Keresés

Részletes keresés

sziget30 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3426

Előfordulhat napszúrás vagy agyrázkódás amitől hányhatsz, de annak pár napon belül múlnia kell.

Nem történt egyéb baleset vagy szokatlanság veled a napokban?

Esetleg nem ettél valamit amire allergiás lehetsz vagy ami romlott lehetett amitől hányhattál? 

Ha nem kaptál napszúrást vagy agyrázkódást egyéb sérülést,nem ettél allergiás vagy romlott dolgot, és ha az EKG-d jó és a vérképed is jó akkor igen valószinűleg idegi alapú a dolog

A Frontin miatt ne aggódj: 3X0.25 abszolút minimális kezdő adag és ha attól jobban érzed magad akkor elég is: csak annyi nyugatót vegyél be amennyi ahhoz  szükséges, hogy ne legyenek rosszulléteid,amennyit az orvos felir

Ne menjen át felesleges narkózásba a dolog mert sajnos könnyen át lehet esni a ló túloldalára a nyugtatókkal

Mindenképpen beszélj egy phszihiáterrel ha a rosszulléteid továbbra is fennállnak de az EKG-d és a vérképed jó mert akkor nagy valószinűséggel biztosan phszihés alapú a dolog, ő majd beállit neked egy gyógyszert

Előzmény: Handi71 (3414)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3425

Gondolom, én csak a normál állapotra írtam. Szerencsére ebben még nincs tapasztalatom.

Előzmény: Caran78 (3419)
Handi71 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3424

Bízom  benne,hogy ennyi elég lesz . Esetleg átmeneti!  ez az egész,az utóbbi  napokban volt sok  stressz 

Előzmény: Caran78 (3423)
Caran78 Creative Commons License 2016.07.03 0 1 3423

Nem.

Szorongásos állapotokban a készítmény ajánlott adagja:

A kezdő napi adag a tablettából 3-szor 0,25-0,5 mg, amit orvosa szükség esetén csökkenthet, vagy emelhet. A fenntartó napi adag 0,5-4,0 mg között változhat több részletben bevéve.

Pánikbetegségekben a készítmény ajánlott adagja:

A kezdő adag a tablettából naponta 0,5 mg - 1 mg lefekvéskor vagy naponta 3-szor 0,5 mg. A továbbiakban a napi adag általában magasabb, a növekedés mértékét az orvos határozza meg. Az emelt adagot napi 3-4 részletben kell bevenni, az orvos utasítása szerint.

Aranyszabály, hogy mindig a legkisebb DE MÉG HATÁSOS adagot kell alkalmazni. Ha te 3X0.25-től vagy jól, akkor annyit.

Előzmény: Handi71 (3422)
Handi71 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3422

Köszönöm a gyors választ! 2*3* 0.25 mg Frontin az sok ?

Előzmény: Caran78 (3421)
Caran78 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3421

A legjobb amit tehetsz, hogy a lehető leghamarabb felkeresed a szakorvost. Magától ugyanis ez nem lesz jobb, rosszabb viszont igen.

Addig is Frontint lehet alkalmazni, ahogyan azt nyilván észrevetted, hatékonyan segít.

Előzmény: Handi71 (3420)
Handi71 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3420

Nem tudom pl ha jö egy ilyen roham...mit tegyek magammal amit az agyam enged abban a pillanatban.?🤔

Caran78 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3419

Pániktól simán lehet ennyi sajnos.

Előzmény: gombóc63 (3417)
Handi71 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3418

Köszönöm,máris megyek oda. Most pl a Frontin segített. Nyugodt vagyok ,terelem a gondolataim pl tvt nézek,tornázom.

Előzmény: Caran78 (3416)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3417

Lehet, hogy pánik, de a 109 pulzus sok. 90 alatt kell lennie.

Caran78 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3416

Azt írod, hogy megvizsgáltak, és Frontin bevételével jelentősen javult a dolog. Ez valószínűsíti, hogy szorongásos problémáról van szó.

Mit lehet tenni? Elmenni a szakorvoshoz, amivel nem lesz probléma, hiszen írod, hogy egyébként is jársz. Szépen elmondod, hogy mi a helyzet, és ő majd megpróbál segíteni, szükség esetén gyógyszerrel. Addig is Frontin nem rossz, ha van otthon.

Ja, és van szaktopic, inkább oda írj szerintem

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9007523

Handi71 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3415

Magnéziumot vettem be nem calciumot.

Handi71 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 3414

Sziasztok! Nem gondoltam volna h írnom kell,de nem tudom mi a teendőm.

Csütörtökön este elindultunk a lányommal kicsit sétálni,de sokáig  nem jutottunk,mert rosszul lettem .Hánytam,éreztem ,hogy elájulok Hívta a mentőt,bevittek a sürgősségire,ott ida vissza vizsgálatak,nem találtak semmit. Hajnalig ott tartottak majd hazaengedték,kaptam egy Frontint.M ért a szívem folyton elindult.A levegőt nem vettem szaporán , ott még kétszer hánytam sugárban. Előtte való nap a barátnőmmel sétáltam a melegben elég sokat.Gondoltam talán napszurast kaptam.Hazajöttem udtam felkeltem és a szívem újra kezdte az egészet méregettük a pulzust,de 109 alatt volt mindig.A vérnyomás ingadozott össze vissza,olyankor lezsibbadt a kezem az arcom.Szóval nem éreztem jól magam.Igy ment el a péntek.Bevettem Frontint az segített.

Szombaton bementünk az ügyeletre ,mert újra jöttek a gondok.Ekg okés.Kaptam újra egy Frontint ,igaz előtte bevettem tehát összesen 2* 0.25 mg szedtem Aludtam,este minden jó volt.Reggel megébredtem tettem vettem,majd újra jött a szapora szívverés.Nincs szapora légzés,cdak ez a kiugrik a szívem érzés. Hideg víz a nyakra,tettem vettem,de nem lett jobb.Bekaptam egy Frontint 0.25 mg plusz calciumot 500 mg. Ez pánik lenne?! Nem volt ilyenem eddig. Járok pszichológushoz,pszichiterhez is.Ebből ki akarok sos jönni,mert ez rémisztő,hogy cdak úgy jön.Mit csináljak az agyammal? Köszönöm a válaszokat!

sziget30 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3413

Már hogyne lehetne belehalni a pánikrohamba, valaki szivrohamot kaphat a túlzott szivmunka miatt vagy olyan sokkot, hogy belehalhat

Ezért fontos a pánikroham gyógyszeres kezelése és például a helyes szabályos levegővétel roham alatt

Mivel a pánikrohamosok nagy része pont azért nem tud kikevedni a rohamból mert össze vissza kapkodva veszi a levegőt a roham alatt, és az agyba nem jut megfelelő oxigén és az agy képtelen megnyugodni és a beteg kikeveredni a rohamból

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3408)
sziget30 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3412

Már bocsánat de aki azt képzeli:

- hogy szivrohama van mivel túl gyorsan kezd el verni a sziv

- fullad és nem kap levegőt

- képtelen nyelni

- olyan mintha meg lenne fagyva, nem tud megmozdulni

- el fog ájulni 

- halálféleleme van

- gyengeség érzet, remegés

- jéghideggé váló kezek és lábak

- erősen már hullafehéren sápadt

Ez mind általános jellemző téveszme a pánikbetegeknél amikor rohamuk van

A legtöbb pánikbetegnek a fenti tünetek általános jellemzői ami egytől egyig téveszme, nem valós betegség, fizikális rosszullét vagy betegség hanem rosszul működő agyi hormonok és idegrendszer

A téveszme pedig nevezhető enyhe vagy esettől függő súlyosabb skizofréniának is.

Nem véletlenül adnak a phszihiátrián skizofrénia elleni gyógyszert súlyos pánikbetegeknek ugyanis ők már részben skizofréniában is szenvednek a rohamuk alatt legalábbis 

A skizofréniának ezer féle formája van ami nem azt jelenti mint amit az idióta átlagemberek tudnak, hogy a skizofrénia egy többszemélyiséges komplett elmebetegség, hanem többfajta skizofrénia létezik:

- Valaki hallucinál, hangokat hall amik valójában nincsenek

- valaki mániás depresszióban szenved

- valakinek üldözési mániája van

- van aki erősen gyanakvó másokkal szemben

- valaki zárkózottá válik

- van aki szélsőségesen jókedvű vagy túlzottan izgatott

- van aki  pedig téveszmékben él

A fentiek mind skizofrének.

Tehát nem komplett többszemélyiségben szenvedő elmebetegekre kell egyből gondolni a skizofrénia fogalma alatt hanem a fentiek is skizofrén tünetek

A pánikbetegek a roham alatt téveszmékben élnek mivel fizikálisan nincs semmi bajuk, csak az agyuk és idegrendszerük működik helytelenül ezért részben nevezhetők kisebb vagy nagymértékű skizofréneknek is

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3408)
Caran78 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3411

Az alkoholnak nem bizonyos, hanem kifejezetten erős szorongásoldó hatása van. Gyakorlatilag bármely szorongásoldó gyógyszernél gyorsabban és hatásosabban szünteti a szorongást. Igen, jó pánikra is, én akármennyire rosszul voltam, 2-3 sör mindig kihúzott a bajból.

A gond az vele (az általad leírtakon felül), hogy amint kiürül a szervezetből, durva bumeránghatást produkál és erősíti a szorongást.

Az alkoholisták jó része éppen szorongásos problémáik kezelésével indították a pályafutásukat.

Előzmény: sziget30 (3410)
sziget30 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3410

az alkoholnak van egy bizonyos szorongásoldó hatása, lehetséges, hogy jó a pánikrohamra 

Amikor évekkel ezelőtt még az elején pánikrohamot kaptam nem tudtam mi bajom van, csak teljesen zavart voltam és igen rosszul éreztem magan

Éppen egy kirándulásra indultunk engem meg út közben kapott el a rosszullét. Megérkeztünk sétáltunk egy keveset aztán egyik ismerősöm feldobta, hogy igyunk meg egy sört

Már hullafehéren reszketve ültem le az asztalhoz és azon agyaltam, hogy mi az Isten bajom lehet, de ahogy megittam a sör egyharmadát egyből jobban lettem mintha semmi bajom nem is lett volna

Későbbiekben több ismeretlen hasonló rohamom volt, aztán egyszer bementem a kórházba és közölték, hogy pánikrohamom van, pánikbeteg vagyok (azt se tudtam mi az a pánikbetegség előtte)
Utána beszéltem a phszihiáterrel az első rohamomról és a sörös kalandomról és ő is mondta, hogy az alkohol volt az ami elmúlasztotta a szorongást és a rohamot mivel a sörben lévő alkohol szorongásoldó hatást fejt ki az agyra ezért múlt el akkor a rohamom 

Szóval ez is egy megoldás ha úgy nézzük de azt tegyük hozzá, hogy a májnak, érrendszernek,veséknek, agynak nem feltétlen jó a mindennapos pálinkázás vagy alkoholfogyasztás

Előzmény: Hugyos József (3406)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3409

De már megint én vok az aki nyilvánvaló dolgokat próbál megértetni, nem egy hálás szerep úgyhogy inkább foglalkozom a saját dolgaimmal :-)

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3408

A pánikbetegség lényege állítólag, h a beteg azt hiszi nem éli túl a rohamot, pedig abba még soha senki nem halt bele.......Ez nem kényszerképzet, nem skizofrénia........Aki ebbe mást belemagyaráz, pláne ha orvos, hát lelke rajta.

És ez nem rád vonatkozik, de a napokban annyi sötétséggel találkoztam a benzókkal kapcsolatban cikkek kommentjeiben, h sztem idő kell míg kiheverem, Mindenre azt szedik és még örülnek is neki....BRRRRRRR!

Addig is ne szokjatok rá, v mihamarabb tegyétek le Üdv

Előzmény: sziget30 (3405)
Caran78 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3407

Egy ideig jó. Utána egyre rosszabb.

Előzmény: Hugyos József (3406)
sziget30 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3405

igy van minden pánikbeteg kényszerképzetes mert beképzelik maguknak, hogy például rosszul vannak, nem kapnak levegőt, szivrohamuk van, elájulnak stb

Ugyanakkor semmi bajuk nincs, csak az agyi hormonok és az idegrendszer működik rosszul

Ez mind tévképzet, enyhe skizofrénia

Csak súlyos esetekben szoktak felirni antiphszihotikumot, hogy a fenti beképzelt téveszméket csökkentsék vagy megszüntessék de sajnos az antiphszihotikumok jóval komolyabb gyógyszerek mint a pánikbetegségre alkalmazott Tianeptine vagy a gyengébb alprazolám, ezért nem ajánlatos belekezdeni

Az antiphszihotikumok szedése alatt impotencia alakul ki a nőknél férfiaknál egyaránt mind agyilag mind a nadrágban és egyhangúság lép fel a az emberi viselkedésben 

Az antiphszihotikum abbahagyása után

- inszomnia és alvászavarok

- felgyorsult beszéd és viselkedés

- erős szorongás, erős idegesség

- bár a tényleges impotencia megszűnik miután lerakja az ember az antiphszihotikumot, szexuális zavarok még a szer abbahagyása után hónapokkal is jelentkeznek mint például csökkent erekció, csökkent nemi vágy az agyban, vagy éppen időnként extrém erős fájdalmas merevedés

- extrém esetben kopaszodásos hajhullás

Szóval ha egy mód van rá inkább ne szedjen az ember antiphszihotikumot pánikrohamra mert csak az egyik helyzetet megoldja vele, de több másik fronton meg csak ront a helyzeten, abszolút nem éri meg

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3404)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3404

Asszem mégse értem, ha minden pánikbetegség kényszerképzetekkel jár, akkor majdnem minden pánikbetegnek felírnák az antip-ot.........Semmi baj egyébként, engem régen, nagyon rövid ideig és nagyon enyhe formában érintett, azóta semmi......

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3403

Így már érthetőbb ..........Üdv

sziget30 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 3402

Sajnos ez titok mivel köt engem is de főleg őket is a titoktartás 

Komoly rohamaim voltak már a végén napjában volt, hogy 3X  is elkapott mindenféle tünetű roham ami csupa téveszme volt

Ezért irtak fel antiphszihotikumot, a súlyos téveszmék miatt csak azt nem kalklulálták bele, hogy milyen mellékhatásai lesznek később

Nincsenek már komoly téveszméim az tény, de viszont erősen stresszes és inszomniás lettem azóta szóval, csöbörből - vödörbe kábé a szituáció

A legtöbb pánikbetegnek komoly téveszméi vannak a rohamok alatt ezért alkalmaznak antiphszihotikumot az orvosok súlyos esetekben csak a következményekkel is számolni kellene amit az antiphszihotikumok okoznak

Nem ajánlom az antiphszihotikumot: inkább egye az ember az alprazolámot legalább 0.5-től akár 1mg is egyszerre ha rohama van, minthogy akár egy kúra antiphszihotikumot is benyomjon.

Nem tudjátok mi fog utána következni ha használjátok vagy utána ha lerakjátok az antiphszihotikumot...abszolút nem ajánlom 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3400)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.06.25 0 0 3401

Le tudod tenni.........

Előzmény: nordzityi (3396)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.06.25 0 0 3400

Már ne is haragudj, de az az önmagát gondolom hiteles orvosnak képzelő őrült megérdemelné a nyilvánosságot, névvel, mhely nevével aki neked antipszicotikumot írt fel pánikbetegségre.................

Előzmény: sziget30 (3393)
sziget30 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3399

bizonyos agybeteg körökben egészen biztosan nem az

De gondolom úgy értette, hogy teljesen ki van borulva

Előzmény: Törölt nick (3398)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 3398

"mivel úgy érzed magad egész nap mint egy kaki amit megettek és kikakiltak,"

???

Mi? Szóval a kakit megették és kikakilták? Nem bizarr ez egy kissé?

sziget30 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 3397

igy van akinek nem muszáj az ne szedjen nyugtatót azonnal,lehet, hogy az életmódjával van inkább a baj

Az antiphszihotikumoktól meg aztán pláne tartózkodjon ha éppelméjű akar maradni és inszomniássá válni mert azok aztán nem egy szimpla xanax vagy frontin szerű anyagok hanem jóval mélyebbre hatnak a tudatban és komoly változásokat okoznak

Az életmódon sok múlik de ehhez szükséges a napi megfellelő életritmus amit felboritanak ezen phszihiátriai gyógyszerek mellékhatásai 

Minden gyógyszert le lehet tenni a kérdés az, hogy mennyi idővel vagy, hogy okoz e esetleg maradandó mellékhatást

Mert az antiphszihotikumokra jellemző a szexuális zavarok mind agyban mind nemileg mind nőkre mind férfiakra nézve,komoly alvászavarok kialakulása, extrém feszültség a szer elhagyása után is több hónappal

nordzityi Creative Commons License 2016.06.17 0 0 3396

Én arra kérek mindenkit, aki elkezdené szedni ezeket, higy ne tegye....lehet szerencsésebb lesz mint én, de ha nem, ami szerintem valószínűbb, akkor egy életre tönkrevágja magát. Az elvonási tünetek nem csak akkor jönnek, amikor lerakod, hanem a két adag közt is..... Amiből egyre több kell.... Én már félek kimenni, alig tudok eljárni dolgozni, ha itthon vagyok csak fekszem.... Látászavarok, émelygés, emésztési gondok,sav, puffadás,remegés, nem részletezem milyen gondolatok, mivel úgy érzed magad egész nap mint egy kaki amit megettek és kikakiltak, teljes tompultság, légszomj de nagyon durván, ja és ettől egész nap bőgök, már amikor van rá energiám, meg könnyem!!!! Szóval Ne ! Ettől bármi jobb....és tényleg azt érzem, ha egyszer le is tudom tenni, amit kétlek....akkor sem leszek már messze az az ember aki voltam.... Lehet vitatkozni, de ezek részemről tények...sajnos....

Válts életmódot, vizsgáld meg mi rossz az életedben, változz ! Az is fáj, de idővel csillapszik, ezek meg olyanok mintha homokot innál....Ezekkel a gyógyszerekkel csak benne maradsz a gödörben, sőt egyre jobban nem is látod, mi a gondod....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!