Keresés

Részletes keresés

A szerethető dózsás Creative Commons License 2013.07.02 0 0 244

Itt mi kérdezünk.

Előzmény: __Feyd (243)
__Feyd Creative Commons License 2013.07.02 0 0 243

És te, amit én?

Előzmény: A szerethető dózsás (239)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 242

így van. Nem attól vagyunk szarok, hanem azóta folyamatosan szarok vagyunk. Már ha szar alatt a soha semmire kvalifikációt és a nk-i sztárok hiányát értjük.

Előzmény: Dallas Dhu (237)
Dallas Dhu Creative Commons License 2013.07.02 0 0 241

tippeld meg, hogy hány csúcssikerünk van mondjuk a világ mindenkori 10 legfontosabb sportágában/versenyszámában

Előzmény: A szerethető dózsás (235)
A szerethető dózsás Creative Commons License 2013.07.02 0 0 239

Érted amit írtam?

Előzmény: __Feyd (236)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 238

ez most hogy jön ide?

Előzmény: A szerethető dózsás (235)
Dallas Dhu Creative Commons License 2013.07.02 0 0 237

így viszont a 0:6 elveszíti a relevanciáját a folyamatban

 

mi attól függetlenül szarok vagyunk, ők attól függetlenül nem. teljesen nyilvánvaló, hogy egy-egy nem várt lebőgés maximum mondjuk egy generációt vethet vissza

Előzmény: Törölt nick (234)
__Feyd Creative Commons License 2013.07.02 0 0 236

És tippeld meg, hogy mennyire szarják le ezt az uruk a focihoz képest.

Előzmény: A szerethető dózsás (235)
A szerethető dózsás Creative Commons License 2013.07.02 0 0 235

Tippeld meg, hány aranyuk van az uruknak az olimpiák történetében. Leszámítva persze (értelemszerűen) a focit. 

 

Nem kell a pontos szám, csak a nagyságrend.

Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 234

ez egy ilyen költői kép akart lenni, most megpróbálom egyszerűbben megfogalmazni: mi azóta is a szarban dagonyázunk jobbára, míg az uruk tényezők a világ futballjában, eredményeket érnek el, sztárokat nevelnek ki, stb.

Előzmény: Dallas Dhu (232)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 233

ja, csak van egy vb-elődöntős csapatuk is közben

Előzmény: Törölt nick (231)
Dallas Dhu Creative Commons License 2013.07.02 0 0 232

ugyan már. ilyen alapon Bern terhét, Trianont, Mohácsot, Augsburgot, mittudomén

 

kb. azt lehetett utoljára a 0:6 számlájára írni, hogy szétzavarták a csapatot, de hát ez természetes

Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 230

erre a szovjet meccsre visszagondolva nekem egyre többször egy másik mexikói meccs jut az eszembe: Dánia-Uruguay. Ez majdnem ugyanazt az eredményt hozta, mint a miénk (6-1 lett), gyakorlatilag tönkrezúzták az urukat, akiktől a mai bírói felfogás szerint kb 3-4 embert le kellett volna küldeni a pályáról (így csak egy piros lett), játékban és morálisan is romokban hevertek.

 

Ehhez képest eltelt 27 év, és mi még mindig Irapuato terhét nyögjük, míg Uruguay lapozott, és megmaradt az a vereség egy szar emléknek. 

Lanzafame Creative Commons License 2013.07.02 0 0 228

ínyenceknek itt a teljes meccs (lédererrel súlyosbítva)

 

 

 

és a francia meccs:

 

Előzmény: Desert Wind (227)
Desert Wind Creative Commons License 2013.07.02 0 0 227

Előzmény: dzsovi (218)
dzsovi Creative Commons License 2013.07.02 0 0 226

Köszi

Előzmény: bilon21 (224)
dzsovi Creative Commons License 2013.07.02 0 0 225

Köszi,jól emlékeztem 3:54-től az ominózus gól :)

Előzmény: Fandor (119)
bilon21 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 224

Előzmény: dzsovi (218)
__Feyd Creative Commons License 2013.07.02 0 0 223

Vagy meglehet, hogy egész máshogy történik. De mindegy, mert a nyilvánvalóan irreális 0-6 ezért vagy azért, de megtörtént, nem jutottunk tovább, és néhány év alatt pedig el is jutottunk arra szintre, hogy egy élcsapattal szembeni 4-6 gólos vereség reális legyen, és a hegyiivánokon nevelkedett szurkolók pedig mindezt és - visszanézve nagy okosan - már a szovjetek ellenit is normálisnak tartsák.

Előzmény: Desert Wind (222)
Desert Wind Creative Commons License 2013.07.02 0 0 222

"Ettől függetlenül tartom, több volt abban a vb-ben..."

 

Ha kettővel jobb a gólarányunk, tovább is jutottunk volna :)

 

Akkor meglehet a 16 között kaptunk volna egy katasztrofális verést (talán Argentína lett volna az ellenfelünk?), és azt a három sima vereséget itthon ugyanolyan csalódással és döbbenettel fogadták volna, mint ezt a 0:6-ot azonnali kiseéssel. Végh Antal is ugyanúgy megírta volna azt a fröcsögéssel teli könyvet, csak a címe lett volna más...

Előzmény: Törölt nick (219)
CSABEE Creative Commons License 2013.07.02 0 0 221

Úbazz, Nagy József (Haladás).. Már el is felejtettem, pedig a VB-n is ott volt...

Előzmény: Törölt nick (216)
CSABEE Creative Commons License 2013.07.02 0 0 220

Jaja, biztosan ez is az egyik ok volt. Mezey írt egy önéletrajzi könyvet (Gyöngyvirágtól lemondásig) abban elég részletesen leírja az edzőtáborkeresés mizériáját. Most nem szaporítom a szót, de a lényeg, akkor európában nem találtak más helyet, amely megfelelően magaslati volt, rendelkeztek labdarúgópályával, és nem volt 2 méteres hó.

Előzmény: dzsovi (215)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 219

Nemcsak 3-0 volt, 85-ben pl. Hamburgban nyertünk NSZK ellen, a probléma ott kezdődött, hogy a 'tésztát' (ami egy teljesítmény fokozó volt) korán kapták meg, rossz volt az időzítés, Mexikóra akarták kihegyezni a hatást, de elszámolták maguk. Ettől függetlenül tartom, több volt abban a vb-ben...

Előzmény: dzsovi (213)
dzsovi Creative Commons License 2013.07.02 0 0 218

A franciák elleni meccs:

 

Emlékeztek Rocheteau góljára ellenünk,talán az volt a 3. ?

 

Bats kirúgta lehet,hogy pattant vagy kettőt Platini ? becenterezte a nagyhajú meg bevágta,valami 3-4 labdaérintéből született,azóta se láttam hasonlót,keresem is a videót róla.

 

Nem biztos,hogy így volt pontosan és :)

dzsovi Creative Commons License 2013.07.02 0 0 217

:)

Előzmény: rich.mond (154)
dzsovi Creative Commons License 2013.07.02 0 0 215

Már miért ne beszélt volna? Még a Képes Sportban is ott voltak a képek az edzőtáborról, benne a hógolyózó Kardosról és Nagy Antiról.

 

Akkor csak nekem maradt ki:) 

Nemrég olvastam valami cikket, amiben az osztrák edzőtábort tartották a vereség fő okának.

Előzmény: CSABEE (214)
CSABEE Creative Commons License 2013.07.02 0 0 214

Én 14 voltam, de ugyanúgy ott volt a falon a kép :)

 

Én is olvastam,hogy a VB előtt Ausztriában edzett a csapat a hóban és erről sokáig nem beszélt senki.

 

Már miért ne beszélt volna? Még a Képes Sportban is ott voltak a képek az edzőtáborról, benne a hógolyózó Kardosról és Nagy Antiról.

 

Arra emlékeztek - maribor tuti :) -  hogy elvitték Törőt is az edzőtáborba? Nyíl helyettesének szánta Mezey.

 

Másik apró emlék: a szovjet meccs előtt adáshiba volt, jópár percig nem volt kép, majd hülyét kaptunk...

Előzmény: dzsovi (213)
dzsovi Creative Commons License 2013.07.02 0 0 213

Szintén 9 éves voltam és ott sírtam a tv előtt, Döme volt a nagy kedvencem,csapat poszter a falon :)

6-0-nál mikor kihagytak egy tizit a szovjetek,örültem,majd apám lehűtött fiam már 6 van közte.

 

Én is olvastam,hogy a VB előtt Ausztriában edzett a csapat a hóban és erről sokáig nem beszélt senki.

 

Nagy Anti az utazás előtt a repülőtéren azt mondta, éremmel térünk haza,ezt sose felejtem el.

 

A brazil verés szerintem is jó kis szemfényvesztő hármas volt,Renato itt volt a szélsők közül,de több sztárjuk nem jött,emlékszem pokrócban ültek a kispadon a cseréik.

Ott nekünk minden összejött,de kb olyan mit mikor az olaszokat ütöttük pár éve itthon.

Előzmény: szaki_2 (75)
Nóbádi iz der Creative Commons License 2013.07.02 0 0 212

Igaz, hogy az csak egy barátságos meccs volt, de egyetlen alkalomra emlékszem, amikor négy perc után, két gólos hátrányból megfordítottuk a meccset. Ráadásul idegenben, Írországban.

Persze akkor bizonyos Puskás volt a kapitány, nem hiába büszkék rá Kisp  Felcsúton.

Előzmény: Desert Wind (211)
Desert Wind Creative Commons License 2013.07.02 0 0 211

"...hogy miért téptek szét minket Szerjózsáék. "

 

Egyszerűen: mert sokkal jobbak voltak nálunk. 

 

Európában hétköznapi körülmények között nem jött volna ki ekkora különbség, Mexikóban sem volt törvényszerű a 0:6, de, hogy mind a szovjet (Dinamo Kijev) mind a francia válogatott klasszisokkal jobb volt a Mezey-féle válogatottnál, az szerintem tény. A mexikói speciális körülmények meg egyszerűen hatványozottan előhozták a magyar válogatott eleve meglévő gyengeségeit. Mezey valószínűleg pontosan tudta is ezt a VB előtt, mint ahogy gyanítom, hogy a legrutinosabb játékosnak számító Nyilasi sem bánta, hogy kimaradhatott a világbajnoki keretből. Mire kellett volna neki egy harmadik világbajnoki égés?

 

A már akkor is színvonaltalan magyar NB-I.-re világszínvonalú csapatot eleve nem lehetett felépíteni. Már akkor sem. Mezeyről sok jót és rosszat is össze lehet szedni, de az mindenképpen nagyrészt az ő érdeme volt, hogy abból a középszintű játékosállományból fel tudott építeni egy csapatot, amely ki tudta harcolni a világbajnoki részvételt, továbbá valóban jónak mondható eredményeket tudott produkálni egyik-másik mérkőzésén. Ez is csoda volt, ennek is örülni kellett volna. Ehelyett persze nagyon elszaladt itthon a ló a közvéleménnyel és az akkori médiával is, már legjobb négy közé jutásról meg világbajnoki döntőről ment a nagy álmodozás. Ez a pszichikai nyomás aztán megtette a magáét, a két gyors gól a szovjetektől kivégezte a magyar válogatottat. Négy perc alatt. Ennyi a titok. 

 

Az a brazil meccs pedig alighanem csak ártott, annak következtében indult be a legirracionálisabb csodavárás az itthoni közvéleményben és talán a játékosok fejében is.

 

Brazíliát szép dolog legyőzni, de az akkor is egy barátságos meccsen fellépő, tartalékos brazil csapat volt, amelyet eleve nem is akartak bevállalni, le akarták mondani azt az egész európai túrát. Nem hagyták nekik, hát játszottak muszájból. Úgy, ahogy.

Előzmény: Nóbádi iz der (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!