Keresés

Részletes keresés

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 382
meg béreltünk "speedboat-t", ez is jó volt, de én elől ültem ahol rendkívül erős ütések értek a hullámok miatt, a párom mérgelődött is, hogy nem tudta kihozni a hajóból a maximumot :) de azér mentünk így is elég gyorsan bejártuk a kikötőt ahol szebbnél szebb jachtok voltak, kimentünk a külső kikötőhöz, meg a szemben lévő szigetet megkerültük, Icmelerig már nem jutottunk el csak a közelébe, elég volt az is, és beiktattunk egy fürdőzést is. Jó mert ezt odaadták úgy, hog ycsak ketten mentünk, nem kellett hozzá külön kapitány :)
csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 381

aztán voltunk még vizisportolni, parasailingelni...persze a legmagasabb kellett nekünk 500méter, nem elég a sima 200m-es....volt is egy pillanat amikor majdnem sírva fakadtam a félelemtől...

 

nemtom ezen mi láccik, de a hajó eg ymini pont volt, pedig ezek nagy hajók ugyebár...onnan lentről a partról ez elég jónak tűnik, onnan fenntről viszont.... :%

azér nem bánom...

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 380
csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 379

hernyó izé:))

most olyan túlsokat nemmondtak , csak mutizták, hogy van ugye a hernyó ami eszi a növényt aztán bebábozódik ilyen fehér kemény izébe, azt gyűjtik be, kiszárítják, majd asszem meleg vízbe teszik, és ilyen cirokseprűhoz hasonló kisebb kefeszerűvel megveregetik, így ráakadnak a szálak erre a seprűre, azt felvezetik egy ilyen összefogó gyűrűbe és azt vezetik tovább ami összesodorja fonallá :))) remélem érthető... jópofa, asszem a képen is látni a selyemfonalakat, aztán ezt feltekerik majd egy másik szobában mindenféle színes növénnyel szinezik meg így lesz kész a selyemfonal, amiből aztán mennek a szőnyegek. egy kb 2m*1m-es szőnyeget ami nem túl csicsás kb. másfél évig csinál egy nő, ott azon a környéken minden nőnek kötelező jelleggel kell szőnyeget szőnie akár van gyerek család akár nincs, minimum napi egy órát..szép mi?

 

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 378

Efesben nem voltunk, ahhoz nekem túl meleg volt...

 

Igen ez a Poseidon szálloda, csak ajánlani tudom. Itt ingyenes volt a napágy, mindegyikhez volt napernyő. A medence is meg az ott lévő ágyak is teljesen ingyenesek, volt külön lábmosó a parton meg beljebb 3 zuhanyzó a sós tenger miatt. igen ez a medencéje csak, de bőven elég volt, volt, hog yegész nap ott ültünk benne, annyira meleg volt, de ha már kiálltam a tengerbe akkor ott bírtam a szél miatt. Van egyébként belső medencéje is, de abban nem voltunk, van gőz, szauna, külön fürdő része is. Sajna ezeket nem próbáltuk, eccerűen nem volt idő, meg nem is jutott eszünkbe csak az utolsó nap :)

www.poseidonhotel.com

 

csheni Creative Commons License 2006.08.29 0 0 377

Igen, ezt nekünk is mutaták a szőnyegesnél, nekünk az ebéd is ott volt. A földszinten volt egy étkezde a dolgozóiknak, az emeletn meg a csoportoknak, itt már 11 körül kellett is ebédelni, mert utána mentünk tovább Pam.-ba . Efesnél pont fordítva volt, először Efes, utána ebéd 14 körül.

 

Úgy látom a Possedionban volttok. Én is néztem ezt anno, tök jó , hogy tengerparti. Sok helyen viszont ígsem ingyenes a napágy+ernyő a parton a szállóvendégeknek. Itt, hogy volt ez? Ugye csk az a kicsi medencéje van, amit látni a sétányról?

 

A sima kék vonalon a városközpont-Armutalan negyed kisbuszok jártak, de ebből is volt 4 féle. Ez a rész a városközpont mögötti rész a völgyben befelé, néhol felfelé.

Előzmény: csincsi741 (374)
Satinette Creative Commons License 2006.08.29 0 0 376

zolee,

az anyatopicban írta valaki, hogy a szülei Antalyában most is kint vannak...

annyira nem volt oda a pániktól..., szerencsére.

Satinette Creative Commons License 2006.08.29 0 0 375

Csincsi!!!

 

Köszi a képeket és az élményeket, ha van még (bármelyikből), folytasd, léccci!

 

Pölö engem a szőnyegek annyira nem érintettek volna meg, de ez a hernyós izé :))) kifejezettn érdekelt volna.

Na, majd legközelebb. :)

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 374

mielőtt odaértünk megálltunk a szőnyeggyárba, ahol megmutatták hogyan lesz selyem a hernyóból :) jópofa.

 

 

és kitettek elénk csomó gyönyörű szőnyeget, persze senki nem vett, csak csorgott a nyála mindenkinek. Ebédet is itt kaptunk, én persze csak néztem, ill. rizst ettem, de amúgy elég nagy választék volt.

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 373

 

nem tom ezek mér lesznek ilyen silányak, otthonról jobban ment a feltöltés....mondjuk le kell kicsinyítenem, mert kb 1 mb-s képek, az meg ugye nem menne fel.

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 372

na szóval Pamukkale

 

 

szép, szép az biztos, nekem reggel már rosszul indult mer wc-re kellett szaladgálnom, de a 3 immodium megtette hatását, viszont egész nap nem ettem, amitől elég gyenge lettem...így leginkább a fürdő részét vártam az egésznek. Valóban nincs víz a teraszokban, mert befeketedne az egész, ill. vörösödne a vörös forrástól, ki van alakítva egy "ösvény" azon lehet mezítláb menni, ott vannak műteraszok is.

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 371

indulás vissza 5kor, megint megálltunk fürdeni a delfin szigeteknél, aztán kb. fél8ra értünk a kikötőbe este, vacsi, aztán már nem is emléxem, hogy mentünk sétálni vagy feküdtünk le aludni de asszem bazároztunk mert másnap nem volt program, csak a tenger,strand...

 

a másik befizetett program pamukkale volt....hát bánnám ha nem mentünk volna el, de jól meg kell gondolni, húzós a túra, előtte mi alig aluttunk csak pár órát.

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 370

turtle beach messziről

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 369

itt a háttérben már láccik a king tombs, a falba vájt sírok. aztán egy óra múlva kikötöttünk és mentünk a mud bath-ba :) iszapfürdőbe, az nekünk nagyon teccett, képet nemtok róla felrakni mer rajta vagyunk:) de olyan combig érő iszap é elfexel benne és hirtelen feljössz a tetejére és lebegsz, nagyon jóóóó, utána ki kell jönni megszáradni majd zuhanyozni és bele a langyos gyógyvízbe, ezt többször akár, érdemes kevésbé jó fürdőruhát vinni mer az iszap nem jön ki teljesen, nekem kissé beszürkítette a sárga fruhámat, de nem bánom. ja előtte mielőtt átszálltunk kishajókba, kaptunk ebédet, nem fejedelmi de elég volt, ilyen melegben napközben mi nem is ettünk soha. aztán vissza a kishajókba és vissza a turtle beachre, ahol teknőst persze nem látni max. éjjel. de szép volt, jó homokos, sehol egy kőőő

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 368

mi nem az utazási irodával mentünk,mert a helyikkel pont a felébe került. 9kor indult a hajó, a szállástól kb. 5 percnyire.

kaptunk műanyag itallapot arra vezették fel amit fogyasztottunk, majd a végén elszámolás. odafele útközbrn megálltunk egy szép kis öbölnél fürdeni, mikor már majdnem meggyulladtunk :) aztán megérkeztünk ahol kishajókra kellett átszállni.

jópofa volt...aztán elindultunk felfelé a folyón, ez mondjuk kissé unalmas és hosszú volt és sütött nagyon a nap.

 

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 367

balról a másodikban laktunk

 

 

jó kis szálloda volt, a reggeli semmi különös, de a vacsi az szuper volt, az a sok finom édesség, nekem a banánhab volt a kedvencem.

 

dolmus: ja, marmarisban a kékeszöldre kellett szállni, szerintem ez jópofa, sűrűn jár, ott áll meg ahol akarod.

 

aztán voltunk daylan túrán....

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 366

nem semmi ez a sok robbantgatás..tisztára meghibbantak...

 

a bőröndnek egyébként ez csak egy része, mer amúgy darabokra van esve...

 

és azóta visszafele már le is vált a külső burkolat...egy kutya miatt :)

Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 365

jaj, csheni, ne hari,

egy pillanatra öszekevertelek csincsivel...

 

azért írtam, hogy csak meséljen tovább...

 

bocsi...

de persze Te is!!!

mármint meséljetek!!!!

Előzmény: Satinette (362)
Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 364

Látod, nem is tudom, melyik a kék vonal...

Mi csak icmelerbe mentünk, s vissza, az a narancssárga volt. :)

Előzmény: csheni (363)
csheni Creative Commons License 2006.08.28 0 0 363

Mi is minden nap utaztunk vele, pont ezen a "kék" vonalon.

Aludjunk rá.

Holnap folytatódhatnak az élmények.

Előzmény: Satinette (362)
Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 362

Mi dolmuson is utaztunk ....

 

Nekem ma nem megy az események folytatása,

pedig még mindig sok kép van,

de ez Téged ne tartson vissza!!!

 

 

Előzmény: csheni (361)
csheni Creative Commons License 2006.08.28 0 0 361

Sziasztok! Nem sok hozzáfűzni valóm van, annyit viszont mindenképp pontosítanék, hogy nem egy kifejezett túristabuszon történt az egyik robbantás, mint amillyenel pl. fakultatívra megy az ember ált., hanem a városon belül közlekedő dolmuson (túrista, helyi egyaránt használja).

 

A börödös fotó nem rossz. Eddigi utaink közül a mi bőröndünk is itt amortizálódott a legjobban, nekünk is érkezéskor, a lába egy az egyben kiszakad belőle.

 

Útvisszamondás ilyen okkal most biztos nem lehet, a lemondási bizotsítások pedig az orvosoilag igazolt betegség esetére szólnak ált.

Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 360

azóta már láttam a híradóban is.

 

háááát...

Előzmény: Satinette (359)
Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 359
Halálos áldozatot követelő robbanás történt a törökországi Antalyában
2006. augusztus 28. 16:13

 

 

MTI hír, de nem ingyenes, ezért még nem tudom elolvasni...

francba, mi folyik itt????

Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 358
ne haragudjatok, életemben nem írtam ennyi gépelési hibával, bocsánat mindenkitől!!!!
Előzmény: Satinette (356)
Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 357

Marmarisban nagyon sok az angol turista, és nagyon sokan vesznek ott házat is!

Nagyon sok helyen az árak csak fontban voltak kiírva, pölö Icmelerben még sok kis étterem ajánló tábláján is, ami még nekem is furcsa volt, mert a líra, euró és dollár mellett fonttal is kellett tudni átszámolni :)

A szállodánkban is sok angol volt.

Sorry, senkit nem akarok megbántani, és nem akarok politizálni, de ugye közel van a libanoni-izraeli összecsapások helyszíne is...

Arra gondoltam, hogy ne zsidó érdekeltségű szállodába menjünk, lásd pölö, kenyában anno oylat robbantottak,

de ezt itthonról nagyon nehéz megtudni...

Aztán nem is foglalkoztam ilyesmivel.

 

 

 

 

Előzmény: Okusaba (353)
Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 356

csincsi!

 

ne haragudj, hogy egy kissé most háttérbe szorulsz,

olvadtam, amiket meséltél, szertnék is rá reagálni, gohok is, remélem, más is,

és szeretném, ha folytatnád az élménybeszámolót,

ha van kedved, kicsit részletesebben is :O)

Ha megnézed, gabibácsival már egész jó mélyre haladtunk a dolgok kivesézésében :)

 

Szóval ne fogd vissza magad,

bár most tényleg a hírek, ez a hüjjjjje merénylet (most kifakadtam...) kedvét veszi az embernek...

 

Úgyhogy mesélj, rakj fel képeket, várjuk!!!!

 

hzoleee

 

A szüleid helyett senki nem dönthet. Tudod, ha mégis bekövetkezik a baj, az, aki tanácsot ad, egy életre bánhatja...

Nekik kell dönteni.

Régebben, más szitukban volt, hogy az utazási irodák elfogadták a lemondást, vagy kártérítettek, de nem emléxem, melyik estnél... kENYA? BALI? Djerba? London? ---- sajnos annyi ilyen szitu volt már :(((

 

Az esetek nagy többségében tényleg igaz az, hogy ahol volt robbantás, ott megsokszorozzák a biztonsági erőket, tehát a közeljövőben valszeg nem ott lesz újabb merénylet.

Kicsit off, de mi így mentünk ki anno Egyiptomba, már ezerszer és ezer helyen elmeséltem, kettőnkre volt 3 ember, úgy közlekedtünk, mintha hírességek lennénk, a csomagokat soron kívül vitték ki a reptérről, és kairóban végig olyan volt, mintha egy híres pár lennénk, 2 idegenvezetővel, biztonsági őrrel, saját sofőrrel... Érdekes volt.

 

Azt hiszem, én elmennék... a károkat addig helyre állítják, csak a saját tudatomat kellen átformálni, hogy igen, velünk nem történhet meg ugyanez...

 

Csincsi,

mi kint voltunk a tűzijáték elején,

máshol ezt is leírtam, láttam volt lakóhelyemet totál katasztrófaként, letarolva...

 

 

Stxion,

 

kösz a híreket, lehet, hogy figyelmetlen vagyok, te és jártál már Marmarisban? vagy tervezel oda menni? vagy To-ba?

Szerintem minden merénylet az merénylet, lényegtelen, mennyien sebesültek meg...

Csak sajnos ezek mindennaposak lesznek, ahogy a világ halad "előre"...

Én akkor sem vagyok hajlandó sem elfogadni, sem megszokni ezeket...

 

Valahogy a sors eddig velem nagyon kegyes volt, nem vagyok vallásos, csak ilyenkor mindig elgondolkodom, micsoda szerencsém volt megint.

Balin utánunk robbantottak. kenyában szintén. Djerbán szintén, Sharm el Sheikben szintén. New Yorkban is láttam még a tornyokat...

Marmarosban is ültünk kisbuszban, nagy buszban, szervezetten és tömegközlekedve is... hm...

 

 

Satinette Creative Commons License 2006.08.28 0 0 355

Sziasztok,

 

itt vagyok,

bocsi, nap közben nem tudtam jönni.

 

Hááát, bevallom, nagyon kiakadtam a mai híreken, még nem volt időm, hogy híradót nézzek, talán majd az estit.

 

Valahogy soha nem jutott az eszembe, hogy egyszer ennek a topicnak ez lesz a témája...

Tényleg soha nem jutott az eszembe...

 

 

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 354
na ja, ha mi itthon marattunk volna, tuti kimegyünk a tüzijátékra...nos...ott sem volt biztonságos.
Okusaba Creative Commons License 2006.08.28 0 0 353
A híradó szerint /M1/ azért volt ilyen sok sérült túrista, mert angol túristákat szállító buszon robbant az egyik bomba.

A mondás szerint kétszer nem csap ugyanoda a villám. Ez vajon a robbantásokra is igaz? Van még "biztonságos hely" valahol?
Előzmény: csincsi741 (352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!