Keresés

Részletes keresés

lutria Creative Commons License 2021.09.21 0 0 3116

Ott egy parancsnoki bunker volt,(a gugli térképen megnézhető a maradványa)és a katonai repülőterek szokásos légvédelmi bázisa.Tutira nem beásott hanem max.a szabvány földhányások között kiépített  mozgatható nyeva rakéták állása.A ruszkik meg pláne nem építettek oda rakétasilót mert az mindig is magyar repülőtér volt.

Előzmény: gbart2 (3114)
NO HAB Creative Commons License 2021.09.20 0 0 3115

Nem hinném hogy van olyan

Előzmény: gbart2 (3114)
gbart2 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 3114

Erről a területről lenne szó!

Előzmény: gbart2 (3113)
gbart2 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 3113

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm váltig állítja - saját szemével látta -, hogy voltak földbe süllyesztett rakétasilók Börgöndön.

Én tudomásom szerint Magyarországon a Szovjet hadsereg nem telepített ilyen silókat.

Kérlek, segítsetek eloszlatni vagy megerősíteni ezt az információt. Köszönöm

 

molnibalage Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3112

A Honvédség, akkor még Néphadsereg egy rendszere volt. A magyar története a videó végén.

https://youtu.be/L0gtoKukr98

 

Ez meg a technikai ismertetője a Dvinának

https://youtu.be/jG-noCRiKJY

Vargabandi Creative Commons License 2021.07.16 0 0 3111

Igen, Ő volt :(

Előzmény: szenyor73 (3108)
István Professzor Dudás Creative Commons License 2021.07.15 0 0 3110

Ja a frenkivel,inkább nem mondanék róla semmit,nem is nagyon emlékszem sok mindenre,maradjunk annyiban hogy civilben sosem lennénk haverok:)))

Előzmény: Ricse85 (3100)
NO HAB Creative Commons License 2021.06.18 0 0 3109

Kb egy hónapja voltam

 

Mindent benőtt a növényzet. Ráadásul volt ott egy igazán szerencsétlen vasfogù biztiőr. 

Előzmény: szenyor73 (3108)
szenyor73 Creative Commons License 2021.06.18 0 0 3108

Sziasztok! Rég jártam erre.

Vargabandi! Stewe71? Ő szervezte valamikor, talán 2009-ben a laktanyalátogatást. 

TFOX01 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 3107

Kedves Mindenki !    

2021. június 5-6. Zsámbék rakétabázis, 5. Hadikulturális Találkozó. Belépő 1000Ft megközelíthető Zsámbék-Szomori útelágnál kanyar Szomor felé úgy 2 km. után jobbra fel. Hidegháborús műemlék, nincsenek romok, szabad terület, hadijátékok, katonai járművek, egyenruhák, tombola egy replika Mauser kar 98. További infók facebook.com/raketabazis   

Valami miatt új nicknevet kellett csinálnom,eddig -FTibcsi82- voltam. Üdv.

Vargabandi Creative Commons License 2021.05.02 0 0 3106

Pálos István (Stewe71)....... nyugodj békében 😔

Ricse85 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 3105

Nem is volt felemelő érzés egyedül leülni a maradék 15 napot miután te leszereltél.... Igaz rendesek voltak az őrök :) Jó lenne találkozni!!!
Üdv: G.Zs.

Előzmény: sweethome (2044)
buluska Creative Commons License 2021.03.04 0 0 3104

 T.FTibcsi82.

A 24órás szolgálatot azaz az őrséget 1.5évig adtuk. Az őrszoba szemben volt az Üti.szobával.A gyülekező a "jóreggelt placc"-on volt az eligazitás alakiasságnak megfelelően.Nekünk még csimánk volt kapcával, a "csuzlink" PPS géppisztoly volt, az oldalunkon a derékszijjon volt 1-1 ővtáska betárolt tárakkal.A tárakba 70db lőszert kellett betárolni.A hátizsák és a sisak természetesen, valamint a renszeresitett evőkészlet a nadrágba bedugva és a csajka amiből enni lehetett a hátizsákban.Az eligazitás után vonultunk az őrszobába ahol az egyes váltás már készülődött.2 torony volt, csapatzászló és a lőszerraktár.A lődombnál ami a őrszoba mögött volt volt a betározás,utána elindult a váltás a felvezető vezetésével.Mint előzőleg irtam a legrosszabb a torony volt kevés volt a mozgási lehetőség.Télen kaptunk a tornyokhoz 1-1 "botost" bundával együtt aminek a gallérját felhajtottuk és biztositótűvel összetűztük igy csak a szemünk volt kinn.Igy kezeltük a TBK.-t és a fényszórot.A szoli 2óra volt+amig a váltás odaért.A nagy hideg(-10-15fok)miatt még igy is félig megfagyva telt el a 2óra.A váltás után visszatértünk az őrszobára ahol kitárazás majd 2óra készültség volt.A készültség után volt 2óra pihenő az őrség elött.Én mint irtam 1évig őr és fogdaparancsnok voltam egyáltalán nem lehetett aludnom,tartottam a kapcsolatot az Üti-vel és a felállitott őrökkel valamint ha volt fogdás akkor róla is kellett gondoskodni ha nem volt akkor 2deszkát ferdére állitva 2tárral az oldalamon probáltam pihenni.Egyelőre ennyit irtam ha valamire kiváncsi vagy ird meg.

                                                                                                            üdv:buluska

Előzmény: FTibcsi82 (3098)
Gyula Kanczel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3103

Üdv. a fórumozoóknak. 1981-82 Mi-1 század, Ozsváth főhadnagy század parancsnok. Valaki ebből az időszakból vagy a századból, esetleg a Kamov századból? Köszi.

Ricse85 Creative Commons License 2021.02.21 0 0 3102
Tankiszt Creative Commons License 2021.02.21 0 0 3101

A nagybátyám is Börgöndön szolgált, mint parancsnoki sofőr. Úgy 1969-70 környékén. Juhász József a neve.

Ricse85 Creative Commons License 2021.02.21 0 0 3100

Szia!

Akkor Te a Frankékkal voltál együtt?

Előzmény: István Professzor Dudás (3094)
Ricse85 Creative Commons License 2021.02.21 0 0 3099

Szia! 
Te nem a II. kerületben laktál?

Előzmény: sweethome (3093)
FTibcsi82 Creative Commons License 2021.02.20 0 0 3098

Kedves jó bátyja,buluska! Rendesen benne járhatsz már a korban ha 63-ban vonultál be mikor én még anyám szoknyájába kapaszkodtam. Alig 20 évvel utánatok (83 január körül) mi is belekóstoltunk a börgöndi zimankóba. Szintén őrparancsnoki szolgálatban voltam mint TE, reggel 8-tól másnap reggel 8-íg, este megbeszéltük a felvezetővel éjszaka ő viszi ki a váltásokat én alszom, hajnali 5-től én intézem a többit. Így ő is aludt fél3-tól fél 8-ig. A mi időnkben este 8-tól reggel 5-ig az ügyeletes alegység teherautójával folyt az őrségváltás. Ezen az éjszakán olyan hideg volt, hogy hajnalra úgy ledermedt a  Csepel,hogy nem indult be 5-kor.Gyalog indultunk intézni a váltást, máskor ez nem okozott volna gondot csakhogy rajtam nem volt a molinó alsó, nem úgy mint a felállított őrökön. A börgöndi laktanya és repülőtér körbejárása nem kis séta,mert a felvezetési útvonal nem ment csak úgy toronyiránt.Mire a 2.ik toronyhoz értünk a térdemen kezdtek befagyni az izületek, szerencsére az ottlévő srác  kivitt egy pokrócot éjszakára, ami szabályellenes de akkor nekem jól jött körbetekertem magam vele és így vittük tovább a váltást. Mire visszaértünk az őrszobára akinek volt  annak csontkeményre fagyott a lehellete a bajuszán. Hát ilyen volt a szolgálat Börgöndön.  

Kedves veterán honvéd,írd meg milyen felszereléssel jártatok szolgálatba (fegyver, meg a többi).     

 

Üdv. FT

Előzmény: buluska (3096)
buluska Creative Commons License 2021.02.10 0 0 3097

 

             T.Gyula bá!Én még új vagyok ezen a"topic"-on.63-65-ig voltam katona Börgöndön a 2900-nál.Sokat me-sélhetek ha úgy gondolja. A nick nevem Buluska.

Előzmény: gyula 68 (644)
buluska Creative Commons License 2021.02.09 0 0 3096

 

    Kedves  volt Börgöndön szolgálok! Jómagam 1963 novemberében vonultam be sokatonai szolgálatra.A matrac tömés és varrás nekünk is kötelező volt ha aludni akartunk.

Az egy hónapos kiképzés nagyon kemény volt, mint az idő (-10,15fok)Zuggó szds. vezetésével.Akiről csak a leg-jobbakat tudom mondani.

Az eskünk januárban volt, -25 fokos hidegben, a tisztek lehuzták a fülvédőt rengeteg fagyás volt a kisktonák között.Fél évig Tüfe irnok voltam majd az őrszakaszba kerültem.Minden másnap mikor leadtuk a szolgálatot elvittek konyhára dolgozni,később már jelenkeztem is.Leszerelésig 100-szor voltam konyhamunkás amit a konyhán is megköszöntöttek.Mi adtuk a laktanyaörséget,33 vagy 35-ször voltam felállitott őr pontosan már nem emlekszem.Utána tisztest csináltak belőlem és én lettem az őr és fogdaparancsnok leszerelésemig 1965 Karácsony előttig.Ráhuztam egy hónapot mert az újoncok csak eskü után jöhettek őrségbe.1964 és1965-ben is voltam a hadseregbajnokságon 100m-es sikfutásban és szerelvényesfutásban.Akkoriban a K.H.T. volt amiben sok jutalom szabit sikerült összeszednem.Azokat a tiszteket akiket "Gyula-bá"is emlit mind ismertem, szolgáltam vezetésük alatt:Ivanics szds,Szovátai szds,Zuggó szds,Dombi őrgy,Illikman őrgy.volt a Töf.aki nagyon alakias és egyenes ember volt,sokan féltek tőle.A "nyuszi"tőrzsőrmesterre is emlékszem akinek nagyon csinos felesége volt aki a tiszti konyhán dolgozott.

Kero10 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 3095

Üdv!

Be lehet menni,a főkapu nyitva.  A lakótelepet úgy elnyelte a gaz,hogy az szinte  megközelíthetetlen.

Előzmény: István Professzor Dudás (3091)
István Professzor Dudás Creative Commons License 2021.02.01 0 0 3094

Szia,nem csepelen laktam,Újpalotán,és még most is,úgy alakult hogy 35év után össze fog röffenni pár jóarc,akikkel megtaláltuk egymást,benéznénk a romok közé,mi maradt meg,csak égő lenne ha elzavarnának.

Majd kiderül,köszi a választ,szinte 100%hogy ismertük akkor egymást,az igaz hogy elraboltak az életünkből másfél évet,de olyan élményeket éltünk át,amit manapság nem sokan értenének meg,35év után is úgy beszélgettünk mintha tegnap váltunk volna el és ez nem váletlen.

Üdv...Dudi

Előzmény: sweethome (3093)
sweethome Creative Commons License 2021.01.29 0 0 3093

Szerintem egy körletben laktunk az ELLÓ századnál. Én a CSRP-n voltam írnok akkoriban.

Ha jól emlékszem, te Csepelen laktál...

 

Üdv a társaságban! A laktanyában rég jártam, nem tudom mi mostanában a helyzet.

Régen szabadon lehetett jönni-menni. A volt századkörletet én is felkerestem, nosztalgiáztam egy sort.

Emlékszem, rengeteg kaját hoztatok a tiszti konyháról, "jó" életünk volt...

 

Üdv:

Sándor

85 szeptember - 87 február

Előzmény: István Professzor Dudás (3091)
sweethome Creative Commons License 2021.01.29 0 0 3092

BUÉK minden fórumtársnak!

 

Egy ismert árverési oldalon vettem a mellékelt képeken látható dísztárgyat.

Ismerős ez valakinek? Mikori lehet, ki készítette?

 

Üdv:

Sweethome

István Professzor Dudás Creative Commons License 2021.01.18 0 0 3091

Sziasztok,él még a fórum,be lehet manapság menni a laktanyába nézelődni?

Üdv..Dudi 1986-88  tiszti konyha felszolgáló és cukrász.

MILO.LACI Creative Commons License 2020.12.25 0 0 3090

Keresem azokat, akik 1983-84 ben a Frisz században szolgáltak

12843synop Creative Commons License 2020.11.25 0 0 3089

FTibcsi82 - nek!

Szevasz! Mi akkor majdnem találkoztunk, mert én 79-80 ban voltam a hír században időjelzőként a toronyba. Előttem van, hogy ha kinéztem a 2. emeleti ablakból, repelőtti eligazitáskor Hajózók, Műszaki mentő, daruskocsi, tűzoltó, mentőautó, esetleg fényszórós kocsi.

A nevek mind beugranak akiket irtál..

A laktanyán belül is külön fal mögötti világ számomra is a rejtély volt. Ha nem a Csepel platóján vittek a toronyba, akkor mindig ott a fal mellett gyalogoltam kifelé. Egyszer egy rozsdavörös füstfelhő jött ki, amin át kellett mennem. Vettem egy nagy levegőt és mgpróbáltam úgy átmenni. Azért egy kicsit szippantottam belőle és olyan vasizű-szagú valami volt. Szerencsére ennyivel megúsztam. Hát akkor azok mennyit kaptak belőle akik a fal mögött voltak!

Ezért is olyan szívfacsaró ezt most mind romokban ott látni, mert az ugyanolyan korú városi panelek még símán funkcionálnak. 

Előzmény: FTibcsi82 (3076)
NO HAB Creative Commons License 2020.11.25 0 1 3088

Köszi 

12843synop Creative Commons License 2020.11.25 0 0 3087

NO HAB - nak: a nyári repülőnapról pár kép. Egyébként pörgös , szuper program volt! Jövőre ujra érdemes lesz megnézni ...

A Mi-2 csodá programot repült pl. de még az utasreptetésnél is szerintem a figurák miatt biztos hogy hánytak.

A P51D Mustáng irdatlan gyors volt! Egész napos program volt, a gépek is több alkalommal is lerepülték a programot.

Előzmény: 12843synop (3086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!