Keresés

Részletes keresés

nagyanyo5:1 Creative Commons License 2017.11.24 -1 0 201

Sziasztok:))))
Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy hogyan keletkeztek a DNS építőkövei?????? Pl. a citozin C4H5N3O, amely nem a leg1xűbb vegyületnek tűnik ráadásul 300 Co felett már bomlik:(((((

Aztán ottan van még a másik 3 gén elem!!!!! Nem beszélve a hosszú bázis láncról!!!!!

Mért 4 építőelem van, mért nem csak 2??????? Megannyi érdekes kérdés az élet lehetetlenségéről!!!!

joy Creative Commons License 2017.03.01 0 0 200

Hm.
Ez gyors válasz volt!
:o)

Előzmény: joy (199)
joy Creative Commons License 2017.03.01 0 0 199

Természetesen.
Már a dínók is tojtak, sőt előttük a vizi lények -azoknak végképp nem voltak tollaik- mikor még nem másztak ki a szárazra. Akkor azotán már kellett a keményebb burok, hogy ne sérüljön a bennlevő magzat.
:o)

Előzmény: Kígyótartó (184)
Kreezpeebékön Creative Commons License 2016.12.24 -2 0 198

csak a fejedben léteznek :-)

Előzmény: pk1 (197)
pk1 Creative Commons License 2016.12.23 0 1 197

Lehetséges válaszok:

 

a) a tyúk,

b) a tojás,

c) egyszerre,

d) itt a tyúk, de Amerikában a tojás,

e) elnézést, nem idevalósi vagyok.

Ország titka Creative Commons License 2016.12.23 0 0 196

Neked is Boldog Karácsonyt ! :-)

Előzmény: Makroevocáf (195)
Makroevocáf Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 195

Nem kell ezt túlbonyolítani, vannak biológiai-evolúciós tények. Innentől kezdve ez egy nagyon egyszerű kérdés.

A kérdés valóban nagyon egyszerű, ám a válasz nem olyan egyszerű, ha nem veszünk figyelembe jópár lényeges dolgot (főként az OC 17-tel kapcsolatos biológiai-evolúciós tények kapcsán).

Ha megbeszélnénk a meszes héjú tojás kontra tyúk kérdést, akkor majd azzal jönnél, hogy "na jó de a ....." :-)

Ha érdemben megbeszélnénk, nem jönnék azzal...

Részemről lezártam, (...)

Akkor nem is folytatom tovább...
Boldog Karácsonyt!

Előzmény: Ország titka (194)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.22 0 1 194

Figyelj!

 

Nem kell ezt túlbonyolítani, vannak biológiai-evolúciós tények. Innentől kezdve ez egy nagyon egyszerű kérdés. Persze lehet finomítgatni, hogy ez+az, de minek?!

 

Ha megbeszélnénk a meszes héjú tojás kontra tyúk kérdést, akkor majd azzal jönnél, hogy "na jó de a ....." :-) . 

 

Részemről lezártam, én ezt ennél sokkal egyszerűbb kérdésnek látom. Kb olyan szintű kérdésnek látom ezt mint vitatkozni arról, hogy a csapágygolyó gömb alakú-e.... és ha az, akkor miért nem?! Érted?

 

Minden tiszteletem annak aki ezt még boncolgatni akarja, lelke rajta, én inkább megnézek egy jó filmet :-)

 

Üdv!

Előzmény: Makroevocáf (193)
Makroevocáf Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 193

>>"ő mint szülő előbb volt, mint a tojása, "<<
Ez szerintem téves logika. Azért mert itt egyed szintről beszélsz.

Persze...; nem véletlenül kezdtem így: "Ugyanilyen laza gondolatmenettel..." S még szmájlit is tettem a kis felületes gondolatmenet után... :P

Szerintem a kérdés ennél jóval egyszerűbb, és fenntartom amit erről mondtam, tehát nem változott meg a véleményem.

Akkor lécci bővebben vezesd le a te gondolatmenetedet. Eközben emlékezz, mire kell koncentrálni: "az első", már meszes héjú tojást rakó állat már meszes héjú tojásból kelt-e ki?

Egyébként számodra miért nem fogadható el az egyszerű és logikus válasz?

A mellékelt linkekben benne van. Ha lesz időd, figyelmesen olvasd végig...

Bármelyik szintjét nézzük a hüllő - madár evolúciónak a tojás mindvégig konstans ebben, bármelyik madár egyed később jött létre - és faj is - mint maga a tojás, mint szaporodási mód.

Ha ez lenne a döntő itten, akkor nem is lenne paradoxon a kérdés lényege. Ismétlem, hol van a lényeg: "az első", már meszes héjú tojást rakó állat már meszes héjú tojásból kelt-e ki? Ennek figyelembevételével persze még lehet, hogy a meszes héjú tojás volt előbb - az erre vonatkozó gondolatmeneted érdekelne.

Előzmény: Ország titka (192)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.22 0 0 192

"ő mint szülő előbb volt, mint a tojása, "

 

Ez szerintem téves logika. Azért mert itt egyed szintről beszélsz. 

 

Szerintem a kérdés ennél jóval egyszerűbb, és fenntartom amit erről mondtam, tehát nem változott meg a véleményem.

 

Egyébként számodra miért nem fogadható el az egyszerű és logikus válasz?

 

Bármelyik szintjét nézzük a hüllő - madár evolúciónak a tojás mindvégig konstans ebben, bármelyik madár egyed később jött létre - és faj is - mint maga a tojás, mint szaporodási mód.

Előzmény: Makroevocáf (191)
Makroevocáf Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 191

Akkor is a tojás volt előbb, mert a madarak evolúciója közben a szaporodási mód nem változott meg! Tehát hüllőként is tojással szaporodott és ahogy alakult fejlődött madárrá, ez mit sem változott, és amikor létrejöttek a tyúkfélék ez akkor sem változott... tehát a tojás a helyes válasz ez esetben is!

Ugyanilyen laza gondolatmenettel ennek ellenkezője is kijöhetne: akár "hüllő" volt az a tojással szaporodó állat, akár "madár": ő mint szülő előbb volt, mint a tojása, tehát a tyúk a helyes válasz ez esetben! :P ("A tyúk" ebben a szemléletben tehát a szülő, a tojás pedig az utód...)
Csakhogy nem ennyire egyszerű a dolog, egyik esetben sem.
(A tyúk-tyúktojás ügy itteni összefoglalója a 128-ban van.)

Ha evolúciós időtávlatban gondolkodsz, akkor nem a madarakon belüli "tyúkfélék" - Tyúkalakúak (Galliformes) - rendjébe tartozó állatokra vonatkozik a kérdés, hanem olyan állatra, amelynek már kemény, meszes héjú tojása van. Ilyen állat a régmúltban "a hüllők" körében is volt. Ezért a kérdés ez is lehetne általánosabban: Mi volt előbb: meszes héjú tojás, vagy meszes héjú tojást rakó állat?

Végső soron a problematika megoldásához azt kellene tudni: "az első", már meszes héjú tojást rakó állat már meszes héjú tojásból kelt-e ki?
E kérdést állandóan szem előtt tartva - amint lesz erre időd -, elolvashatod az általam összeállított eddigi legterjedelmesebb összefoglalót. A problémakör csak akkor érdekes - és csak akkor paradoxon -, ha a kérdés így szól: "Mi volt előbb, a tyúk, vagy a kemény héjú tyúktojás ???" (bacska)
Ennek hatására megváltozott-e az álláspontod?

Előzmény: Ország titka (190)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.21 0 0 190

Akkor is a tojás volt előbb, mert a madarak evolúciója közben a szaporodási mód nem változott meg! Tehát hüllőként is tojással szaporodott és ahogy alakult fejlődött madárrá, ez mit sem változott, és amikor létrejöttek a tyúkfélék ez akkor sem változott... tehát a tojás a helyes válasz ez esetben is!

Előzmény: Makroevocáf (189)
Makroevocáf Creative Commons License 2016.12.20 -1 0 189

(...) A madarak a hüllőkből fejlődtek ki, és mivel a hüllők tojással szaporodnak, ezért természetesen a "tojás" előbb volt....

Csakhogy a kérdés pont amiatt paradoxon, mert a "mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?" valójában úgy értendő, hogy "mi volt előbb a tyúk vagy a tyúktojás?" Ha a kérdés ez utóbbi, akkor szerinted mi a helyes válasz, és miért?

Előzmény: Ország titka (188)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 188

Érdekes kérdés, mindenki úgy szokott hozzáállni mintha ezt nem lehetne tudni, gyakorlatilag a "tudhatatlan" szinonímája is lett.

 

De mivel a kérdés az: "mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?", és nem az hogy a "tyúk vagy a tyúktojás?", ezért a válasz igen könnyű!

 

A madarak a hüllőkből fejlődtek ki, és mivel a hüllők tojással szaporodnak, ezért természetesen a "tojás" előbb volt....

mangomineral Creative Commons License 2016.07.10 0 0 187

A tojás nem kel ki magától. Ha nincs kotlós, ami melengeti, soha nem lesz belőle csibe. (persze létezik keltetőgép is...)

Szekeres Gáspár Creative Commons License 2014.09.02 0 0 186

"szlengben a tyúk kifejezés jelenthet nőnemű embert is, ez esetben triviális a tojás elsőbbsége." 

 

 

Ezen sírva fakadtam. :-D 

Szekeres Gáspár Creative Commons License 2014.09.02 0 0 185

Bele is mennék ebbe a tojás volt előbb dologba 1-2 elszigetelt esetben. De ha egy (immáron) tyúktojásból tyúk kel ki nem kéne neki még egy kakas is hogy (érthető módon) tyúktojásokat rakjon le, mert a ha a tyúknak pl sirály csinálja abból nem hiszem hogy megint tyúk lesz. Ha valakinek esetleg eszébe jutna előre mondom hogy nem fogadom el azt a választ hogy egy generációnyi tojás miért ne alapon az egész földön tyúktojássssssá lett azért mert az jó volt nekik. Esetleg még össze is beszélhettek... 

Kígyótartó Creative Commons License 2013.08.20 0 0 184

Tehát a tojás !:-D 

Előzmény: joy (178)
joy Creative Commons License 2013.06.02 0 0 178

A válasz 1*ű:

Tixar volt legelébb.

Visszagombolyíthatjuk az idő fonalát, "... no de az hunnan..." okossággal, és eljuthatunk az első ős-egysejtűig, amely bárhogy szaporodott, mindenképp anyagcserélt, és újdondászként nem a szaporodással, hanem a zabálással-ürítéssel kezdte életét!

:o)

ricsi 1 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 177

ha a dínó vollt előbb akkorő mibőlkelt ki?vezeessük vsza az eg sejtüekig? és ök hogyan jöttek létre?algák?moszatok?

 

Előzmény: emem (174)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 176

akkor is a tojás volt előbb, mondjuk egy hangyatojás... ;-)

Előzmény: Menroting (175)
Menroting Creative Commons License 2013.01.21 0 0 175

S ha a dinószaurusz mama egy prehisztorikus tyúk volt ? :-D

 

http://titkoknyomaban.blog.hu/2011/11/01/r_rex_a_prehisztorikus_tyuk

 

 

Előzmény: emem (174)
emem Creative Commons License 2013.01.21 0 0 174

nem értem, mit rugóztok ezen, már többször is megadták a helyes választ.

rendszertani értelemben természetesen a tojás volt előbb, amelyet dinoszaurusz tojt.

a tyúkalakúak (Galliformes) rendjébe, azon belül is a fácánfélék (Phasianidae) családjába tartozó házityúk (Gallus gallus domesticus) csak jóval később jelent meg.

szlengben a tyúk kifejezés jelenthet nőnemű embert is, ez esetben triviális a tojás elsőbbsége.

 

Előzmény: Menroting (173)
Menroting Creative Commons License 2013.01.19 0 0 173

De ki tojta ? Az tuti hogy nem a kakas ! :-D

Előzmény: gedambaraj (172)
gedambaraj Creative Commons License 2013.01.19 0 0 172

Mindenképpen a tojás.

repcsepista Creative Commons License 2010.08.22 0 0 171

hellre tyutyutyutyu...

 Egyszer vót, hun nen vót, vót az egyszeri tyuk, aztán ki tud jobban tyutyulni...

 Miért kell 100 tytyu s ezer,  10 ezer... tyutyulunk, azaz csak tyutyulás...

 Idő= agyonbágjuk, megtöltjük tyutyukkal ...

 Hod 1 kokas? - de copas naku... trud kukurékuuuuuuuuuuu....

Előzmény: bizzonybizzony (170)
bizzonybizzony Creative Commons License 2010.08.22 0 0 170
A tyúk megtojta a tojást, a tojás meg a tyúkot, mindezt EGYIDŐBEN. Mikor így megtolyták egymást, mint aki jól végezte dolgát, tojtak, keltettek, keltek, és szépen végzik ezt a mai napig. Egyszer lett hirtelen egy kakas, azóta ő is benne van a körben.
Kézenfekvő, nem?
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.08.16 0 0 169
A tojásnál!
Előzmény: repcsepista (168)
repcsepista Creative Commons License 2010.08.16 0 0 168

szija bija... korkodács, mindennapra 1 tollás?

 a tojás, sem nem csibe, sem nem tyuk, főleg ha nincs kokasolva? -hol kezdődik?

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (167)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.08.16 0 0 167
Mi volt ebédre: a tyúk vagy a tojás? ;)

Előzmény: repcsepista (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!