Keresés

Részletes keresés

lindi75 Creative Commons License 2019.09.27 0 0 8877

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Úgy alakult, október közepén egy éjszakát Londonban töltenénk, férjemmel és 13 éves fiammal. Az ott töltött idő rövidsége miatt olyan szállást keresnénk ami vagy központi, vagy tömegközlekedéssel gyorsan, egyszerűen megközelíthető, kedvező árú (50-60 ezer Ft-nál olcsóbb), és ami még fontos, hogy kis erkélye legyen. (Cigarettázunk, és este a városnézés után jó lenne kicsit kimenni.) A szálláskeresőket már nézegettem, de amelyek a fenti szempontoknak megfelelnek, vagy rossz az értékelésük, vagy még újak és nincsenek róluk vélemények. Előre is köszönöm a válaszokat:)

Jahno Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8876

Közben megjelent. Lehet olvasták a posztom :-D És a közterületi szobrok után is fizetnek? Persze érdekesek az emberek, de akkor sem áll össze, hogy aki vidámparkot keres a térképen, annak egy szórakozóhelynél még érdemes a félreterelés, de csöves boltba? Éretlme nem biztos, hogy sok, főleg ha még a reklám/kattintás után is fizet. Namco meg király, egyszer próbáld ki, van ott minden.

Előzmény: seci (8875)
seci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8875

Igen, es valoszinuleg nem is keveset. A reszleteket lasd itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Ads 

 

A fizetes (es persze a kulcsszavak) hatarozzak meg, hogy a keresesben mennyire elol lesz az adott lap. Sot, ha van havi limited, akkor ez kb ugy mukodik, hogy amig van penz, addig elol van, aztan szepen megy hatrafele, megelozik azok, akik tobbet fizetnek.

 

Csak probakepp beirtam a "Vidampark"-ot  itt ulve Fleetben (teljesen angolra van allitva a telefon/google) es maris jott a Thorpe Park Resort, a Namco Funscape es a Chessington Word of Advantures. Ebbol a kozepsorol nem is hallottam, a masik ketto nagyon regi es ismert.

 

-seci

Előzmény: Jahno (8874)
Jahno Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8874
És az Arad Hungária Kft ezért fizet?
Előzmény: seci (8873)
seci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8873

"Holnemvolt park miért is nem" - mert nem fizet (eleget) azert, hogy a listaban elol legyen.

-seci

Előzmény: Jahno (8872)
Jahno Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8872

Okés, de mivel kategóriáról beszélünk, ha a szabadulószobák, trambulinos helyek és sok más benne van, akkor a Holnemvolt park miért is nem? Itt meg gondolom a vizi világ reklám miatt került bele, viszont nem tudom a kategóriát jelenteni, csak a cím/nyitvatartás meg hasonló részleteket:

 

Előzmény: vélemény (8867)
seci Creative Commons License 2019.09.25 -2 0 8871

hulye editor, szoval helyesen:

 

"a brit főváros lakosságának mindössze 44,9 százaléka brit nemzetiségű"

No most olyan, hogy "brit nemzetisegu" NINCS.

 

-seci

Előzmény: seci (8870)
seci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8870

<off>

"a brit főváros lakosságának mindössze 44,9 százaléka brit nemzetiségű"

No most olyan, hogy "brit nemzetisegu".

 

Lehet valaki brit (allampolgar) es azon belul tartozik valamelyik etnikumhoz. Es ez ugye lehet "oslakos" White British: angol, walesi, skot, ir; avagy sok minden mas, mint pl indiai, pakisztani, lengyel vagy akar magyar ;)

For more: https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/culturalidentity/ethnicity/articles/ethnicityandnationalidentityinenglandandwales/2012-12-11#targetText=The%20majority%20of%20the%20usual,White%20in%20the%202011%20Census.

</off>

-seci

Előzmény: irreverzibilis (8869)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.09.25 -1 0 8869

origo,ennyi

Előzmény: cassano71 (8868)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8868

Ez nyilván kormánypropaganda nagyrészt, az egész nyelvezete, stílusa, a hangzatos cím stb.:-). Ezzel együtt jelenleg én is biztonságosabbnak gondolom Budapestet mint néhány európai nagyvárost, köztük Londont.

 

Előzmény: XANTIi (8866)
vélemény Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8867

OFF

A budapesti vidámpark 2 éve bezárt végleg.

Ettől függetlenül a guglit nem lehet tutira venni.

Előzmény: Jahno (8865)
XANTIi Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8866
Előzmény: CérnaSzáll (8864)
Jahno Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8865

"Persze google az ember barátja nyilván ilyenkor."

 

Na, Googlénál gondolkoztam, hogy idehaza tesztelem mire lenne képes külföldön. Benyomtam, hogy vidámpark kategória. Mutatott egy vizes céget, meg a Bajcsyn valami vállalkozást, de az állatkert/park nem volt közte. Barátságos étteremre legalább kajáldát mutatott, de olyan kategóriákból, hogy jajj. Budapesti látnivalók közt a vár és 3 darab, általam ismeretlen szobor szerepelt az első helyen. Szóval tudja a fene.

Előzmény: cassano71 (8861)
CérnaSzáll Creative Commons License 2019.09.24 0 0 8864

ki és hol?

Előzmény: XANTIi (8863)
XANTIi Creative Commons License 2019.09.24 -3 0 8863

Mindezek közben a magyar qrmány liblingje gyalázza Londont, hogy milyen életveszélyes. Bezzeg Büdipöst!

vélemény Creative Commons License 2019.09.24 0 1 8862

Már megörültem, hogy ingyenes a Westminster apátság....

Azt hiszem most 20 font.

Előzmény: erikanyu (8856)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.24 0 1 8861

Van minden ekkora városban, olasz kaja is van bőven. Általában inkább tényleg az a gond, ami szintén jellemző ekkora városokra, hogy mikor konkrétan kellene valami mert megkívánod, mondjuk egy olasz tészta vagy egy fagyi, na az pont nincs ott ahol neked kellene:-) Persze google az ember barátja nyilván ilyenkor.

A pie az egyenlő pite mondjuk, de hát ez így tág fogalom, van sokféle kinézetű, töltelékű, keress rá majd. 

English breakfastot nagyon ajánlom, nem csak hogy finom, de tartalmas is, sokáig nem leszel éhes utána. 

Fish&chips 10 fontért sajnos nem mondható drágának Londonban, főleg központi helyen.

Előzmény: erikanyu (8860)
erikanyu Creative Commons License 2019.09.24 0 0 8860

Való igaz én nem vagyok halas. A férjem igen. A fish&chips tervbe volt, csak ahol láttuk 10 fontba került, párom sajnálta rá a pénzt. A piét nem ismerem. Az micsoda? Láttunk néhány helyen ilyen félbehajtott sült tésztát, csak nem tudtuk mivel van töltve. Az lett volna az? De láttuk igazi angol reggelit, bab, sonka, tojás. Na azt máskor biztos kipróbáljuk. De majd legközelebb, mert biztosan megyünk még.  A Temze partján ahogy az óriáskeréktől jöttünk visszafelé a Tower híd felé, volt egy olasz tésztás, de akkor még nem voltam éhes. Na aztán egész este azt sajnáltam, hogy ott nem ettem. :) 

Előzmény: cassano71 (8857)
seci Creative Commons License 2019.09.24 0 1 8859

A fish&chips-szel az a gond, hogy az olyan mint a balatoni szult keszeg: lehet isteni es lehet ehetetlenul zsiros is.

Egy jo kis pie-jal talan nehezebb mellefogni, foleg ha latod, hogy kis porcelanedenyben szolgaljak fel (akkor ott is keszult).

-seci

Előzmény: 'szti (8858)
'szti Creative Commons License 2019.09.24 0 1 8858

a fishandchips evést én is hiányoltam :-) bár lehet nem halevők, az erős kizáró ok lehet

Előzmény: cassano71 (8857)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.24 0 1 8857

Jó volt olvasni. Kaja tekintetében, éttermek azért vannak persze, csak a klasszikus éttermek Londonban nem olcsók éppen. Vannak viszont ott a South Bank-i séta során street foodos helyek is emberi áron, na meg kajára nagyon jók a pubok is Londonban. Egy fish&chips vagy egy pie pl., egyszerű, de igen jó kaják.

Előzmény: erikanyu (8855)
erikanyu Creative Commons License 2019.09.24 0 0 8856

Máris javítom magam. Bocsánat, a Westminsteri katedrális volt ingyenes. :)

erikanyu Creative Commons License 2019.09.24 0 2 8855

Sziasztok! Megjöttünk Londonból. Nagyon köszönöm a segítségeteket, nagy élmény volt Anglia. Félretettem a mediterrán gondolataimat, bár az időjárás rendkívül kegyes volt, vakító napsütés egész hétvégén. Akkor jöjjön egy kis összefoglaló, hátha gazdagíthatom vele a fórumot, bár extra helyen nem jártunk. Kis aggodalommal vágtunk bele az útba pl, hogy nem volt kinyomtatva, de még el sem végeztük az utasfelvételt. Semmi gond nem volt miatta, mindenhol elfogadták a telefonon lévő repjegyet. Persze az okozott egy kis izgalmat, hogy nem sikerült a megfelelő időben az utasfelvétel, mire rájöttünk, hogy nem számoltunk az időeltolódással. Szóval nyugodt repülés után (még egymás mellé is sikerült ülnünk) délután megérkeztünk Luton reptérre. Ja érdekes módon a férjem útlevelét nem fogadta el az automata leolvasó, az enyémet igen. Kis keresgélés után megtaláltuk a Terravision buszát, persze nem ott volt a felszállás ahol a jegy írta, nem baj megtaláltuk. A Viktorián inkább lefotóztuk a helyét, hol kell majd visszaindulni. A szállás remek volt, tudom ajánlani. Bryson hotel. Arra figyelni kell, hogy hiába van kifizetve a szállás még kértek 50 font kaukciót, amit a booking nem írt, de visszautalták. 

Szállás elfoglalása után irány a város. Elsétálunk a Szent Pál székesegyházhoz, közben nézegetjük a jellegzetes londoni pubokat, épületeket. Sorban váltakoznak a régi és új házak. Önfeletten sétálunk a Temze partján, és csak ámulunk, bámulunk. Megpillantjuk a Tower várat, ezt valamikor meg kell majd nézni. Rengeteg kis tornyával csodálatos. Megyünk tovább a Tower hídig. Készülnek az esti fotók sorban. Hídon átmenve a túloldalon folyatjuk a nézelődést. Elmegyünk egy hadihajó mellett, majd este utánanézek, hogy ez a Belfast hadihajó. Megtaláljuk a Globe Színházat is. Sokkal kisebb mint gondoltam. Megyünk tovább, egészen egy gyalogos hídig. Innen visszaindulunk a szállásra. Vacsora. Na ez az ami problémás volt számunkra az út során. Nem találtunk, jó kis éttermet. Csak szendvicsek, wasabi, meg Mc Donals, ja meg KFC stb. Na mindegy egy mekiben vacsiztunk.

Mai terv a British Múzeum. Mivel még korán van, elsétálunk a Coven Garden negyedbe. Ez nagyon tetszik nekünk, a sok kis virágos házikóval, ide este visszajövünk a terveink szerint. Nem időzünk bent sokat, mert csodálatos az idő, inkább a levegőre vágyunk. Innen sétálunk tovább a Trafalgar térre. No itt már el is érzékenyülök, ez nagyon szép hely. Jöhet a Buckingham palota. Útközben csodáljuk az épületeket, kis kastélyokat, virágos pubokat. Be is ülünk egybe, Párom kóstoljon egy kis igazi angol sört. Szóval a palota. Nekem az előkertje tetszett a legjobban. Őrök igen messze állnak a kerítéstől, azért csattan itt is néhány fotó. Séta tovább a Westminsteri apátsághoz. Be lehet menni, ingyenes. Nagyon szép templom kívül is belül is. Kezdünk megéhezni, keresünk valami ebédnek valót. A választék kevés marad a szendvics. Evés után visszamegyünk a szállásra egy kis pihenőre. Egy óra múlva már úton is vagyunk. Indulunk vissza a Coven Garden negyedbe alaposan körbejárni. Közben bekukkantok az egyetem kertjébe is. Vásárosok, pubok mindenfelé. Egy idő után megunjuk séta a Temze partjára. Nem láttuk még a London Eye-t ezért arra vesszük utunkat. Hosszú a sor, kihagyjuk, de legalább készítünk pár felvételt a Big Benről is. Valóban be van állványozva, de két órája is látszik. Innen most a Temze másik oldalán sétálunk el a Tower hídig, azon átmegyünk, és innen a Tower várat körbejárva indulunk a szállás felé. Vacsora ismét a mekiben. Rengeteget sétáltunk, de mindent megnéztünk amit szerettem volna.

            Másnap már csak a hazaút van hátra. Reggel korai kelés, indulás a reptérre. A reptérre reggel lévén gyorsan kijutunk, kihasználjuk még az utolsó emeletes buszozást. A reptéren késik egy órát a gép, itt is egy hangárban kell várakoznunk, ahol még székek sincsenek. Aztán repülés, ismét egymás mellé tudunk ülni, hurrá. Az út szuper volt, örülök, hogy belevágtunk. Bankkártyával fizettük a buszozást a városban, semmi gond nem volt vele. 

 

Irenee Creative Commons License 2019.09.23 0 0 8854

Én is olvastam ezt még itthon, azért is próbáltuk be a Visát először (két Visa és három Mastercard volt ötünknél)

amit nem fogadott el.

Előzmény: seci (8851)
seci Creative Commons License 2019.09.23 0 0 8853

"Fontot érdemes inkább itthon váltani, vagy ott jobb? "

En meg nem talalkoztam olyan esettel, ahol a celorszagban erdemesebb lenne valtani, mint Mo-on.

A fontra is all ez: itt - ha egyaltalan a bank valt forintot - igen vacak arfolyamon valt, a repteri penzvalto meg ennel is rosszabb.

Szoval holvaltsak.hu -> keresel egy szimpatikust a lakohelyedhez kozel es hajra.

Avagy hasznald a bankkartyadat, meg azzal is olcsobb!

-seci

Előzmény: M.Andika71 (8832)
seci Creative Commons License 2019.09.23 0 0 8852

:D En sejtettem ezt a dolgot, itt az utlevel az utlevelet jelent. Kis-SZIG-et nem ismerik...

-seci

Előzmény: Irenee (8833)
seci Creative Commons License 2019.09.23 0 0 8851

UTSL:

https://tfl.gov.uk/fares/how-to-pay-and-where-to-buy-tickets-and-oyster/pay-as-you-go/contactless-and-mobile-pay-as-you-go

"Contactless cards 

If your bank card shows the contactless payment symbol, you can use it to pay as you go straight away. You'll pay an adult rate fare.

Many contactless cards issued outside the UK can be used to pay as you go for travel (overseas transaction fees may apply):

  • American Express (AMEX)
  • MasterCard and Maestro (some cards issued in the USA, Canada and the Netherlands aren't accepted)
  • Visa and V PAY (some cards issued outside the UK aren't accepted)

If you have a prepaid card, it may be accepted on our transport services. Check with your card issuer if you're not sure if your card is contactless or if it's rejected."

 

-seci

Előzmény: Irenee (8841)
seci Creative Commons License 2019.09.23 0 0 8850

En azert lehet, hogy a tfl.gov.uk -t hasznalnam a gugli helyett. Persze ez maganvelemeny :)

-seci

Előzmény: Zs... (8848)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.20 0 3 8849
És van is, én :-)))
Előzmény: Zs... (8848)
Zs... Creative Commons License 2019.09.20 0 0 8848

Sztem különféle térkép akar lenni ;o)

De hogy miért nem jó neki egy google tervező azt nem értem. Lehet h úgy gondolta h van itt vki aki okosabb a google-nél ;o)

Előzmény: cassano71 (8847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!