Keresés

Részletes keresés

Kisarany Creative Commons License 2009.08.04 0 0 14848
Sziasztok!
Hogy tetszett nektek a szegedi előadás? Mi a péntekin voltunk, és nagyon vártam, mert az Arénás az valami csoda volt...konkrétan végig bőgtem az egészet, a hideg is futkosott a hátamon. De nekem ez a mostani nagy csalódás volt. Végig az járt a fejemben, hogy megunták a darabot...
Nektek?
Egyébként olyanokkal voltunk, akik nem voltak ott az Arénában, és nekik bejött :)
Előzmény: Renáta_ (14839)
JOSEY Creative Commons License 2009.08.03 0 0 14847
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Tiszalök, Szabadstran, Motoros találkozó

a Pandora's BOX együttes
( Koroknai Árpád "KORI"- Sándor József "Günter" - Ferenczi " Czézi " Tibor - Bodó Tamás " Bodó" - Szabó Krisztián " Krisz" )

és a RADAR zenekar koncertje.
2009.08.07. 19 órai kapunyitás

Várunk Mindenkit Sok Szeretettel !

Üdv: JOSEY
P.BOX koncert 2009.08.07.
Diababa91 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 14846
Feke Pál a Zrínyi 1566 musicalben Szigetváron! Jegyek és szereposztás!
http://musicalinfo.hu/index.php?cikk=791

Jegyek:
http://musicalinfo.jegy.hu/search.php?s_name=1566
foranka Creative Commons License 2009.07.10 0 0 14845

Ezt nem sikerült betennem, de akkor inkább írom: szeptember 25-én Omen-koncert Bp.-en (KORIVAL)!

foranka Creative Commons License 2009.07.10 0 0 14844

Remélem, nem gond, ha máshonnan beteszem ezeket az igen fontos híreket:

 

 

"Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

2009.augusztus 07,. Szomotor ( Felvidék )
Rocktörténeti pillanat!
A Szinpadon a Pandora's BOX !!!
Várunk Mindenkit Sok Szeretettel! " (Josey)

 

 

Ezt pedig az Omen lapjáról:


Renáta_ Creative Commons License 2009.06.23 0 0 14843
Diababa91 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 14842
Extra István a király szerepcserével Szegeden!Jegyek itt!
http://musicalinfo.hu/index.php?cikk=763
Renáta_ Creative Commons License 2009.06.23 0 0 14841
Nokéremszépen.

Van itt még valaki olyan, aki emlékszik, hogy a döntők végefelé milyen szerposztás-kombinációkat képzeltünk el???
Ezek közül már láthattunk párat. Láthattuk Korit Istvánként, Koppányként, Flórán kívül Emesét is Rékaként, és persze Töreki Andit Gizellaként.

De most, megnézhetünk valami újat is:

Délmagyarország
2009. 06. 23.

"Pótelőadás az István, a királyból

Az összes jegy elfogyott a Szegedi Szabadtéri Játékok mindkét tervezett István, a király előadására, ezért a július 31-i és az augusztus 1-jei felújítás eéőtt, július 30-án, csütörtökön pótelőadást tartanak - tudtuk meg Rosta Máriától, a Szörényi-Bródy-rockopera producerétől és Bátyai Edinától, a fesztivál igazgatójától. Elmondták azt is: ez az este különlegesnek ígérkezik, igazi csemegét kínálnak a darab és a szereplőgárda rajongóinak. Míg az eredetileg tervezett két előadáson Feke Pál énekli Istvánt és Vadkerti Imre Koppányt, július 30-án - egyetlen estére - szerepet cserél a Társulat két énekese. Bátyai Edina szerint sok csalódott néző ostromolta őket, mert későn próbáltak jegyet venni - számukra is a rockopera fanclubjának is ajánlják a pótelőadást, amelyre a belépőket csak ezután kezdik majd értékesíteni. "

Online még nem jelent meg, amint igen, természetesen linkelem. Az infó egyelőre a másik fórumról van. Ami biztos, hogy jegyet már lehet kapni 30-ára, mert az enyém már a kezemben. Ki nem hagynám :)))
TLies Creative Commons License 2009.06.23 0 0 14840

Sziasztok!

 

A minap egy zenei oldalt böngészve, találtam egy érdekes felvételt, ahol egy Koppány nevű user a Szabadmadárt énekli! Érdemes meghallgatni, s még a társulathoz is kapcsolódik mivel anno az egyik Koppány jelölt volt a srác. A felvétel nem nagyon jó, mert az oldal lényege egy kicsit más, de amúgy nagyon jó oldal, aki szeretne még énekelhet is.

 

Itt a link :

 

http://www.teasztar.hu/?site=player&karaokeFile=songs/2136/20090622_230617401

 

Renáta_ Creative Commons License 2009.06.21 0 0 14839
Hűűű, jó ez a videó.
Nagyon várom már a Szegedi Szabadtéri nagyszínpados előadásokat :))
Előzmény: Gazuzem (14838)
Gazuzem Creative Commons License 2009.06.20 0 0 14838
kalendár Creative Commons License 2009.06.18 0 0 14837
Belloragazzát írtam,bellaragozza helyett bocs!igazad van,a ragozzához a "bella"női való és nem a férfi bello.Na mindegy talán lesz olyan itt akit nem idegesítek.Ha meg csak Ti ketten :):):)mulatoztok rajtam akkor tényleg nem zavarok,majd ha lesz a Nyomorultakról valami visszatérek.Sziasztok.Nem igazán értem a dolgot,de Ti bizonyosan.
bellaragozza Creative Commons License 2009.06.18 0 0 14836
:-)))))  
Előzmény: Renáta_ (14835)
Renáta_ Creative Commons License 2009.06.18 0 0 14835
Nekem is. Kicsit hiányolom a szóközöket a vesszők után ;)
Előzmény: bellaragozza (14834)
bellaragozza Creative Commons License 2009.06.18 0 0 14834
bellaragozza! emlékszel? nem ragazza!! déjá vu-m van! ;-)
Előzmény: kalendár (14833)
kalendár Creative Commons License 2009.06.18 0 0 14833

Feke Paliról Nők Lapjában olvasható egy cikk!

Belloragazza, nem szeretnék piszkálódni nem is volt szándékomban. Nem hinném,hogy volna értleme magyarázkodnom,hogy nem írtam már régebben,mert semmi értelme.Azt hittem egy bemutatkozó íráshoz elég 1-2 mondat röviden.Ha azzal volt gond,hogy csak egyszer néztem meg az operát,hát csak azért,mert mindent nagyjából egyszer szoktam megnézni,de tetszett.

Ide a Nyomorultak miatt jöttem,mert az egyik kedvenc filmem,könyvem, és musical-em,és örültem a szereposztásnak.És mivel összefügg a Társulattal,írtam.

bellaragozza Creative Commons License 2009.06.15 0 0 14832

kalendár!

más más nevekkel te jártál már többször is itt?! Igaz?

A dicséretből azután rendszeresen átváltasz a piszkálódásba.

El se kezd légyszíves!!! Csak olvasgasd inkább, ha ráérsz és unatkozol egyedül otthon ;-) 

Előzmény: kalendár (14829)
kalendár Creative Commons License 2009.06.14 0 0 14831
Ha már bent voltak a studioban mind a ketten énekelhettek volna együtt is:),de így is élmény volt Szandit és Palit is látni hallani. szerények,kedvesek,tehetségesek.Szandi ráadásul tök jól mozog,a hangja meg....:)szuper.Lett volna helye a Nyomorultakban,visszatérve az első hozzászólásomhoz.
kalendár Creative Commons License 2009.06.14 0 0 14830
hellosztok

már elég késő,de ma reggel a napkeltében Fejes Szandi és Feke Pali lesz::))
kalendár Creative Commons License 2009.06.13 0 0 14829
Sziasztok!

Olvasóként nem vagyok új,mert kedveltem nagyon a Társulat műsort és ennek kapcsán olvasgattam mind a két fórumot.Maga az István a király már nem annyira vált kedvencemmé,hogy megnézzem egynél többször,de tetszett.Pont ezért inkább ideírok,mint a nagyobb fórumra,ahol azért nagy rajongótábor ír.
Kíváncsian vártam a Nyomorultak szereposztását.Várhatóan és szerintem megérdemelten Feke Pali lett a főszereplő,Tóth Attila nagyon jó felügyelő lesz,a többiek is biztos remekelni fognak.Vadkerti Imre,hát talán....Fejes Szandi kár,hogy nem kapott szerepet,szerintem őt a karaktere fogja vissza,sajnos a musicalvilágban nem elég a jó hang:(
Én várom az előadást,biztos jól megoldják majd!Én láttam már színházban,de szeretném majd megnézni ebben a formációban is.
Vialas Creative Commons License 2009.06.05 0 0 14828

Akit érdekel "Csináljuk a fesztivált" Győrben - Vadkerti Imre is a fellépők között!

http://www.gyor-online.hu/index.php?mod=news_read&newsid=19319

dojle Creative Commons License 2009.06.01 0 0 14827
http://kecskemet.blog.hu

Egy beszámoló a kecskeméti előadásról (péntek).
Renáta_ Creative Commons License 2009.05.31 0 0 14826

István, a király - 2009. május 30. Kecskemét

 

a hepiendes változat

 

Azt hiszem, tartozom egy vallomással. Amikor egy éve véget értek a Társulatos TV-adások, elég szkeptikus voltam. Követtem már néhány kiesős tehetségkutató sorsát, és nagyon azt tapasztaltam, hogy a frissen felfedezettek hirtelen magasba emelése után nagyon gyorsan eltűnnek. És igen, jöttek is ide sokan, rosszakarók vagy rosszindulatúak, vagy pusztán olyanok, akiknek valamiért nem tetszett ez az egész hajcihő, és akkor ők is ezt jövendölték. Én türelmes maradtam, és vártam.

 

A legutóbbi általam látott Társulatos István óta egészen pontosan fél évet. Ezzel persze a kék fórumosoktól ki is éredemeltem, az "Ancsi a Hős" címet ;))

Aztán kiderült, hogy első sorban fook ülni, csak mert én még olyan közelről nem láttam a darabot. Tökizgi :)) Noha voltak aggodalmaim az első sor miatt - meg vannak hátrányai is - de nem bántam meg, és nagyon élveztem az előadást ennyire közvetlen közelről!

 

A pénteki előadásról megtudtam, hogy nem volt mentes technikai malőröktől. A díszlet ugyanis alig fért be a picurka kecskeméti színpadra, a zsinórpadlást gyakorlatilag lebontották, így Laborc akasztása - technikai okokból - elmaradt. Na, ez a hepiend egyik fele ;) Voltak még dolgok, amiken változtattak, ezeket persze úgyis csak az ismeri föl, aki többször, több helyszínen látta már a darabot. Mindenesetre a pénteki port-problémáknak szombaton már nyoma sem volt, így aztán egy nagyon remek előadást láthattunk tegnap este.

 

Nyilván én Palira koncentráltam, és elfogultság vagy nem, de majdnem hibátlan király volt tegnap. Egyetlen dolgot tudok felróni neki: a túlzott határozottsága. Már a Nincs más útban megkérdőjelezhetetlenné teszi, hogy itt Ő lesz a főnök. És még utána többször is eljétssza a bizonytalan, anyuci szoknyájához szaladgáló kisfiút, de azt már nem tudom elhinni neki. Pedig azt se csinálja rosszul. A Nincs más útban, és a két Távol vagy tőlemben viszont olyat énekel, amiért aztán érdemes elmenni az ország legtávolabbi csücskébe is.

 

Pali mindannak ellenére határozott karakter mindvégig, hogy Imi is erős Koppány. És jó karakter. Palival továbbra is egyenrangú partnerek és méltó ellenfelek a színpadon, és végre kezd éledezni az asszonyos jelenet is :))

 

Annak ellenére, hogy többedjére látom a darabot, vannak dolgok, amik mindig meglepnek. Szandi Táltosasszonyának kisugárzása, annak a dalnak a lüktetése!! Nehéz közben ülve maradni. Lala Nemkell-je, Ata hosszan kitartott hangjai, és a lányok: Enikő, Bogi és Flóra arcjátéka, mimikája. Mindent nagyon jól hoznak. Féltékenységet, dühöt. Félelmet, könyörgést. Felháborodottságot. Mindig újat és újat mutatnak meg. Ezt szeretem én ebben a feldolgozásban, és ez az, amiért ezt érdemes újra és újra megnézni!!

 

A színpad - feljebb már vázolt - átrendezése azonban a darab végére rejtegetett még néhány malőrt. Vicces jelenet volt, mikor Asztrik Istvánnak háttal állva várja a "jussát", és Pali előbb megkopogtatja a vállát, hogy héhahó ittvagyok. :) Pusztán mert máshogy forgott be a forgószínpad.

A kivégzési jelenet azonban furcsán kurta lett, mert mire István kiadta a parancsot, hogy mehet a lefejezés/felnégyelés, addigra Imit leterelgették a színpadról. :S Kár ezért a jelenetért, mert tényleg olyan furcsa lett, pedig az előtte lévő szempárbaj István és Koppány között szégbe szögezett mindenkit. De hát épp ettől lett hepiendes. Tegnap este Koppány felnégyelése elmaradt.

Az utolsó technikai malőr pedig a koronázáskor történt, amikor István szembefordul a templommal, ahol leomlana a fal, és várja a népe, ám a fal ma nem omlott le, hiába rángatták. No, mindegy, ez talán belefér ötvenegynéhány előadás során egyszer...

 

Összességében azonban jó volt, hogy átmentem Kecskemétre. Eltelt ugyanis egy év a válogatások vége óta, és a Társulat még egyben van. A tavaly nyári szabadtéri szezon után Kaposváron nagyjából 40 teltházas előadásuk volt, most Kecskeméten újabb kettő - kétszer tapsolta vissza a közönség Felkelt a napunkat énekelni - a szereplőket!! Szóval működik a dolog, sikeresek a fiatalok, és az Istvánon kívül is mindenkinek csendben vagy kevésbé csendben, de alakulgat a sorsa.

 

És bár kíváncsi vagyok, mi lesz egy év múlva, de nem lennék meglepve, ha tudnék még hasonló beszámolót írni... Nagyon bízok ebben.

foranka Creative Commons License 2009.05.30 0 0 14825
Ez a tévesztés nagyon sokba fog kerülni neked, Josey:)) Majd kedden "leverem" rajtad:D
Előzmény: JOSEY (14824)
JOSEY Creative Commons License 2009.05.30 0 0 14824
Bocsi :-)

Foranka.
Ugy látszik néha diszgráfiás a gépem, lemaradoznak , vagy néha összekeverednek a bötűk.
Előzmény: JOSEY (14823)
JOSEY Creative Commons License 2009.05.30 0 0 14823
Kedves oranka!

Nagyon szépen köszönjük.


P.BOX logo
P.BOX
Előzmény: foranka (14822)
foranka Creative Commons License 2009.05.30 0 0 14822

Ez a jó hír idekívánkozik:

 

Josey tette be a másik fórumra:

 

A Pandora’s BOX együttes hivatalos sajtóközleménye

A P.BOX OTT FOLYTATJA, AHOL ABBA (SEM) HAGYTA
A Cserháti „Pityi” István zenekar-alapító neve által fémjelzett P.BOX együttes az alapító halálát követő rövid, de nem eseménytelen pihenő után, Pityi akaratának megfelelően folytatja a zenélést. Bár a hazai zenei élet az elmúlt években nem kedvezett a P.BOX stílusának, és a körülmények továbbra sem javultak, a 2007-ben és 2008-ban adott koncertek visszajelzései és a folyamatos felkérések alapján a tagok úgy döntöttek, hogy az eddigieknél aktívabban szeretnének részt venni a zenei körforgásban.
A zenekar debreceni újjáalakulását követő dolgos és sikeres évek munkájára támaszkodva döntött úgy Koroknai „Kori” Árpád (ének), Sándor „Günter” József (gitár), Ferenczi „Cézi” Tibor (basz-szus), Bodó Tamás (dob) és Szabó Krisztián (billentyű), hogy Cserháti Pityi méltó emlékének és a magyar rockzenében elfoglalt helyének megőrzése érdekében rövid pihenő után tovább viszik a legendát. A banda már a nyáron szeretné egy igazi élő bulival meglepni a lelkes rajongókat, ahol felcsendülnek majd a P.BOX régi és új dalai. Emellett megkezdődtek a tárgyalások az utóbbi évek lemezeit megjelentető kiadóval is, remélve, hogy a munka gyümölcsét a rajongók egy új album formájában is learathatják majd.
A döntéshez Cserháti Pityi gyermekei és felesége adják azt a stabil lelki hátteret, ami nélkül a P.BOX név csupán egyszerű kereskedelmi árucikké válna. Noha az alapító életében senki sem vitatta, hogy a P.BOX név használatára kizárólag Pityi és az általa alakított mindenkori formáció jogosult, a halála után egyesek sajnos változtattak ezen a véleményükön. Mivel azonban a P.BOX és PANDORA'S BOX név használatának jogát a Cserháti család - a lemezkiadóval együtt - kizá-rólag a debreceni formációnak tartja fenn, reméljük, hogy az ezen a néven esetlegesen megjelenni szándékozó más zenekarok tevékenysége nem téveszti meg a P.BOX igazi rajongóit, akik az együttes hivatalos honlapján (www.pbox.hu) követhetik figyelemmel a koncertek helyét és idő-pontját.
További információk: http:// www.pbox.hu
Debrecen, 2009. május 27.
Kori, Günter, Cézi, Bodó, Krisz
és a Cserháti család

Gazuzem Creative Commons License 2009.05.28 0 0 14821

Az előadás napján elmész Gombaszögre, és veszel jegyet, biztos lesz. Csak vigyél esernyőt, mert esni fog az eső.

Előzmény: Diababa91 (14820)
Diababa91 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 14820
Sziasztok! Egyszerűen nem hiszem el! SEHOL nem találok infót, hogy hol lehet jegyet venni ezekre a helyszínekre meghirdetett Istvánokra:
Gombaszög
Pécs
Balmazújváros
Győr

Aki tud vmit, kérem írjon mailt!De itt is jó a válasz!KÖSZÖNÖM!
Gazuzem Creative Commons License 2009.05.21 0 0 14819
Sommar már válaszolt is a kérdésedre, ennyit lehet kikövetkeztetni.
Előzmény: kiskrúdy (14817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!