Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 4 napja 0 0 2623

Mi tartott vissza?:-)

Előzmény: cyanne (2622)
cyanne Creative Commons License 4 napja 0 0 2622

A gyógyszer egy eszköz egy probléma kezelésében, nem a gyógyszer tehet róla, ha hibás módon alkalmazzák - pont ahogy kalapács-ellenesnek sem csapunk fel azért, mert valaki már használta fejbeverésre is...

Igazándiból fanatikus gyógyszer-ellenessé az szokott válni, akit végső soron valaki eltart valaki, és így van ideje hónapokat elterápiázgatni... akinek az életében van időfaktor, és nem eshet ki hónapokra a munkából-családból, az tudomásul veszi, hogy szüksége van a gyógyszerre. Mert különben mire jobban lesz, esetleg se munkája, se otthona, se családja...

hát ezt már annyiszor kedvem lett volna leírni, csak nem mertem...

Előzmény: Antisystem (2619)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 4 napja 0 0 2621

Értem,szomorú....

Előzmény: Antisystem (2620)
Antisystem Creative Commons License 4 napja 0 0 2620

,de nem tudom elképzelni egy depressziós emberről,hogy ha meg akar halni,gonosz módon 150 embert ránt magával

Én el tudom... egy depressziósnak a világról alkotott képe is meg szokott változni, a létezést elviselhetetlen nyűgnek élheti meg... innentől meg ez a tett nem "gonosz", hanem "kegyes" dologgá válhat számára, úgy érezheti, hogy ezzel voltaképp segít az embereken... az összes depressziós kiterjesztett öngyilkosságra ez a jellemző, egy olyan beszűkült tudatállapot, ahol az illető meg van győződve arról, hogy voltaképp jót tesz...

ÜdV

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2618)
Antisystem Creative Commons License 4 napja 0 0 2619

Ebbe a képletbe én mindjárt belezavarok, mert amikor 1991-ben egyszerre hagytam abba a 7 évig napi rendszerességgel szedett 3 x 1 Seduxent - hol tudtak még akkor bármit is a hosszútávú hatásairól - a következő hónapokban a poklok kínját éltem át... mégse lettem gyógyszerellenes. A gyógyszer egy eszköz egy probléma kezelésében, nem a gyógyszer tehet róla, ha hibás módon alkalmazzák - pont ahogy kalapács-ellenesnek sem csapunk fel azért, mert valaki már használta fejbeverésre is...

Igazándiból fanatikus gyógyszer-ellenessé az szokott válni, akit végső soron valaki eltart valaki, és így van ideje hónapokat elterápiázgatni... akinek az életében van időfaktor, és nem eshet ki hónapokra a munkából-családból, az tudomásul veszi, hogy szüksége van a gyógyszerre. Mert különben mire jobban lesz, esetleg se munkája, se otthona, se családja...

(talán emlékszik valaki az Index szilveszteri hajléktalan párjára... ott a nő pánikbetegség lévén jutott oda, ahova:

http://index.hu/video/2015/02/14/halalosan_beteg_voltam_de_az_utca_meggyogyitott/ )

ÜdV

Előzmény: gombóc63 (2613)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2618

Más és kicsit OFF:

Csak nekem vannak furcsa érzéseim a lezuhant német gép pilótájáról szóló hírekkel kapcsolatban?

Ugyan én enyhén vagyok érintve benne,de nem tudom elképzelni egy depressziós emberről,hogy ha meg akar halni,gonosz módon 150 embert ránt magával......Sztem egy depis ember (feltételezem) max. magának szándékozik ártani, ha egyáltalán.....

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2617

Ha bemész egy boltba pl.,akkor nem attól lesz jó v rossz véleményed róla, hogy kifelé jövet megszólal e a lopásgátló kapu és a biztonsági őr ezért rádveti magát nekifutásból.......Az ott tartózkodás minősége dönt sztem

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2616

Ez így túl egyszerű lenne,hogy a leszokással kapcsolatos rossz v jó tapasztalatok szerint alakult egyes emberek véleménye úgy ahogy...... pl. , az alprazoramról.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2615

Ráadásul mindegyik egészséges személyiség,más egyéb okból szedik (altató helyett pl.), kár értük

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2614)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2614

Én most már tudatosan figyelem a környezetemben azokat az embereket, akik szedik ...... és azt kell mondjam sajnos,vhogy mind egyformán zizik sajnos ( ez nem volt vmi tudományos megfogalmazás, de a lényeget jól kifejezi azt hiszem)

gombóc63 Creative Commons License 5 napja 0 0 2613

Tudod erről az a véleményem, hogy itt mindannyian valamiért elkezdtük szedni a gyógyszereket, de senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy szedje. Akik most gyógyszerellenesek lettek mind nehezen szoktak le róla, erős megvonási tüneteket produkáltak, aki gyógyszerpárti az letette minden különösebb gond nélkül. Erről szól az egész. Ez egy meddő vita, kár felhánytorgatni állandó jelleggel. Bár én nem szedtem nagyon hosszú ideig, de az sem törvényszerű, hogy megváltoztassa az ember személyiségét.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2609)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2612

Ezek a gyszerek,amiket szedsz totál megváltoztatják a személyiséget.....Örülök h ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül,én is ezt tapasztaltam.

Előzmény: GianniVersace66 (2608)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2611

Nem népszerű,de még mindig jobb mint a gyszer,mert nincs káros mellékhatása,persze a pénztárcát leszámítva........

Előzmény: cyanne (2599)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2610

Pedig erre időt kéne szánnod,ugyanis a leszokásnál semmi sem segít jobban,mint az idő múlása........

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2609

csak szólok,hogy ilyet ide ne írjál,mert rossz néven veszik a gyszer fanok.........

GianniVersace66 Creative Commons License 6 napja 0 0 2608

igen a megeles. 1 hétig nem szedtem semmit, -a borzaszto fizikai nem tudok aludni és egyéb elvonási tüneteken kivül- de elkezdett ugy dolgozni ahogy régen. elkezdtem ugy viselkedni, ugy gondolkozni stb. egeszen mas gyogyszer nelkul, de sajnos az elvonási tünetekkel nem tudok egyelőre mit kezdeni. és erre igencsak rövid időm van.

Előzmény: gombóc63 (2607)
gombóc63 Creative Commons License 6 napja 0 0 2607

Akkor van támaszod, hál ég. Igen, a megélésen van a hangsúly.

Előzmény: GianniVersace66 (2606)
GianniVersace66 Creative Commons License 6 napja 0 0 2606

pontosan a mindennapok a mindennapi örömnek,a sikerélményeknek a megélése fontos.

Előzmény: gombóc63 (2604)
GianniVersace66 Creative Commons License 6 napja 0 0 2605

én is. bár nekem ebből a szempontból szerencsém van. van egy jó pszichiáterem meg 2 olyan barátom akik hasonló cipőben járnak és igy könnyu megbeszelni a dolgokat.

Előzmény: gombóc63 (2602)
gombóc63 Creative Commons License 6 napja 0 0 2604

Nem gondolom, hogy súlyos eset vagyok/voltam, mégis mindkettőre szükségem volt. A mindennapokat én nem túlélni, hanem megélni akartam. Most pedig, hogy átéltem a változást örülök, hogy anno így döntöttem, semmit nem csinálnék e tekintetben másként.

Előzmény: cyanne (2603)
cyanne Creative Commons License 6 napja 0 0 2603

hát kinek mi jön be... és mire törekszik.

aki „csak” a mindennapok elviselésére, meg nem is annyira súlyos, annak talán elég a gyógyszer (ha sikerül megtalálni).

én is csak túlélni akartam, de nekem nem hatott (az antidepresszáns), most meg már annyira nagyravágyó vagyok, h a puszta vegetálással nem érem be:)

Előzmény: gombóc63 (2602)
gombóc63 Creative Commons License 6 napja 0 0 2602

Pedig nagy kár, hogy nem népszerű...én nagyon is pártolom.

cyanne Creative Commons License 6 napja 0 0 2601

valahogy célszerű túlélni

Előzmény: GianniVersace66 (2600)
GianniVersace66 Creative Commons License 6 napja 0 0 2600

hát én ehez már reményt nem füzők, mivel ami volt végig probáltam. egy se vált be. most a trittico tiapridal frontin hármassal probálkozom erősen csökkentett dózissal.

cyanne Creative Commons License 6 napja 0 0 2599

remélhetőleg minél előbb megtaláljátok a megfelelő antidepresszánst -- nekem nem sikerült, ezért kénytelen voltam/vagyok ez e topikban oly kevéssé  népszerű pszichoterápiára járni:)

Előzmény: GianniVersace66 (2598)
GianniVersace66 Creative Commons License 6 napja 0 0 2598

azzal keltem fel én is... nagyon jó.  6kor felkelek van vagy 10 óra mire elérek egy olyan állapotot hogy tudjak dolgozni is.

Előzmény: cyanne (2594)
cyanne Creative Commons License 6 napja 0 0 2597

igen

Előzmény: Antisystem (2596)
Antisystem Creative Commons License 6 napja 0 0 2596

Mindamellett a depit hosszabb távon Xanaxszal kezelni SZVSZ elég hibás gyakorlat... depresszióban arra jó, hogy az első 6-8 héten átsegítse a beteget, amíg stabilan beáll az antidepresszáns hatása... persze ez azért alakult ki, mert ma nyakra főre az SSRI-ket osztogatják, amiknek nincs saját szedatív hatásuk általában, azért adják mellé.... én most is megúsztam benzo nélkül azzal, hogy SSRI helyett TCA-t szedek... amiknek általában van saját szedatív hatásuk is az első hetekben...

Az alkoholmegvonási szindrómára meg SZVSZ eleve kispotenciálú benzo való, nem nagy. (klórdiazepoxid v. diazepam)

ÜdV

Előzmény: cyanne (2594)
Antisystem Creative Commons License 6 napja 0 0 2595

Na ya:)))

ÜdV

Előzmény: cyanne (2593)
cyanne Creative Commons License 6 napja 0 0 2594

tipikus depressziós tünet:(

amikor normálisan szedtem, akkor 0,25 mg xanaxszal tudtam egyáltalán felkelni az ágyból...

Előzmény: GianniVersace66 (2591)