Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 469

Sziasztok!

 

Pár hete találtunk egy kismadarat, anyuka nem volt körülötte és macskás is volt a környék így összeszedtük és hazahoztuk. Betettük egy kalitkába és kínálgattuk kajával: az áztatott macskakaját és a csontit rögtön elfogadta(maggal nem próbálkoztunk, mert a csőréből kiindulva láttuk, hogy nem magevő), később frissen lecsapkodott legyeket,szúnyogokat is adtunk neki. Így nevelgettük, minden jól ment, jófej volt, nagyon megszerettük, barátkozott. Aztán 4 napja elkezdett kicsit kedvtelen lenni. Aggódtunk, hogy mi lehetett a baja, este félve feküdtünk le, mert lehet reggelre már elpusztul a kis drága. De nem. Él, éhes, eszik, kakil rendesen, nincs hasmenése se. Viszont nem tud repülni. Eddig semmi baja nem volt, repkedett össze-vissza, jókedve volt, kiabált. Most csak akkor csipog, ha beszélgetünk vele, és repülni abszolút nem tud. Linkelek videót, milyen kis jófej volt. Kiderült ma, hogy légykapó.=) 

Darcymamita Creative Commons License 2012.07.13 0 0 468

Szia!

 

Még egy kérdés, ami lehet, hogy hülyeségnek tűnik:

Ma körülnéztem a park azon részén, ahol mi is lakunk, és egy árva cinegét sem láttam sehol. (Korábban voltak, most nem tudom, hogy hova tűntek.) Csak jóval (kb. 1 utcányival) messzebb láttam néhányat. Így is el ehet "nálunk" engedni, és majdcsak megtalálja a többieket, vagy eleve keressünk olyan helyet, ahol látjuk, hogy vannak cinegék?

Előzmény: T. Thick (465)
Darcymamita Creative Commons License 2012.07.12 0 0 467

Komoly baja biztosan nincs! Ha bent van a kalitában, akkor nem lehet lelőni. Ugrál egyik rúdról a másikra és állandóan mondja a magáét. Ha odamegyek hozzá, akkor mintha megnyugodna. Azt hiszem, hogy már túlságosan kötődik hozzánk. Ha ott vagyunk a közelében, akkor minden rendben, de ha nem, akkor pánik van.

Előzmény: T. Thick (465)
T. Thick Creative Commons License 2012.07.12 0 0 466

Helyes. :-)

Előzmény: G.Zoli (463)
T. Thick Creative Commons License 2012.07.12 0 0 465

A jól tartott madár nem szívesen repül, de ha nincs más baja, el lehet engedni. A cinkék ilyenkor szintén csapatban közlekednek, a többiektől meg fogja tanulni, mi a helyes.

 

Ám ha felfújja magát, gubbaszt, nem szívesen mozdul, kedvetlenebb a szokottnál, az valami komoly baj - mérgezés, betegség - tünete is lehet.

Előzmény: Darcymamita (464)
Darcymamita Creative Commons License 2012.07.12 0 0 464

Szia!

 

Kicsit kezdek aggódni. A hétvégén a kis cinegém már szépen röpködött a szobában, amikor kiengedtem, de az utóbbi napokban nem nagyon akar repülni, viszont ha kiengedjük állandóan rajtunk lóg. Rászáll a fejünkre, karunkra, vállunkran, vagy odaül mellénk, és egyfolytában csipog (most is itt ül a billentyűzeten). Eddig ha átmentem egy másik helyiségbe, akkor repülve jött utánam, most meg inkább a földön ugrál, és csak néha repül egy kicsit.

Attól tartok, hogy ha el is engedjük, nem fog repülni, hanem inkább jönni fog utánunk. Ha pedig magára hagyjuk, akkor arra fog várni, hogy majd visszajövünk, adunk neki enni, és foglalkozunk vel, mint eddig.

Vagy bízzak jobban a madár ösztöneiben?

Előzmény: T. Thick (458)
G.Zoli Creative Commons License 2012.07.12 0 0 463

Köszi

Leesett itt is az eső és a szülők teli pofa gilisztával rohangálnak. A kicsi is erőre kapott és már szabad is :)

Előzmény: T. Thick (462)
T. Thick Creative Commons License 2012.07.12 0 0 462

Egyébként ha már jobb kondiban van a fióka, és tud szaladni (meg ha nincs sok macska a környéken), nyugodtan engedd el a szüleivel. Most, eső után már fognak találni elegendő táplálékot.

Előzmény: G.Zoli (459)
T. Thick Creative Commons License 2012.07.12 0 0 461

:-)

 

Épp esik az eső, gilisztát is szedhetsz neki. Nyers hús, máj, szív, tüdő, csirkebél is oké, és a konzerv kutya- vagy macskaeledel is, ha nem viszed túlzásba. (A lisztkukac nem teljes értékű táplálék a rigó számára.)

Előzmény: G.Zoli (460)
G.Zoli Creative Commons License 2012.07.11 0 0 460

Közben jó megoldást találtam, etetem én is lisztkukaccal és ha látom hogy jönnek a szülei kirakom adok mellé kis kukacot és meg is etetik. Aztán vissza a kaltkába.

Előzmény: G.Zoli (459)
G.Zoli Creative Commons License 2012.07.11 0 0 459

Sziasztok

Legyengült kisrigót találtam, sajnos tesója egy méterrel arrébb már nem élt. A szülőka közelben voltak de ebben a szárazsagban nem nagyon találnak elegendő táplálékot. Behoztam és lisztkukaccal megetettem. Mit adhatok neki még? Konzerv kutya kaja mehet?

T. Thick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 458

Semmi baj, ha többször elhangzik, annál jobb.

Előzmény: Darcymamita (457)
Darcymamita Creative Commons License 2012.07.11 0 0 457

Köszi! Látom a másik topic-on is egyszerre vagyunk fent. Bocs, ha ott ugyanazt írtam, mint te. :-)

Előzmény: T. Thick (456)
T. Thick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 456

A galamboktól, verebektől és pláne a többi cinkétől nem kell féltened.

Előzmény: Darcymamita (455)
Darcymamita Creative Commons License 2012.07.11 0 0 455

Köszönöm! Szerencsére pont az erkélyünk alatt van egy hatalmas, terebélyes bokor. Az talán jó lesz neki. Mondjuk így is féltem a többi madártól. nagyon sok galamb, veréb és jópár cinege is van a környéken. Csak remélni tudom, hogy ők nem fogják bántani.

Előzmény: T. Thick (454)
T. Thick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 454

Egy ismerősömnek nemrég az ablakon kiengedett madarát azonnal elkapta egy ragadozó. Ezért inkább azt mondanám, hogy vigyétek le, és engedjétek el egy biztonságos, sűrű bokornál.

Előzmény: Darcymamita (453)
Darcymamita Creative Commons License 2012.07.11 0 0 453

Sziasztok!

Sikeresen felnevelt széncinege fiókámat a hétvégén készülünk elengedni. A lakásunk erkélye egy parkra néz. Szeretnénk, ha a közelünkben maradna, ezért itt engednénk el. Az erkélyről indítsuk útjára, vagy vigyük le, és a földön engedjük szabadon?

Hiver Creative Commons License 2012.06.19 0 0 452

Ezt az írást mindenki olvassa el!
Magányos fiókát találtam! - Mit tegyek? 

425007 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 451

Szia!

 

Meggyvágó fióka.

Ha 1 mód vagyon rá, vidd vissza, ahol találtad, és rakd fel egy fa alsó ágára.

Ha éhes, és kéri a kaját, a szülei + fogják találni, oszt etetik ők tovább.

 

Előzmény: safdori (445)
tanuló13454545 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 450

Szia,

 

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, minden rendben van vele?

 

Akkor amit csináltál, az nem hangzik rosszul, már ha a tojássárgáját is megfőzted, mert ha nem, akkor szalmonellás lehet tőle.

 

Vannak direkt magevő madarak fiókáinak gyártott kézzel nevelésre való tápok, ilyet kéne szerezned, nagyobb állatkereskedésekben szinte mindig van, vizzel kell elkeverni, és etetheted, csak mielőtt megveszed, a lejárati idejét ellenőrizd le.

 

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Előzmény: greeniguana (449)
greeniguana Creative Commons License 2012.05.30 0 0 449

Nem ,tejes cuccot adtam neki hanem grízt és hántoltkölest vízzel felfőztem egy kis tojáshéjal és sárgájával ha nem lisztkukaccal etetem akkor mit adjak neki ?

 

tanuló13454545 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 448

Szia,

 

Azt hogy visszafogadják-e, majd az okosabbak megmondják (bár én megpróbálnám, figyelném a távolból jó sokáig, és max ha nem lesz semmi, hazahoznám megint), de:

 

-Pont a tengelic, és a zöldike a kivétel, ők állítólag költési időben is főleg magokkal etetik a fiókákat, szóval nemtudom mennyire jó a lisztkukac :S

-"begytejet eddig nem sikerült beadni" -ezt hogy értsem, mit próbálsz beadni neki?  (ugye nem próbáltál valami házi készítésű tejes dolgot adni neki, mert a madarak többsége a laktózt nem tudja lebontani)

Előzmény: greeniguana (447)
greeniguana Creative Commons License 2012.05.29 0 0 447

Sziasztok !

Ma hoztak hozzám egy kis tengelicet hogy kiesett a fészekből ...(persze csak azért mert már abban a korban volt   hogy úgy evett  teljesen jó kondiba van , liszt kukacot adok neki csipesszel(nehezen úgy  kell beletuszkolni a csőrébe és "lenyomni a torkán" óránként etetem kb 3 kukaccal  és itatom fecskendővel begytejet  eddig nem sikerült beadni majd megprobálom fecskendővel ha nálam marad!

Az lenne a kérdésem hogy ma találták kb délben ha holnap vissza vinném akkor az annya vissza fogadná?? 

H:J Creative Commons License 2012.05.16 0 0 446

Szajkóra tippelek

Előzmény: safdori (445)
safdori Creative Commons License 2012.05.15 0 0 445

sziasztok!!! szerintetek milyen madárka Ő??????? SAjnaos mi nem tudjuk!! 

 

Pusztadoktor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 444

Célszerű a lisztkukacot vízben elölni, addig nedvességgel is megszívja magát. A vízve érdemes ADE- vitaminkoncentrátumot csepegtetni, + Ca+P-t szórni. Így nem lesz vitaminhiányos sem, illetve emberkézben nevelt fiókák esetén sűrűn előfordul az Angol kór, melyet elsősorban a be

épült Ca hiánya okozhatja. A ca beépüléshez szükség van a foszforra, és a B-vitaminra is.

 

További információk:

 

Elárvult fiókák felnevelése

  Igen fontos!  Ha a fióka nagyon kiéhezettnek tunik, feltehetoen fél nap óta vagy még hosszabb ideje nem kapott enni, akkor  haladéktalanul (egy órán belül) próbáljuk megetetni, megitatni.  Minél fiatalabb egy fióka, annál kevésbé tudja elviselni a tartós éhezést. Sajnos[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: T. Thick (443)
T. Thick Creative Commons License 2011.06.16 0 0 443

Üdv!

 

A lisztkukac egyoldalú táplálék, és nem is a legszerencsésebb. Több káros hatása mellett elvonja a szervezetből az A-vitamint. Magevők fiókáinak speciális lágykeveréket kell adni (pontos összetételéről kérdezz meg bármilyen pintytenyésztőt).

 

Vizet se adj neki annyit, folyadéknak bőven elég, ha egyik-másik lisztkukacot vízbe mártod etetés előtt.

Előzmény: Andika1984 (442)
Andika1984 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 442

Sziasztok!
Ötödik napja nevelek egy kis verébfiókát, Fecsinek neveztük el. Szerencsére nagyon eleven, sokat csipog és repkedni is próbál, bár egyelőre inkább csak egy ugrásnyit sikerül neki. . Már egészen tollas, szerintem elég nagy lehet. Lisztkukacot adok neki kétóránként és fecskendőből cseppenként vizet. Lehet, hogy ritkábban kellene etetni? És egy alkalommal mennyi kukacot kapjon? Félek, hogy túletetem, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Amúgy nagyon jó étvágya van, többet is enne, mint amennyit kap. És akárhányszor meglát, tátja a száját.  Mikortól kell neki magokat adni, és hogy vegyem rá, hogy önállóan egyen? Elnézést, hogy ilyeneket kérdezek, de még sosem volt semmilyen madaram, és nagyon szeretném, hogy rendben felnőjön. Kérlek segítsetek! Köszönöm :)

eurázsiai_gazdi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 441
Én a napokban egy egész fészket takarítottam el a teraszról. A háztetöröl eshetett le a viharban, és ott hevertek körülötte az összetört világoskék tojások. Szomorú látvány volt.... :(
b.olga Creative Commons License 2010.07.21 0 0 440
Sziasztok!

google madárkórház legközelebbi város

legrosszabb esetben hívjatok fel egy állatorvost, tudnak segíteni.

nővéremék is találtak fiókát, mondtam nekik vigyék be az állatkórházba. ott nagyon megköszönték, mert mint kiderült valami ritka fajta madár fiókája volt.

az otthoni nevelés/etetés kétesélyes. vagy megmarad vagy nem. szakemberek kezében nagyobb az esélyük a kicsiknek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!