Keresés

Részletes keresés

hugoq Creative Commons License 2006.08.24 0 0 50

szevasz

Megnéztem ezt a linket, és valamin megakadt a szemem.

 

 A moonhoaxosok mindig jönnek az árnyékokkal. Az első képen úgy magyarázza a Nasa, hogy a jobboldali űrhajós egy dombon sétál, és az árnyéka egy lejtőre esik. De ehhez nincsenek túlságosan közel  egymáshoz az űrhajósok? Bár ez a kép nekem nem zavaró.

 

 

 

A másik képet viszont nem értem. A különbség ugye az űrhajó árnyéka és a kövek árnyékainak esése között van. Ha a kövek árnyékai azért lejtenének, mert dombon lennének, akkor az űrhajónak is dombon kellene lennie, hiszen rálátunk. Hogy van ez?

 

 

Előzmény: Törölt nick (26)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 49
OK,

sorry az eltérésért.
Előzmény: fokhagymabors (48)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.08.24 0 0 48

javaslom elolvasni a topiknyitó hozzászólást, mielőtt 1-2 kedves moonhoax-fan ezt a topikot is szét*****a.

 

egy topikot már beáldoztunk, a rejtélyes dolgokba átpakolt "Valóban jártak már a Holdon", a moderátorok azt nevezték ki a hívők játszóterének.

 

Jó lenne, ha a Hold kutatásáról is lenne olyan topik, ami meglepő módon a Hold kutatásáról szólna, nem a téves árnyékokról, majd a lobogó zászlókról kellene a T. zsebsherlockok leleplezéseit olvasni, és közben azon gondolkodni, hogy vajon mit akar azzal bizonyítani, hogy az egyik kőnek jobbra van pengeéles árnyéka, a másiknak balra van pengeéles árnyéka, ami ugye csakis stúdióban állítható elő, hiszen stúdióban könnyen előfordul, hogy az árnyékok elfordulnak csak úgy maguktól.

 

paramia Creative Commons License 2006.08.24 0 0 47
Nekem az a furcsa, hogy tudom úgy is látni, ahogy te mondod, és úgy is, ahogy szerintem reális :)

Talán így jobban látszik: nagyban
Előzmény: Fuly (46)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 46
Ezek a lábnyomok teljesen rendben vannak, ha ebből lenne kivágás, arra nem szólhatna senki.
Ezen a képen más a hiba. :(
Előzmény: paramia (45)
paramia Creative Commons License 2006.08.24 0 0 45
A technikai levezetésedet nem tudom kritizálni, mivel nem vagyok fotózásban jártas. Viszont az előbbi "kúpos" példát is figyelembe véve úgy gondolom, az emberi szem könnyen becsapható a megfelelő fényviszonyok segítségével.

A lábnyomról: én inkább a te példádban látom furcsának a geometriát, úgyhogy ez minimum relatív. Viszont megadtál egy linket, ezen is vannak lábnyomok. Összevetheted a kisebb képen lévővel.
Előzmény: Fuly (44)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 44
Részemről zárszó a lábnyom fotóhoz: vákum közegben is van különbség a tárgyhatár és az árnyékhatár élessége között, ha a megvilágítás nem tökéletesen pontszerű. A megvilágítás pontszerűsége a geometriai arányok és az észlelés megkülönböztetőképessége (színskála és felbontás) függvényében értelmezhető.

További életlenséget okoz a felületi egyenetlenség, mert statisztikailag belátható, hogy természetes közegben (különösen a por felület esetén) az árnyékvető él kontúrossága jobb, mint az árnyékot kirajzoló felület egyenletessége. Különleges geometriai esetekben elképzelhető, hogy az árnyékvető él egy-egy szakasza nem markáns (pl. alacsony beesési szög mellett a beesési szögnél meredekebbé hajló homorulat árnyéka a beesés érintőjében), de ez ezen a képen nem játszhat, mert a beesési szög magas (tg alpha legalább 5, azaz 75 fok felett a csizma redői alapján).

Konkrétan a lábnyomhoz: jelen esetben a csizma talpa, mint ember alkotta tárgy jól meghatározható ésszerű geometriával rendelkezik. A 'negatívba' fordítás ésszerűtlen geometriát adna ki.
Előzmény: paramia (40)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 43
Ezek kréterek. Nem bírom őket kúpnak látni. Sajna.
Előzmény: pint (42)
pint Creative Commons License 2006.08.24 0 0 42
http://www.esa.int/images/AMI_EAE3_002085_M.jpg

"kúpok" a holdon
paramia Creative Commons License 2006.08.24 0 0 41
Kiemelkedik, vagy bemélyed? Mitől függ?


A kocka alja vagy teteje látszik?
Előzmény: Fuly (39)
paramia Creative Commons License 2006.08.24 0 0 40
Dehogynem.

Ezeket a képeket mindig kétféleképen lehet nézni, pont az éles fény-árnyék határok miatt. Nézd meg később, akard máshogy látni.
Előzmény: Fuly (39)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 39
Nézd meg a csizmatalp szerkezetét - nem megy.
Előzmény: paramia (37)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 38
Hi,

kösz a linket.
Fotósként ezt nézd meg: http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a11/as11-40-5872HR.jpg

Szép, színes - de sehol egy megvilágítási kontúr, ami pedig fizikusok szerint vákumban alapvető. Vagy mégse?
Előzmény: Törölt nick (34)
paramia Creative Commons License 2006.08.24 0 0 37
Nem igazán, hiszen most is jobbról érkezőnek látszik a fény, mint ahogy az előző változatnál.
Előzmény: Fuly (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 36
Na bocs, nem ezt a linket akartam betenni, hanem egy szinttel felettit :-)
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a11/
Előzmény: Törölt nick (34)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 35
Nem segít, a megvilágítás képhez viszonyított iránya ettől még nem változik.
Előzmény: paramia (33)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 34
...hmm... sokat fotóztam, nagyítottam ezelőtt 20 évvel... az ilyen neten fellelhető képek annyira, de annyira gyenge minődésgűek, hogy ezt szinte kár kuksizni ilyen igényekkel... nézz be ide
Előzmény: Fuly (31)
paramia Creative Commons License 2006.08.24 0 0 33
Elforgatva?
Előzmény: Fuly (32)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 32
Bocs, lemaradt a kép:
edited
Előzmény: Fuly (31)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 31
Kicsit felhúztam a kontrasztot, hogy kifejezőbb legyen. Összevetheted az eredetivel.

A piros jelölés a domborzati egyenetlenségeket mutatja, a felsőben egy kisebb taréj, az alsóban egy hegyecske van. A taréj éle világos, mögötte mély árnyék.

A zöld jelölés szintén a képen jobbról érkező fényt mutat, a nyom széle éles határú, az árnyéka határa ellenben nem.
Előzmény: Törölt nick (29)
pint Creative Commons License 2006.08.24 0 0 30
elforgattad a képet?
Előzmény: Fuly (28)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 29

Nincs mit.

 

Te mit látsz ezen a képen kiemelkedőnek? Az árnyék a bal szélen az én szememnek benne van egy mélyedésben. A talp nyoma hogy magasabb, alacsonyabb, azt valóban magyarázza a levegő hiánya, az alacsonyabb gravitációs erő, s a teljesen száraz porban egyfajta, talán a lépés sztatikus töltéseiből származó kohéziós jellegű, összetartó erő...

Előzmény: Fuly (28)
Fuly Creative Commons License 2006.08.24 0 0 28
Hi,

kösz a linket.

Egyébként kiemelkedik. A nyom önmagában persze lehetne pozitív vagy negatív, de a környező talajegyenetlenségek megmutatják a fény irányát, így a kiemelkedés marad.
Az adott linken van egy érdekes gondolat arról, hogy a Hold-por szárazon is képes úgy összeállni, mint a Földön a nedves por (sár). Ez egy jó hipotézis, de ellenőrzést igényel.
Előzmény: Törölt nick (25)
pint Creative Commons License 2006.08.23 0 0 27
ez most vicc vagy komoly? aki komolyan vette, az fordítsa el a képet 90, 180, 270 fokkal
Előzmény: Fuly (24)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 26
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 25

...nem kiemelkedik... ez emberi érzékeléstől függ... keresek Neked linket...

 

Előzmény: Fuly (24)
Fuly Creative Commons License 2006.08.23 0 0 24
Gondolom, egy vagy két konténernyi cucc az egész.
Megjegyzem, az eredeti anyag hiányában lehetetlen objektíve eldönteni, hogy ott voltak-e a Holdon - hacsak valaki nem szól, hogy tényleg svindli volt.

Megjegyzem, hogy a CNN cikk mellett bevágott fotó is marhaság. Hogyan lehet, hogy egy lábnyom KIEMELKEDIK a környező talajból? Főleg, ha az annyira finom por, hogy a csizma minden redőjét körülrajzolja???
Labnyom
Netán rátadpadt a sár és levált egyben? Víz nélkül és mínusz 150 C-on? És hol a lábnyom vége (eleje)?
Ugyan kérem...
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 23

SMART-1 útjának vége lesz:

 

"A SMART-1 űrszonda két hét múlva éri el a Hold felszínét, de a leszállás nem lesz sima..."

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 22

...igen... egyelőre nekem a NASA hitelesebb, mint a CNN... nem olyan hírgyár...

...ez az "elveszés" viszont elég érdekes... kíváncsi leszek a megkerülésre... ha jól értem, kétezernél több szalagról van szó, ami nem kicsi mennyiség azokból a régi tape-ekből...

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 21
...hát elég döbbenetes...
Előzmény: Törölt nick (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!