Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2017.05.02 0 0 10076

A zaj meg a kultúra erosen utcafuggo is. Nálunk pl. meglehetosen hulla csond van. Igaz, nem az utcára nez a lakas.

Amúgy 65 m2 + 4m2 terasz, 2 szobában + eloszobaban beepitett szekreny, meg sok-sok meter konyhaszekreny valodi fa ajtokkal, markas gepekkel, 2 markas legkondival, sajat kapus kocsibealloval (+1 hely az utcan igy garantalt) (nagyjából ez az, amit nem tudsz magaddal vinni, a tobbi nem mervado),es 25m-ra ertekeltek. Szoval ugy nez ki, ezt az arszintet kell elfogadni.

Ne felejtsük el, hogy a sok csokhuszar felhajtotta az arakat durvan. Mióta 5% az afa, azóta nem 20%-al olcsobb, hanem 20%-al dragabb lett minden. Keszin uj haz (es akkor az mar ikerhaz lesz, mert mostanában megvesznek egy telket egy oreg hazzal, es ikerhazat eroltetnek ra) is mar inkabb 40m. Es nincs 100 m2, a minosegrol meg ne is beszéljünk.

A csaladi haz amúgy szep dolog, csak legyen hozza telek. Pl. ujpesten egy 270-280 m2-es telek bontando szar hazzal 20m!

De Dunakeszin is hasonlo telekarak vannak. Vagy van kadarkocka 30m-ert. Itt egy kicsit nagyobb a telek, de nem hatalmas, melletted meg ugyanaz a 70 eve odakoltozott tusko lakik majd.

Szoval nem egyszeru. Persze ki lehet menni 20-30 km-t, es akkor mar realis aron van telek. Csak járjál be azon az igenyes matricas m2-esen pestre.

Ido, penz, meg eletveszely.

Előzmény: Dunakeszi-alag (10075)
Dunakeszi-alag Creative Commons License 2017.04.30 0 0 10075

Szép napot Mindenkinek ! :)

Úgy látom kicsit alszik a forúm ! :( 

Kezdeném azzal h mi egy jó 4 hónapja költöztünk el az alagligetből :) Alig vártam,h megszabaduljunk a lakástól ! 

Néha azért követem a fejleményeket,de ahogy látom egyre többen mennének el máshova lakni !:) 

Ezen nem is csodálkozok !:) 

Viszont azokat sem értem akik ott akarnak lakást venni !!?? 

Lassan egy 1 szobás lakásért annyit akarnak elkérni mint egy családi ház áráért ! Megjegyzem,h 1 m2 180 e Ft-l készítenek el kulcsrakészen !! lehet számolni egy 80 m2 családi ház mennyiből is jön ki !:) 

Van olyan bolond aki ezeket megveszi ?? :) Azt a volt  szomszédtól tudom,h nagyon sokan blöffölnek és jól felnyomják az árakat ha meg elviszik jól járt ... Nem számolnak azzal sem a vásárlok ,h ezekre a lakásokra még minimum 1-3 milliót rá fog költeni mire minden a helyére kerül :) 

És akkor jöhetnek még a zavaró problémák ! Egymás nyakán vannak a lakások egyik szomszéd a másikat lesi a függöny mögül ! Mivel legfőképpen télen este 4 után ha nem sötétítesz  be akkor simán látja a másik szomszéd,h te éppen mit cselekszel ..A sok kutya ugatásról nem is beszélve ... Ha éjszaka jön valaki haza akkor a drága kis kutya az ébreszti az egész házat ... a sok kutya szar..ol nem is beszélve mert a paraszt nem szedi össze a kutyája után ... 

Parkolás az meg egyszerűen lehetetlen .... :( 

Gyerek zsivajról nem is említek meg semmit ... 

pihenni nem fogsz hétvégén ...sem tanítási szünetben !! 

Szóval Én azt mondom h jól gondolja meg mindenki,h hol vesz lakást --

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 0 10074

Szia!

 

A kiszemelt lakás szomszédait érdemes kérdezgetni.

A Konrád Ignác nem büdös. :)

Persze,ha csak van erre idő....

 

 

Előzmény: VargaNoémi (10072)
VargaNoémi Creative Commons License 2017.03.01 0 0 10073

...ott is hallani a kutya ugatást? Köszönöm!

VargaNoémi Creative Commons License 2017.03.01 0 0 10072

Sziasztok!

Most költöznénk Dunakeszire, a Legindi utcában tetszik egy lakás. Mikor ott jártunk megnézni, enyhe csatorna szagot éreztünk.

Tudtok róla, hogy ez arrafelé egy általános probléma lenne?

Illetve ha bármi egyéb jótanáccsal, tapasztalattal tudtok szolgálni az utcáról, azt nagyon megköszönöm, előre is. 😊

 

 

mszakszon Creative Commons License 2017.02.11 0 0 10071
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10070

"Ha megfelelo jarmuvel leszek, es meg ott van, osszeszedem."

 

Szívesen megyek segíteni ha szólsz.

Seprűt,lapátot,szemeteszsákot,én bevállalom.

Előzmény: t.lantos (10069)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10069

Hogy miert zavar, indoklas nelkul is ertem.

Mert lenyegeben ez is szemeteles, es nem kellene ott hagyni igy.

Jogilag az osszetot autoho tulajae, neki kell elpucolni. A nagyobb darabokat valoban elvihette volna az automento a ronccsal egyutt.

Illetve ha nem tetszik valakinek, es van lehetosege, osszeszedheti. Ha megfelelo jarmuvel leszek, es meg ott van, osszeszedem. Mert engem is zavar. Addig marad a tobbi megodldas.

Előzmény: Törölt nick (10068)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10068

Komám,ne legyél már ennyire kuglóf.

Fogok mutatni a kezemmel egy győzelmi jelet és megismersz,és majd személyesen elmondom,hogy miért zavar ez a dolog.

De csak ha érdekel téged.

Meg mondjuk nem csak engem zavarhat.

Szép látvány amúgy.

XXI.század.

 

Előzmény: t.lantos (10067)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10067

Ha nem tudod, akkor meg minek dumalsz bele?

Szedd ossze, vagy jelezd az utkaparoknak, hogy szedjek ossze.

Előzmény: Törölt nick (10066)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10066

Nem tudhatjuk,hogy akik elszenvedték a balesetet milyen lelki és fizikai állapotban voltak.

Lehet nem is erre fele laknak.

Szerintem az autómentős(ráadásul amikor elmentem mellettük,nem autóval akkor ketten voltak, simán összeszedhette volna.

Kábé 10-15p alatt feldobálja a platóra,mert simán eltudta volna vinni.

Nem tudom mi a kötelessége az autómentősöknek amúgy,de úgy tünik szarnak rá.

 

Előzmény: t.lantos (10065)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10065

Akie a szemet, annak kell elvinni.

Beszennyezte az utat, takaritsa is le.

Előzmény: Törölt nick (10064)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10064

Dehogy teszek,csak tényleg érdekel.

Érdekes,az autómentők csak a sérült járműveket szállítják el a romokat üvegeket,műanyag szilánkokat meg már nem?

Hollandiában egy ilyen baleset után a rendőr sepregette össze.

Nyilván,hogy nem azoknak kéne akik elszenvedték a balesetet.

Előzmény: t.lantos (10063)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10063

Tegyel feljelentest ismeretlen tettes ellen szemetelesert. Volt kint rendor boven, tudniuk kell, ki volt ott. Akinek a romja, annak kellene eltakaritani is.

Mert az utkaparokra hiabavarunk.

Előzmény: Törölt nick (10060)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10062

Következő kérdés!

Ki zárta le sorompóval a képen látható szervizutat?

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10061

"...jó egy évet biztosan csúszik majd,..."

 

Reméljük nem lesz igazad.

Beszéltem egy tanárnénivel és azt mondta,hogy olyan szerződés van a vállalkozóval,(vagy vállalkozókkal) kötve,hogy 2 heti csúszás esetén,durva kötbér lép életbe.

A 2017/18 tanévkezdésre lett megígérve az iskola.

 

Előzmény: Luckuty (10059)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10060

2017,01.04.-én szerda este az éles kanyarban (Alagi major út) sajnálatos módon történt egy baleset.

Remélem nem történt személyi sérülés,de ami utána maradt az sajnos eléggé lesújtó látvány nyújt.

Valaki illetékes?

Kinek kellene ezt feltakarítani?

Ki hagyta ott?

 

Luckuty Creative Commons License 2016.08.29 0 0 10059

Bölcsöde szerintem nehéz eset. Az óvodák is zsúfoltak. Talán épül majd egy Alagligeten is, de lehet, hogy addigra a gyerkőc már iskolás lesz. Viszont iskola most épül a lakópark mellett, jövő szeptemberi átadást terveznek, jó egy évet biztosan csúszik majd, de mire a kétévesednek kell, addigra meglesz.

Előzmény: Dopetra (10057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 10058

Üdvözlet!

 

Van buszjárat ami itt megtekinthető: http://dunakeszi.hu/a-mi-varosunk/helyi-kozlekedes

A közbintonságról nem tudok nyilatkozni,mert minket még nem ért semmilyen atrocitás.

Lakás feltörésekről,és autó lopásokrol autó feltörésekről hallottam itt a lakóparkban is.

Van egy telefonszám amin úgy tudom,hogy közvetlenül a járőrautót lehet hívni. 

Én merem ajánlani,de érdemes sok embert meghallgatni.

A reptér gyönyörű,és sok sikert!

Előzmény: Dopetra (10057)
Dopetra Creative Commons License 2016.08.27 0 0 10057

Tisztelt Fórumozók!

 

Érdeklődni szeretnék Önöktől az Alagligeti lakóparkról. Nézegettünk ott lakásokat, amik nagyon tetszenek és szeretnék picit utána kérdezni. Egy 2 éves kisgyerekkel költöznénk ki a 13. kerületből. Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy csak autóval közelíthető meg Dunakeszi más részei illetve a lakóparkon kívül minden egyéb, mivel nincs buszjárat. Ez még most így van, vagy már vannak buszok? Illetve óvoda bölcsőde messze van onnan és az is csak autóval közelíthető meg? A bölcsis ovis férőhelyek száma megfelelő vagy nagyon telített és ne is álmodozzunk arról, hogy kapunk helyet bölcsibe. Közbiztonság milyen?

 

Előre is köszönöm mindenkinek a választ.

 

Üdvözlettel:

Lbácsi Creative Commons License 2016.07.28 0 0 10056

T. "battistero"!

Köszönöm a választ! Néztem az invitelt is, kértem ajánlatot is, de azt írták, nem vagyok a szolg. körzetükben. Furcsa, mert úgy tudom a "Té"-s hálózatot használják.

A bekötési hercehurcát annak idején nálam is eljátszották, úgy látszik ez egyfajta "előjáték" náluk.

Nálunk újrakábelezték a házat, ez már 3*-os kábel.

Elvileg júliustól változott a kábelszolgáltatási törvény, már át kell adniuk a szolgáltatóknak a hálózatot másnak is. Gondolom nem ingyen...

Majd megint átrágom a szolgáltatók ajánlatait.

Üdv.!

 

Előzmény: battistero (10054)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.16 0 0 10055

Nincs víz!

A vizművek nem elérhető....

battistero Creative Commons License 2016.07.13 0 0 10054

Fizettem 11 ezer forintot, alapvetően nem volt rossz, de felbontottuk a szerződést.

Később gondoltam visszamegyek hozzájuk, mert sajnos csak a "Té" volt a lakóparkban. Akkor jött a szokásos "csak a 3* kábel a jó". Háromszor jöttek ki úgy, hogy érthetően elmondtam a telefonban, nem olyan a kábelem. A válasz mindegyikre az volt, hogy az nem probléma. Természetesen kijött a szerelő és eljátszotta az értetlent. Nem hibáztattam, mert biztos vagyok abban, hogy a telefonos kolléganő volt a "hozzáértő".

Szerencsére az év végén települt az Invitel, így kötöttem velük.

A tizenpárezer forittal ellentétben fizetek 4990 Ft-ot és a csatornák jobbak (a mi érdeklődési körünknek), plusz a netem is.

Gyorsan hozzáteszem, hogy a kábel a régi, a kép hibátlan, a HD csatorna fantasztikus.

Köszi "Té"

 

Előzmény: Lbácsi (10047)
Maci Ruppert Creative Commons License 2016.06.13 0 0 10053

Garázsvásár!

 

2016. június 18-án szombaton 10 órától 16 óráig tartjuk nyárindító garázsvásárunkat, ahol gyermekruhákat (7-8 éves kislány) cipőket, játékokat, könyveket és még sok-sok más dolgot kínálunk megvételre.

 

Az érdeklődőket szeretettel várjuk!

 

A cím: Dunakeszi, Dr. Legindi István utca 8. kocsibeálló.

 

Lbácsi Creative Commons License 2016.05.17 0 0 10052

Üdv.!

 

Hát az ajtó fölött nálunk is ott lóg a vezeték már jó ideje. Csak vártam, hátha lesz másik szolgáltató is, de nem nagyon akaródzik. Pl. Digi-nél sokkal olcsóbb lenne a tv, de nem nagyon jönnek erre, műholdas meg a lakás fekvéséből kifolyólag nem menne. És akkor a net még mindig maradna kábeles.

 

Köszönöm a válaszokat, utánakérdezek a költségekre.

 

Előzmény: Törölt nick (10051)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 10051

úgy értem,hogy lakás bejárati ajtóig vitték nálunk a koaxot.....

Előzmény: Törölt nick (10050)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 10050

Üdv neked is!

Nekünk jól működik,de csak akkor kötik be ha háromszorosan árnyékolt a koax kábel. (TRI-SHIELD)

A telekom ingyen be(át)kábelezi a társas házat,ha a közös képviselővel igénylitek az átkábelezést,és ha meg van a megfelelő igény(lakó) szám. (12 lakásnál 6-7-nél már mozdulnak)

A lépcsőházban kábelcsatornában vitték mindegyik lakásba a koaxot,de a lakásba lehet neked kell majd a kívánt helyre vezetned.

Vagy beszélsz a szerelőkkel és megcsinálják.

Előzmény: Lbácsi (10047)
SIMTDIToledo Creative Commons License 2016.05.06 0 0 10049

Szia!

 

Fontos, hogy 3* földelt kábel legyen a házban/lakásban.

 

Üdv:

SIM

Előzmény: Lbácsi (10047)
brastofer Creative Commons License 2016.05.06 0 0 10048

Hello! 

Nekünk másfél hónapja van IPTV THome-os minden rendben vele. 

Előzmény: Lbácsi (10047)
Lbácsi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 10047

ÜDV.!

IPTV-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata Alagligeten? Pl.: minősége, megbízhatósága (T-Home).

Válaszokat megköszönném.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!