Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.02.20 0 0 5973

>No-ban a gyerek egyéves korától jogosult önkormányzati bölcsödei helyre, aminek a díja sztem olyan 150 euró körül lehet havonta.

A díj jelentősen változhat, tartományonként eltérő a szabályozás. Ezek itt a stuttgarti díjak, így elsőre nem igazodtam ki rajta:

https://www.stuttgart.de/img/mdb/item/142070/77870.pdf

Előzmény: nosztalgika02 (5971)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.02.20 0 1 5972

Talán fontos infó az is, ha eddig nem tudtad volna esetleg, hogy No-ban a 18 éven aluli gyerek összes, az orvos által felírt gyógyszere ingyenes. Tehát minden gyógyszer, amit az orvos szükségesnek ítél, ingyenes. Nincs bújtatott költség. Bemégy a patikába, odaadod a receptet, kezedbe nyomják a gyógyszert. Normál, állami biztosításról beszélünk. (Ha csak te dolgozol, akkor te vagy a biztosított, csak te fizetsz, az összes többi családtagod is biztosított, külön költség nélkül, családi biztosítás, csak az állami ilyen, a privátok nem.)

Előzmény: GieChi (5970)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.02.20 0 1 5971

Nem kell privát bölcsit fizetni. No-ban a gyerek egyéves korától jogosult önkormányzati bölcsödei helyre, aminek a díja sztem olyan 150 euró körül lehet havonta.

Előzmény: GieChi (5970)
GieChi Creative Commons License 2019.02.20 0 0 5970

"plane ha egyszerre nem tul sok gyerekre kell privat bolcsit vagy ovit fizetni"

 

Hát, pedig a 4-ből háromnak kellene, legalább az első évben...

Előzmény: Törölt nick (5966)
sogormail Creative Commons License 2019.02.20 0 0 5969

Pontosabban 84e minusz bonusz/12 v. 13 v. 14 a havi penz

Előzmény: sogormail (5968)
sogormail Creative Commons License 2019.02.20 0 1 5968

eves bruttot szoktak megadni permanent meloknal. ez viszont tartalmazza a bonuszt is. Kerdezz ra, mennyi a bonusz es mitol fugg a merteke. (Ha van). Masreszrol a nemeteknel szoktak 13, 14.-ik havi fizuk is lenni. Ha eves fizu, akkor 84000/13 v. 14 a havi zs. es a maradek 2 honapot meg ugye evkozben es/vagy ev vegen kapod pluszban. Ez nem gond, csak ugye nem linearis a penz.

Masreszrol nezd meg mit ajanlanak idoben. Altalaban 6honap probaido es teljesen jellemzo, hogy elsore nem ajanlanak korlatlan szerzodest. Altalaban 2ev fix szerzodessel kezdenek a legtobb helyen.

Csak ne legyen meglepetes.

Előzmény: GieChi (5965)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.20 0 1 5967

Távmunkáról is lehet szó, egy hetet kint, 2-3 hetet itthon.

 

az szopas, en biztosan nem mennek bele

 

hozd az egesz csaladot, csak ugy van ertelme, hacsak nem eleve az a cel, hogy tavol legyel az asszonytol es peldaul nyugiban felrekurhass :-)

 

esetleg aminek meg lehet ertelme, hogy ne egyszerre gyertek ki, hanem az elso 1-2 honapra gyere ki egyedul egy boronddel, vegyel ki egy szobat valami panzioban, aztan akkor van idod kicsit korulnezni, rendes lakast keresni, telefont, bankszamlat es hasonlokat intezni

 

Előzmény: GieChi (5965)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.20 0 1 5966

Ha költözünk, akkor a cél a "keleti nyitás" hátrahagyása lenne.

 

kivalo, indulhattok, jo lesz

 

Ehhez képest a 7000 euró (rá kell kérdeznem, hogy nettó vagy bruttó - ha bruttó, akkor 5600 körül lenne a nettó?) nem tűnik kevésnek.

 

a brutto 7000 euro az csaladfokent (3-as adoosztaly) egeszen nagyjabol kabe 4500 netto lehet, esetleg kicsivel folotte, a negy gyerekre kaptok meg vagy 800 euro csaladi potlekot, 5300 nettobol pedig remekul ellesztek, ez nemet szinten is egy igen jo penz, plane ha egyszerre nem tul sok gyerekre kell privat bolcsit vagy ovit fizetni

 

indulj ki abbol, hogy a kollegaid valoszinuleg nem a hid alol erkeznek reggelente, ugyhogy te se onnan fogsz :-)

 

ha van meg valami, irj privatban, a cimem nyilvanos

Előzmény: GieChi (5961)
GieChi Creative Commons License 2019.02.20 0 1 5965

Nem 12-egy tucat PHP fejlesztőt keresnek :-) Éves bruttó 84000-et mondott a telefonba a HR-es vezető, ez internetes kalkulátorok alapján bő 4000-4500 euróra jön ki attól függően, hogy jön-e a család vagy sem. Távmunkáról is lehet szó, egy hetet kint, 2-3 hetet itthon. Ha nem megy a család, akkor az ottani nettó bér a itthoni nettó kb. másfélszeresére jön ki.

Előzmény: Fradista Utazó (5964)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.02.20 0 0 5964

Nem tudjuk, milyen szintű informatikus. Bőven vannak olyan állások, ahol teljesen normális a havi 7 ezer euró, de az valóban, ahogy jelzed is, az informatikában is a felső (nem a legfelső, de eggyel az alatt) kategória. 

 

Bruttó-nettóban meg tényleg azt érdemes hangsúlyozni, hogy ma már Magyarországon sem igaz, hogy X bruttónak mindig Y a nettója, és Németországban sem. Szabályosan bejelentett munkában azonos bruttóra óriási különbségek lehetnek a nettó bérben, nem kis részben olyan adatok alapján is, pl. vallás, amire a munkáltató nemigen kérdez rá az állásinterjún. 

Előzmény: nosztalgika02 (5962)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.02.20 0 0 5963

7000 euró az Stuttgartban is bőven az átlagfizetés felett van, ha bruttó, akkor is. Stuttgartban most valamivel évi bruttó 50 ezer felett van az átlag (ebben persze a takarítónők is benne vannak :-)), ami 13 hónappal számolva kb. bruttó 4 ezer. 

Hogy bruttó 7 ezer, az nettóban mennyi, az több tényezőtől is függ, pl. vallás, házastárs, gyerekek. Most fejből meg nem mondom, négy gyerek mennyivel csökkenti a fizetendő adót, de nettó 5.600-at szerintem képtelenség akár csak megközelíteni is. Mielőtt döntesz, a konkrét adatok ismeretében számoltasd ki, hogy mennyi lenne a nettód első körben (aztán az adó függ olyan tényezőktől is, amikről a munkaadó nem is tud). 

Bérelhető lakást ill. házat akár már most is kereshetsz pl. az Immobilienscout24 oldalon, ott sokkal pontosabban fogod látni a lehetőségeket, mint itt a fórumon. 

Előzmény: GieChi (5961)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 5962

A helyedben elsö körben utánanéznék, mennyire komoly ez az állásajánlat. No-ban ugyanis nem szoktak havi bért említeni, úgy hogy azt sem tudod, bruttó-e vagy nettó. Itt éves bruttót adnak meg, ha kérdezed, mennyi lesz a fizu, különösen akkor, ha már a "havi 7000"-res ligában játszol (ez akkor is évi 84000, ha bruttó, ez majdnem a duplája annak, amit egy kezdö informatikus átlagban kap). Aki "havi 7000"-rel dobálózik, az kicsit gyanús.

 

A bruttóban megadás azért van, mert még sima alkalmazotti munkaviszony esetében is a családi adózás meg annak függvényében, hogy pl egyház tagja vagy-e, illetve hogy állami vagy privát betegbiztosítást kívánsz-e igénybe venni, nagyon sokat változhat az, hogy mennyi nettó marad az adott bruttóból.

Előzmény: GieChi (5961)
GieChi Creative Commons License 2019.02.19 0 1 5961

Ha költözünk, akkor a cél a "keleti nyitás" hátrahagyása lenne. Nem dörömböl a behajtó az ajtón, nincs kényszer a költözésre (sőt, a nagyszülők hátrahagyása problémás). Igazából elsőre néhány keresésre még nem is találtam megfelelő méretű ingatlant, hogy legalább az árak nagyságrendjével tisztában legyek (1000, 3000, 5000, stb.). Most már látom, hogy 1500 euró körül kezdődnek. Ehhez képest a 7000 euró (rá kell kérdeznem, hogy nettó vagy bruttó - ha bruttó, akkor 5600 körül lenne a nettó?) nem tűnik kevésnek.

Előzmény: Törölt nick (5960)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 1 5960

Megkerestek egy állásajánlattal (informatika terület) Stuttgartból, havi 7000 EUR körüli összeggel. Nem vagyok igazán tisztában a kinti megélhetési költségekkel, de 6 fős családnak, egyedüli keresőként, házbérléssel nem tűnik olyan soknak. Jól látom, vagy mégiscsak sok pénz ez?

 

mi a celotok?

 

ha a 6 fos csalad 2 szulot es 4 gyereket jelent (es nem mondjuk ket gyereket meg ket apolasra szorulo nagymamat) es nekik akartok a keleti nyitas helyett nyugati jovot biztositani, szinvonalas oktatast, anyanyelvi szintu nemettudast, kesobb nemet tarsadalmi kapcsolatokat, allampolgarsagot, miazmast, akkor vagjal bele, jo lesz

 

egyeduli keresokent ennyibol (ha brutto) negy gyereket es egy feleseget eltartva latvanyosan meggazdagodni nem fogsz, de egy kellemes kozeposztalybeli letre azert mindenkeppen eleg lesz

 

hogy onmagaban a 7000 az adott meloert jo vagy sem, azt nem tudom megitelni (mit jelent az "informatika terulet"? ez kabe olyan, mint a "7000 eurot kinalnak az automert, eladjam?") de talan elso korben mindegy is

 

Előzmény: GieChi (5958)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.02.19 -1 0 5959

Hogy mi a sok és mi a kevés, azok relatív fogalmak. Erre a kérdésre így, nem adható válasz. 

Előzmény: GieChi (5958)
GieChi Creative Commons License 2019.02.19 0 1 5958

Hello!

 

Megkerestek egy állásajánlattal (informatika terület) Stuttgartból, havi 7000 EUR körüli összeggel. Nem vagyok igazán tisztában a kinti megélhetési költségekkel, de 6 fős családnak, egyedüli keresőként, házbérléssel nem tűnik olyan soknak. Jól látom, vagy mégiscsak sok pénz ez?

GEdevil10 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 5956

Mit értesz "közelében" alatt?

Előzmény: sehonnay (5955)
sehonnay Creative Commons License 2018.08.06 0 0 5955

Nem lakik valaki Raesfeld közelében?

BHC352 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 5954

Kedves külföldön dolgozók! Ajánlom mindenki figyelmébe, aki még nem ismeri a TransferWise nevezetű startupot, hasznos lehet annak, aki szeretné megúszni a különböző devizák váltása miatti költségeket. Olcsón és gyorsan lehet vele országok között utalni és pénzt váltani, jóval kedvezőbben, mint banki utalás esetén. Sőt, újítás, hogy borderless számla is díjmentesen nyitható és fenntartható náluk, így különböző devizákban lehet díjmentesen fogadni és pénzt tartani a számlán. Első utalás ingyenes itt kb. 590 EUR-ig. 

Persona Lilla Creative Commons License 2018.01.25 0 0 5953

 

Offenburg es Lahr környekere keresünk kollegakat a következö munkakörökbe:

 

Más BW. varosban is tudunk segiteni:

Karlsruhe, Freiburg, Kaiserlautern, VS-Villingen, Lörrach, Rastatt, Singen, Pfrozheim, Saarbrücken, Tuttlingen, Bad Sänkingen, Mühlacker

  • Asztalos

  • CNC esztergalyos vagy maros gepkezelö/gepbeállító/programozó

  • CNC stancolo gepbeállító/programozó: Vipros, EM/Amada, vagy Pega stancológép beállítót

  • Szerszamkeszitö

  • Lakatos,

  • AWI (WIG) hegesztö lemezmunkához,

  • MIG/MAG hegesztö
  • Müanyaghegesztö
  • mechatronikus, (pneumatikai es hidraulikai ismeretekkel rövid kezdési hataridövel, hosszutavra)

  • porszoro/porfestö (Ipari festékszóró/porszóró pisztoly használata, kisebb és nagyobb fémszerkezetek festése, lakkozása)

  • Fröccsöntö technologus
  • Filmnyomo, szitanyomo
  • varrónö/ kárpitos:  Ipari varrógép biztos használata, matrachuzatok vagy ruhanemü varrása

  • elektrotechnikus kapcsolószekrények gyártásához

  • lemezcsiszoló (a hegesztök utan)!

     

 

Amennyiben a felsorolt szakmak barmelyikeben van tapasztalata/ iskolai vegzettsege, es rendelkezik min. A2-B1 nyelvtudassal valamint jogositvannyal , ne habozzon es jelentkezzen a csapatunkba, es nyissunk együtt egy sikeres evet.

 

Amit kínálunk:

- német bejelentett alkalmazotti munkaviszony, pontos fizetéssel

- versenyképes jövedelem gyakorlattól és nyelvtudástól függően

- stabil, hosszútávú munkahely

- német nyelvtanfolyam

- segítünk a beilleszkedésben, szallasban

 

Fényképes szakmai önéletrajzát bizonyítvánnyal és referenciával a következő e-mail címre várjuk: lilla.laki@persona.de

Ha telefonon lenne kérdése, szívesen visszahívom!

Laki Lilla:+ 49 781 914 829  (munkanapokon: 8:00 17:00)

jogomvan.hu (X) 2017.12.16 0 0 5952

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kíván Önnek a www.jogomvan.hu csapata.

Online jogi segítség a külföldön élőknek is.

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.13 0 0 5951

szep tortenet :-)

 

annyit tudok megerositeni, hogy a muncheni bejelentkezessel automatikusan kijelentkeztel WOB-bol, ha ezt igy kulon meg is beszeltetek, akkor plane

 

a tobbi passz sajnos

Előzmény: rfamp (5950)
rfamp Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5950

Sziasztok!

 

Érdeklődnék tudnátok e segíteni abban hogy az ARD (ill. Rundfunkbeitrag) nek hol van olyan oldala ahol az aktuális számla egyenleg és részletezés ellenőrizhető? Az oldalukon fent van hogy van ilyen lehetőség de bárhová kattintok csak dobál mindenféle információs oldalra csak éppen olyanra nem ahol be tudok lépni a 9 számjegyű azonosítómmal (Beitragsnummer) és ránézhetnék mit, milyen időszakra mennyit és mire föl számlázgatnak ezek össze vissza?

 

Idézem:

"Wenn Sie befürchten, dass Ihre Zahlung nicht korrekt beim Beitrags­service verbucht wurde, können Sie im Service-Portal für Unternehmen Ihr Beitrags­konto einschließlich der Zahlungs­aufforderungen (Rechnungen)"...usw

 

Ez ok, de hol? Mert nem találni ilyen oldalt sehol! https://www.rundfunkbeitrag.de/einrichtungen_des_gemeinwohls/informationen/bezahlung/informationen_zu_offenen_rundfunkbeitraegen/index_ger.html#zahlungsuebersicht  itt én sehol nem találok ilyen lehetőséget, vagy én vagyok a vakegér.

 

A problémám az, hogy volt(van?)  egy Wolfsburg - i állandó lakcímem ahonnét nem jelentkeztem ki mikor hazaköltöztem mivel nem volt rá időm mert haza kellett jönnöm hirtelen. Mivel nem jelentkeztem ki, ketyegett az ARD díj kb. 18 EUR/ho... Ok ezt elcsesztem, kifizetem.. DE! Azóta visszamentem Münchenbe ahol persze azonnal megtaláltak. Bejelentkeztem a Müncheni lakcímemre és a Rathause ban azt mondták azzal, hogy az új Müncheni (állandó) lakcímemre bejelentkeztem automatikusan törlik a Wolwsburgit. Mindezt ezért hogy  ne kelljen Wolfsburgba utazgatnom személyesen kijelentkezni, ami Münchentől még  8 - 900 km.  A Müncheni lakcímem egy apartmannhause volt ahol egy közösségi befizető azonosítón történik a befizetés minden bérlő után, ezt tartalmazza a bérlemény havi díja! Tehát NEM jogos az erre az idpszakra vonatkozó követelésük sem.  Ezt be is jelentettem nekik az online felületükön csatolva a lakcímbejelentőmet, az apartmanhause fizetési azonosítóját..stb. Erre föl kiszámláztak nekem + még egy évet ami már az apartmanos időszakomra szól, tehát nem jogos... Most akkor még él a Wolfsburgi címem is vagy valóban törölték? Az ok hogy az apartmanhause időszakra kirótt járulék támadható, ezt az apartmanhause ügyvédje intézi, de ő nem foglalkozik csak az ő időszakukkal, a többi nem érdekli. 

 

Szoszo... Hol lehet megnézni az egyenleget?  Ha látnám abból kiderülne hogy milyen lakcímre szól a követelésük. De ezek csak annyit írtak hogy fizessek be 280 EUR t mert ennyi a számla egyenlegem a nyilvántartásuk szerint. Hogy milyen időszakra mennyi és milyen lakcímekre vonatkozik arról egy sor sincsen.

 

Ja, a legszebb hogy a levelet a Magyar címemre küldték mert bejelentettem hogy egyelőre nincs bejelentett lakcímem Németországban mert hazaköltöztem. Mondjuk valóban így van, a Müncheniből pedig természetesen már kijelentkeztem. A NAV kutya fasza ezekhez képest...  

 

Köszi előre is ha valakinek van tapasztalata ebben és segíteni is tud, info, elérhetőség, link..stb Bárminek örülni tudok. :) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.02 0 0 5949

Ha ismét visszahozod akkor ujra kell eredetiségi ,és a köbcenti utáni adó fizetése valamint új rendszámot fogsz kapni ,az aktuális betükkel a régi szélvédő matricádat kidobhatod ,az a volt régi rendszámodhoz tartozott

 

OK, koszi

 

igen, pontosan ez volt a kerdes lenyege

Előzmény: Mukibá (5948)
Mukibá Creative Commons License 2017.10.29 0 0 5948

Üdv Ha ismét visszahozod akkor ujra kell eredetiségi ,és a köbcenti utáni adó fizetése valamint új rendszámot fogsz kapni ,az aktuális betükkel a régi szélvédő matricádat kidobhatod ,az a volt régi rendszámodhoz tartozott,én igy tudom , talán vagyon adót azt nem kell fizetni utána, de ezt nem tudom biztosan.

Előzmény: Törölt nick (5947)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.18 0 0 5947

(a kerdes termeszetesen nem arra vonatkozik, hogy Nemetorszagban szuksegem van-e a magyar matricara :-) hanem hogy ha kesobb valamiert peldaul ujra forgalomba helyeztetnenk Magyarorszagon, akkor ott nem futunk-e bele valami orbitalisba)

Előzmény: Törölt nick (5946)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.18 0 0 5946

Kollegak! Magyar rendszamos auto nemetorszagi atrendszamozasa utan ti lekapartartok a szelvedo jobb also sarkabol a magyar rendszamos matricat vagy sem?

Redvick Creative Commons License 2017.10.13 0 0 5945

Sziasztok!


München közelében élő, maximum 2 éve kiköltözött, okostelefonnal rendelkező 15-35 közötti emberekhez szólnék.
Lenne számukra egy körülbelül egy órás kutatás-szerű interjú, melyért cserébe 50 Eurót kapnának. 
Itthoni, korrekt és megbízható, közösségi tesztelést végző cég szól tagjainak a toborzással kapcsolatban.

Gondoltam megosztom veletek, mert nem rossz lehetőség! :)

Üdv:
Redvick 

larusz Creative Commons License 2017.10.10 0 0 5944

Kedves Németországban élő magyarok!

A segítségeteket szeretném kérni. A Pécsi Református Kollégium általános iskolájába járnak a gyermekeim. Szeretnénk az iskolának német nyelvterületen testvériskolai kapcsolatot találni, ami a gyerekeknek nagyon jó lenne a német nyelv tanulásuk miatt. Kérlek benneteket, hogy kérdezzétek meg gyerekeitek iskoláiban, hogy nyitottak lennének-e egy ilyen kapcsolatra, megkereshetjük-e őket ezzel.

Köszönöm!

jogomvan.hu (X) 2017.09.30 0 0 5943

Teljeskörű jogi segítség külföldön élő, dolgozó magyarok részére is. www.jogomvan.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!