Keresés

Részletes keresés

DELPIERO1984 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 5223

House egy illegális magánrendelőben Mexikóban, ebben így van potenciál. :-D

Előzmény: Cold Heart (5221)
Cold Heart Creative Commons License 2011.05.24 0 0 5222

basszus, a hsz-nél nem fehér a hattér, így latszik, bocsanat!

 

Előzmény: Cold Heart (5221)
Cold Heart Creative Commons License 2011.05.24 0 0 5221

SPOILER

(fehérrel írtam, akit érdekel, jelölje ki a szövegem)

 

innen nem lesz nehéz Cuddy nélkül folytatni, de kérdés, hogy egyaltalan a Plainsboro-ban van-e barmi esélye

vagy rögtön börtönben nyitunk?

legalabb mar nem ült senki az asztalnal...

 

 

ladybyron Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5220

Tud valamit a fickó, ha ilyen zenei szélsőségek kedvelőit is meggyőzi.

Előzmény: Alhazred (5218)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5219

Nem inkább az idegesít, hogy időről időre kiderül, hogy problémáid vannak a szövegértelmezéssel? Mert valahogy mindig az ilyen történetek után tűnsz el. :-)) 

 

Elnyomott és nyafogó topiktársak figyelmébe ajánlanám az indexen található másik House-topikot, ahova régóta nem írok, mivel az ömlengő topikokat messziről kerülöm, Nektek viszont ezek szerint éppen megfelelne. Azazzello polgártárssal miért nem ott társalogtok, ha úgy érzitek, hogy itt ennyire korlátozva van gondolataitok kifejtése? Arra gondolni sem merek, hogy jobban szeretsz kötözködni. :-))

Előzmény: DELPIERO1984 (5217)
Alhazred Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5218

szóval ahogy tom jones is rázendít a lemezen, na az a nem mindegy

 

pedig metálos vagyok, abból is a szélsőségesebbje.

DELPIERO1984 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5217

Leginkább kémiának szokták fordítani a chemistry-t. Ladybron állandó nyavalygása engem is idegesít, ezért van az, hogy egy szezonban egyszer nézek be ide, annyi elég is. :-D

Előzmény: azazello_ (5210)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5216

Megelőztél. :-)) Éppen írni akartam, hogy a zuhanórepülés egyetlen - igaz, óriási - pozitívuma, amiért kénytelen vagyok köszönetet mondani T. Alkotói Garnitúrának, hogy annyira nem jelent immár komoly művészi kihívást HL-nak Pincsi karakterének alakulása, hogy elkészített egy bitang jó és igényes lemezt. Mondom én, aki azt hittem, nem szeretem a blues-t, egyáltalán semmi olyan zenét, amit nem régóta elhalálozott frakkos vagy copfos urak szereztek.  Udvariasságból-kíváncsiságból hallgattam meg, és annyira tetszett, hogy megvettem, és naponta hallgatom. :-))

 

No ugye, hogy találtam pozitívumot a hetedik évadban? Van még panasz? ;-))

Előzmény: Alhazred (5212)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5215

Sok közép és felsővezető ilyen a privát életben, nem lehet a szemükre vetni.

 

Nu, azért ez nem születési hiba, hanem tanult rossz szokás. Vagyis le lehet róla szokni, akarat kérdése az egész. :-))


elfogadnám bármilyen konstrukcióban

 

Isten ments, hogy lebeszéljelek róla. :-)) Nekem viszont túl erős a szabadságvágyam és az önérzetem is, hogy Cuddy tulajdonságait ne tartsam kártékonynak. Erre mondtam, hogy szerencsére soha nem fogom megérteni, hogy a jellemében mi lehet vonzó.

Előzmény: BBéci (5209)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.20 0 0 5214

OFF

 

idegesítőnek találom, ahogy ladybyron évek óta folyamatosan, megszállottan, egysíkúan alázza a sorozatot.

 

Ez a Te problémád. Semmi közöm hozzá.

 

Alázni sajnos nem tudom annyira a sorozatot, amennyire az magával teszi. :-)) 

 

akkor esetleg engedhetnél teret olyanoknak 

 

Nem is tudtam, hogy én vagyok a topikgazda. Arra sem emlékszem, hogy bárkinek is azt tanácsoltam volna, hogy ne írjon ide. Te például miért nem voltál aktív? :-))

 

ON

Előzmény: azazello_ (5210)
inwear Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5213

én szerizem cuddyt, olyan hüle, hogy nem lesz többé:(

most mi, átadja a kórház irányítását? house-nak?

azt hittem, hogy a legvégén úgyis összejönnek:(

Előzmény: Alhazred (5211)
Alhazred Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5212

hugh laurie lemeze ellenben kurva jó, pedig se hörgés, se torzított gitár, se blastbeat nincs benne.

Alhazred Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5211

valahogy úgy érzem, cuddyt a férfi nézők jobban elfogadják.--

 

most kellene bevenni stephen fry-t új főnök(asszony)ként a sorozatba. na az lenne a kemény.

azazello_ Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5210

"Haters gonna hate."

+1

 

 

 

Tudom, hogy a topikban való teljes inaktivitásom miatt kibicelő belepofázásnak fog tűnni, de be szoktam ide nézni szinte minden rész után, és rettentő idegesítőnek találom, ahogy ladybyron évek óta folyamatosan, megszállottan, egysíkúan alázza a sorozatot. Nem szeretem a "nem tetszik - ne nézd" jellegű érveket, mert a kritikának is helye van, de ha ennyire eleged van belőle, akkor esetleg engedhetnél teret olyanoknak, akik nem utálják a sorozatot. 

 

ontopik: szerintem a hetedik évad viszonylag jó, és különösen tetszett az utóbbi rész, igazi House-os megoldást volt a kádas sztori. És pl. Taub problémáit, vergődését is reálisnak, átérezhetőnek érzem. Nyilván nincs meg az a tökéletes összjáték (chemistry magyarul?) a karakterek között, mint az első három évben, de 13, Foreman és Taub problémáit valósnak, érdekesen kibontottnak érzem továbbra is. 13 esete nyilván kicsit merész, irreális, de a dilemmák, amit felvet, érdemesek a figyelemre.

 

Uff.  

 

 

Előzmény: DELPIERO1984 (5207)
BBéci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5209
Egy kórházat irányít, a vérében van ez a tevékenység. Sok közép és felsővezető ilyen a privát életben, nem lehet a szemükre vetni.
Szerintem Cuddy karaktere így jó, ahogy van, elfogadnám bármilyen konstrukcióban.
Előzmény: ladybyron (5208)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5208

Egyrészt miféle férfi főhős, akinek nincs nője?

 

A magányos farkas kategória. Pár évig (és évadig)  működött is. :-))

 

Viccen kívül, természetesen nem a szerelmi szállal van bajom, hanem azzal, ahogy csinálták. Nagyon jó, ha van románc a történetben, de ha olyanok, mint amilyeneket a House írói öszehoztak akármelyik fronton, akkor inkább mellőzzék. Ha nem tudnak szerelmi szálat írni, nem tudnak. Nem kell erőltetni.

 :-))

 

Másrészt a közös jelenetek többségében egyszerűen a levegőben lógott az egymáshoz való közeledés.

 

A közeledés aligha, csak az egy éjszakás kapcsolat. Azzal nem is lett volna baj.

 

Nem értem, mi bajod a karakterrel és miért anyósozod?

 

Cuddy ideális anyós alapanyag azzal, ahogyan belefolyik mások életébe, ahogyan azt érzi, hogy joga van valakit elkábítani, és elcipeltetni egy temetésre, és sorolhatnám. Egy egészségtelen lelkű, frusztrált és végtlenül középszerű jellem, aki a gyengeségét úgy kompenzálja, hogy mindenkit irányítani akar. Olyan tulajdonságok, amik miatt az ilyen embereket az életben messziről kerülöm. 

Előzmény: BBéci (5205)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5207

Haters gonna hate.

Előzmény: BBéci (5205)
Alhazred Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5206

arra leszek kíváncsi, hogy 13-at melyik jó doki fogja megdönteni az utsó évadban.

BBéci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5205
Egyrészt miféle férfi főhős, akinek nincs nője? Másrészt a közös jelenetek többségében egyszerűen a levegőben lógott az egymáshoz való közeledés. Be kellett következnie. Nem értem, mi bajod a karakterrel és miért anyósozod?
Előzmény: ladybyron (5202)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5204

iszonyúan unalmas és egysíkú lett volna az Őlédisége által felsoroltak nélkül.

Miért? Más történeteket és karaktereket nem lehetett volna kitalálni? :-))

Előzmény: BBéci (5201)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.19 0 0 5203

dehát nem lehetünk egyformák

 

Ez igaz. :-)) Én az életben nem fogom megérteni, hogyan lehet valaki számára vonzó egy olyan ember (nem nő, ember), mint Cuddy. Ha valaki ilyen mélységben avatkozna bele az életembe, és szánalomból indulna be rám, azt bottal sem piszkálnám meg.

 

Az meg valódi rejtély, hogy egy ilyen ember után koslatni miért a jellemfejlődés csalhatatlan jele, és egy sorozat Lényege és Eszmei Mondanivalója.

 

Szerencsére soha nem fogom megérteni. :-)) 

Előzmény: Alhazred (5200)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5202

House mellé kellett egy nő, kézenfekvő volt, hogy Cuddy legyen az.

 

Miért is kellett? És miért volt kézenfekvő, hogy éppen anyós pajti? Nem lehetett volna egy éppkézláb női karktert megalkotni? :-)))

 

Előzmény: BBéci (5199)
BBéci Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5201
Közben átgondoltam és arra jutottam, iszonyúan unalmas és egysíkú lett volna az Őlédisége által felsoroltak nélkül.
Előzmény: Alhazred (5200)
Alhazred Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5200

ez neked ilyen rögeszméd lehet... dehát nem lehetünk egyformák.

Előzmény: ladybyron (5197)
BBéci Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5199
A Cuddyra vonatkozó mondatok kivételével egyetértünk.
House mellé kellett egy nő, kézenfekvő volt, hogy Cuddy legyen az. Engem első látásra elvarázsolt, folyamatosan azért szurkoltam, hogy jöjjenek már össze. Így talán érthető, miért írtam az előzőt.
Előzmény: ladybyron (5198)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5198

Számomra Cuddy meghatározó és nélkülözhetetlen szereplője a sorozatnak, nélküle kukába való az egész.

 

Emlékeim szerint nem Cuddy MD a sorozat címe (bár tőlem kaphatott volna egy saját sorozatot). :-)) Engem valami perverz módon a címszereplő miatt érdekelt az egész. :-))

 

Az első két évad elég jól elvolt anyós pajti háromperces jelenéseivel. Ha azt a szintet tartották volna, és megmarad a helyén, ahelyett, hogy a huddy nevű rémséget és Cuddy anyu állandó drámázgatásait erőltetik, akkor nem kezdett volna mélyrepülésbe a sorozat. És akkor már csak azt kellett volna elfelejteni, hogy House-t állandóan valami nagyon-nagyon nagy dráma érje, ötpercenként újraélesszék, diliházba vonuljon, túszul ejtsék, apucit temessen stb., és visszafejlődjön az evolúciós skálán. Esetleg még kihagyhatták volna a szöszi páros esküvőjét és összes szenvedését, OW-t mind a két arckifejezésével és Taubot a teljesen jelentéktelen karakterével, és ez esetben a színvonal sem zuhant volna. :-))     

Előzmény: BBéci (5195)
ladybyron Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5197

teljesen oké az aktuális évad

 

Halottnak a csók. :-(( Mivel itt az események, évadok egymásra épülnek, így a legzseniálisabb hetedik évad sem képes semmissé tenni a negyedik évad végén kezdődött és a hatodik évad végén a botrányos egymásba gabalyodásban kicsúcsosodó ámokfutást. Nemcsak jóvá tenni nem képes, de javítan isem az összképen. 

Előzmény: Alhazred (5194)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5196

az hagyján, de kénytelenek lesznek kitalálni helyette valakit... na akkor fog majd csak igazán padlót a nézettség.

Előzmény: BBéci (5195)
BBéci Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5195

 Számomra Cuddy meghatározó és nélkülözhetetlen szereplője a sorozatnak, nélküle kukába való az egész.

Alhazred Creative Commons License 2011.05.18 0 0 5194

teljesen oké az aktuális évad.

Előzmény: ladybyron (5193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!