Keresés

Részletes keresés

Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 2851

Szia! Köszi, áttanulmányozom :) 2019. június 2. felében tervezzük. Lassi tűnik a legcélszerűbbnek, kirándulásokhoz jó kiindulási pont. És közel van a főváros, ahova óránként jár a busz. Állítólag december elején elkezdik feltenni az utazási irodák a 2019-es utakat, jó lesz résen lenni, mert a legjobb szállásokat pillanatok alatt lefoglalják... :( Idén is így jártunk, aztán a végén Kefalónia helyett Zakynthos lett. De idén már nem hagyjuk magunkat. :)

 

És egészen jók a fakultatív programok is, több helyen megnéztem.

Előzmény: anemoni (2843)
Laci_BP Creative Commons License 2018.09.25 0 1 2850

Mounda beachnél nehezebb elképzelni nyugisabbat. Itt óriási területen nincs senki rajtad kívül vagy max pár ember. A víz pedig hihetetlenül tiszta, homokos, hullámmentes, és sekély. Ha szerencséd van úszó teknőssel is összefuthatsz. Pár km-re előtted pedig Zakynthos hegyei.

 

https://i.pinimg.com/originals/8e/bc/0d/8ebc0d67c9adf7b821670647e76af232.jpg

 

 

Előzmény: Panzerbear (2849)
Panzerbear Creative Commons License 2018.09.25 -1 0 2849

Lagadakia még nyugisabb, föleg délelőtt.

Előzmény: pupákdézi (2845)
Mercutio_ Creative Commons License 2018.09.25 0 0 2848

Minek zarándokoljak el oda, amikor Lourdas-ban a parttól 1 percre van szállás és ott is nyugi van.

Előzmény: pupákdézi (2845)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.09.23 0 1 2847
Előzmény: anemoni (2846)
anemoni Creative Commons License 2018.09.23 0 0 2846

Merre  van  ez  a  strand ,  és  milyen ?  Homokos  ,  kavicsos ,  lassan  ,  vagy  gyorsan  mélyül  ?  Köszi a  választ

Előzmény: pupákdézi (2845)
pupákdézi Creative Commons License 2018.09.23 -1 0 2845

Aki nyugalmat akar a parton, az keressen fel a Mounda beach-et.

Mercutio_ Creative Commons License 2018.09.22 -1 2 2844

A leírtak alapján szerintem se Lourdas a nektek való hely. Mi sokat jarunk nyüzsgő helyeken nyáron, de kell 1 hét amikor teljes a nyugi, ha 10-kor megyek a tengerpartra akkor is rengeteg a szabad hely és több méteres körzetben nincs senki a közelemben. Na, _erre_ pont jó Lourdas.

Előzmény: Zsuzsika8 (2839)
anemoni Creative Commons License 2018.09.21 -1 1 2843

Szia  Zsuzsika 8

Mikor  tervezitek  Kefalóniát ?  2019-re  mi  is  Kefalóniában gondolkozunk ,  ha  esetleg még  az idén utaztok  akkor kérnék  infókat Lixuriról  , tengerpart  stb.  Egyébként valóban  nincs  semmi  Lixuriban  ,  ahogy  az előző hozzászóló  írja  ,  de  Lassi  ,  vagy  svoronata ,  ill.  mindegyik  üdülőhely  ilyen  ,  éttermek ,  boltok  ,  és  ennyi .  Még  a  főváros  Argostoli  sem  tertogat sok  látnivalót.  Viszont  Assos ,  Xí  -  vöröshomokos partja ,  Melissani  barlangtó,  Drogoratti  csepkőbarlang ,  Mirtos strand,  Fiskardó , Agia  Efimia ,  Sami  kisvárosok  szintén  megérnek egy  utat.  Ag.  Gerassimos  templom.

Nem  tudom  hogy  Rodoszon  jártatok-e  ,  na ott  aztán  van  látnivaló  is.  Nekünka kedvenc  szigetünk ,  küldök  egy pár képet  Kefalóniáról  ,  ill.  a  Rodoszon  lévő  nagymesterek palotájáról ,  kedvcsinálónak.  A második  kép a  Mirtos  strand  felűlről  ,  egy  igen  meredek ,  szerpentines  út  visz oda.  Nagy  kavicsos  a  strand ,  nagy  hullámokkal  ,  ritkán  csöndes ,  akkor  is  inkább  a  délelötti  időszakban.   A harmadik  kép  azt  a  templomot mutatja  amirt  az  1953-as nagy földrengés  emlékére  építettek.   A negyedik kép  Assos messiről.  Az  ötödik   pedig Argostoli  világítótornya.  Az  utolsó három  kép  ismét Assos.

Előzmény: Zsuzsika8 (2841)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.09.16 -1 1 2842

Lixouri-ba csak komppal mentünk, át de nekünk nem tetszett, nem volt ott semmi érdekes. Assos viszont igazi kis gyöngyszem, robogót béreltem, s azzal fedeztük fel anno.

Előzmény: Zsuzsika8 (2839)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.09.14 -1 1 2841

Köszi a választ, azért jobb olyanoktól informálódni, akik már jártak ott.

 

Szép napot! :)

Előzmény: anemoni (2840)
anemoni Creative Commons License 2018.09.12 0 0 2840

Szia  zsuzsika8

Amit  írtál  az  jó  ötletnek tűnik  ,  Assos  egy  nagyon  aranyos  kis  hely  ,  de  nagyon  pici falu ,  még  személykocsival  is  nehéz  ott  közlekedni  ,  és  parkolni.  A  strandja  szintén  pici ,  de  egy  látogatást  feltétlenül  megér.  Elég  messze  van  mindentől ,  valószínüleg  ezért  nincs  oda  szervezett  út.  Xi  vöröshomokos  strandját  nehogy  kihagyjátok.     Jó  nyaralást.

Előzmény: Zsuzsika8 (2839)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 2839

Hú, köszönöm szépen a kimerítő leírást, sokat segítettél. 2 hetet terveztünk Lourdas-on, de így teljesen más a gyerek fekvése. Lehet, hogy megpróbálkozom azzal, hogy 1 hét Lassi 1 hét Lixouri, hogy ne legyen unalmas, mert nem szeretjük azt se, ha annyira zajos, hogy nem lehet éjszaka pihenni, de azért szeretjük, ha van egy kis nyüzsgés.

 

Assos nagyon tetszik a képek alapján, de oda egyik utazási iroda sem szervez utat. :(

 

Előzmény: anemoni (2838)
anemoni Creative Commons License 2018.09.06 0 1 2838

szia  ,  mi 2016-ban  voltunk Lourdason   a  personál  tours  szervezésében a  Lucky  apartmanban.  Ismerjük a partszakaszt ,  az  Aridas  apt.-t  csak  kívűlről.  A  lényeg  Lourdasba  kocsi nélkül  meghaltok.  Van  ugyan  buszjárat  a  tengerpartra  is  ,  de  emlékeim  szerint  ritkán.   Maga a  tengerpart  elég  hosszú  ,  viszont  fürdésre  nem alkalmas. Legalábbis  az én  igényeim  szerint.  Nagyon kavicsos (  ne kis  kavicskákra  gondolj ),  gyorsan mélyül.

Az  Aridas  a  tengerpart  keleti  végén van ,  az ott  nyaralók  mondták  hogy  valami  folyik ott  a  tengerbe ,  így  még  a  tengerrész is  büdös.

A  faluba  egy  meredek  út  vezet  fel.  A  tengerparton  egyetlen  kis  üzlet  van  ,  jó  drágán.  Éttermek  azok  vannak , mi  nem  vettük  igénybe  őket.

A  faluba  vezető  meredek úton  elérhető  egy  nagyobb  közért ,  de  az  Aridástól gyalog nem  ajánlanám.  A  tengerpart nyugati  végén  találtunk  egy  homokos  ,  lassabban  mélyülő tengerpartot.  Mi  a  tengerpart közepénél  laktunk  ,  de  még  onnan  is  egy  kicsit  távol  volt. 

Szóval ha  nem  foglaltátok  még  le  az  Aridast ,  akkor  én nem  ajánlom.   Egyébként  megírtam az ezzel kapcsolatos  véleményemet  a Personál toursnak. Az volt  a  válaszuk hogy  még  nem  érkezett  panasz  az  üdülőktől.

Az  Unitravelnek van  egy  jó  apartmanja  Lixouriban  , a  Sea  Breeze  ,  még  nem  voltam  ott  , csak  a  leírás  alapján  mondom  ,  ill.  autóval  már  jártunk  arra  ,  nem messze van  a  Xi  vöröshomokos  tengerpartja  .  Kipróbáltuk  , nagyon  finom homokos ,  lassan  mélyül.   Lixouriból a  főváros  Argostoli  is  hamar  elérhetőkomppal.  Mi  már háromszor  voltunk Kefalónián  ,  egy  misét  mindenképpen megér.

A  következő üdülőhelyekre  szerveznek utakat  Lassi -  nekünk  nem jött  be  sem  a  hely ,  sem,  a  tengerpart.  Skála  -  kavicsos  ,  viszonylag  gyorsan mélyülő  tengerpart.  Autó  itt  is  kell  , vagy  fakultatív.

Svoronata  ( Ibusz)  , reptértől pár km.  autó  nélkül meghalsz , üzlet ? talán  egy  kicsi.  A  tengerpart elég kicsi  ,  homokos  ,  közepesen  gyorsan mélyül.

Remélem segítettem  ,  és  nem  vettem  el a  kedvedet  Kefalóniától.   Javaslom  az  autó bérlését  ,  vannak szép helyek ,  és érdkes látnivalók.

 

 

Előzmény: Zsuzsika8 (2836)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 -3 0 2837

Szia! Tudnál nekem segíteni? Olvasom, hogy Assoson volt a szállásotok. Én nem találok olyan utazási irodát, aki Assos-i szállással szervez utat. Egyénileg intéztétek a szállást és az utazást is? Vagy tudsz esetleg javasolni olyan irodát, ahol ezt el tudom intézni?

Köszönöm

 

Zsuzsi

Előzmény: pat444 (2718)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 -3 0 2836

Szia!

 

Elmondod, hogy milyen volt Lourdas? Nagyon érdekelne!

Előzmény: ttgretaa (2667)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 -3 0 2835

Szia!

 

Elmesélnéd, hogy milyen volt Lourdas? Elég eltérő véleményeket olvastam róla, de szívesen elmennénk.

Előzmény: fmarcsi71 (2723)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 -3 0 2834

Szia! Én is pont ezt az apartmant néztem ki magunknak. :) Elmesélnéd hogy milyen volt a szállás és maga a település? Köszi

Előzmény: Négyesi Miklós (2761)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 -3 0 2833

Szia!

 

Nagy vonalakban elmesélnéd milyen volt Lourdas? Ez a település nekem is a legszimpatikusabb a képek és leírások alapján.

 

Köszönöm

 

Zsuzsi

Előzmény: Mercutio_ (2794)
reggio1990 Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 2832

Sziasztok, júl. 14-től 21-ig utazunk Kefalóniára. Az autóbérlést egyénileg szeretném intézni. Kérdésem, nem-e tud ajánlani valaki egy helyi autóbérlő kontaktot akivel közvetlenül tudok beszélni. Estleg akitől már bérelt és megbízható. Neten a nagy autóbérlős oldalakat ki szeretném hagyni.

 

Ha valakinek van vagy tud ilyet, megköszönném a segítségét.

anemoni Creative Commons License 2018.06.28 0 0 2831

Sziasztok 

Egy  kérdésem  lenne  azokhoz  akik  az  UNITRAVEL  irodával utaztak ,  vagy  majd  utaznak     Lixouriba ,  és  a  SEA BREEZE  stúdióban  volt  a  szállásuk.

Nagyon  tetszik  a  szállás , csak  egy  gondunk    van  vele ,  hogy  a  fotókon  a  szobában  francia  ágy van.  Mi  viszont szeretünk  kényelmesen ,  elterpeszkedve,  forgolódva  aludni ,  szóval nem  nyerő  számunkra  a  francia ágy.

Az  érdekelne  hogy  vajon   minden szobában  csak  francia  ágy  van ,  vagy  van  különágyas  szobájuk  is  ?!

Előre  is  köszi  az  infót.

majorita3 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 2830

Szép napot!

 

Augusztus végén, szeptember elején autóval utazik valaki Kefalóniára, akinél lenne 2 fő részére szabad hely?

Szilszi 1 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 2829

Köszönöm a választ.

Előzmény: moka86 (2828)
moka86 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 2828

Greekstone-nál foglaltam, aug közepére 121 euró volt 3 napra mindennel együtt és nem kértek előleget.

Előzmény: Szilszi 1 (2827)
Szilszi 1 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2827

Most láttam hogy jobb lehetőséget találtál, megkérdezhetem milyen cégnél?

Előzmény: Szilszi 1 (2826)
Szilszi 1 Creative Commons License 2018.05.29 -1 0 2826

Szerintem is nagyon drága,mi júniusba megyünk akkor 5 nap  FIAT Panda   100.00 EU +Insurance 30EU  ugyan ez augusztusba FIAT Panda   175.00 EU +Insurance 30 EU  Esetleg úgy tudtok még spórolni ha be vállaljátok és van rá lehetőség, megosztjátok az autót, és feleződnek a költségek. Mi ha nem a barátainkkal megyünk hanem ketten ezt többször be vállaltuk .Voltunk már nagyon fiatalokkal és idősebbekkel minden alkalom nagyon jó sikerült. Az első nap minden kiderül és nincs az ember összekötve,valamit -valamiért!

Előzmény: moka86 (2823)
moka86 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2825

Abszolút így gondolom, közben szétnéztem, keresgettem és sokkal kedvezőbb ajánlatokat találtam, ahol nem kértek egyáltalán előleget. Köszönöm a segítséget! :)

Előzmény: Illatka 66 (2824)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2824

Egyértelműen drága, nem is kicsit, de (és ez lényeg) augusztus mindig drágább. Jó autói vannak, sok az új is, de azért ez akkor is húzós ár. Alkudni nehéz főszezonban, de meg lehet próbálni azt is. Az előleg pedig egyáltalán nem divat ott, nagyon biztosra akar menni, hogy nem fogjátok lemondani. 

Előzmény: moka86 (2823)
moka86 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2823

Sziasztok!

 

Először is nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Kértem ajánlatot a cbr-től és négy napra meg is érkezett a kalkuláció. Nekem egy kicsit húzósnak tűnik.

 

WEB TARIF RATE 200 euro
CASH PAYMENT DEAL 180 euro

 

Kérnek 50euró előleget, ami biztosan újdonság, mert ahogyan ennek utánanéztem több csoportban is, azt írták, hogy nincs előleg, ott helyben fizetsz.

Illatka 66 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2822

Sok a látnivaló és a szép part, ezért én azt tanácsolom legalább 5 napra béreljetek. Olcsóbb is, ha több napra kéritek. Az utolsó napokban autó nélkül is nagyon jól el lehet tölteni ott az időt, fóleg, hogy már busz is jár mindenfelé.

Előzmény: moka86 (2820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!