Keresés

Részletes keresés

Viharsziget Creative Commons License 1 napja 0 0 3167

Te nem ezt kérdezted! Hagyjuk az iróniàt!!!

De, hogy feleljek az immàr kifejtett kérdésedre, sajàt magamra es a gyogyszerrel szembeni tudatlansagomra! 

Előzmény: Caran78 (3166)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 3166

Komolyan érdekelt volna, hogy te személy szerint kire vagy dühös, kit hibáztatsz a kialakult helyzetedért. De ha ilyen nagy problémát okoz a válasz, akkor hagyjuk inkább.

Előzmény: Viharsziget (3165)
Viharsziget Creative Commons License 1 napja 0 0 3165

Egyszeru valaszt adtam!

Előzmény: Caran78 (3164)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 3164

Egy egyszerű kérdést tettem fel.

Előzmény: Viharsziget (3163)
Viharsziget Creative Commons License 1 napja 0 0 3163

Figyelj csak egy kicsit!!!  Leìrtam érthetően, hogy a lekicsinylő stìlust nem szeretem! Itt egyesek olyan okos emberek, az az élvezetük , hogy megmondjàk a tutit, de akkor kerdem, hogy a tobb ezer ember aki gyogyszetelvonastol szenved az mind tudatlan, hulye emberek akik elfelejtettek elolvasni a hasznalati utasìtast???

Ezert perelik a gyogyszeripart kulfoldon?????

Ti vagytok az okosak!!!!

Előzmény: Caran78 (3161)
Viharsziget Creative Commons License 1 napja 0 0 3162

Làjkollaaaak!!! :)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3159)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 3161

És most tulajdonképpen miért vagy felháborodva, kire haragszol? A gyógyszer tájékoztatójában világosan le van írva, hogy függőséget OKOZHAT, aminek kockázata nyilván a nagyobb adaggal, hosszabb szedéssel megnő.Feltételezem, hogy elvárható alap, hogy ezt a tájékoztatót a beteg elolvassa, és az esetleges kételyeit, aggályait megbeszélje az orvossal.

Előzmény: Viharsziget (3157)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 1 napja 0 1 3160

Fotelszakértő :-)

Előzmény: gombóc63 (3156)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 1 napja 0 0 3159

A betegségéből sem , és a rosszindulatából sem tudták kigyógyítani az általa  nagyra becsült pszichiáterek.........Gondolom azt gondolja h ha neki sem OK, másnak se legyen.......

Előzmény: Viharsziget (3157)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 1 napja 0 0 3158

Ennek ellenére nem cserélnék veled, és nem elsősorban a visszatérő fulladásrohamaid miatt..............De azért SEM

Viharsziget Creative Commons License 1 napja 0 0 3157

Az, hogy megerdemeljük-e nem a Te tiszted eldönteni!!! 

Én függő voltam, és noha tényleg kiraly erzes volt a bogyó hatasa, nem azert szedtem " ész nélkul"... hanem mert elvonasi tuneteim voltak mikor nem vettem be! Kémiailag függtem a szertől! Fogalmam nem volt, hogy mi az a tolerancia, mit okoz ez az egesz... es igenis  felhaborodok en is ha lekicsinylő stílusban irsz errol!!!! Ha megérdemlem akkor megerdemlem, viszont ugy gondolom, egy eletre megszenvedtem es szenvedem ezt az egeszet! 

Ami a legfontosabb!!!!! -rövid tàvú, alacsony dozisu szerhasznalonal is kialakulhat fuggoseg es elhuzodo megvonasi szimdroma! Ha ti ezt nem eltetek at, nagyon orulok, valoszinű nektek tobb ido kell a tolerancoara...!!!

gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 3156

Aki a mindennapi stresszre 11 évig gyógyszert szed leszarva az orvost meg is érdemli a sorsát. Felesleges ennyire háborognod, igenis aki normális keretek között szedi annak segíthet és nem is kell kínlódnia a leszokástól. A stílusodból süt az irigység, veled ellentétben vannak itt okos emberek, akik csak addig szedik ezt a csodabogyót, amíg szükség van rá. Ha mindenki 11 évig bekapkodná a mindennapi stresszre nincs egyetlen ember a földön aki ne lenne függő. Hisz mindenkinek vannak mindennapi stresszei. Büszke lehetsz a stílusodra:-(

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3152)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 3155

Semmi rosszat nem írt, indokolatlan a kirohanásod. Jobb időszakaimban és is teljesen elfelejtem, hogy van belőle a szekrényben, és ilyenkor semmilyen elvonási tünetet nem érzek .

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3152)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 3154

Teljesen normális. Nem te vagy így ezzel egyedül.

Előzmény: deledula (3147)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 1 napja 0 0 3153

Aki attól érzi magát szerencsésnek, mert nincs elvonási tünete a sokadik elhagyáskor sem, annak totál felesleges, hidd el.......Mármint magyarázkodni.

Előzmény: Viharsziget (3151)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 1 napja 0 0 3152

Nos, én pont leszarom az orvos ( milyen orvos?) utasításait, a legkisebb terápiás adagot szedtem 11 évig ebből a szarból (0,75 mg) mindennapi stresszekre ( nem kellett volna) és alig tudtam lejönni róla.......Ugyhogy ne gyárts teóriákat, arra kérlek,mert fogalmad sincs semmiről, ami ezzel a csodagyogyóval kapcsolatos.

Részemről örülök, h kemények voltak az elvonás tünetei, mert ha ezek eszembe jutnak, arra gondolok, h szokjon vissza rá akinek kettő, azaz 2 anyja volt minimum....

Előzmény: deledula (3150)
Viharsziget Creative Commons License 1 napja 0 0 3151

Úgy gondolom, hogy biztos, hogy enyhülni fognak... majd elmúlnak! Egyébként meg a sok szarsàg amin keresztül megy, -megyünk, hinni kell a gyogyulàsban... mert ha màs nem is, de ez legalabb kicsit etőt ad,...maskulonben màr rég feladtam,- feladtuk volna!!!! :(

Előzmény: gombóc63 (3149)
deledula Creative Commons License 1 napja 0 0 3150

Örülök, persze. Épp csak furcsa, hogy mások még hosszú idő után is elvonási tünetekről számolnak be. Arra gondoltam, hogy ilyesmi talán csak akkor fordulhat elő, ha az orvosi utasítás ellenére nagyobb mennyiséget szed be valaki, mint az ajánlott adag. 

Előzmény: gombóc63 (3148)
gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 3149

Gondolod, hogy a felsorolt tünetek csak úgy elmúlnak?:-(

Előzmény: Viharsziget (3146)
gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 3148

Nálam ugyanígy volt. Örüljünk neki, nem kell okot keresni. Egyébként a hozzászólásodban ott a válasz:-)

Előzmény: deledula (3147)
deledula Creative Commons License 2 napja 0 0 3147

Sziasztok! Az miért van, hogy éltem során többször is előfordulta, hogy xanaxot szedtem hosszabb-rövidebb ideig, és nálam soha nem jelentkezett sem mellékhatás, sem pedig elvonási tünet, amikor abbahagytam, mert már nem volt rá szükségem? Konkrétan kihúzott a nehéz helyzetekből, segített elviselni, majd amikor már úgy éreztem, hogy jól vagyok, simán befejeztem a szedését.

Viharsziget Creative Commons License 2 napja 0 0 3146

Csak igy tovàbb Kriszti, ügyes vagy! Minden el fog mulni, én még nem làtom a végét.... :(

G Kriszti Creative Commons License 4 napja 0 0 3145

Ma 1 éve szer mentessen. Ami maradt enyhe izomfájdalom, nyakfájdalom. Ez elviselhető. Erős depresszió Menstruáció alatt erősödő. Félelem, szorongás. Remélem 1 év múlva jobban leszek. Majd meglátjuk.

Viharsziget Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3144

A figyelemfelkeltest csak a szamok nagysagara ertettem!

Egyebkent a beirasanak a celjat en sem ertem.. 

Előzmény: gombóc63 (3142)
Viharsziget Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3143

Igaz, nem irta, hogy rendszeresen szedi... nekem volt olyan erzetem, mikor olvastam a sorait!

Előzmény: Antisystem (3141)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3142

Figyelemfelkeltés? Itt? Mondjuk a célját nem értem...

Előzmény: Viharsziget (3140)
Antisystem Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3141

Egy hozzászokott, nem szív és májbeteg fiatal felnőtt életben marad... anno a 80-as években, amikor még nem voltak spéci gyógyszerek a pánikbetegségre, én egy böcsületes pánikrohamnál magamba nyomtam 3-5 ampulla Seduxent intravénásan, az kb arra volt elég, hogy lenyugodva nekiüljek keresztrejtvényt fejteni... (amíg egészségesnél 3 ampulla vénásan beadva már általában ledobja a légzést)... és még különösebben hozzá sem voltak szokva, általában 3x1 tablettát szedtem belőle, sose többet... de emlékszem olyan esetre is, épp a másik oldalon állva, amikor egy tagot infarktussal hoztak be intenzívre, nekem gyanússá vált a dolog - egy infarktusos persze szorong, de általában nem ennyire, nem az dominál - és rákérdeztem, hát emberünk 14 szem Seduxen után volt, és persze nem infarktussal, hanem pánikrohammal...

Na, ilyenek mennek. (és nem azt írta a topictárs, hogy minden nap ennyit szed, hanem, hogy aznap ennyit szedett...)

A benzok akut toxicitása kicsi, így pl. öngyilkossági hajlam esetén - pláne szájon át bevéve - nem veszélyes szerek. A krónikus szedéssel, krónikus toxicitással vannak bajok...

The acute oral LD50 in rats is 331-2171 mg/kg. Other experiments in animals have indicated that cardiopulmonary collapse can occur following massive intravenous doses of alprazolam (over 195 mg/kg; 975 times the maximum recommended daily human dose of 10 mg/day).

http://www.rxlist.com/xanax-drug/overdosage-contraindications.htm

ÜdV

Előzmény: Viharsziget (3140)
Viharsziget Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3140

A 30 db frontint es 6 db helexet kicsit tulzasnak tartom! Lehet valaki durvan fuggo, en is az voltam! De ennyi gyógyitól nem hiszem, hogy valaki életben marad... es helyesirasi hiba nelkul leir 10 mondatot.... ez keptelenseg!!!

Talan egy kis figyelemfelkeltes volt a cél....

Előzmény: gombóc63 (3139)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3139

Itt egy eklatáns példa arra, amin évek óta vitatkozunk. Bár gyógyszerpárti vagyok, de nem ebben a mennyiségben és minőségben. Ő egy olyan eset, amin gyógyszer (már) nem segít. Valamiért elszállt nála ez a betegség, nem tudom miért nem lett kordában tartva.

gombóc63 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3138

Nem értem miért írtál ide? És minek ez a fenyegető hangnem? Honnan szerzel ilyen mennyiséget a gyógyszerből? Mert hogy ezt nem doki írja fel az biztos.

Előzmény: lawazza (3133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!