Keresés

Részletes keresés

Faternativ02 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 409

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Kezdő kaktuszgyűjtő vagyok. Néhány hete került hozzám a két növény. 2 hétig karanténban voltak, azután tettem őket a többihez egy déli fekvésű napos ablakpárkányra a szobában.

Az első képen lévő  (fajtáját nem tudom) tetején szürkés-fekete foltok jelentek meg 1 nap múlva azután, hogy az említett ablakba tettem. Most a második napon a foltok elkezdtek ráncosodni. Lehet, hogy megégett? Mit lehet vele tenni?

A második képen egy Mammilaria látható, ennek a föld feletti részén alulról barnás foltok jelentek meg a szemölcsein, illetve az egyik szemölcsből szürke genny-szerű váladék is előjött, néhányról a tövisek is le voltak törve.

Mindkét növényt hetente egyszer locsoltam meg, kevés vízzel, illetve tápoldatot is adtam egy alkalommal.

Szerintetek mi lehet a baj? Meg lehet még menteni a kaktuszaimat?

Köszönöm a segítségeteket!

bach66 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 408

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.

Lépcsőházban teleltetett kaktusz ilyen lett. Mi ez, mit tehetek vele?

In Lak'ech Creative Commons License 2018.03.28 0 0 407

Sziasztok!

 

Hoztam Chiléből, az Andokból óriás gömbkaktusz magokat. Korlátozott számban küldök ingyen , aki kér belőle.

macisfiu71 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 406

Ez nem kaktusz hanem Euphorbia (kutyatej) . Pontosan nem tudom melyik faj. A tüskéi pedig tulajdonképpen elfásodott virágszárak. Apró jelentéktelen virágokat hoz, kétlaki, azaz van külön nőivarú és külön hímivarú példány. sok mindenben hasonló a a kaktuszokhoz de nem áll rokonságban velük. Tartás szempontjából persze hasonló hiszen ez is szukkulens növény. Sok hasonló pozsgás kutyatej faj van, némelyik gömb alakú némelyik oszlops.

Előzmény: vip.detcom (405)
vip.detcom Creative Commons License 2018.02.26 0 0 405

Megtudná mondani valami milyen kaktusz kelt ki a magból?
Mert ilyen fajta tüskéket nem láttam sehol még.

vip.detcom Creative Commons License 2018.02.26 0 0 404

Megtudná mondani valami milyen kaktusz kelt ki a magból?
Mert ilyen fajta tüskéket nem láttam sehol még.

Panni05 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 403

Sziasztok! Örököltem egy levélkaktuszt. Minden levelén kisebb nagyobb dudorok jelennek meg. Idővel itt a levél fény felé tartva kissé áttetszővé válnak, majd elparásodik. Mi lehet ez? Hogy tudnám meggyógyítani? 

Yamada0613 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 402

Szia, szerintem cereus, azon belül talán cereus argentinensis.

Előzmény: nandihericz (401)
nandihericz Creative Commons License 2017.10.31 0 0 401

Sziasztok! 

Nem olyan régen beleszerettem a kaktuszokba és így kezdésnek vettem egyet az OBI-ban (egy kis picikét). Persze még gyűjtöm az információkat a kaktusz tartásból és esetleg szaporításból de elsőnek maradjunk az elején. A kérdésem az lenne hogy mi a neve ennek a kis kaktusznak, mert az OBI-ban nem volt kint a neve, és ha már van akkor szeretném tudni a nevét. :) 

http://indafoto.hu/nandihericz/image/25482145-00f6ed6e/764823

Yamada0613 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 400

Az előbb nem sikerült feltölteni a képeket, megpróbálom újra

 

1.   2.   3.  4.  5. 

6.  7.  8.  9.  10. 

Előzmény: Yamada0613 (399)
Yamada0613 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 399

Sziasztok! Tudnátok segíteni az azonosításukban? Gyerekkoromban kaptam az elsőt, majd utána még kettőt, később viszont elkezdtek érdekelni más növények, viszont most újra beléjük szerelmesedtem :D Igyekszem megteremteni számokra a megfelelő környezetet, és beazonosítani őket :)

Előre is köszönöm a segítséget! ^^

 

 

NagyonMeta Creative Commons License 2017.08.22 0 0 398

Fajok, amik aktuálisan érdekelnek:

- San Pedro kaktusz (Echinopsis pachanoi)

- Peyotl (Lophophora williamsii)

 

Gyűjtőkkel milyen oldalakon lehet legkönnyebben felvenni a kapcsolatot? Esetleg van olyan üzlet, ahol közvetlenül tudok érdeklődni/rendelni?

 

A kaktuszkiállításra mindenképp megyek!

Értem, akkor még várok a magok elvetésével :) Köszönöm a seítséget!

Előzmény: Ádám(Szeged) (397)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2017.08.21 0 1 397

Szia.

Kimondottan gyűjtőket keress! Vedd fel velük a kapcsolatot az interneten. Elméletileg szeptemberben lesz kaktuszvásár az ELTE Füvészkertben.

https://www.programturizmus.hu/ajanlat-kaktuszkiallitas-fuveszkert.html

Milyen fajtákat? Inkább milyen fajokat. A kettő nagyon nem ugyanaz. Nem akarlak kioktatni, de ezeket még egy kicsit olvasgasd át.

A magokat vetjük, nem ültetjük!!! ;) Előbújnának, de most már értelmetlen lenne vetni. 1-2 hónap még a vegetáció, aztán itt a teleltetés a nyakunkon. Vetni leghamarabb februárban, márciusban ajánlott.

Előzmény: NagyonMeta (396)
NagyonMeta Creative Commons License 2017.08.21 0 0 396

Sziasztok!

 

Kezdő kaktuszos vagyok, és érdekelnek a legendás meszkalin tartalmú kaktuszok. Budapesten vagy a környékén hol lehet kapni San Pedro-t, Peyotl-t vagy társaikat?

Másik kérdés: milyen gyorsan növő fajtákat ajánlanátok?

Harmadik kérdés: mikor érdemes magról ültetni? Idén már késő, vagy még kinőne a kis kaktusz a hidegekig?

 

Köszi a válaszokat!

postmanus Creative Commons License 2017.08.21 0 0 395

Szia!Ez egy Gymnocalycium és mint előttem elmondták már saját lábon életképtelen csak feloltva él.Ez az alany nem sokat ér ezért azt tudnám tanácsolni,hogy lépj be a facén egy kaktuszos csoportba(van több is)és ott kérj további tanácsot,hogy milyen alanyra és hogyan oltsd fel.Hidd el nem egy ördöngös dolog és nagy siker élmény ha sikerül.Üdv.

Előzmény: JulietteB (383)
unartis: Creative Commons License 2017.08.08 0 0 394

A baloldali kettő passz, a jobboldali az egy Echinopsis fajta, egyik sem télálló.

 

Télálló fajok, és néhány faj  télálló élőhelyi típusai:

Echinocereus baileyi(reichenbachii forma)

Echinocereus coccineus

Echinocereus dasyacanthus

Echinocereus engelmannii

Echinocereus engelmannii variegatus

Echinocereus fendleri

Echinocereus inermis(triglochidiatus forma)

Echinocereus neomexicanus(természetes hibrid)

Echinocereus oklahomensis(Echinocereus reichenbachii subs. baileyi)

Echinocereus reichenbachii

Echinocereus roetteri

Echinocereus triglochidiatus

Echinocereus viridiflorus

 

 

 

Escobaria leei

Escobaria missouriensis

Escobaria  vivipara

 

Télálló Opuntiák és Cylindropuntiák

Előzmény: barbi1976 (392)
unartis: Creative Commons License 2017.08.08 0 0 393

Szia

Viaszos bevonat van-e rajta? Ha igen akkor takácsatka lehet, egy mezőgazdasági boltba érdemes lenne elvinni, ott talán tudnak valamilyen szert használni!

Előzmény: tachi (391)
barbi1976 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 392

Sziasztok!A nevükre lennék kíváncsi,és hogy télállóak e?Köszönöm!!!

tachi Creative Commons License 2017.06.02 0 0 391

Sziasztok, mentett opuntiámért aggódom, képen látható, eredetileg viaszos, barnás foltok jelentek meg rajta, amik később sárgásfehérré válnak. A friss hajtásai egészségesnek látszanak. Segítségeteket szeretném kérni, hogyan lenne érdemes kezelnem?

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 390

Ha még aktuális akkor nekem nincs sárga, de piros hajtást szívesen adok.

Előzmény: szmine (299)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 389

Sziasztok!

 

Nagy lithops rajongó vagyok. Ha valakinek van lithops-sza vagy felesleges lithops magja, azt nagyon szívesen megvenném.

Előzmény: Zla72 (388)
Zla72 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 388

Zla72 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 387

Itt a kép!

Zla72 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 386

Sziasztok! Ez milyen kaktusz? Úgy kaptam.

JulietteB Creative Commons License 2017.04.25 0 0 385

Ertem. Koszonom a valaszod.:( azert en meg nem adom fel a remenyt, hogy rendbe jon!

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2017.04.25 0 0 384

Szia.

Innentől kezdve tényleg csak a Jóisten kezében van a kaktuszod. Ilyen klorofillhiányos, oltott kaktuszom még nem volt. Nem is akarok! Az egész csak arról szól, hogy a vásárló szeme megakadjon rajta. Kérdés, hogy tud-e rendes kallusz (seb) képződni rajta. Bevallom, én nem díjazom az ilyen, önmagukban életképtelen növényeket, amelyek (kizárólag) az alany segítségével veszik fel a tápanyagot.

Előzmény: JulietteB (383)
JulietteB Creative Commons License 2017.04.24 0 0 383

Sziasztok!! Nagyon szeretnem kerni a segitsegeteket!! 

Par nappal ezelott a hold kaktuszom feje megserult (zold a teste piros a feje, en ezt a nevet talaltam a neten) , nem tudom hogy hogyan de ugy nez ki mintha valaki belekapott volna es megserult. Vartam par napot, hat ha megszarad, de elkezdett peneszedni es rohadni. Ma este ugy dontottem, hogy kikaparom (nem is kellett kaparni mert konnyen kijott..) a rohadt reszt es maradt a helyen egy nagy "seb". Azt szeretnem kerdezni barkitol aki ert hozza behatobban mint en, hogy megmaradt? Vagy mit csinaljak, mit tehetnek? Nagyon nagyon fontos nekem ez a kis noveny, nagyon szomoru lenne ha elpusztulna. Holnap felviszem egy felsobb emeleten lako szomszedunkhoz, ahol boven eri majd napfeny, mert sajnos a mi lakasunkat nem eri a feny, remelem ez majd kicsit segit neki. De nagyon kerlek Benneteket, hogy segitsegek, adjatok tanacsot! Itt van kep

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2017.03.28 0 0 382

Haworthia coarctata

Előzmény: Orsós Sándor (381)
Orsós Sándor Creative Commons License 2017.03.28 0 0 381

Sziasztok tudnátok segíteni mi a neve?

köszönöm szépen! 

 

barbi1976 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 380

Köszönöm szépen! 

Előzmény: msek (379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!