Keresés

Részletes keresés

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.07.01 0 0 4237
Caran78 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 4236

Orvos tud segíteni, ha ugyanazt elmondod neki, amit itt leírtál.

Olyan módon, ahogy te szeretnéd, csak ismerősnek, akiről tudom, hogy mi a baja stb.

Előzmény: Vincze Zsolt (4234)
gombóc63 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 4235

Menj vissza az orvosodhoz és mondd el, hogy ideges, feszült vagy és nem csak rosszul alszol. Ez nem játékszer, hogy kisegítsük egymást. Akinek meg van annak magának is szüksége van rá.

Előzmény: Vincze Zsolt (4234)
Vincze Zsolt Creative Commons License 2017.06.30 0 0 4234

Sziasztok.

Tudna- nekem valaki Frontin 0.5 tablettát szerezni? 

Rettenetesen rosszul alszom, főleg a szüleim halála óta, szinte teljesen megváltoztam. Ingerülteb és idegesebb lettem, pedig nem voltam ilyen.

Nehezen viselem , hogy ,magamra maradtam.

Az orvosom altatót írt fel de smmit nem ér. Tud valaki segíteni?

Hálásan köszönöm.

dobosbal Creative Commons License 2017.06.29 0 0 4233

Na, behalt a fórum. De ezek szerint legalább mindenki jól van.

dobosbal Creative Commons License 2017.06.20 0 0 4232

Köszönöm!

Örülök, hogy jól vagy! Én is igyekszem nagyon.

Ica25 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 4231

Köszönöm már sokkal jobban! Tudok 8-10 órákat is aludni! Volt egy időszakom, amikor már nagyjából tudtam aludni, de olyan hajnali 4- fél5 körül mindig felriadtam arra, hogy a szívem mint a helikopter rotor úgy pörgött! Ez nagyin félelmetes volt, de légző gyakorlatokkal lenyugtattam, majd vissza aludtam. Meg is vizsgáltattam a szívem, de az EKG nem mutatott semmit, majd szépen elmaradt! Tényleg az idő az egyedüli ami még jobbá teheti a dolgokat, szorítok Neked sok kitartást kívánok! 

(Hidd el utána kicsit más emberként fogod nézni a világot!)

dobosbal Creative Commons License 2017.06.20 0 0 4230

Kedves Ica!

Köszi szépen ki fogom próbálni! Most már jól vagy?

Ica25 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 4229

Kedves Dobosbal!

Én is hasonló cipőben jártam nem is olyan rég, januárban. Nekem zsinórban 2-3 nap volt alvás nélkül. Nekem a citromfű tea segített, majd a Sedatif pc és Schüssler 5-ös sót használtam, ezek nem receptesek sem lehet rájuk szokni, igaz volt olyan éjszakám így is mikor nem segített semmi. De ezeket érdemes kiprobálnod! Én is használom alkalim szerűen a mai napig!

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4228

Köszi, ez érdekes

Előzmény: dobosbal (4225)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4227

Nagyon kifogtad, az biztos......Én az elvonás elején aludtam rosszul pár hétig, v csak napig nem is emlékszem, de aztán győzött az alvás KO-val, és azóta is OK. Citromfűvet próbáld meg, engem álmosít nagyon

Előzmény: dobosbal (4226)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4226

Már biztos uncsi mindenkinek, hogy szinte csak én írok ide, de lenne még egy kérdésem a hozzáértőkhöz.

Az elvonás miatt súlyos álmatlanságban is szenvedek. A rekordom 4 nap volt ébren, mire felírattam a Zolsana altatót. Ez nem benzodiazepin, de hasonló. Tartok tőle, hogy erre is rá lehet szokni, amit nem szeretnék. Viszont nélküle nem tudok 3-4 óránál többet aludni. Igazi 22-es csapdája. Mi a fontosabb, hogy megőrizze valaki a tisztaságát (gyógyszerek nélkül létét), vagy, hogy aludjon? Kinek mi a véleménye erről? 

dobosbal Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4225

Igen, nézelődtem a kortizol témában. Nincs olyan gyógyszer, injekció, amivel ezt pótolnák, és nem is akarok bekavarni a természetes gyógyulás folyamatába. A hozzám hasonló esetekre vitaminokat, pihenést, könnyű sétát javasolnak. Amikor teljesen elhal a mellékvese, az már az Addison-kór. Arra vannak injekciók, de az már az elfekvő. Ott még nem tartok, és remélhetőleg nem is fogok.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4224

Ez nekem is eszembe jutott a leszokás folyamán........Sztem a doki jól gondolkodott. Kortizol körül kellene nézelődnöd...

Előzmény: dobosbal (4219)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4223

Vagyok annyira okos, hogy értsem, mire célzol, és vagyok annyira intelligens, hogy ne álljak le vitatkozni.

Caran78 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4222

Csak kibújt a szög a zsákból.

Előzmény: dobosbal (4221)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4221

Oké, összeszedtem magamat. 

Azt mondta a doki, hogy a tünetek alapján valószínű, hogy mellékvese kimerültségem van, de kell egy pár vizsgálat. De ez már egy másik fórum.

Azt meg sajnos mindannyian tapasztaltuk, hogy a depressziót/szorongást ránézésre állapítják meg a modern doktorok. Senki sem csinál MRI-t, senki nem tudja megmutatni, hogy pontosan mennyi is a szerotonin szint az agyban, de még csak vért sem vesznek a diagnózishoz. Ha a páciens szomorú, akkor antidepresszánst neki, és ha még feszült is, akkor plusszba nyugtató. Az első napi 1, a második 3* 0.5, vagy amennyi szükséges. Szerintem ez sem nevezhető gyógyításnak. Közelebb áll a kuruzsláshoz. Csak a középkorban máglyára dobták őket, ma meg elvárják, hogy istenként tiszteljük őket.

Ez az én véleményem, lehet vele vitatkozni.

Caran78 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4220

Telefonon keresztül felállította ezt a diagnózist? Nem semmi. Bár, gerincműtétet is csináltak már TV-n keresztül.

Olvass vissza, nem látok olyat, hogy akárki is bántott volna. Valószínűleg az elvárásaid voltak irreálisak. Ez egy egyszerű Frontin/Xanax fórum (még csak nem is kizárólag leszokásban levő, leszokott emberekkel, sőt). Nem több és nem is kevesebb.

Próbáld összeszedni magad.

Előzmény: dobosbal (4219)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4219

Mivel nem nagyon bírok felkelni az ágyból, felhívtam egy orvost. A tüneteim meghallgatása után arra jutott, hogy mellékvese kimerültségem van. Ami az elvonási stressz utóhatása.

Szomorú, hogy egy kétségbeesett ember segítségkérésére szinte személyes sértésként reagáltok. Akinek nem inge, ne vegye magára! Azt hittem, hogy ez a fórum egymás biztatásáról, lelki támogatásáról is szól. Tévedtem. Ennek ellenére:

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Caran78 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4218

És akkor a hátralevő éveidben ezt fogod hajtogatni? Nyugtatóelvonás, nyugtatóelvonás. A depresszió és a szorongás ezer arccal támad, az hogy te hogyan élted át ezt évekkel ezelőtt, az csak egy dolog.

Valami nem stimmel, tehát irány az orvos. Ha egész véletlenül igazad van, és valóban még mindig elvonásban szenvedsz, akkor is irány az orvos.

Előzmény: dobosbal (4216)
gombóc63 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4217

Látom villámgyorsan fel is húzod magad! Akkor tégy amit akarsz!

Előzmény: dobosbal (4216)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4216

Direkt kértem mindenkit, hogy hagyjon ezzel a depressziós szöveggel! Tudom, hogy az milyen, mert voltam, és ez nem az. Miután 2011-ben meghalt a feleségem 35 évesen egy balesetben, depressziós lettem. Méghozzá súlyos. Állandóan sírtam, szomorú voltam, bezárkóztam. De tudtam menni! Eljártam a bírósági tárgyalásokra, dolgoztam, sőt bánatomban lebicikliztem 10.000 kilómétert. Szóval tudom, hogy ez nem depresszió. És érdekes módon a nyugtató letevése után jött elő.

gombóc63 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 4215

Én pedig azt gondolom, hogy depressziós vagy. Erőt kellene venni magadon, mert ebből csak magadat tudod kirángatni. Teljesen más okból de napi szinten megküzdök a fáradtsággal, fájdalommal, de bármilyen nehéz nekiindulok a napnak. Nem dolgozol? csak hogy egész nap  a tévé, a fekvés...minél többet fekszel annál inkább leépül az izmod. Ne csodálkozz, hogy gyenge és erőtlen vagy. Ez egy nagyon nehéz dolog, mert leginkább magadra számíthatsz. Nincs aki egy kicsit noszogasson? Még ha ez elvonási tünet is, amit bevallom nem hiszek, akkor is tenned kell ellene, mert innen csak minden nappal lejjebb süllyedsz:-(

Előzmény: dobosbal (4214)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4214

Kérlek segítsetek! Tanácsot szeretnék kérni olyanoktól, akik átmentek egy súlyos és/vagy elhúzódó nyugtató elvonáson! Hónapok óta letargikus fáradtság, gyengeség kínoz, nem tudom mitévő legyek. Biztos, hogy elvonási tünet, mert előtte sose volt ilyen bajom. Nemhogy bicajozni nem tudok, de még a fürdőszobába eljutás is kihívás időnként. Ehhez a fáradtsághoz még izommerevség, és izomfájdalom is társul. A fekvést, tévézést unom, de mást nem tudok így csinálni. Csak hagyjam, hogy elmúljon, vagy tudok ellene tenni valamit? Egyáltalán elmúlik ez valaha?

Tiszteletben tartom mindenki véleményét, de nem depressziós, lusta, stb vagyok! Kérem azok írjanak, akik átélték ezt, és tudják, hogy miről beszélek! Ide is írhattok, vagy a mailcímemre is. Köszönöm a válaszokat előre is!

kovari.balazs1975@gmail.com

dobosbal Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4213

Többiek is írhatják, hogy hogy vannak! Engem tényleg érdekel!

dobosbal Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4212

Helló Ezelvoltam! Sikerült teljesen letenni a nyugtatókat? Hogy vagy most?

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4211

Ez annyira igaz, h én vagyok rá egy nagyon jó példa........Több mint három év után, folyamatos izomremegés, azért ez elég durva. Még akkor is, ha figyelembe vesszük h a hirtelen elhagyás után, hetente - kéthetente egy  db( 0,25 mg ) mentőtablettát szedtem sokáig, ami egyébként nem egy lórúgás és ettől vszinűleg senki nem is szokik rá úgy általában, de egy elvonás alatt álló szervezetnek, hát nem tudom....... Egy éve viszont semmit. Én ha lehet, mindent elrontottam a leszokásnál, részben tudatlanságból, részben azért mert már nagyon szabadulni akartam a x paradox hatásától.....Egyetlen pozitívum részemről, h a dózisemelés luxusát soha nem engedtem meg magamnak, és jól tettem.

Előzmény: dobosbal (4207)
dobosbal Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4210

Természetesen nem haragszok én senkire.

Valóban én szedtem be a rengeteg nyugtatót, és nem erőltették belém. De én is 3*0.25-tel kezdtem, csak egy idő után már nem hatott semmit, és még a rendszeresen betartott adagok mellett is jött a pánik. El is mentem az orvoshoz, aki azt javasolta, hogy akkor emeljünk kicsit. Ezt néhány hónaponta eljátszottuk, és így jutottam el a napi 4-5 mg-ig. Ami nagy hiba volt tőlem, hogy nem oldottam meg a problémáimat, hanem csak a gyógyszerektől vártam a megoldást. Az orvosok nem javasoltak terápiát, csak a recepteket osztogatták. Végül azt vettem észre, hogy az eredeti problémáim már a fasorban sincsenek, de mégsem vagyok jól. Ekkor már a nyugtatók voltak a probléma. Az, hogy hirtelen tettem le, az én hibám. Mentségemre szolgáljon, hogy semmit sem tudtam az elvonásról, és senki nem is mondott semmit. sovány vígasz, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így járt ezekkel a remek gyógyszerekkel.

Nem az a célom itt, hogy fikázzam az orvosokat, vagy a gyógyszereket. De mindenkinek nagyon vigyáznia kell, hogy ne szedje ezeket évekig, évtizedekig, úgy, hogy a valódi problémákkal nem foglalkozik.

A mankó, vagy a gipsz is nagy segítség, de nem szerencsés évtizedekig begipszelve közlekedni, ha a csont már összeforradt.

Caran78 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4209

Ja, és a napi 5-6 mg-ot aligha orvos rendelte el neked. Ennyit az olyan nagyon súlyos szorongásos, pánikbetegek sem szednek, akik semmi másra (pl. antidepi) nem reagálnak. Szóval lehet mérgezni, meg orvosozni, meg haragudni mindenkire, de ez már durván egyéni felelősség és döntés.

Az azonnali elhagyás meg akkora baromság volt, amihez foghatót nem is tudok hirtelen mondani. Ez egy öngyilkossági kísérlet...

Általános tapasztalat itt (is), hogy azoknak van igen komoly problémája ezekkel a szerekkel, akik egyszerűen nem úgy és nem arra használják, amire kell, amire való. Igy lesz aztán a gyógyszerből méreg.

És ez megint csak nem rosszból irom, csak tudod, ha beesik ide egy friss pánikos a 3X0.25-ös Frontin meg Rexetin (pl.) receptjével, akkor majd nem meri szedni, és szenved tovább, egyre szarabbul lesz, kúszik felfelé a vérnyomása, szűkül befelé az élettere, és a végén örül, ha valaki el tudja majd kísérni az orvoshoz azért a receptért, amellyel már szépen élhetne hónapok, évek óta.

Caran78 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4208

Én sem vitatkozni akarok, és a fórum valóban arra van, hogy a gondolatokat megosszuk egymással. Lehet, hogy félreértettél, de jószándékból írtam azt, amit.

Azt viszont eddig nem mondtad, hogy ekkora mennyiséget szedtél a végén, az már tényleg brutál. Én pánikbetegként 0.75-el elbuszoztam Lengyelországba...

És egyből tetted le, amit nem szabadott volna. Igy mindjárt más a leányzó fekvése.

(de még igy is azt javaslom, hogy irány az orvos!!!)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!