Keresés

Részletes keresés

Mediterránum Creative Commons License 2013.10.23 0 0 79

A lombhullató magnóliákat nem érdemes magról szaporítani!

Nagyon sokára virágoznak és nagy része nem örökli az anyanövény tulajdonságait!

Csak vegatatív uton dugványozással.

Az örökzöldeket magról is lehet szaporítani. Én is igy csinálom. Van egy 10 métere növényem nagyon jó tulajdonságai vannak Jó fagytürő és a mi éghajlatunkon is nagy fává nő! Rengeteg magot érlel!

Tudnák eledni,vagy másnövényre cserélni!

E-mail cimem: tibor_58@citromail.hu

Mal924 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 78

Viszont ott a szépsége, hogy nem tudni, milyen lesz a virág... :D

Előzmény: artamira (77)
artamira Creative Commons License 2013.10.23 0 0 77

Nekem van többfajta magnoliám, nagyon szeretem ezeket a növényeket.  Főleg azokat amik lombfakadás elött virágozak (soulangianák), de van örökzöld is.

Ha csak egyet ültetnék, akkor nem   kísérleteznék maggal. Vennék egy magnolia soulangeana rustica rubrát. Nagyon szép vöröses színű virágja van. valamivel jobban tolerálja a meszesebb talajt mint az átlag magnoliák, de azért ő sem szereti.

 

Egyébként küldhetek magot ha gondolod (mail-em nyilvános), de abban meg van az a rizikó hogy sok évig nem  nem fogod látni virágozni.   

Előzmény: lujzacica33 (76)
lujzacica33 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 76
Sziasztok!
Szeretnek a kertembe egy magnoliat ultetni. Eddig sehol nem talaltam leirast arrol,hogy magrol is lehet szaporitani,most olvastam,amit irtatok. Esetleg valakinek nem lenne felesleges magja,amibol adna is?azt is olvastam,hogy ezek lehet hogy 10 evig nem is viragoznak? erdemes magrol ultetni,vagy ezek csak alanynak jok? Elore is koszonom a valaszaitokat!
artamira Creative Commons License 2013.10.20 0 0 75

Én valószínű csak alanynak használom fel őket. 

Előzmény: Mal924 (74)
Mal924 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 74

Nekem sem tűnik túl problémásnak az ügy (bár én elvileg kertész vagyok), itt a gond a 8-12éves virágzási szünet :)

De a kíváncsiság, ugye... :P

artamira Creative Commons License 2013.10.12 0 0 73

Egyébként Én pont tegnap mentem el egy házhoz ahol egy idős magnolia fa áll. tele magokkal. Szedtem egy szatyorral, úgy legalább 500 magot, (de mit fogok vele kezdeni nem tudom) Ott monda a tulaj, hogy Ő nem szokott szedni belőle, de örül ha viszik,  mert tavasszal annyi kiszokott kellni a fa alatt, hogy nem győzi kapálni. Vagyis ezek szerint úgy is kikell ha csak elszóröd a földön, hántolás nélkül is. 

Mal924 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 72

Szia!

 

Köszi, ezeket olvastam, a hökezelés, pucolás, kezelés megvolt mind, az idei meg ugye tavaszre lesz meg... :)

Valakinek mag esetleg?

artamira Creative Commons License 2013.10.10 0 0 71

Ezt érdemes elolvasni, ha nem  akarod, hogy csak 3 év mulva csirázzanak ki.

http://gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=502730

Előzmény: Mal924 (70)
Mal924 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 70

No, egyelőre 218 idei mag, és 70 tavalyi. :)

Ültetek idén bentre párat, illetve tavasszal a nagy részét. Ötletek? :)

Mal924 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 69

Szép Napot!

 

Hátha olvassa még valaki ezt a fórumot... :)

Van egy gyönyörű Magnoliánk, szertem róla tavaly magot, 60db-ot, és az ideit most szüretelem.

Egyelőre van ~110db, de még úgy nagyjából 200van a fán. .:)

Bár nem tudom,mi a tervem 300 Magnoliával, de majd elválik. Csinálok egy szép ligetet, 10 év múlva szép lesz. :)

Arra gondoltam, az egy éves magokat elültetem még idén, az idejit tavasszal. Szerintetek, ötletek, tapasztalatok?

 

artamira Creative Commons License 2013.06.15 0 0 68

Bocs, hogy nem válaszoltam, de rég jártam erre fele.  Amit Te csináltál az a dugványozás. Lehet, hogy ez is sikeres lesz. Én sok mindent sikeresen dugványoztam, fás szárúakat és örökzöldeket is. Ahogy csináltad az lényegében jó.

Inkább kicsit szárazan tartsd, mint nedvesen, a pet palack alatt egyébként is párás a levegő. Ha túl nedves a talaj elrothad a földben lévő ág, mielött gyökeret ereszt. Ezért a  földje legyen minél levegősebb. A  virágföldhöz legalább ugyanannyi kertészeti perlitet esetleg homokot kellett volna keverni. Sokan csak tiszta kertészeti perlitben szoktak gyökereztetni. Ha ilyan gyökereztető közegben van, akkor lehet 1-2 naponta is locsolni, a fölösleg ugyis kifolyik alul. Persze alatta ne legyen tálca, ne álljon vízben.

Egyébként a bujtás:

http://www.mkk.szie.hu/dep/kerteszet/ta/gyumolcs/szaporit/ivartala.htm

Előzmény: norbec25 (67)
norbec25 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 67

Szia!Tulipánfát!

Szereztem a fa ágából,levágtam a friss hajtásokat,amik kb15cm-ek hagytam rajta felül egy levelet na meg azt a kis gumós részt,a vágott részét belenyomtam gyökereztető hormonba,és beledugtam virágföldbe,és ráhúztam egy 2l flakkont!ugyanezt megcsináltam már erősebb ággal is!Remélem jól csináltam és beáll 1-2 a hatból:)

Meddig kell rajta lenni a pet palacknak?Milyen gyakran öntözzem?mikor ültethető ki?

Előzmény: robida (66)
robida Creative Commons License 2013.06.13 0 0 66

Tulipánfát vagy liliomfát? Nem mindegy ám...

 

Ha most kezded a kerted, akkor talán tanulságos lesz ez:

 

http://nellikert.blogspot.hu/

 

 

Előzmény: norbec25 (63)
norbec25 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 65

Szia!Erről többet is elmondanál nekem!Mit és hogyan kellene csinálnom:)Lépésről lépésre!

Nemrég vettünk egy kertesházat és annak a kertjét szeretném különböző szépségekkel pompáztatni!Nem értek a szaporításhoz,de itt z idő!!!

Köszi!

Előzmény: artamira (64)
artamira Creative Commons License 2013.06.10 0 0 64

bujtással

Előzmény: norbec25 (63)
norbec25 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 63

Sziasztok!

 

Szeretnék magamnak a egy tulipánfát,de nem tudom hogyan tudnám a barátom fájáról szaporítani?

Andrea-79 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 62

Szaisztok!

 

Keltsük életre ezt az oldalt!!

Kb. két hete hajtatok búra alatt két tövet. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, sikerül e?

Szép napot mindenkinek!

1krisz1 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 61

Sziasztok!

Vettem magnóliát, Susant. Kb. 40-50 cm-es lehet. Kiültettem, kapott trágyát, savanyú földet és tápot is. Mulccsal be van takarva a töve, és csirkehálóval körül van véve a kutya miatt. Érdeklődnék, mit kell még tennem ahhoz, hogy ne fagyjon meg télen, ne érje a hideg szél? Tekerjem körbe a csirkehálót folpackkal? Vagy tegyem körbe újságpapírral a hálón belül?

1Era Creative Commons License 2009.10.31 0 0 60
Szia!

Marad még számomra is azokból a magokból?
Küldhetek mailt, hogy miből tudnál válogatni?
Válaszod előre is köszönöm.
Előzmény: Mediterránum (54)
farkasetus Creative Commons License 2009.10.30 0 0 59
Szia! Email ment!
Előzmény: Mediterránum (58)
Mediterránum Creative Commons License 2009.10.24 0 0 58

E-mail cimem:tibor_58@citromail.hu Szivesen cerélnék veled más növényre,magra.

Légyszives ird meg, mik vannak.

Előzmény: farkasetus (57)
farkasetus Creative Commons License 2009.10.22 0 0 57
Szia! Hogy lehetne azokból a magokból kapni vagy venni? Esetleg cserélni valamire?
Előzmény: Mediterránum (54)
raiff Creative Commons License 2009.10.22 0 0 56
Szia .
azt a narancsos részt még le kell kaparni róla ,alatta lesz az igai mag .
Előzmény: mrs Lu (55)
mrs Lu Creative Commons License 2009.10.22 0 0 55
Valaki aki ért hozzá adjon nekem tanácsot.Köszönöm
Mediterránum Creative Commons License 2009.10.21 0 0 54
Az én 2o éves magnólia grandiflórámnak aminek a magját Törökországból hoztam, rengeteg termése van. Régebben magról sokat szaporitottam, de mert nevetséges áron vették meg, abba hagytam. magnóla grandiflóratermés
mrs Lu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 53
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy a magnóliának a narancssárga bogyói a magvai?Mert én kaptam, állítólag az.Ilyenkor el lehet ültetni?Fagymentes helyre kell tenni?
Parducbogyo Creative Commons License 2006.08.08 0 0 52
Ez jó kérdés!
Keszthely1 Creative Commons License 2006.08.08 0 0 51

Ebből a topikból miért van kettő nem kéne össze vonni??!

Parducbogyo Creative Commons License 2006.07.26 0 0 50
Meglátjuk mi lesz a sorsa, majd még írok.
Előzmény: krampuszka1 (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!