Keresés

Részletes keresés

Iszka Creative Commons License 2015.07.01 0 0 394

Sziasztok!

 

Nekem rengeteg volt, most télen kicsit melegebb helyen teleltettem, mint a megszokott volt nálam.

Ez nem tetszett nekik, pedig ideális 8-12 fokon teleltek most. Na mindegy.

 

Jelenleg 20 különbözőm maradt meg.

 

Tavasszal érdemes átültetni őket, talaj kavics:kerti föld:tőzeg 1:1:1 keveréke.

Én a túl méretes cserepet ajánlom, alul lyukas, alatta alátét.

Eleinte árnyékba, majd nyáron gyenge árnyékba javasolt tartani őket, akárcsak eredeti élőhelyükön.

 

Sok sikert mindenkinek!

 

Tavalyi legnagyobb virágom és ez csak egy grandiflora.

 

garass Creative Commons License 2015.06.27 0 0 393

 Szereti a fényt, a meleget, de nem a tűző napot. Meleg időszakban heti egyszeri öntözés, ha jó laza a földje. Ősszel hozza nagy tarka virágait.

Előzmény: celica93 (392)
celica93 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 392

Köszönöm a gyors  választ!Már kezdtem 1-2 hajtást külön ültetni de akkor ez várhat a többire is.Tartással kapcsolatban mit érdemes tudni hogy ezt legközelebb elkerüljem öntözés egyéb?

Előzmény: garass (391)
garass Creative Commons License 2015.06.27 0 0 391

Ez alapvetően két különböző okra vezethető vissza. A leszáradt szárvégek az alulöntözöttségből származnak. Ez főleg a téli időszakban szokott előfordulni, amikor a növényt pihentetjük.

A sárgulás oka viszont többnyire a sok víztől származhat. Ez látszik, hogy a növénycsokor közepén indul ki. Mintha fulladna. 

Szerencsére menthető, ha a még egészséges szártagokból új dugványokat készítesz. Tudom, nem az igazi, mert egy dús bokortól kell megválni. De a sárgult részek sajnos, már nem jönnek helyre. Viszont a növény ép részeivel menthető és idővel lehet belőle egy hasonlóan szép példány.

Előzmény: celica93 (390)
celica93 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 390

celica93 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 389

Segítséget kérnék most kaptam nemrég fél éve egy csodálatos nagy dögvirágot mostanában elkezd sárgulni a hajtásai és el is szoktak száradni. Mitől lehet ez túl sokat vagy keveset öntözöm vagy egyéb ötlet?Sajnálom mert nem szeretném ha tönkremenne.Képeket is töltök fel.

ab2009 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 388

Sajnos kidobtam a kukába, de amint nő a következő, teszek fel képet.

Először azt hittem, hogy virág lesz, csak közben kezdett átalakulni.

 

Előzmény: sziporka2 (386)
garass Creative Commons License 2015.06.11 0 0 387

Sőt, ha előbb jutsz el ide és kérdezel, akkor még jobb lett volna.

Előzmény: ab2009 (385)
sziporka2 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 386

Szia!

Egy fotót azért dobhattál volna fel, hogy más kezdő ne járjon így.

Előzmény: ab2009 (385)
ab2009 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 385

Bár úgy látom, hogy nem él a fórum, de hátha betéved valaki, mint ahogy én is. Keresgélés után jutottam ide. Van néhány éve néhány dögvirágom,  de ugyanaz a fajta. Éveken át szépen virágoztak, szaporítottam őket, sokat el is ajándékoztam rokonoknak, barátoknak, viszont tavaly nyáron kezdtek megtréfálni, és elkezdtek valami furcsa nagyok nőni a virágok helyett, és ez a sorozat idén is folytatódott. Mivel azt hittem, hogy elfajzott, gondoltam, jól kitolok velük, és mindegyikről levágtam ezt a nagy felesleges kinövést.

Ma ebéd után elhatároztam, hogy új lapot nyitok, és ültetek egy párat a dugványokból. De előtte gondoltam, hogy keresek néhány hasznos tanácsot, és így bukkantam a fórumra, és arra az egyszerű tényre, hogy az a fura kinövés, nem más, mint a termése, amit én az összesről dühömben levágtam.  

garass Creative Commons License 2014.09.09 0 0 384

Selyemkóróknál becsapós is lehet a dolog, mert két teljesen azonos kinézetű növény két egészen más faj is lehet. Ezért nehéz őket felismerni, mert nem lehet őket csak a viráguk alapján névvel illetni. Ekkor az eltérő faji jelleg miatt lehet más a virágzási hajlam.

Ha mégis azonos fajokról van szó, akkor is sok tényező játszhat szerepet. Az nem elég, hogy egymás mellett vannak. Azonos fajoknál a legkevésbé a kor az ok, mert a korosabb növény elvileg fejlettebb, így többet kellene virágoznia. Így persze csak találgatni tudunk, de kérdés, hogy a virág hol jelenik meg a növényen. Alul a szártőnél, vagy esetleg a friss hajtásvég közelében. Ez utóbbi esetben csak a fejlődésben lévő növény ad virágot, míg a másik mégha korosabb is, de  esetleg nem hozott friss hajtásokat, nem.

Egy fénykép a két növényről, lehet közelebb vinne a megoldáshoz.

Előzmény: zildi (381)
zildi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 383

korukat nem tudom megmondani, de az biztos, hogy a nem virágzót kidobva találtam évekkel ezelőtt, a másik sem fiatal, de minden évben hoz virágot, idén még többet is, mint szokott.

köszönöm a linket, majd tanulmányozom

Előzmény: Iszka (382)
Iszka Creative Commons License 2014.09.07 0 0 382

A talaj? A cserép? A cserép méret. Gondolom a nem virágzó az idősebb növény.

 

http://dogosvirag.webnode.hu/termekek/dogviragok/

Előzmény: zildi (381)
zildi Creative Commons License 2014.09.07 0 0 381

Nem tudom az okát: két cserépben van évek óta dögvirágom, egymás mellett állnak és azonosan gondozom őket. Az egyik minden évben virágzik, most is, a másik més soha nem hozott virágot. Kinézetre egyforma a két növény.

van valakinek elképzelése, mi lehet az oka?!

köszönöm a válaszokat

garass Creative Commons License 2014.08.28 0 0 380

                  Országos Kaktuszkiállítás és –vásár

A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete szervezésében

           2014.09.05. p - 06. szo - 07. v;   9 - 17 óra között

                ELTE Füvészkert, 1083 Bp., Illés u. 25.

garass Creative Commons License 2014.08.10 0 0 379

Debreceni Nemzetközi kaktusz és egyéb pozsgás növények kiállítás és vásár.

CÉLKERESZTBEN: AFRIKA, ez alkalommal az ezerarcú kontinens fantasztikus növényvilágára koncentrálva, a páratlanul gazdag afrikai flórabirodalom egy szeletét tárja a nagyközönség elé.

A kiállítás időpontja:

2014. augusztus 16-20. Minden nap 10-19 óráig ingyenesen(!) látogatható.

A rendezvény helyszíne a Kölcsey Központ (4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.) aulája.

garass Creative Commons License 2014.07.07 0 0 378

Bogácsi Kaktuszkiállítás és -vásár 2014- július 25-26-27. a bogácsi Közösségi Házban (3412 Bogács, Alkotmány utca 5.) Stapéliafélék is várhatók.

Iszka Creative Commons License 2014.03.16 0 0 377

Sziasztok!

 

A legnagyobb virágú:

 

http://dogosvirag.webnode.hu/products/stapelia-gigantea/

In Lak'ech Creative Commons License 2014.02.21 0 0 376

Nagyon köszönöm a gyors segítséget.  :-)

Előzmény: Iszka (375)
Iszka Creative Commons License 2014.02.21 0 0 375

Szia!

 

Hasonló igényei vannak, mint ahonnét származik. Meleget, napfényt (félárnyékot inkább) kavicsos talajt, néha öntözést. Télen világosat és hűvöset, lehetőleg kevés öntözéssel.

 

http://dogosvirag.webnode.hu/products/huernia-kennedyana/

In Lak'ech Creative Commons License 2014.02.21 0 0 374

Sziasztok Dögvirág-hozzáértők!  Afrikából (Namíbiából) hoztam kb 4 éve egy példányt. Gyönyörű szépre cseperedett. Két évig édesanyámnál volt "albérletben". Szépen virágzott. Aztán édesanyám a kellemetlen illata miatt visszazsuppolta. Nos ezután nem volt hajlandó virágot hozni. Igazából azt sem tudom, mik az igényei ennek a különleges növénynek, mit szeret. Tudnátok adni pár jótanácsot? Előre is köszönöm!

garass Creative Commons License 2014.02.02 0 0 373

Hasonló módon történhet a vetése, mint a kaktuszoké. Nem szükséges a mag takarása, fényben csirázók. Viszonylag gyorsan kelnek, és indul a fejlődésük. Ezért szerintem is korai volt még a vetés, mert a csiranövényeknek sok fény kell, hogy ne nyúljanak meg nagyon.

Előzmény: Doryyyy (371)
CBNora Creative Commons License 2014.01.22 0 0 372

Szerintem jó lesz, csak vigyázz, hogy ha elkezd kelni, időben vedd le a pet palackot.

Korai volt még vetni, ha maradt még magod, hagyjál későbbre is, ezeket meg majd tedd minél világosabb helyre.

Előzmény: Doryyyy (371)
Doryyyy Creative Commons License 2014.01.22 0 0 371

És hogy, milyen körülmények között csíráztattad? Tudom, nyaralásból arra értünk haza, hogy szétrobbant a tok és a sarok tele volt a fehér szöszös magokkal. :) Aztán pár hónapra rá  a másik tok is. Kaktuszföldben jó neki a csírázásás? Picit  a föld alá tettem, pet palackot rátettem.

Előzmény: CBNora (370)
CBNora Creative Commons License 2014.01.22 0 0 370

Egyszer volt nekem is ilyen magom, könnyen, gyorsan csírázott. Csak vigyázni kell, mert hamar szétrepül.

Előzmény: Doryyyy (368)
Doryyyy Creative Commons License 2014.01.22 0 0 369

Szóval így néz ki.

Doryyyy Creative Commons License 2014.01.22 0 0 368

Sziasztok!

Van egy ilyen dögvirágom, ami hozott magokat. Szerintetek lehet, hogy ezek nem csíraképes magok? Egy növényem van, egyszerre több virága volt.

Előre is köszi.

Iszka Creative Commons License 2014.01.21 0 0 367

Sziasztok!

 

Néhány virágom:

 

http://dogosvirag.webnode.hu/

Iszka Creative Commons License 2013.12.22 0 0 366
garass Creative Commons License 2013.10.26 0 0 365

Persze, én többek között ezeket használom.

http://www.cactus-art.biz/schede/STAPELIA/Stapelia_gigantea/Stapelia_gigantea/Stapelia_gigantea.htm

http://www.plantzafrica.com/plantqrs/stapelia.htm

 

De közben találtam egy érdekes oldalt, ami alapján megkövetlek kétkedésem miatt.

http://www.starrenvironmental.com/images/species/?q=stapelia+gigantea&o=plants

 

Ennek alapján valóban ott is él vadon a S. gigantea. Nyilván behurcolt eredettel. De mindíg tanul az ember, most én is.

Előzmény: Törölt nick (364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!