Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 4 napja 0 0 2442

Ezekre a kérdésekre válaszoltam ebben a sorrendben, most már értem, h az elhagyásra vonatkozik a kérdésed, amit nem értettem. Hirtelen hagytam el, meg sem éreztem,igaz anno az SSRI-t is így hagytam el, meg sem éreztem.

Előzmény: dilibogyo_82q (2436)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 4 napja 0 0 2441

Én esetenként (telenként) 6-8 hétig szedtem csak,de nem állt helyre.

De ez volt az egyetlen mellékhatása,ellenben a szintetikus sz...al,ott ami most gyorsan eszembe jut: brutális hízás, agresszivitás,ingerültség és zombiság...értsd: gépiesen tettem a dolgomat,pozitív érzelmekre,örömre, szeretetre alkalmatlanul.....

Előzmény: dilibogyo_82q (2440)
dilibogyo_82q Creative Commons License 4 napja 0 0 2440

A libidó dolog helyreállt a szedése közben is, vagy csak amikor leálltál vele?

Az abbahagyást hogyan csináltad? Itt is kell figyelni arra, hogy mondjuk leviszed a felére stb.?

Mire írtad, hogy nem érted?

Illetve mire vonatkozott az igen? :)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2439)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 4 napja 0 0 2439

- libidó csökkenés

- ezt nem értem

- egyáltalán nem voltam zombi, sőt összeszedettebb

- meggyőződésem ,hogy igen

Előzmény: dilibogyo_82q (2436)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 4 napja 0 0 2438

Reggel szedtem, napi 1-et,igen ha jól emlékszem arra is nagyon jó hatással volt

Előzmény: dilibogyo_82q (2434)
Antisystem Creative Commons License 4 napja 0 0 2437

Tipikus elvonási tünet... (ez tényleg) ... ahogy írták, a kávéfogyasztást mellőzni kell, ha nagyon zavaró és makacsul nem múlik, beszélj a dokiddal, béta-blokkoló (Propranolol) segít rajta... (ha nem alacsony a vérnyomásod, mert amúgy vérnyomáscsökkentő)

ÜdV

Előzmény: Volfi girl (2431)
dilibogyo_82q Creative Commons License 4 napja 0 0 2436

+ kérdések még:

- mik voltak nálad a tapasztalt mellékhatásai a Remotivnak?

- abbahagyásakor ezt milyen gyorsan lehetett megtenni?

- nem voltál mellette  zombi, tehát tudtál magadról?

- Egyébként izomrelaxáns hatása is van egy ilyennek?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2393)
dilibogyo_82q Creative Commons License 4 napja 0 0 2435

Nekem is volt remegés korábban, mellőzd az összes élénkítő italt (kávé, tea stb.), illetve az idő múlása is segít ezen!

dilibogyo_82q Creative Commons License 4 napja 0 0 2434

Köszi! :)
Napi 1-et? Reggel vagy este szedted?

A szorongást is leszedte, csökkentette?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2393)
G Kriszti Creative Commons License 4 napja 0 0 2433

elvonási tünet is lehet a remegés. én nem kávézom. te se tedd elvonás alatt.max koffein menteset.

cyanne Creative Commons License 4 napja 0 0 2432

a fáradtság + kávé önmagában is elég a remegéshez, esetleg nem tudnád kialudni magad napközben?

Volfi girl Creative Commons License 4 napja 0 0 2431

Sziasztok!

Basszus megállás nélkül remeg a jobb kezem, komolyan rémísztő. Most vagy a fáradtságtól, mert éjszaka dolgozom, takarítok moziban, Frontinból még maradt a napi két bogyó, nem tudom mi van velem, megittam egy kávét, tán attól van? Segítsetek, mert kezdek megrémülni. Nem tudom, írányítani a remegést!!!!!

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2430

Ez inkább pánik ,nem?

Előzmény: yaris49 (2428)
G Kriszti Creative Commons License 5 napja 0 0 2429

szia Volfi. hogy vagy?olvasom találtál munkát. jársz még terápiára? vonod el a szert? Chief te hogy vagy? régen jártál erre lehet azért mert minden ok nálad.

yaris49 Creative Commons License 5 napja 0 0 2428

Nálam 20 éve kezdődött depivel, sok év után gyogyi mentes volt egy rövid ideig,  majd kezdődött minden előröl. Voltak nagyon mély időszakaim, de volt jobb is, és kb 5 éve jött a generalizált szorongás. Pont ellenőrzésen voltam mikor várakozás közben rosszul lettem. Azt gondoltam csak a várakozás a meleg, de nem még most is borzongok ha rá gondolok. Azóta szedem a gyogyikat és vagyok , de legjobban az otthonomba érzem magamat jól. Elmegyek vásárolni csak ne legyenek sokan mert inkább, be sem megyek...

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2427

Ne aggódj, én is így születtem,de ezzel nincs is semmi baj,csak legfeljebb azzal h az elvonás fokozza ezeket a kínokat és egy idő után azt érzed, hogy ez így marad,sőt erről meg vagy győződve.......De belőled aztán pont az ellenkezőjét hozta ki a gyszer....:-)

Kicsivel több önbizalom kellene neked

Előzmény: Volfi girl (2426)
Volfi girl Creative Commons License 5 napja 0 0 2426

Sziasztok!

Én mindenkinek igazat adok. Amit magamról tudok, h mióta megszülettem félős, visszahuzodó gyerek voltam, egészen a mai napig bennem van ez a szorongás. Most találtam egy munkát éjszaka kell dolgozni, alig van pár munkatársam, nem kell emberekkel bánnom, mozit takarítok. És mégis folyamatosan bennem van a szorongás, h összekeverek valami vegyszert, nem tudok beilleszkedni, kirúgnak, és még mindig szükségem van a bogyokra, én most úgy  érzem még mindig, h ez genetika, amit nagy akaraterővel talán kordában lehet tartani, de biztos nem én leszek soha egy csoportban a központ. Szeretném azt írni, h ebből ki lehet gyógyulni, de 35 éves vagyok és még nem sikerült.

Bárcsak azt írhatnám, h gátlástalan nagypofájú perszona vagyok. :)

Antisystem Creative Commons License 5 napja 0 0 2425

Nem is kell:)

Tudod, vannak már kiváló fórumok, ahol maguk a paciensek értékelik a gyógyszerek hatásosságát, itt van példának a ma legelterjedtebb antidepi, az escitalopram:

http://www.drugs.com/comments/escitalopram/lexapro-for-depression.html

itt van, ami én most szedek:

http://www.drugs.com/comments/imipramine/tofranil.html

Már aránylag ritkán használt szer, úgyhogy kevés a reakció, de a "For Panic Disorder" - esek mind 10 pontra értékelik...

ÜdV

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2424)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2424

De nem vitatkozni szeretnék ám,bárcsak nálam lenne a bölcsek köve

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2423

A placebó is kb. 40 %-ot tud javítani az ember állapotán

Előzmény: Antisystem (2421)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 5 napja 0 0 2422

Egy doki mondta nekem, plussz egy pszichológus .....Egymástól függetlenül.

Gyógyulásomat? Én már elkönyveltem h minden így marad:-(

Előzmény: cyanne (2420)
Antisystem Creative Commons License 5 napja 0 0 2421

Én meg azt gondolom, hogy mindkét verzió előfordul, az is, amikor a tyúk van előbb és az is, amikor a tojás...:) - az egyiket endogén depressziónak hívja a tudomány, a másikat pszichoreaktív depressziónak.

http://pharmasoft.hu/morbus/disease.jsp?id=42002&page_id=&letter=V&search=

És de, a legtöbb embernek használ... legfeljebb nem az első fajta... egy-egy gyógyszer hatékonysága olyan 40-45% körül van....:)

ÜdV

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2419)
cyanne Creative Commons License 5 napja 0 0 2420

milyen forrásból idézted az utolsó mondatot?

(Szendi nem ér:)

a másik (költői!) kérdésem pedig az lenne, h szerinted ezek az agyalások elősegítik a gyógyulásodat?

(szerintem egyébként úgy lehet, h ez oda-vissza működik, a lélek meg a kémia, és h melyik volt előbb, azt nem tudjuk, pontosabban én ugyan nem tudom, de nincs is jelentősége.)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2419)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 6 napja 0 0 2419

Én azt vallom (lehet, h tévedek és nem ez lenne az első dolog, amiben), hogy a tartós stressz,negatív élethelyzet okozza a depit, és a depi hoz létre  változásokat az agyban,tehát a felborult agyi kémiai történés egy következménye a depinek, és nem az oka.....

Ez kb meg is magyarázná azt a furcsa dolgot, h a legtöbb embernek nem használ az antidepi

Előzmény: Antisystem (2415)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 6 napja 0 0 2418

Egyébként belekóstolva a bipolárba ( vagy vmibe, ami kísértetiesen hasonlít rá),meg kell hogy mondjam,hiányzik....értsd ezt a jó napokra,merthogy azok nagyon jók voltak.

Előzmény: cyanne (2414)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 6 napja 0 0 2417

Igen,ezt olvastam.....Igazad van nyilván, de ezek olyan magasságok, ahova xanaxtól tönkrevágott agyammal nem tudok utánad menni:-)

Előzmény: Antisystem (2415)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 6 napja 0 0 2416

"tapasztaltam olyat, h az a kicsi javulás, amit egy gyógyszer okozott, adott egy olyan lökést, ami segített tartósan jobban lenni. jó, én más eset vagyok a bipolárral, de fizikai bajoknál is, mintha lenne egy olyan spirál, amibe bele tud csavarodni az ember, és aztán egy pici (szintetikus vagy sem) lökés mintha adna egy kis időt a szervezetnek, h úrrá legyen magán.

nem állítom, h ez tudományos magyarázat:)"

Igazad lehet, ezt vhogy én is így érzem,bár megfogalmazni ilyen jól nem tudtam volna.....Csupán erre is valók,nem többre,aki viszont olyan naív h másra is használja őket, ne adj' isten gyógyulást vár tőle,az így jár ahogy én....

Előzmény: cyanne (2414)
Antisystem Creative Commons License 6 napja 0 0 2415

Ugye nem gondolod,h az a nyolc jó év nálad az előzetesen szedett antidepi utóhatása volt? Sztem csak jó passzban voltál

De, azt gondolom... mert 2004-2006-ban megint szedtem két évig, és kitartott tavalyig, pont ugyanígy... de azt hiszem, már írtam egy postot, ahol levezettem logikailag, hogy ez miért lehetséges így...

megvan: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133362168&t=9155940

ÜdV

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2412)
cyanne Creative Commons License 6 napja 0 0 2414

ezek jó hírek!

*

tapasztaltam olyat, h az a kicsi javulás, amit egy gyógyszer okozott, adott egy olyan lökést, ami segített tartósan jobban lenni. jó, én más eset vagyok a bipolárral, de fizikai bajoknál is, mintha lenne egy olyan spirál, amibe bele tud csavarodni az ember, és aztán egy pici (szintetikus vagy sem) lökés mintha adna egy kis időt a szervezetnek, h úrrá legyen magán.

nem állítom, h ez tudományos magyarázat:)

lehet, a kinezzel is ez volt (?).

viszont szerintem mindez, amit csinálsz, tűzoltás, és tartós gyógyulás ezektől nem lesz.

persze (ideiglenes) tünetmentesség még lehet, de az életet nem lehet megúszni...

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2413)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.28 0 0 2413

Én most az ötödik napon járok az orbáncfűvel ( 800 mg/nap) és ma elösször érzem, hogy jelentősen csökkent a szorongásom,aludni meg első naptól úgy alszom tőle,bár azzal előtte sem voltak nagy gondjaim.....

Előzmény: Antisystem (2411)