Keresés

Részletes keresés

ezkriszti2 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 613

Fájintosak.

Előzmény: kustrae (612)
kustrae Creative Commons License 2012.03.03 0 0 612

Játszottam egy kicsit :)

 

Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.03.03 0 0 611

Köszönöm szépen a bíztatást és az ifókat! :) Najó ígérem nem adom fel ;)

Előzmény: ÁgG (609)
ÁgG Creative Commons License 2012.03.01 0 0 610

Most néztem meg a blogodat, kiválóak a portréid, nagyon jó szemed van! 

Előzmény: Nyünyőke :) (604)
ÁgG Creative Commons License 2012.03.01 0 0 609

Az első hengergetések viszonylag rövidek - én kb. 50-et szoktam. Kitekerésnél egyből igazgatom a széleket szappanos ujjakkal, mert akkor még hagyja magát és nem engedem "túlnőni". A sablot is elég hamar ki lehet venni és onnantól minden kitekerésnél bele kell nyúlni és az éleket jó szappanos kézzel és jó forró vízzel, amit még éppen elbírsz, elsimogatni. Én edénynél úgy csináltam, hogy az egész kézfejem benne volt és azon simítgattam az éleket. Ha az él összenemezelődik, már nem lehet vele mit csinálni.

Csak nem elszontyolodni :)) Az én első próbálkozásaim is siralmasak voltak!

Előzmény: Nyünyőke :) (604)
piroska kiss Creative Commons License 2012.02.23 0 0 608

Palóctól kérdezem, hogy mire fizethető. az ezer forint, a birkanyírással kapcsolatban?  Üdv. CSilla 

Előzmény: paloc77 (568)
piroska kiss Creative Commons License 2012.02.23 0 0 607

Szeretném megérdeklőedni, részletesebben, hogy a május 8-ra hirdetett nemezeléshez alkalmas birka nyírás alatt, mit értelmezhetünk, vagyis, hogy minek az ára, az 11000 ft. Tisztelettel, Kisss Piroska ,Tóalmásról 

Előzmény: paloc77 (568)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 606

Ha más nem, tapasztalat. Bonyolult forma.

Előzmény: Nyünyőke :) (604)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 605

Jaj, hát miért nem tudtál várni puhára? :( Nemezeld meg mellénynek. Azt ruhára veszi az ember.

Előzmény: kustrae (603)
Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.22 0 0 604

Hát bepróbálkoztam egy edénnyel, vagy tartóval vagy minek is nevezzem, de nem igazán sikerült :S Kitépegettem egy karikában gyapjút, rátettem egy kivágott műanyag lapot, majd ismét rá gyapjút és gyúrogattam én meg nyomkodtam, de egyrészt túl vékony lett az egész (pedig olyan soknak tűnt a gyapjú mikro ráraktam :S) másrészt meg "túlnőtt" a műanyag lapon és a szélén körben összenemezelődött a szélén az alsó felső réteg...:S

 

Most kicsit elment a kedvem tőle :S

 

Lehet jobban járok ha eladom ezt a fajta gyapjút, és befektetem az árárt merinóiba :D

 

kustrae Creative Commons License 2012.02.20 0 0 603

Széééép,széééép,de ez pl paplangyapjúból van.És bök.Merthogy csak az volt itthon jó színben.Szerintem ebből a fajtából edény székpárna,kép,táska,meg ilyesmi készülhet.Ahol nem gond,ha bök.

Kézmelegítőt még nem csináltam,de egy téglalap alakú sablonból indulnék el.Azt körbe.

Előzmény: Nyünyőke :) (602)
Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.19 0 0 602

Nagyon szép lett! :) Jó ötlet a csipke! Én is gondolkodtam már ilyen anyagok belenemezelésére de még nem próbáltam ki :D

 

Kaptam nemrég 3 nagy zacskó paplan (vagy nemtom hogy hívják) gyapjút, azt nem tudom még mit kezdjek vele...Sajnos sálnak nem jó,kipróbáltam, túl bökős:(( Lehet hogy széltszabdalom és csinálok belőle kézmelegítőt,valahogy hogy állíthatós legyen.

 

Egyébként ti nemezeltetek már kézmelegítőt? Azt hogyan kell?

Előzmény: kustrae (600)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 601

Látszik hogy nem bírod megállni a visszafogottságnál maradást. :) Raktál hozzá rendesen. Csipke ötlet szuper.

Tulajdonképpen a nemezelés tök jól helyettesíti a varrást ebben az esetben.

Előzmény: kustrae (600)
kustrae Creative Commons License 2012.02.15 0 0 600

No,én próbálkoztam:

Még csipkét is gyurmáztam bele!

Köszönöm a hullámos linket,Nyünyőke!Első próbálkozásra ilyen lett.

Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.15 0 0 599

Örülök h segítettem :D

 

 

Szóval a hullámok! :) Itt is a szálak irányán van a hangsúly, a lényeg hogy a szélén a szálak a hosszirányra merőlegesen, tehát kifelé néznek, és ahol a selyem és a szélső gyapjúk találkoznak, oda merőlegesen kell rátépkedni vastagabban gyapjút.Áhh jobb  ha megnézitek ezt :D :

 

http://feltbygina.blogspot.com/2011/06/heres-one-i-made-earlier-basic-ruffle.html

 

Itt nem nemezel bele mondjuk selymet de a lényeg látszik.

 

A selymet én festettem.

 

Szép napot! :)

 

Előzmény: kustrae (598)
kustrae Creative Commons License 2012.02.15 0 0 598

Hú,Nyünyő,ez nagyon szép!!!Az alap selymet így,mintásan veszed?

Na,mesélj,hogy hullámosodik?

A gyapjút nem mi festettük,úgy vettem...:(

A gyapjúszálak keresztezése,illetve nem-keresztezése volt akkor,amit elrontottunk,azért nem hullámosodott!!!Köszönöm!

Előzmény: Nyünyőke :) (597)
Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.15 0 0 597

Örülök csajok, hogy felélénkítitek a fórmot :D Tök jókat alkottatok! Próbáljátok ki a lukacsosat is, olyan helyen ahol vastagabb a gyapjú.Ha van alatta selyem is ott még utána meg kell dolgozni a luk széleit, én direkt ott lukasztottam ahol nincsen selyem.

 

A ráncolódás...Ami eszembe jut, hogy a szálaknak amiket oda tépkedtek keresztezniük kell egymást, akár több irányból is, merőlegesen, kisebb szögben stb. Csak akkor húzzák össze egymást. Olyan közepes mennyiségű kell, legyen ott anyag ami dogozhat viszont maradjon tere a selyemnek is, hogy összehúzódhasson :) 

 

A vékonyabb 03-as Ponge selyem könnyen nemezelődik, én mostanában 05-re csinálom, igaz sokat kell gyúrni ( a minap egy egész filmet végignéztem mire elkészült, és még lehetett volna ).Próbáltam 08-ra is, de nem lett tökéletes, még elbírt volna szerintem egy napos gyúrást :D Szerintem minden anyagot lehet nemezelni amúgy aminek a szálai közé be tud kúszni a gyapjú. Nem tudom mi az a határ ahová már nem. Ki kell próbálni! Én csak selyemmel próbáltam és gézzel.

 

Nekem nem szokta ereszteni a gyapjú a színét, én mondjuk boltban veszem, nem én festem.

 

Végre rátaláltam egy fórumon, hogyan kell készéteni a hullámos szélű sálat!!! Ha érdekel benneteket akkor majd leírom, ki is próbáltam, csak nem volt elég lila gyapjúm a széleket kicsit cafatosan kellett hagynom, de lesz ez még szebb is remélem :) Ez most ilyen :D

 

 

 

Előzmény: kustrae (595)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 596

Átlósan, két kisebbre. A mosógép inkább a gyapjúpulcsiknak kellene. Ezeket nem gyilkolnám vele.

Előzmény: kustrae (595)
kustrae Creative Commons License 2012.02.14 0 0 595

Féééélbeváááágod???Van koncepció?Mi lesz vele,ha mosógépben pörög egyet 60 fokon?Nagyon elvetemült ötlet?

 

Nekem azóta azért gyűlnek a kérdések ám,és fel is teszem,hátha Nyünyőke vagy valaki tud válaszolni.

-Miért van az,hogy bizonyos esetekben nem ráncosodik be a nemezzel körbevett selyemcafatka?Ha kevés van rajta,akkor sem,meg ha több,akkor sem...Pedig gyúrtuk eleget,és forró víz is volt!

 

-Lehet-e másféle anyagot os belenemezelni a selymen kívül?Mivel próbálkoztatok már?Az mondjuk elég gyorsan kiderült,hogy a takaróként ráterített organzához szeret nemezelődni a gyapjú.Meg a tüllhöz is.A vászonnal már nem érdemes próbálkozni?Vagy a szaténnal?

 

-Nektek is ereszti a színét a gyapjú?Megfestette a hófehér selyemsálat :(

 

Egyenlőre ennyi.Nagyon tetszik a technika,és lelkes lettem az alkotónaptól :) Köszönöm Ezkriszti!

 

Előzmény: ezkriszti2 (594)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 594

A második totál színhelytelen, azt kár volt feltenni. :) A teljes kép viszont pöpec, meg a sál is.

Jóhogy csinálunk lyukacsosat is.   Az első kendőmet pedig azt hiszem kettőbe vágom és újra festem, nemezelem.

Tökéleteset akarok....:)  Elküldöd az első képet mail-ben? Feltenném a blogra.  

Előzmény: kustrae (593)
kustrae Creative Commons License 2012.02.14 0 0 593

Nyünyőke!Az a piros lyukacsos nagyon tetszik!!!

Mutatom én is az enyémet.A festés Ezkriszti munkája!

Az első kép a színhelyesebb.

Krisz!Próbálunk mi is lyukacsosat? :D

 

 

 

Hanna4901 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 592

Le a KALAPPAL, EZ MEGINT két SZUPER alkotás:-)))

Előzmény: Nyünyőke :) (590)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 591

Jaj, nagyon jó volt. Rengeteg lehetőség van a technikában. kustrae-val közösen csináltuk, majd gondolom mutatja ő is a sajátját.

Előzmény: Nyünyőke :) (590)
Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.14 0 0 590

Köszi örülök, hogy tetszik. Igyekszem sokféle dolgot készíteni, hogy mindenki találjon neki tetszőt :)

 

Most újra nemezelős időszakom van, készült is három új sálam,kettőt szeretnék megmutatni nektek:

 

                

 

 

Jó alkotást kívánok mindenkinek, tavaszig töltekezzünk a kreativitásból :)

Előzmény: ezkriszti2 (583)
Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.14 0 0 589

Köszönöm szépen :)

Előzmény: Hanna4901 (584)
Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.02.14 0 0 588

Kriszti! Nagyon szép lett! Jó ez a türkiz szín is! :) Élvezted az alkotást? 

Előzmény: ezkriszti2 (587)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 587

Előzmény: ezkriszti2 (586)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 586

tadam. Második nuno nemezelésem. Az elsőn még dolgozni kell.

 

 

Hanna4901 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 585

Márciusi hosszú hétvége

 

Sziasztok !

Már csak három hét van hátra a márciusban Győr-Ménfőcsanakon a Bezerédj kastélyban rendezendő hosszú hétvégéhez.
Jelezzétek, ha a meglévő néhány hely egyikét beakarjátok tölteni. Maximum csak 10-15 fő lesz a hétvégén.
Bővebben Mehike e-mail címemén tudtok érdeklődni.

 

A programban természetesen táska varrás is szerepel, mindig valami új! Apró meglepetések is lesznek!

 

Erre a  topikra azért teszem fel, mert a táska dekorációjához, nem csak kézi és gépi sashikot tanítok, hanem a kézi tűnemezelést és a gépi tűnemezelést is megmutatom, igény szerint. A nemezelt részeket, szabad gépi tűzéssel is rögzítjük.

Hanna4901 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 584

Nagyon szép dolgokat készítes:-)))

 

Előzmény: Nyünyőke :) (582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!