Keresés

Részletes keresés

Ariel_500 Creative Commons License 2022.11.06 0 0 513

És az Ariel_500 csak a nicknevem. Valamikor a múltban hosszú időre törölték az öreg nikkemet, aminek a névadó motorja az adatlapomon látható

Előzmény: Ariel_500 (512)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.11.06 0 0 512

SzétOFFolom az érsebészet topikot :)

 SBO után örültem ha döglöttem

Közben elkészült   tenyészet eredménye, valami baktérium, kaptam és szedtem gyógyszert , éreztem hogy javulok. Azért felhivtam az Uzsokit. Akár azonnal is mehettem volna, de inkább a nov.4-ét választottam.

Tegnap , meséltem mi hogy volt és mondom a doktornak, okafogyott a dolog, rendben vagyok, de azért eljöttem.

Azt jól tette , mondta. UH körbe+prosztata vizsgálat és bele nézett volna a hólyagba is , biztos ami biztos

Nem örültem, de legyen. Nézzünk egy vizeletvizsgálatot elötte! Genny volt a vizeletben. Basszus! Két hete produkáltam egy negatív tenyészetet

Tükrözés elmaradt, újabb tenyésztés, és december 2-n menjek vissza. Addig egy antibió. és valami más ami jó a prosztatának

 

Hogy érdekesebb legyen a magyar egészségügy

A Flór F.kórház honlapján a Semmelweis klinika Bp.Üllői út van kiirva mint ügyelet, illetve fekvőbeteg ellátás

Kitünt, hogy az Uzsokiba is mehetek SBO, járó vagy fekvőbetegként

A többi bajomat nem is mesélem, de idegileg eléggé kivagyok már. Nem tudom mikor melyik orvoshoz menjek, és egyáltalán menjek-e vagy szarjam le a bajaimat

Jobbakat!

Előzmény: othiss (511)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 511

meglepődtem, hogy véres vizelettel nov. 4-re kaptál időpontot..

 

Drukkolok, hogy jól végződjön.

 

Járj szerencsével.

Előzmény: Ariel_500 (506)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 510

...mit mondjak? Amikor bekerültem ide a Szent Imre  SBO -ra egy kemény trombózissal,  hát az önsajnálattól rögtön elment a kedvem...nyolc órát voltam ott, egy életre elég volt. Picit szerényebbre vettem a figurát..főleg, amikor feltoltak az intenzívre...

Előzmény: Ariel_500 (500)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 509

az otp-nek ez egy,-mondhatni meglepő- szolgáltatása..abban reménykednek, hogy mindenki kártyával fizet, és akkor gyönyörködhet a havi összesítésben...nos ezért néha kp-vel fizetek..

:-)

Előzmény: Ariel_500 (506)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 508

Ha jól értem, van egy Ariel 500-asod?..hát az nem csak motor, az egy ékszer. Gyerekkorom nagy kedvence , a körzeti orvosnak ilyen is ilyen volt.

Előzmény: Ariel_500 (503)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.26 0 0 507

Nem tudom, mit összegez az OTP, nincs náluk számlám. Nem volt és nem is lesz. Magyar Bankban soha.

És egyáltalán, honnan tudja mit mire költöttél?

 

Nincs egy-egy sétapartner, aki elkísérne naponta egy kis sétára, hogy ne pánikolj?

 

A cigi azon kívül, hogy öl butít és nyomorba dönt, büdös is. Ne szívjad. Ez agyban dől el. Ki az erősebb? A cigaretta, vagy te? Hagyod magad leigázni? :O

Előzmény: Ariel_500 (506)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 506

Sajnos lasssan kenyérre kell. 

OTP bevezetett egy új dolgot. Kiadások alapján összegzi mit mire mennyit költöttem

Hogy rohadna meg, ha látom szinte elborzaszt :) A rohadt bagó viszi a pénzt, pedig nagyon lecsökkentettem, nem is tüdőzöm le, amikor kórházban voltam, eszembe sem jutott, miközben mások osontak valahová bagózni. Áhh, nem értem magam sem

Lecsökkentettem a gyaloglógép használatát mert ugye az éves villany korlát és a gép 800W-ot fogyaszt. Lehetne mondni, az utcai séta nem kér pénzt. Nem megy, a pánikosságomat elég jól "kinőttem" de azért van néhány ilyen fóbiám. Utcán gyalog szédelgek

Jókat mindenkinek!

Előzmény: Tibbe (505)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.20 0 0 505

Van aki egész életében mélyen van, sőt, talán nem is tud róla.

 

A motort meg ne add el, hacsak nem kenyérre kell. Erőt ad, segít emlékezni a múltra és talán erőt ad a jövőhöz is.

Előzmény: Ariel_500 (503)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 504

Csak egy életünk van, "

Mostanság olvastam egy autós cikket, jó mottoja volt

Az élet túl rövid az unalmas autókhoz

Mindegy, motoroztam vele nagyon sokat/de nem eleget/

Előzmény: Tibbe (501)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 503

Ki segít ebben, ha nem  éves saját magad. éves???"

Jaaaj vazze, egy fél életen át húztam kifelé magam a mélyböl, már nincs több erőm hozzá

 

Motor persze megvan,53 éve nálam és igy 69 éves.   Jár az eszem hogy el kellene adnom, de a lelkem még nem engedi. Itt lakik a szobában benn... :) Egyedül kitolni sem tudom, motorozni se mert már nem hajlik a lábam és eléggé gugolva kell rajta ülni én meg igencsak nem vagyok mélynövésű

Néha beinditom a szobában és nosztalgiázok kicsit

Előzmény: Tibbe (501)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.19 0 0 502

Jó a motorod! Megvan még?

Előzmény: Ariel_500 (500)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.19 0 0 501

Ha azt mondják műteni kell, akkor ne mondj nemet, ne tetézd a bajokat.

A lábadra meg csak lesz addig valami gyógytorna, amíg jobban nem leszel.

 

Ha magad alatt vagy, fogd magad grabancon, és húzd ki magad a letargiából. Ki segít ebben, ha nem saját magad.???

Csak egy életünk van, azt kell a lehetőségeink szerint legjobban leélni, mert nincs másik!

Előzmény: Ariel_500 (500)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.19 0 0 500

Köszönöm!

Közben beszedtem 3doboz antibiót, ami elég jól rendbetett de nem vagyok még százas

4-én uzsoki urológia, ha lehet megállapitani mi a franc volt velem. Nem szeretném a prosztatát megműttetni, a lábam miatt

Holnap még egy kontroll vizelet tenyészet

Anno mondtam a helyi urologusnak hogy rendbe kellene tenni. Ugyanmár! Akkor még volt energiám, lábam is jól működött, hagytam magam lebeszélni

 

A lényeg hogy már nagyon magam alatt vagyok, bár a pofámat befoghatnám amilyen eseteket láttam sebészeten vagy az SBO-n. Dehát mindenkinek  a saját baja a legnagyobb

Jobbakat nektek

Előzmény: Tibbe (499)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.18 0 0 499

Nagyon sajnállak, nem volt jó napod, de remélem megoldódik.

Nem szabad a legrosszabbakra gondolni.

 

..Mondom én, hiszen én is azt tenném. Nov. 4-ig mi lesz? :O

Előzmény: Ariel_500 (498)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.18 0 0 498

Beütött  ménkű, urologiai véres vizelettel

MENTő ODA VITT AHOL NINCS uROLOGI SBO. Most Uzsokiba időpontom nov.4-re

Hanetán műtét, az nyűgös lenne, mert éjjel fel kell kelnem sétálni,mert a műtött lában /is/ kivánja a mozgást, sétát

Nem tudom hogy lesz de el vagyok keseredve :(

 

 

 

Előzmény: othiss (497)
othiss Creative Commons License 2022.08.08 0 0 497

köszönöm, rám fér.

 

Nálam a zsibbadás évek óta ugyanolyan, nem múlik (mindkét láb)..én még tudok gyalogolni, szerencsére nagy a telek, itt mászkálok. Hamar fáradok én is, de kialakítottam alkalmi pihenőket...fotel itt, fotel ott..

Ráadásul leestem egy kis létráról, a balesetin rendesek voltak, nem kérdezték, hogy ilyen vén hülye minek mászik létrára...a műtétet látták ők is, csak annyit mondtak hogy a küklsérelmi nyomok lassabban hegednek..igazuk volt, négy hónap kellet.

 

Üdv, vigyázz magadra.

Előzmény: Ariel_500 (496)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 496

Köszönöm szives érdeklődésedet, szarabbul/már bocs a kifejezésért, és még finoman fejeztem ki magam

Augusztus végéröl a közepére hozták vissza az időpontomat az angiologián, merthogy a dokinő nem lesz. Lányos zavaromban nem kérdeztem rá hogy szabira megy vagy kilép

Amúgy leültem rendesen, magánéleti gond, egyedül lettem,  naphosszat csak a boltban köszönök az eladónak, pénztárosnak.

OK nem pszicho topik, de kijött belőlem

.

Ez kihatott a gyaloglásomra is, már amennyit futópadon nyomtam. Egyre kevesebbet csinálom, egyre hamarabb elfáradok

És egy kis ráadás

Van/volt nekem egy kedves barátosném, vagy 50évvel ezelött együtt voltunk. Jellemzően évente felhiv névnapom táján. Így volt az idén is és beszélgettünk

A bátyjának érszükület a lábában és amputálták, aztán meghalt

Nem merültem bele hogy miért is, ettöl halt-e meg meg egyáltalán. Rendesen megrémitett ez is

 

Szabadon gyaloglás alig megy, nem tudom határozottan irányitani a bal lábam, de valamiért ilyenkor a derekam sem tartja magát. Futópadon ha támaszkodok úgy jobb. A fájó combnyak gömbcsuklót úgy tűnik sikeresen kenegettem rendszeresen és mintha most nem fájna

Szoval nincs ami ezek ellenére is inspiráljon. Olyan lettem mint a béka a tejben aki feladta a kapálózást

Majd az angio vizsgálatrol beszámolok

 

Mindenesetre jobbakat neked és mindenkinek aki ezzel a gonddal küszködik

Előzmény: othiss (495)
othiss Creative Commons License 2022.07.27 0 0 495

eltelt egy hónap, hogy vagy?

Előzmény: Ariel_500 (494)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.06.29 0 0 494

Romlik! Pontosabban hozzájött a combnyak-medence gömbcsukló  fokozódó fájdalma. Nehogymár annak a cseréjére is sor kerüljön. Elegem van a beavatkozásokbol :(

Előzmény: Tibbe (492)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.04 0 0 493

Lézeres vagy mikrohullámú sebészeti eljárásról van valakinek tapasztalata ? 

 

Tibbe Creative Commons License 2022.02.12 0 0 492

Nagyon sajnálom, hogy ennyi gondod van. Kitartás! Jelentkezz időnként.

Előzmény: Ariel_500 (491)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 491

Látom, szerencsére, leült ez a topik

Elég ócska a helyzet nálam

2021. november elején voltam ambulante kontrollon és november végén érfestés lett újból

Eltömődött az új ér. Műeret mond az egyik orvos, a másik meg hogy saját visszér lett beültettve

Akkoris, hogy a fenébe hogy műtét után 4 hónappal már panaszom volt?

 

Most sokkal rosszabb a helyzet és rendesen megrémitettek

Prosztata és pszichés gondjaim is vannak és érfestés után 24 óra szigorú fekvés nyomókötéssel

Fekve én nem tudok pisilni és amúgy is többször kell a normálisnál. Enni két nappal korábban sem ettem hogy ne legyen ágytál

Ügyesen felkeltem lendületböl és állva már tudtam pisilni kacsába

Másodszor éppen bejött a nővér és persze kiverte a balhét. Én meg mondtam hogy inkább "segitsen"  :) és ne balhézzon

 

Ha hirtelen rosszabbodik akkor akár SBO azonnal. Mi van, mi lehet olyan rossz azonnal?

Ha újabb műtét akkor jobb lábból visszér ki, beültet bal lábba. Nabasszus!

Gyaloglópadon nyomom a sétát olyan 3-3,5km/h-val 2-300métert többször, az utcán viszont nem tudom jól kontrollálni a lábam és mintha részeg lennék kacsázva járok, pár tíz méter sem esik jól

 

Van egy lágyéksérvem, azt még szeretném kijavittatni, de soha többet kórház, elegem van már :(

Jókat mindenkinek!

 

othiss Creative Commons License 2021.10.05 0 0 490

zsibbad nekem is, nincs mit tenni. Sajnos a másik is elkezdett bokátóllefelé zsibbadni.

Előzmény: Ariel_500 (489)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.09.16 0 0 489

Csak erre néztem :)

Autóm légkondis, lakás nem túl meleg, de a szabadban nagyon nem birtam, mondhatni az autóban is ócskán lettem amig nem fújta a hideget

Nagyon ócska a lábam zsibbadt térdtöl lefelé, nem gyalogoltam semmit :(

Előzmény: othiss (488)
othiss Creative Commons License 2021.07.04 0 0 488

Hogy vagy mostanság? Jót tesz-e ez a meleg?

Előzmény: Ariel_500 (486)
Tibbe Creative Commons License 2021.05.12 0 0 487

Hát, ha orvosi felügyelet mellett szeded, akkor jó, de azért amiket leírtam, azok is igazak.

 

De mindenki egyedi példány, ha neked így jó, akkor csináld belátásod szerint.

Előzmény: Ariel_500 (486)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 486

Bizonyára így van ahogy írod, de lehet hogy én más vagyok ilyen tekintetben.

32 éves korom óta pánikbeteg vagyok, rövidebb hosszabb megszakitásokkal, most meg 74 vagyok. Kipróbáltak rajtam sokféle bogyót, egy volt ami kirángatott , két év alatt, a szarbol

Semmiféle függőséget nem tapasztaltam azon kívül hogy az utóbbi jónéhány évben alváshoz kell 0,5mg

Ha ócskán vagyok akkor napközben is több, ha nem akkor egy sem

Előzmény: Tibbe (484)
Tibbe Creative Commons License 2021.05.11 0 0 485
Előzmény: Ariel_500 (483)
Tibbe Creative Commons License 2021.05.11 0 0 484

Szomorú, régen nyomták az orvosok a xanax-ot, de aki hozzászokik, nehezen tud átállni más nyugtatóhoz, mert a xanax kábítószer jellegű, fokozatosan orvosi felügyelet mellett lehet elhagyni, mert elvonási tüneteket okoz.

 

Bármi is a problémád, a xanax nem fogja megoldani. Ideig-óráig jó lesz, szépen ellazulsz tőle, aztán meg szép lassan kiöl belőled minden érzést. Nem csak a rosszat, a jót is.

 

Megtörténik a hozzászokás, kialakul a tolerancia, ami miatt növelni kell majd az adagot. Ha esetleg úgy döntenél, hogy mégis leállsz vele, számolnod kell majd az elvonási tünetekkel, mint fejfájás, rossz közérzet, hallucinációk!, remegés... stb.

Mind ezek mellett a xanaxnak van egy csomó mellékhatása is, például az öngyilkosságra való hajlamot fokozza.De a hosszú távú szedés általában kinyírja a libidót is, meg úgy az érdeklődést egyáltalán.

Előzmény: Ariel_500 (483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!