Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ezelvoltam:-) 1 napja Creative Commons License 2128

Nem biztos hogy évekig fog tartani,ne ebből indulj ki.....Nekem febr 26-án lesz meg az 1 év,kiváncsi vagyok,milyen lesz a mérleg. Így a rosszabb napokon nincs kétségem afelől, h szar lesz (SORRY)

Előzmény: Volfi girl (2122)
Ezelvoltam:-) 1 napja Creative Commons License 2127

Örülök, h ebben legalább egyetértünk...:-)

Előzmény: Antisystem (2126)
Antisystem 1 napja Creative Commons License 2126

Nem csak szerinted, a tudomány mai állása szerint is:)

ÜdV

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2125)
Ezelvoltam:-) 1 napja Creative Commons License 2125

Szerintem az alprazolamról való leállás sokkal keményebb, mint a heroin elvonás ( bár utóbbit azt hiszem sosem fogom megtapasztalni:-)............

Ezelvoltam:-) 1 napja Creative Commons License 2124

A heroin elvonás kb. 1 hét! Az viszont nagyon kemény,de én inkább egy kemény hetet vállalnék be, mint ezt a hosszú kinlódást.....Bár vannak már jó napok, ez tény

Előzmény: Volfi girl (2122)
Volfi girl 1 napja Creative Commons License 2123

Köszi, Kriszti! :)

Előzmény: G Kriszti (2120)
Volfi girl 2 napja Creative Commons License 2122

Ma voltam egy drogfüggő elvonó kurás beszélgetésen. Itt mindenki függő volt. Kokain, heroin, alkoholisták, játékfüggők. A tanárom maga is mind 3 volt. de már 5 és fél éve tiszta. Egy dolog biztos le kell szokni, mert 3 lehetőség van ha nem tudunk. Halál, Börtön, Zárt osztály  ahol élőhalottak már az emberek, úgy le vannak kábítva, zombik. Most 6-ra megyek vissza csoport terápiára, egyedül leszek lány, és nálunk sokkal keményebb szerekről jöttek le, de visszajárnak, nehogy visszaesenek. Emberek, ha a kokainról le lehet jönni erről is, lehet h évekig fog tartani, de le lehet rakni!!!!!!!!

G Kriszti 2 napja Creative Commons License 2121

Nem emlékszem szedsz még valamit? 2-3 honap mulva nekem a tünetek csökkenek felváltja más tünet. Én is várom h a hasfájás elmuljon.Plusz a mütét általi stressz.  

Előzmény: dilibogyo_82q (2117)
G Kriszti 2 napja Creative Commons License 2120

Kitartás lassan csökkensd az adagod. A lányodért és magadért tarts ki.

Előzmény: Volfi girl (2113)
cyanne 2 napja Creative Commons License 2119

én nagyonis kívánt, hőn várt, zavartalan terhességből születtem, magamtól, hüvelyi úton.

bipoláris anyától, szorongó--depressziós apától.

az elsőnek köszönhető, felteszem, h amúgy (= fizikailag) makkegészséges vagyok. (akárcsak nagyjából az egész család, mert genetikailag nagyon rendben vagyunk, kivéve a fejünket.)

Előzmény: Antisystem (2118)
Antisystem 2 napja Creative Commons License 2118

A gondolatkísérlet? Kérlek...

Szóval én ugye a pánikzavar adataiban vagyok naprakész, mert azzal nyűglődöm 30 éve, szóval abból kiindulva... azt ugye tudjuk, hogy a betegség mutat valamiféle családi halmozódást, ami kb úgy néz ki, hogy az átlagnak olyan 3-4% esélye van rá, hogy életében valamikor érinteni fogja ez a kórkép, akinek a felmenői között előfordult, ott ez az arány 12-13%-ra növekszik. Ez ugye kevés ahhoz, hogy egy "klasszikus" öröklődő bajról beszéljünk, de sok ahhoz, hogy véletlenről. Az meg köztudott tény, hogy ezek a molekulák, mint az adrenalin/dopamin/szerotonin kicsik, akadálytalanul közlekednek át a placentán - az anyának adott adrenalin simán megemeli a magzati szívfrekvenciát is...

Na most, az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha az, hogy az anyának ezekből az átlaghoz képest sok vagy kevés van a terhesség egéssze vagy bizonyos szakasza alatt, az kihat a magzat idegrendszerének fejlődésére, az átlaghoz képest megnövelve vagy lecsökkentve benne a megfelelő receptorok számát, így az adott agyterületek érzékenységét, megteremtve ezzel a HAJLAMOT a betegségre...

(én pl. magamról tudom, hogy egy abszolúte nem kívánt és így végig stresszelt terhesség eredményeként jöttem világra anno. De nem csak ilyenre gondolok, bejátszhat abszolút kívánt terhességnél is, ha az anyának magának is van valami zavara... ami aztán később meg is jelenhetett esetleg, mondjuk szülés utáni depiben, vagy akármiben...)

ÜdV

Előzmény: cyanne (2115)
dilibogyo_82q 2 napja Creative Commons License 2117

Nálam ez a része már elmúlóban, most főleg ez az éhségroham visz már a sírba. Tényleg van úgy, hogy fél óránként, óránként jön, és olyan, mintha egy hete nem ettem volna. És hát a legrosszabb, amikor éjszaka is erre ébredsz fel, tehát nem tudod magad kipihenni. Nem tudom egyszerűen, hogy ezzel mit kezdjek, mit tehetek ellene, hogyan éljek vele együtt.  Amellett, hogy az alvást állandóan megakasztja, nem tudok kimozdulni se nagyon itthonról, mert indulás előtt enni kell, útközben már éhes vagyok, megérkezéskor már éhes...

Akiknek az ellenkezője volt, tehát a nem volt étvágya, annak mennyi idő után múlt el a megvonásnál ez a megvonási tünet?  Feltéve, hogy egyáltalán a megvonásom miatt van az éhségroham, és nem valami más egészségügyi probléma miatt.

Előzmény: G Kriszti (2106)
sasa58 2 napja Creative Commons License 2116

Engem is.

Előzmény: Antisystem (2114)
cyanne 2 napja Creative Commons License 2115

engem érdekelne

Előzmény: Antisystem (2114)
Antisystem 2 napja Creative Commons License 2114

Az,hogy az agyban levő neurotranszmitterek vagy mik alulműködése okozná a legtöbb pszi rendellenességet,abban én ( és nemcsak én) egyáltalán nem hiszek

Na látod, én viszont maximálisan ebben hiszek:)... az meg egy másik kérdés, hogy ez mitől alakul ki...

(ha nem lennének antidepresszánsok, én már olyan 1992 táján megpusztultam volna...)

ÜdV

ps: van egyébként egy újabb gondolatkísérletem is a témáról, ami a magzati élettel kapcsolatos...

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2109)
Volfi girl 2 napja Creative Commons License 2113

Szerintem sem ér semmit szorongásra az antidepresszáns, ha csak azt szedi valaki, és nem szed hozzá, nyugtatót.

Én most nagyon szenvedek próbálok lemenni napi 2 mg Frontinra, de főleg reggelente nagyon nehéz. 8 mg után meg pia után.

Elmentem egy drogcentrumba egy pszhiológust kaptam, az kb. annyit fog érni, hogy én elmondom azt amit már eddig is tudtam, erre meg ő bólogat, vagy add egy két sablonos tanácsot, heti 50 perc mit ér????? De ne legyen igazam. Most megyek egy másik drogelvonóba, ott állítólag  nem egy kokain függőt is kigyógyítottak, bár még a mai napig visszajárnak gyűlésekre. A kokain pedig már tényleg durva lehet. Én már azt szeretném, h inkább zárjanak el, kaparjam a falat, csak úgy jöjjek ki, h nem kell egy bogyó sem.

Kalkaster 2 napja Creative Commons License 2112

Antidepi nem hatásos, annak aki beszedi, az SSRI-k, csak a forgalmazónak, meg aki hisz benne, de annak C vitamint is lehetne adni helyette.

G Kriszti 2 napja Creative Commons License 2111

Fogymatossan esténként szedtem éveken keresztül. Sajnos.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2108)
Ezelvoltam:-) 2 napja Creative Commons License 2110

De nehogy elkezdjünk ezen vitatkozni, mert meggyőző bizonyíték sajnos egyikünknél sincs, és talán nem is ér annyit az egész

Ezelvoltam:-) 2 napja Creative Commons License 2109

Az,hogy az agyban levő neurotranszmitterek vagy mik alulműködése okozná a legtöbb pszi rendellenességet,abban én ( és nemcsak én) egyáltalán nem hiszek, hiszen akkor a depresszió az antidepresszánsokkal pl. tökéletesen gyógyítható lenne,ellenben az az igazság, hogy az antidepik a legtöbb ember esetében hatástalanok ( ezt is szakember mondta nekem,vagyis súgta,mint egy nagy titkot)....

Hát így vagyok én ezzel

Ezelvoltam:-) 2 napja Creative Commons License 2108

Meddig is szedted összvissz?Pár hónapig csak,ugye jól emlékszem?

Előzmény: G Kriszti (2106)
Ezelvoltam:-) 2 napja Creative Commons License 2107

Értsd úgy, hogy pszichiátriai gyszerekkel is kezelték.....totál sikertelenül

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2105)
G Kriszti 2 napja Creative Commons License 2106

Az ájulásérzés, rémület mindentől nálam is jelentkezett elvonás alatt.Félelem rossz gondolatok....

Előzmény: dilibogyo_82q (2102)
Ezelvoltam:-) 2 napja Creative Commons License 2105

Nézd, én nagyon gyszer ellenes vagyok......Tehát akkor sem javasolnám neked (és magamnak sem) az antidepi-alprazolam kettős spirálját, ha az megoldaná az összes problémádat, a mellékhahatások miatt nem. Mondom ezt úgy, hogy számot vetettem azzal, hogy a helyzetem nem változik és minden így marad,ami nagyon nem lenne jó,sőt tragédia lenne.....

Sztem a te generalizált szorongásod a pisilést kivéve nem éri el azt a szintet,ami gyszer után kiáltana.Hangsúlyozom ,szerintem ,de ezt igazán tudnod, vagy inkább érezned neked kellene.

Ami neked van,azt sztem! úgy hivják,hogy neurogén hólyag.egy volt munkatársamnak volt hasonló és van is (nő az illető),kezelték antidepivel is meg ki tudja hányféle gyszerrel,még mindig katétere van, nem múlt el a gondja...

Lehet h én nagyon negatív szűrőn át nézem a világot,ezt ki-ki maga döntse el

dilibogyo_82q 2 napja Creative Commons License 2104

(E tünetek egy részén mostanra már szerencsésen túl vagyok - legalábbis remélem, hogy végérvényesen. A tévéműsortól remegés pl. már nincs. A legrosszabb jelenleg ez a kb. 1-2 óránként támadó farkaséhség, bár nem tudom, hogy ez a Xanax megvonásától van-e, vagy ez valami más, talán valami inzulinrezisztencia, vagy ilyesmi)

dilibogyo_82q 2 napja Creative Commons License 2103

Köszi szépen!

Előzmény: Antisystem (2100)
dilibogyo_82q 2 napja Creative Commons License 2102

Mielőtt a dokinéni Xanax/Frontin függőt csinált belőlem, akkor kb. ezek voltak: gyakori pisilés (és ebből fakadóan szexuális problémák, hiszen állandó pisilés mellett elég nehéz, meg eléggé csomóba is álltak a herék, behúzta magát), néha gombóc a torokban (ilyenkor emiatt lefolytott, nem férfias hang), némi túlpörgés, ellazulási képesség nagyon alacsony szinten, néha koncentrációs problémák, vagy a nem jut eszembe jó téma érzése, bár ez volt a legritkábban... De alapvetően ez még kezelhető volt fejben.
Bár ebből akkoriban csak a pisilés-szexuális probléma tűnt fel, a többiről most utólag mondom.

Most meg, hogy hirtelen hagytam abba a gyógyszert, kb. minden baj van vagy volt, amit el lehet képzelni, a remegés, az emlékezetkiesés, a tájékozódóképesség problémái, alvatlanság, állandó pisilés, hasmenés, súlyos koncentrációs problémák, ájulásérzés, rémület mindentől (pl. tévéműsor) stb...stb...

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2098)
Antisystem 2 napja Creative Commons License 2101

Eleinte kétségkívül... a benzok rövid távon kifejezetten jól tolerálható gyógyszerek... az antidepi meg eleve lutri, hogy neked melyik típus használ... 

ÜdV

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2097)
Antisystem 2 napja Creative Commons License 2100

Jajj, a Szendi... 

Na figyelj, a helyzet az, hogy mint mindenben, a depressziós és szorongásos kórképek gyógyításában is működik az, hogy valamit valamiért... ha a fogad fáj, akkor is tudod, hogy a fogorvostól parázni fogsz, a gyökérkezeléstől/húzástól le fogod kaparni a falat még az injekció mellett is, utána egy fél napig zsibbadni fog a fejed, lehet, hogy belázasodsz, lehet, hogy még napokig tömheted magadba a fájdalomcsillapítót marokszám... sőt, halálozása is van a dolognak, valahány tízezrelék... és mégis eljön az a pillanat a fogfájásodba, amikor úgy döntesz, hogy ezzel jársz jobban, ha mindezt felvállalod... 

Szóval de, eleinte lehet, hogy szedálni fog, de, memória-, vagy koncentrációzavaraid is lesznek tőle (banyek tegnap annyit tudtam programozni egész nap, mint máskor fél óra alatt) eleinte, de, a szexuális életedet is valszeg befolyásolni fogja valamilyen módon... eleve lejjebb veszi a libidót valamivel, és utána jön az, hogy a gyorstüzelőknek jót tesz, mert lassítja őket, a lassútüzelőknek meg nem lesz jó... az öngyilok meg kifejezetten az első 2-3 hét veszélye...

A másik oldalon meg ugye az van - amit módszeresen elfelejtenek megemlíteni a Szendiék - hogy a depresszió és a szorongás is okoz letargiát, memóriazavart, munkaképtelenséget, szexuális zavarokat, és gyakoribb öngyilkot. És akkor kérdés, hogy az ember mivel jár jobban... ugye mindenki maga dönt, mint a fogfájás és a fogorvos esetében is...

Az antidepi nyilván nem arra való, hogy "jajj, olyan rossz a kedvem", "jajj, nem bírom elviselni a munkahelyi főnököm".... hanem arra, amikor az általa okozott hátrányok kisebbek, mint az általa nyújtott várható előnyök... 

ÜdV

Előzmény: dilibogyo_82q (2094)
Ezelvoltam:-) 2 napja Creative Commons License 2099

Már képben vagyok,visszaolvastam :-)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2098)