segítség volt a gps, 6-8 túratársat segítettem általa a helyes irányba.
Kb. 15-20m-re van egy jelzés, már bent az úton.

Piros 85 (2008/11/01-02 tracklog)

Előzmény: atros (118)
atros Creative Commons License 2008.11.03 0 0 118
A Villa Negra után egy 3 as utelághoz érkezünk. A régi piros balra fel kanyarodik a középső út is jó lehet, de nekünk a harmadik srégen jobbra vezető út kell(a kereszteződésbe benézve láthatjuk is a jelzést, ha nincs sötét :) ) Amint elérünk a tóhoz rögtön balra, majd jobbra fordulunk (a középső út is elvezet ide de onnan nem látni a jelzést így könnyű elmenni mellette). Ezen az úton egészen a kerítésig megyünk, és ott balra fordulunk. egy idő múlva a régi piros is becsatlakozik.
Azért remélem erről a részről van szó :))))
eltévedtem
Előzmény: Törölt nick (115)
Jámbor Creative Commons License 2008.11.03 0 0 117
Tavaly már ez volt, akkor meg is lepődtem. Idén már nem.
Előzmény: tzh (116)
tzh Creative Commons License 2008.11.03 0 0 116
Az az új P jelzés mióta van? Idén változott meg?
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 115
"a Villa Negra után eltévedt túrázókat találtunk és elkísértük őket Nagykovácsiig, (hozzáteszem, ezen a szakaszon az új P jelzést idén sem találtam meg, pedig elmentem 200 métert a srégen balra induló földúton, de jelzést nem találtam - a többiek addig a másik földutat nézték meg, de jelzés ott sem volt) - így mentünk végül a régi piroson, amit legalább ismertem,"

Nekem is itt sikerült valahogy egy iszonyatosat kavarnom, ami egy órámba került :-( tettem egy komoly kört Szentiván mögött a hegyen, aztán visszatértem Szentivánra, hogy újból nekiinduljak....

Attila
Előzmény: (budai-)H.G. (113)
Ryan Creative Commons License 2008.11.03 0 0 114
Semmi komoly. Csak ott voltunk, ahol nem lehetett volna, és ezt kulturált módon megtárgyaltuk.
Előzmény: Rudolfking (112)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.11.03 0 0 113

Nos, azt hiszem megpróbálom feltárni késésünk valódi okait. Elöljáróban annyit, hogy idén másfél óra, tavaly fél óra késéssel értünk célba. 2006-ban, amikor a Magyar Vándor 105-öt söpörtem (32 km-től bakancsbogival), akkor viszont a 26 órás szintidőn belül, 25 óra 38 perc alatt értünk célba.

 

Megpróbálom kielemezni az elmúlt három év véleményem szerint meghatározó jellemzőit:

 

2006 - MV 105 km - teljesítve 25:38 (22 perccel belül)

- a seprés mellett nem voltam pontőr, így a rajtzárás pillanatában, 8:00-kor indultam,

- ez azt jelenti, hogy az első 28 km-en nem cipeltem nehéz zsákot a pontőrködéshez szükséges kellékekkel és nem kellett 3:40-kor kelnem, így normálisan ki tudtam magam pihenni a túra előtt,

- a 105 km-es résztvevők jól haladtak, közvetlenül Szakó-nyereg előtt értem utol az a 105-ös mezőny végét,

- így az első 32 km-en frissen, kipihenten, kis csomaggal, a saját tempómban haladhattam, Dömösre több mint 1 órás előnnyel a hivatalos zárás előtt értem,

- a rövidebb távok résztvevőivel nem törődtem, mivel volt külön 35-ös seprű,

- Dömös után havazás kezdődött, a hó csak másnap reggelre olvadt el (így nem voltak éppen a legideálisabbak a terepviszonyok)

 

2007 - P85 - ind: 5:35 / érk: 6:24 (24 perc késés)

 

- a seprés mellett pontörködtem Tölgyikreknél, egyedül

- Lupinék némi előnnyel érkeztek hozzánk, miután időben zártak Nagy-Kevélyen (és egy órával előbb, mint 2008-ban),

- innen időben (vagy még hamarabb) tovább tudtunk indulni,

- 35 km-es résztvevőket nem kellett pátyolgatnunk

- szalagokat emlékeim szerint nem kellett szednünk)

 

2008 - P85 - ind: 5:15 / érk: 7:30 (90 perc késés)

 

- ismét pontőrködés Tölgyikreknél, ezúttal András bácsival,

- a futók miatt Lupinék pontja tovább volt nyitva egy órával, mint 2007-ben, így most ők is kicsit később értek hozzánk, ezért most csak kb. 15 perccel később indultunk tovább

- 35 km-es résztvevőket kísértünk. Lehet, hogy hiba volt, de mivel nem volt külön 35-ös seprű, ezért mégsem hagytuk magára a Szakó-nyereg környékén túrázó 2 fiatalt lámpa nélkül, illetve egy db lámpával, a kifáradás miatt egyre lassabban haladó párost,

- ezért Dobogókőre 18 órára értünk és már a Szakó-nyereg előtt ránk sötétedett (tavaly később, és világosban azért mi is jobban tudunk haladni, mint sötétben),

- a szentkereszti temetőtől a Vörös-hegyi nyeregig szalagokat szüreteltünk (az elmúlt években nem volt emlékeim szerint), amelyek némelyike erősen rá volt kötözve esetenként szúrós bokrokra, ezeket két kézzel kellett kibogozni, ami szintén időigényes,

- a Villa Negra már zárva volt, itt nem tudtam kávét venni, de Nagykovácsiban kaptam pygmeától (köszi utólag is),

- a Villa Negra után eltévedt túrázókat találtunk és elkísértük őket Nagykovácsiig, (hozzáteszem, ezen a szakaszon az új P jelzést idén sem találtam meg, pedig elmentem 200 métert a srégen balra induló földúton, de jelzést nem találtam - a többiek addig a másik földutat nézték meg, de jelzés ott sem volt) - így mentünk végül a régi piroson, amit legalább ismertem,

- párás, nyirkos idő, ami az emelkedőkön még egy szál pólóban is szétizzasztott, így a nagyobb emelkedők alján pulcsi le, a tetején pulcsi fel (plusz megállások),

- a Juliannamajori műút környékén ismét szalagszüret, a felragaszott szigszalagokkal még többet szenvedtünk, mint előzőleg a simán felkötözöttekkel,

- András bácsi lámpája meglehetősen gyengén világított, időnként ő emiatt lassult be, máskor viszont nekem voltak különböző egyéni problémáim ( egy hete tartó megfázás tünetei, a túra során 2x hasmarsch, valamint kb. 8 kg súlyfelesleg - főleg az emelkedőkön érződött),

- az üzemelő feltételes pontok további megállásokat jelentettek, a frissítőpontok különösen (Fekete-fej után már nem vártak meg a pontok és szalagot sem kellett szedni, itt sikerült is 15 percet lefaragnunk a késésből).

 

Mindazonáltal nagyon rosszul esett két pontőr morgolódása a késésünk miatt (mintha önszántunkból késtünk volna...). De valószínűleg jövőre nem is vállalom a seprést, úgyhogy nekik és minden morgolódónak üzenem, hogy rajta, ki lehet próbálni akár ugyanazokkal a feltételekkel ezt az ebben a formában nem éppen hálás feladatot (vagyis az első 28 km-en nehéz zsákot cipelve, pontőrködéssel az első, vagy második ponton, szalagszedéssel, elcsoffadó túrázók pátyolgatással, stb...).

 

Előzmény: Joeyline (100)
Rudolfking Creative Commons License 2008.11.03 0 0 112
Milyen eset volt? Mitörtént rendőrrel?
moiwa Creative Commons License 2008.11.03 0 0 111

Köszi szépen Ryan! Mi is tanultunk az esetből...

Előzmény: Ryan (110)
Ryan Creative Commons License 2008.11.03 0 0 110

Végül nem lett semmi gond, sikerült kezelni a konfliktushelyzetet :) .

 

Örülök, hogy beértél. Bíztam benne, hogy nem hagy el a küzdőszellemed.

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 109
Piros 85

Számomra az év elkavarós túrái kategóriában között az első helyen fog szerepelni. Amúgy nem jellemző rám ez a tulajdonság, mindezek ellenére a Kopár csárda után többször is igen alaposan sikerült elmennem az útról. Hittem és gondoltam, ilyen ezen a túrán már velem nem fog előfordulni, merthogy jól ismerem az útvonalat…. Tévedtem:-( Rátettem úgy másfél órát összesen emiatt… Nem is értem, hogy időnként hogy sikerült annyira, valószínűleg nem voltam a fejben a helyzet magaslatán sehogy sem….
Így is a végefelé, az utolsók között indultam el a hosszútávon, melynek oka, hogy reggel gyakorlatilag képtelen voltam felkelni, és az a „Ma nem kellett volna megszületnem” mozdulatokkal mentem el Rómaifürdőig, ahol 30 évig laktam. Amit az első felében hoztam időarányosan, a második felében hamar elvesztettem… Odáig fajult a helyzet, hogy a végefelé gyakorlatilag szinte pontzárásokra értem oda mindenhová, vagy 10 percen azon belül. Sajnáltam Ryanéket a rendőri problémák miatt, de tovamentem, mert sokmindent nem tudtam volna tenni…

Cipeltem a minden jóval megrakott irtó nehéz hátizsákot magamon végig, amiből szinte alig fogyott a jó ellátásnak köszönhetően. Itt emelném ki a titkos ponton tartalmazó sistergő boros – épphogy megízesített - teáját is, ami nagyon jólesett, köszönet érte!

Kellemes kis túra volt, nekem életem 3. hosszútávú – 60 feletti – túrája. Tény, ilyen túlsúllyal, ami nekem van, egyenlőre nem az én műfajom lesz…

Köszönet a rendezőknek, és akinek kell, remélem jövőre újra…

Képek majd később…

Attila
Vagdalthús Creative Commons License 2008.11.02 0 0 108

El is hiszem, ez nagyon nagy rendezői feladat. Ami biztos: nekünk csak az jött le, hogy egy nagyon gördülékeny, hibátlan, szokásosan MVTE-színvonalú túra, amihez csak gratulálni tudok, örülök, hogy itt lehettem, a 2009. évi indulásom sem lehet kétséges!

Köszönöm nektek és mindenkinek, aki részt vett a szervezésben!

Előzmény: e b o l a (105)
barlangimedve Creative Commons License 2008.11.02 0 0 107

Szia !

Csak a 70 hsz.-ig kell visszalapoznod, máris ott találod a magyarázatot :-)

Előzmény: Rudolfking (106)
Rudolfking Creative Commons License 2008.11.02 0 0 106
Sziasztok!
Nagyon jó túra volt, jobban bírtam, mint tavaly :)
A rendezés is nagyon passzentos volt, még csak nem is töltöttem utána a vízkészletemet, s néhány csoki hazatalált...

A nap folyamán kitört napsütéssel kapcsolatban az illetékesek nem nyilatkoznak, az esemény okát egyelőre vizsgálják. Na meg eső sem volt (sok) :)
e b o l a Creative Commons License 2008.11.02 0 0 105
Sziasztok!!

Köszönöm minden rendezőnek a segítséget és résztvevőnek a részvételt!

Akinek kimaradt a rendezői kitűző, kérem dobjon egy emilt, postacímmel! (BOCSI!)

Hihetetlen nehéz rendezés volt, a többit később!

KP
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 104
Köszönjük a jó rendezést, a Q nehéz terepet..
Meglett a 85 (felneveztem), Makkosmáriától egy eldurrant vízhólyag miatt elég durva lett a pálya. A röhej az, hogy izomlázam nincs...
Jámbor Creative Commons License 2008.11.02 0 0 103
Ugyan már! Bőven elég lenne, ha a söprés a távra vonatkozna, nem pedig a maradékra az asztalokon!
Előzmény: Joeyline (100)
barlangimedve Creative Commons License 2008.11.02 0 0 102
Én is köszönöm a többi pontőr nevében is a gondoskodást ! ! ! Gratula az 55 km-es kóstoltatáshoz :-)  Szerintem csak azért fejezted be ott, mert kifogyott az üveg :-)
Előzmény: Vagdalthús (101)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.11.02 0 0 101
Mindenesetre kölcsönösen gondoskodtunk arról, hogy a feltételes eső se szegje kedvünket! Köszönöm az izé... izoitalt :-)
Előzmény: barlangimedve (99)
Joeyline Creative Commons License 2008.11.02 0 0 100
Nem feltétlenül akartam írni, de asszem elviszem azért a 100. hsz-t a topikban! :)

Szentfa kápolna feltételes pont megvolt (sagabi váltott ott egy idő után). Amíg ott voltam, láttam néhány embert kint az aszfaltúton menni, jól megszívatták magukat, mert a kihagyott pont után Dömösről Ebola visszaküldte őket.

Fekete-fej sátras pont megvolt, Jazzkedvelő még 5-10 perccel pontzárás előtt áthaladt, de a seprűkre sajnos 1 és 3/4 órát pluszban kellett várni.

Már több pontőrben is felmerült (én legalább 2-t tudok), hogy ekkora táv seprését váltott seprűkkel kéne végezni.
Az hogy a pontőröknek 20-25 perccel esetleg tovább kint kell maradni, az még belefér, de nem órákkal az amúgy is hosszú szolgálat után.
barlangimedve Creative Commons License 2008.11.01 0 0 99
"Remek idő"  nem csoda - Te nem vettél részt a rendezésben, mi meg egy sátor alatt ültünk egész nap - így az esőnek az életkedvét is elvettük :-) 
Előzmény: Vagdalthús (98)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.11.01 0 0 98
66,1-re neveztem, szűk 55 lett belőle. És még a 35 is elhangzott :-) Remek idő, remek társak, remek túra.
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 97
P55 megvolt, 11:36 a hivatalos idő, . Tzh, az izólöttyel kapcsolatban igazad volt, tényleg jobb.

A tavaly problémásnak jelzett (sőt, Kopárig gyakorlatilag az egész) szakaszokon volt némi szalagozás, épp annyi, hogy ne robot módra, hanem azért a szükséges odafigyeléssel, de kényelmesen végig lehessen menni.

Köszönet a túráért a rendezőknek, szervezőknek és minden közreműködőnek!


Előzmény: tzh (96)
tzh Creative Commons License 2008.10.31 0 0 96
Semmi gyomorideg nincs, pedig tavaly hajaj..

Most nyugodtság van, hogy kedden az Istállós-Kő oldalában nem puffantottak le vadászok (a csúcstábla mellett hallottunk közvetlen közelben két lövést).
Nyugodtság van, mert tegnap egy jókora ázással megúsztunk egy ítéletidőt a Szentlélek - Bánkút műúton, Bánkúttól kb. 0,5-1 km-re légvonalban.

És szomorúság a kidőlt, derékba tört fák miatt, a Bükk miatt.
Előzmény: Vagdalthús (91)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.10.31 0 0 95
Bár kissé gyenge vízhozamú. A János-hegyi libegőnél lévő kék kút vízhozamszakmailag kedvezőbb.
Előzmény: gethe (92)
Rudolfking Creative Commons License 2008.10.31 0 0 94
Sokat nem változott a helyzet, lesz csapadék az országban mindenfelé, Legkésőbb este 6ig. Sok eső továbbra sincs kilátásban, én maradok a könnyed túracipőnél, aki mozgékonyabb, az nehogy bakancsot vegyen, nem lesz akkora sárdagasztás :D
Nagy zima se lesz, éjjel nem fogunk 5 fok környékén meg alatta fagyoskodni (6-12 fok az országban). Ez is egy jó hír.
Túrára fel:)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.10.31 0 0 93
Budai kilátókon (okt. 11.) még működött, pöpec víz volt, folyékony, átlátszó, iható.
Előzmény: gethe (92)
gethe Creative Commons License 2008.10.31 0 0 92
Szépjuhásznánál a Budakeszi úti gyalogátkelőnél eddig mindig működött, amikor használni akartam, novemberben is. Jó kis kékkúti víz.
Előzmény: Törölt nick (90)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.10.31 0 0 91
Gyomorideg? Én már alig várom, be vagyok sózva! Végre kicsaphatom az adrenalint! :-)
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 90
A gyomorideg már megvan.
A bakancssal az a bajom, hogy nehéz. Hosszú távon azért az is számít valamit.
A másik még mindig az éjszakai vízhezjutás logisztikai problémája. Nem hiszem, hogy a nyomós kutak még működnének. Tehát a Nagykovácsi után (ha lesz olyan) már csak a hátizsákunkra számíthatunk.
Előzmény: Vagdalthús (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!