Keresés

Részletes keresés

goAUS Creative Commons License 2017.03.19 0 0 1603

Sajnálom a rossz tapasztalatokat, egyébkét remekül leírtad mi a helyzet ma már AU-ban. Fel a fejjel, az EU-ban vagy Észak amerikában is sokkal jobb lehetőségek vannak.:)

Előzmény: Réka3333 (1597)
goAUS Creative Commons License 2017.03.19 0 0 1602

Szia. Sajna kizárt. 42 év felett már nem adnak ki munkavízumot, ráadásul ázsiából könnyedén szereznek sofőröket.. Sajnálom.

Előzmény: kardy65 (1601)
kardy65 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 1601

Szia!

 

Tapasztalt kamionsofőr vagyok. 52 éves. Szerinted van lehetőségem dolgozni kint?

 

köszönöm

Réka3333 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 1600

Szia!

 

Keress nyugodtam!

 

Üdv

Előzmény: dorka003 (1599)
dorka003 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 1599

Szia! Köszönöm a segítséget!! Ha meg lesz a vízumom lehet megkereslek privátba egy ket kerdessel. Persze tenyleg jó realisan nezni a lehetosegeket es nemcsak a vizumugynokokre hagyatkozni..

Előzmény: Réka3333 (1598)
Réka3333 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 1598

Szia! Az utolsó évben mindenképp benne kell dolgoznod,vagy kint találnod egy helyet,ahol egy évig benne dolgozol!

Üdv

Előzmény: dorka003 (1596)
Réka3333 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 1597

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek az én történetemet.

Nagy reményekkel telve indultam Ausztrália keleti partjára,hogy ott éljek és dolgozzak. Rokonokhoz mentem,így a legnagyobb költség,az albérlet megoldott volt. Persze nem tudtam előre,hogy jobb lett volna,ha nem a rokonokhoz megyek,hanem kifizetem a heti 300 AUD minimumos albérletet.

Ezt persze nem reklámozzák az ügynökségek,de ennyibe kerül a keleti parton minimum egy albérlet hetente,amire várólista van és 4-6 heti kauciót be kell fizetni.

Én eddig nem mentem el,mert mondhatom,hogy szerencsémre még időben rájöttem,hogy Ausztráliát túlhájpolják,ott sem minden arany,ami fénylik. Nagyon nem! Őszinte leszek,én sem hallgattam volna senkire,mielőtt kimentem,még aki tapasztalatból beszélt,arra sem,mert annyira bíztam benne,hogy az tényleg egy más világ. Hiszen a csapból is ez folyik,a legélhetőbb ország,micsoda fizetések,kedves emberek stb. Igen,ez mind igaz azokra,akik Ausztráliában születtek,állampolgárok és angol anyanyelvűek. A többiek próbálkozhatnak,de a képzettségének megfelelő munkára,kivéve,ha orvos,senki se számítson. A végén írok egy összesítést,hogy mi mennyibe kerül és mennyit lehet keresni. Én Bachelor diplomásként mentem ki,hogy a mester képzést megcsináljam. Fel is vettek a főiskolába,de a sok huza-vona után az ügynökséggel és az iskolával úgy döntöttem haza jövök,nekem nem éri meg. Nem érte meg,hogy harminc x évesen úgy éljek,mint egy koleszos és a heti 20 órás munkámból az iskolára meg a szobára keressek,amiben lakom. Most lehet azt gondoljátok,hogy a napsütés és az óceán kárpótol,de nem. Egyrészt elegem volt egy hónap után az állandó melegből,másrészt fürdeni se túl élvezetes,ugyanis akkorák a hullámok,hogy max vergődsz a vízben,mint egy kisgyerek,nem élvezhető! Ezeket persze nem említik sehol,mert a suli és az ügynökség is belőled él. Úgy adják elő,hogy ők vannak érted,de ez hazugság. Ők akkor is lenyúlják a pénzed,ha meggondolod magad és még mielőtt bármilyen papírt beadtál volna,úgy döntesz,hogy hazamész. Velem is ez történt. Konkrétan az ausztrál iskola lenyúlta a befizetett pénzem felét,úgy,hogy időben szóltam nekik. Erre mi az ausztrál válasz:"No worries" nekik persze könnyű,mert ők nem az életüket fektették bele a kivándorlásba! A mai napig várok a pénzemre,már jogi úton intézem,de az ausztrál bürokráciánál gyengébbel még nem találkoztam. Hálát adok Istennek,amiért itthon lehetek. Ez nem ellenkampány,csak az én egyéni véleményem! Összefoglalom,hogy miért döntöttem úgy,hogy haza jövök: 1. az emberek lehet,hogy az arcodba mosolyognak,de csak addig,amíg nincs egy olyan kérdésed,ami kizökkenti őket,ezután teljesen tompává válnak és széttárt karokkal állnak előtted. 2. Mindenki nagyívben letojik mindent és mindenkit. Egy ember 20 percet feküdt,szenvedett a földön egy kis városban,mire lassan megérkezett a mentős,aki komótosan betuszkolta a mentő autóba és rá még 20 percre indult el vele. A tűzoltő autó beáll az autók mögé,nem siet,nem az ő háza ég. 3. Nem tudnak vezetni. Balkéz szabály van,amire nem nehéz átállni,viszont nem tudnak közlekedni. 3 autónyi helyet hagynak maguk előtt,nem előzékenyek,mert annyira koncentrálnak,hogy ne törjék össze az autót és még sorolhatnám. 4. Külföldiként csak vendéglátós vagy takarító munkára van esélyed,ha nagy szerencséd van,lehetsz eladó egy boltban,de oda inkább az ausztrál diákokat veszik fel. Diákvízummal 20 órát dolgozhatsz egy héten, amivel kb. heti 500 AUD-t keresel,ha szerencséd van! Ebből kifizeted az albit meg eszel,a sulit meg reméljük a szüleid meg tudják finanszírozni... A legolcsóbb nyelvtanfolyam is heti 150 AUD,de addig kell csinálnod,amíg maradni akarsz! Ha valaki kíváncsi még az egyéb fizetendő dolgokra,árakra,írjon privát üzenetet!

Szívesen válaszolok,ha tudok! Egy tanácsom mindenképpen van. Jól gondoljátok meg,hogy megéri e a napfény és az óceán 16ezer km-re távol a szeretteitektől,mert más ott sincs! Mindenkinek szép napot! Réka

dorka003 Creative Commons License 2017.02.25 0 0 1596

Sziasztok! Lenne egy kérdésem a hianyszakmakkal kapcsolatban,  már többször szó esett róla, hogy a papir megszerzesetol szamitva szukseges 3 ev tapasztalat.  Tehat mondjuk en 2013-ban szereztem konyvelo kepesitest,  es azota 3 eve benne dolgozok akkor azt elfogadjak.  De ha en csak 2018-ban mennék ki es mondjuk 2017ben nem dolgoztam ebben a szakmában akkor az még elfogadható? A jelentkezeshez kepest 1even belul a szakmaban kell dolgozni? Munkaszerzodessel kell igazolni v vmilyen hivataltol kell kerni igazolast? Koszi a segitseget. 

oszlanyia Creative Commons License 2017.02.18 0 0 1595

elnézést nem jó helyre írtam.

Előzmény: oszlanyia (1594)
oszlanyia Creative Commons License 2017.02.18 0 0 1594

Szia! írok levelet.

Előzmény: fulopzsolt27 (1593)
fulopzsolt27 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 1593

Sziasztok!

 

Vízummal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Április 15-23 között leszek kinn és elvileg még a hónap elején igényeltem 651-es vízumot. Kérdésem annyi lenne összesen, hogy kapok-e bármiféle visszajelzést arról, hogy elkészült a vízum, vagy az az oldal a visszajelzés amin az adatok szerepelnek. Semmit nem kellett feltölteni még útlevélről sem semmit. Rendben van ez így? Valamint van-e bármilyen kitétel, ha továbbutazás USA-ba lesz? Az ESTA-n kívül.

 

Nagyon köszönöm a segítséget.  

panya1978 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 1592

szia Brisbane a cél. Köszi az infót. Meglátjuk mit hoz a jövő .....

Előzmény: goAUS (1591)
goAUS Creative Commons License 2017.01.11 0 0 1591

Előbb várost kell kitalálni. Amugy au-ban is a gumtree oldal ahol a legolcsóbb szállások vannak, hotelek drágák hónapokra, de ha mégis, akkor az trivago. Arra készülni kell, európai szemmel nagyon nagyon drága a lakhatás, mi egy kicsike egyszobás, igaz fullos lakásért 2400 dollárt fizettünk havonta.

 

Mi visszajöttünk Európába tavaly májusban, bár ugy volt megyünk visszatovább usába, végül is gyermekvállalás miatt 2-3 év Mo lesz most, utána vissza AU vagy usa, meglátjuk addig hogy alakulnak a dolgok ebben a két országban. 

Előzmény: panya1978 (1590)
panya1978 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1590

És még valami, javasoltad hogy érdemes kimenni megnézni milyen is az ország mondanál pár szállás lehetőséget két felnőtt egy 6 éves gyerek részére ami közel van a központhoz vagy legalábbis azokhoz a pontokhoz amit jó lenne látni van ilyen listád esetleg amit feltétlen jó ha lát az ember és nem csak turisztikai oldalról hanem a letelepedési oldalról is..... 

Előzmény: panya1978 (1589)
panya1978 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1589

Köszi az infót megkérdezhetem mennyi ideje éltek kint és mekkorák a gyerekek? Mi Budapesten élünk ..... 

Előzmény: goAUS (1588)
goAUS Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1588

Gyereket nevelni szerintem Au-ban a legjobb. Egyébként én már abszolút nem vagyok elájulva tőle.:) Mindig azt javaslom, előbb menjen ki az ember legalább egy hónapra, nézzen szét, bár kevés idő, de egy kicsit beleszokhat ebbe az egészen más kulturába. Az időjárás pl elég szélsőséges, minden résznek van rendesen hátránya is, kivéve talán Gold Coastot, de az a legdrágább, és nagyon-nagyon nehéz munkát kapni. Munka terén amugy sem rózsás a helyzet, bár jó angollal jó autószerelőkén garantáltan lehet melót kapni. 

Előzmény: panya1978 (1587)
panya1978 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1587

Köszi ezek szerint az autószerelő hianyszakma......? Mivel csak azt lehet olvasni mo-ról 457-és vízum lehetetlen.......

van autószerelő ismerőstől visszajelzésed megérI odáig elköltözni családdal (2 gyerek) egyébként márka független szerelő vagyok......

Előzmény: goAUS (1586)
goAUS Creative Commons License 2017.01.08 0 0 1586

Gyors rákerestem, Victori államban és Brisbane városába van 457-es szponzorált ajánlat, főleg ha van Mercedes és renault gyakorlat.:) Itt tudod megnézni őket. meg a többit is, pl kamion szerelőnek 95 ezret kíálnak, az már emberes pénz erre.:) : https://au.indeed.com/jobs?q=car+mechanic+visa&sort=date

Előzmény: panya1978 (1585)
panya1978 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 1585

Sziasztok autószerelő 15 éves tapasztalattal melyik region-ban kaphat szponzorált munkát? Nem szeretnénk a nagy városi költségeket fizetni és a PR vízum is gyorsabb lehet így.... 

goAUS Creative Commons License 2017.01.08 0 0 1584

Az hiányszakma, mehetnek állami szponzorálással mert mindegyikén vannak, vagy rendesl letelepedési vízummal is. Nem tul bonyolult ez, ha rajta van a szakma a listákon lehet tervezni a többit, ha nincs - mint pl a kertészmérnök - akkor nincs értelme.

Előzmény: Order of Hermes (1583)
Order of Hermes Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1583

Miért, az IT guruk meg ilyenek akkor mivel mennek ki?

Előzmény: goAUS (1582)
goAUS Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1582

Egyébként a 457-es szpozorált vízumnál ha pénzt kérnek bármire is, már kamu az egész. Ilyen nem létezik ugyanis, de Mo-ról ma már esélytelen hogy bárkinek is csináljanak ilyen vízumot, egyébként is kihalóban. Mondjuk rengeteg embert vernek át vele.

Előzmény: Bulkó (1580)
goAUS Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1581

Ha 30 év alatt vagy, work and holiday visával ki tudsz menni, de csak egy évre, ha beleférsz a 200 emberbe: http://www.kormany.hu/hu/kulgazdasagi-es-kulugyminiszterium/hirek/alairtak-a-magyarorszag-es-ausztralia-kozotti-work-and-holiday-vizumegyezmenyt

 

Ha nincs hiányszakmád, egyéb uton sajnos nem tudsz kimenni, letelepedés pedig teljesen esélytelen. Kínaiaknál létezik a feketemunka fogalma, mivel ügyesen játsszák ki a rendszert ráadásul nagyon nehéz őket azonosítani, egyéb formában viszont nem létezik, szigorúan járnak el a munkáltatókkal, de a feketemunkásokat is azonnal kitoloncolják. ha ki szeretnél menni, hiányszakmát végezz el, és abban legyen igazolható 3 év tapasztalatod legalább, a többi feltételről írtam sokszor korábban.:)

 

Előzmény: Bulkó (1580)
Bulkó Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1580

Sziasztok! Annyi kérdésem lenne, nem is tudom, melyikkel kezdjem. Úgy jött a képbe Ausztrália, hogy egy  cég hirdetett Sidney-ben állásokat nagyon jó feltételekkel. Jelentkeztem, felvettek, megküldték az aláirt munkaszerződést, kifizettem 30 ezer Ft vizum intézési dijat január végén indulnék, de  most a cég eltünt, se telefonon, se email-ben nem lehet kapcsolatba lépni velük, a honlapuk helyén is csak tárhely jelentkezik. Ennek ellenére nem mondtam le Ausztráliáról, szeretnék kimenni dolgozni. Úgy tudom a kertészmérnök nem szerepel a hiányszakmák között úgyhogy jobb hiján  gyümölcsszedésben gondolkodom. Csak nem tudom, hogy ehhez hogy szerezzek vizumot.. Merthogy 3 hónapos túrista vizummal nem dolgozhatok - ez a gyakorlatban is igy van?  Az angolommal nincs gond, TEFL vizsgám is van.

Mit tanácsolsz, hogy induljak el?

Válaszodat előre is köszönöm.

goAUS Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1579

Brit állampolgárpknak ugyanúgy kell vízum, max annyi hogy az útlevél kiváltja a 6-os szintig az IELTS nyelvvizsgát, igaz arra pont nem jár még, de sok szakmunkában elég a 6-os szint. Diplomás szakmákhoz már 7-es kell, tehát még az angoloknak is el kell menni nyelvvizsgára, és a pontrendszer minden eleme ugyanugy érvényes rájuk. Work and holiday visával mennek angolok sokan ki, ahhoz tényleg nem kell semmi, de az 1 évre érvényes csak, igaz, közben ha találnak szponzoráló céget maradhatnak, ahhoz 5-ös IELTS a feltétel, nekik ugye eleve 6-osig van. De ez a szponzorálásnecces dolog, ha a cég meggondolja magát, vagy bármi van vele, lehet hazamenni nekik is.

Előzmény: Zolee Kovacs (1578)
Zolee Kovacs Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1578

Szia! Ha 6 éve kint vagy Angliában ,mért nem csinálod meg a British citizen-t?  Brit útlevéllel semmit sem kérdeznek Ausztráliában!!! Több barátom is így jutott ki, azonnal volt munkájuk, szállásuk!

Előzmény: Gp80 (1564)
Gp80 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 1577

Most mar inkabb en is hazassag fele hajlok..Idoben es penzben is jobban jarunk, a felesleges stresszrol nem is beszelve.. Esetleg tudnal nekem segiteni, hogy milyen koltsegei vannak, es mennyi ido alatt lehet kint lebonyolitani?. Termeszetesen csak a kozjegyzo reszere gondoltam.. A repjegy mar megvan, remelhetoleg tudok maradni... Elore is koszonom...

Előzmény: goAUS (1570)
Jimbo Creative Commons License 2016.12.05 0 0 1576

Köszi!

Előzmény: goAUS (1575)
goAUS Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1575

Hello. Fitness oktató nem hiányszakma, így sajnos alkalmatlan bevándorlásra. Tanulóvízummal mehet 50 évesen is, de az alsó hangon ma már fél év 4-5 milla költség, és semmi értelme mert utána jöhet vissza, ráadásul suliba be kell járnia, heti 20 órát lehet melozni minimálbérért mellette. Nem éri meg. 38 évesen meg már hiába tanulna hiányszakmát (nem sok női maradt), az minimum 2 év meg plusz mire elkezdi, és a bevándorláshoz min 3 év szakmai tapasztalat kell, és 42 év a korhatár bevándorlásira. Sajnos Au neki nem jó.

Előzmény: Jimbo (1574)
Jimbo Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1574

Sziasztok! Látom nem túl aktív a fórum, de azért megpróbálom.

Szóval, húgom szeretne Ausztráliába menni dolgozni. Jelenleg az Emirátusokban dolgozik, mint stewardess, de váltana. Az a terve, hogy fitness oktatóként folytatná. Keresett egy bevándorlási ügynököt, de mindent összeadva valami 4.5 misire jött ki, ha ők intéznének mindent vízum, nyelvtanfolyam (ez nem tusom minek, folyékonyan beszél angolul..) stb.

Erősen lehúzás szagúnak érzem a dolgot....

Ahogy olvastam munkavállalói vízummal csak akkor mehet, ha a cég "hívja" meg, neki ez nincs. Tanulói vízummal nem tudom tudna-e menni, mert elvileg ott végezné az iskolát is, de neten csak olyan infot találtam, hogy 18 év körül mehet tanulói vízummal, na most Ő 38, úgyhogy ez ugrott. Van valami más lehetőség esetleg?

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!