Keresés

Részletes keresés

Mercutio_ Creative Commons License 2021.08.05 -3 0 2945

Sziasztok!

 

Mennyire rossz ötlet augusztus 20-tól megcélozni 1 hétre Via Reggio-t?

Gondolok itt az olaszok szabadságolására, tengerpart zsúfoltságára, stb.

 

Esetleg Pisa-tól délre valami ajánlott kisebb tengerparti település ahová vonat+busszal könnyű eljutni és jobb árakra, hangulatosabb, nyugisabb tengerparti kikapcsolódásra számíthat a látogató?

kiskoz1 Creative Commons License 2021.07.24 -6 0 2944

Kedves erikanyu! 

 

Mi a férjemmel Aug 4-6-ig teszünk egy villámlátogatást Bariban. Szeretnék pár kérdéssel fordulni hozzád :

 

A reptérről a 16-os busszal tervezünk bejutni a központba. Erre jegyet a sofőrtől lehet csak venni és 1.5 eur az ára? Említették korábban az első emeleti könyvesboltot/újságost, h ott lehet olcsóbban jegyet vásárolni, vagy ez a lehetőség már megszűnt? Esetleg automata?

És a busz közvetlenül a kijárat elől indul? 

 

Másnapra gondoltuk ki a Monopoli + Polignano a Mare programot. Korán reggel indulnánk vonattal Baribol. Monopoliba honnan, melyik vonattarsasag indul? Jegyet venni jegypenztarbol vagy automatabol vettetek? Ha Monopoliba megyünk elsőnek, utána az ottani állomáson is van lehetőség jegyvasarlasra, aztán pedig visszafelé Polignano a Mare- bol Bariba?

 

A focaccia és a panzerotti amit ettetek tényleg finom, és mennyibe is kerül? Esetleg helyet tudsz írni, ahol ti vásároltatok?

Bariban a Gentile fagyizot (pizza frederico) nem probaltatok? Azt nagyon dicséri mindenki. 

 

Vásárolni milyen boltot tudnál ajánlani, ami olcsó? Coop, penny,spar....?

 

Amúgy most jelenleg van kötelező maszkviseles a tomegkozlekedesen, zárt térben, utcákon? 

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséged!! 

 

Előzmény: erikanyu (2941)
erikanyu Creative Commons License 2021.07.21 -2 0 2943

Szia! Köszönjük a beszámolót. Azon a részen még nem jártunk. Elraktározom az információidat. :)

Előzmény: endrun (2942)
endrun Creative Commons License 2021.07.18 -3 5 2942

Tavaly megjártuk Pugliát idén, Calabria ( egy kis Amalfi parttal útközben) volt a cél 2 hét erejéig.

 

1. nap utazás Róma mellé Tivoliba ( 1090 km )  szállás a rusztikus Tivoli Casa Belvedere óvárosban (behajtani tilos zóna, de 150 m-re találtunk parkolót)

          Aznap éppen 1 eurós múzeumbelépős nap volt este 8-től. Megnézzük Villa d'Este pompás kertjét

 

2. nap Salerno (260 km ) szállás L'Ancora di Torrione tökéletes helyen ( parkolás 100 m-re, busz pu., vasúti pu. 500 m belváros 600 m) , igényes, részletekre ügyelő jól felszerelt, modern szállás.   

          Salerno felfedezése, este vacsi a Mama Rose nevű tipikus olasz étteremben. A legjobb étterem volt egész utunk során, amivel találkoztunk.

 

3. nap Salerno- Positano hajóval , menet közben csodáljuk a tenger felől az amalfi part településeit ( szubjektív vélemény: Cinque Terre látványosabb, szebb), majd bejárjuk Positani girbe-gurba

           utcácskáit.

 

4. nap Salerno- Amalfi busszal, séta a településen, majd busszal át Minoriba. Innen Minoriból át lehet menni gyalog Maioriba, van egy antik útvonal, amit Sentiero dei Limoni-nak hívnak, régen ez 

          volt az egyetlen szárazföldi út, ami összekötötte a két települést. Rengeteg citromfa van, citromültetvényeiről híres ez a vidék. Kb 1 óra gyalog.  Viszont sok lépcső van. Maioriban felszállunk

          buszra, és visszamegyünk Salernoba.

5. nap Salerno- San Nicola Arcella (168 km) szállás elfoglalása hotel San Giorgio ( ideális 1 éjszakás szállás, nagyon jó és olcsó étteremmel).  Irána a Dino sziget. Vizibiciklit bérelünk

          szerintem így a legolcsóbb (10 euró/óra) és körbejárjuk a Dino szigetet (Isola Dino ) ott megnézzük a kék ill. az oroszlán barlangot ( la Grotta azzurra , la Grotta del Leone)

          aztán átmegyünk az Arcomagno-hoz.

6. nap SNA- Cosenza  ( 97 km) csalódás ... egy eldobott nap

7-10. nap Cosenza- Trópea (118 km) szállás Villa Adua ( csak felsőfokon tudok a szállásunkról beszélni, igaz nem olcsó, mint ahogy semmi sem Trópeában). Trópeában bárhol mentünk le strandolni,

               mindenhol szép part, tiszta víz várt. 

               Kirándulások Tróbeából:               Pizzo Calabró (30 km) a tartufó szülőhazája mi a Dante-ban próbáltuk és nem csalódtunk.

                                                                 Scilla (83 km )  a kis halászfalu, amit Dél Velencéjének hívnak. Chianalea a XI-XIV. században élte aranykorát, köszönhetően kikötőjének és kelettel

                                                                                        folytatott kereskedelmének.nekem nem jött be, többre számítottam

                                                                  Capo Vaticano ( 13 km)   a tenger mint a Maldív szigeteki fényképeken ... itt is bérlünk vizibiciklit 

11. nap Trópea- Davoli  (205 km) átszeljük ny-k irányban a szárazföldet útközben megállunk Gerace-ban (itt az Asquella a második legjobb helyi étterem utunk során), majd Stillo-ban is.

12. nap             Davoli  visszaút előtti strandolós ejtőzésnek szántuk, de elfújta sirokkó. Szó szerint is ...

13. nap Davoli- Arezzo   szállás Vecchie Mura ( nagyon jó szállás) séta a történelmi óvárosban ... szép és a főtér környéke hangulatos is.

14. nap Arezzo- Haza

 

Általános és szubjektív meglátások:

- kevés külföldi és most összességében is kevés turista

- ahhoz képest, hogy Olaszország legszegényebb tartományáról beszélünk a turisták által látogatottabb települések iszonyatosan túlárazottak, drágák.  Ennek ékes példája Trópea

  kb. 40-50 %-al drágább, mint akár az Amalfi part !!! Érzésre olyan szegénynek éreztem magam, mint utoljára a francia Riviérán.  Egytál étel 15-50 euró, sör 4 dl 6 euró, házibor  18-20 euró/l-től

- autópályák Nápolytól délre ingyenesek  a főutak ( S/SS) pedig jók, de az alsóbbrendű fő/mellék ( SP) utak néha hajmeresztőek ( 25-30 éve az erdélyi utak voltak kb. olyanok ) kvázi járhatatlanok

- Pugliával összevetve Calabriában szebbek a tengerpartok, zöldebb a táj, Puliában szebbek a városok, hegyi kisvárosok, az épített környezet.

- rengeteg bozóttüzet láttunk látszólag senkit se érdekelt nem oltottak valahogy mindig elalszik magától ...

erikanyu Creative Commons License 2021.07.15 -4 10 2941

Bari 2021 07.07-11 6 nap 5 éjszaka 2 fő

 

Napokig halogattam az élmények megírását, mert még folyamatosan a hatása alatt vagyok. Először is a pandémia miatt most repültünk újra először. Ez lett volna a tavalyi 30. házassági évfordulónk ajándéka, ami folyamatosan törlődött, és most végre el tudtunk utazni.

Gerikém megszerezte a jogosítványát, így őt kértük meg, hogy vigyen ki minket a repülőtérre. Minden kötelező, és nem kötelező dokumentumot kinyomtattam, telefonra felraktam, nagyon rákészültem a dologra.  Leszállás után, mivel késve indultunk a 16 buszt lekéstük, a következő egy óra múlva jött volna, így bevállaltuk a drágábbi vonat bejutást. 5 euró per fő, de megérte, 2 órakor már elfoglaltuk szállásunkat, ami ugyanolyan jó volt, mint 2 évvel ezelőtt. Hotel Boston. A szállodával szemben egy coop, olcsó étkezési lehetőségek , kávézó az utcában. Szállás szép, tiszta, légkondi első nap még nagy erővel megy, aztán valahogy lanyhul, de még szépen hűti a szobát a kinti 36 fokhoz képest. Minden nap tiszta törülközőt kapunk, bár a wc papír utolsó napra igencsak kicentizett, nem is értjük, ezen spórolni. Reggelit a pincér osztja, nincs svádasztal a pandémia miatt. Semmi gond, minden finom. Croason isteni finom, friss.  Szállás elfoglalása után, frissítő zuhany (felújították a szobákat, hatalmas a zuhanyzó), és irány Bari strandja. Valóban fél óra séta alatt elérhető. Nem olyan puccos hely, nincs nyugágy bérlés, de van helyette hűtőládából 1 euróért jéghideg innivaló, sőr, üdítő.  Víz isteni meleg, estig ottmaradunk. Van zuhanyzó, mosdó lehetőség is. Este séta vissza a szállásra, egyébként busszal is lehet közlekedni, de én szeretek sétálni. Szóval szállás, átöltözés és belevetjük magunkat Bari óvárosába. Sokan vannak, de nem bánjuk, elférünk, élvezzük az olaszok hangos csacsogását. Megtaláljuk a tésztát készítő néniket is.  Miután minden kis utcát bejárunk találunk egy jó kics panzerottis helyet. Komolyan 1 euró darabja. Nagyon finom, olyan, mint a mi lángosunk félbehajtva és töltve sajttal, paradicsommal, isteni. Isszuk hozzá a szintén 1 eurós sört, üdítőt. Mivel már jócskán elfáradunk irány a szállás, és szundi reggelig.

2.         nap programja Alberobelló. Felkapott hely, sokan vannak ezért első napra tettem, hogy még hét közben láthassuk. Fórumokat olvasva jegyzetelve meg is találjuk a buszmegállót. Bari centrumból kell aluljárón átmenni a Largo Sorrentó utcáig. Ott van a megálló. Jegyet az utcában lévő kávézóban lehet venni. Busz majdnem időben jön, nem sokat kell várni rá. Sokan vagyunk nagyon, ezért indítanak még egy buszt. Örülünk neki, mi azon utazunk szellősen, kényelmesen. Már út közben néhol előbukkan egy-egy kis trull az úton. Élvezettel nézem a tájat. Sok a kaktusz, olíva ligeteken haladunk át. Megérkezünk, és elindulunk a központ felé. A város nagyon szép, kicsit turistás, írom ezt Matera után. J De tetszik, iszonyú meleg van, 36 fok. De bírjuk iszunk , mossuk magunkat a kutakban. Kis szusszanás után ránézünk a telefonra mikor indul a következő busz visszafelé. Nincs net, ez többször is előfordul a környéken. Tanács, legközelebb a menetrendeket befotózni. Aztán csikarunk netet, és rájövünk, hogy a busz vagy most negyed óra múlva indul, vagy 2 óra múlva. Egy nagy futás lefelé, elérjük a buszt. Visszafelé jegyvásárlás, aki volt olyan bolond, mint mi, hogy nem retúrt vettünk a megállóval szemben lévő benzinkúton kapható. Fizetni csak készpénzben lehet. Elérjük, fent vagyunk, kilihegjük magunkat a légkondis buszon, és élvezzük a haza utat. Kis pihenő a szálláson, ebéd az utcában lévő kifőzdéből nevetségesen olcsón. Tészta 3, 7 euró, ital a szokásos 1 euró. Késő délutáni program akkor újra a strand. élvezzük, pihenünk, sörözünk. J Este Bari városában eltévedés, vacsi ismét panzerotti, nagyon bejött nekünk.

 

3. nap Legyen lazulós, irány a vonatállomás. Ismert helyekre megyünk, Monopoli, majd Polignano e mare. Vonatjegyet már nagyon profin az automatából vesszük. Monopoli, gyönyörű. A tegnapi napból okulva séta délig, aztán lezuttyanunk a  várfal mellé strandolni. Itt kevesen vannak, csak a strandon vagyunk sokan, igazi olasz nonna hangulat van. Fürdünk, pihenünk, lazítunk, erőt merítünk a következő városhoz. Megvárjuk a nagy meleg csökkenését 3 órakor indulunk a vonatállomásra. Jegy automatából 1 euró talán. Polignano e mare, tömeg, de nem bánjuk. Itt strandolással kezdünk a sziklák völgyében. Lelkesen vergődünk a kavicsokon, nagyokat kacagva magunkon, és másokon is, természetesen. Vannak magyarok rajtunk kívül is mindenhol találkozunk jókedvű honfitársakkal. Jó érzés. Lassan elviselhetővé válik a levegő, összecuccolunk bejárni a várost. Imádunk a sziklák szélén csavarogni, minden kis utcából oda jutunk ki. lábaink fáradtak, meg azért a nagy melegben nem is lehet annyit gyalogolni, irány a vonatállomás. Esti szokásos program Bari óváros, vacsi, most pizzát eszünk 3 euróért, kiköltekezünk.

 

 4. nap Akkor jöhet újra egy új hely, Matera. Vonat átnézve többször is, nem elfelejteni átszállni stb. Vonatjegy Bari centrale, oldalsó jegypénztár. Ferrovie Appula Lucance a vonattársaság neve. Jegyár 5, 10 euró . Aha szombaton zárva. J Jegy automatából nem sikerül. Segítenek, oldalsó kávézóban lehet jegyet venni. Ez is megvan. Megtaláljuk az indulás helyét is, nem lehet eltéveszteni, csak arra megy a lépcső felfelé, mert ez a vonat viccesen fentről indul, és egy darabig a többi vonat felett közlekedik. Egy ellenőrző kapun kell átmenni a jeggyel, utána már nem is ellenőrzik a jegyet a vonaton. Csak indulás előtt nyílik a kapu, mi persze próbálgatjuk korábban. olasz bácsi nyugalomra int minket, megérjük, lenyugodunk, figyelünk. Vonat jön kis késéssel, indulunk. Izgatottan várjuk az átszállást, mások is. Kiderül, ezen a vonaton nem kell átszállni, ez a vonat Materába visz. Vonatokról tiszták, kényelmesek. WC mindegyik vonaton van. Érdemes használni, mert az állomásokon szieszta idejében a wc is sziesztázik, zárva van. J És akkor Matera városa. A főutcán nagyon klassz, részletes térképet osztogatnak a turista információn. Beérünk a központba, és akkor jön a csoda, kinézek egy átlagos boltíven, és eláll a lélegzetem, aztán sírok. Ez egy csoda, fantasztikus hely. Nem tudtam betelni vele. Órákat bolyongunk benne, mindig egy-egy gyöngyszemet felfedezve. Nem megyünk be sehová, csak a nyitva lévő templomokba. Mást nem tudok befogadni, majd máskor, mert tudom, ide még vissza szeretnék jönni. Megtaláljuk a régi barlangrészt is, beleéljük magunkat a hely szellemébe. Nagyon érezni a múltat. Ezt Rómában szoktam így érezni. Most itt is. Elfáradunk egy kis könnyű ebédre vágyunk. Ez a rész nem olyan turistás, mint Alberobelló, nincs közért, vagyis nem igaz a végén mégis találtunk, de itt nincs, csak apró éttermek, kávézók. Betérünk egy szimpatikusba, a kilátás lélegzetállító a városra. Bruschettát és pannínit eszünk. Itt sem fizetünk sokat, na, jó az utunk során itt a legtöbbet. J Ati megkostól egy kis helyi pálinkát is. Megtaláljuk a kis völgyet is, a hangulatos híddal, turistaút vezet a patak mellett. Jó lenne ide máskor is visszajönni, talán ősszel. Utolsó pillantás a városra, és irány a vonatállomás. Hazafelé viszont át kell szállni Altamurán, de nem is tudnánk továbbmenni, mert a vonat nem megy tovább. Szembe fel is szállunk a másik vonatra Bari felé. Gondolom, a forgalom adja az átszállást, mikor mennyi a turista. Elméletileg az induló vonatunkra is írta az átszállást, mégsem volt. Bariban kis séta, és pihi.

 

5. nap. Ismét két új város a tenger mellett. Trani, és Molfetta. Vonattal gyorsan odaérünk. 3, 4 euró  a jegy. Tranival kezdünk, kb. fél órás séta a tengerpartig. Nagyon kevesen vagyunk. Stranddal kezdünk, a sziklák tövében lepakolunk, élvezzük a napsütést és a meleg tengert. Nem vicc, itt is megvehetjük az 1 eurós sörünket, és jéghideg üdítőnket a szikla tövében árulják. Délelőtt pancsolunk aztán bejárjuk a kis óvárost. Itt a parton esszük a legfinomabb focacciat. Már zárna a pék, de még maradt pár focacciaja, kicsomagolja megvesszük, mások is. Jóízűen falatozunk. Aztán átmegyünk vonattal Molfettába. Itt már készülődnek az esti EB döntőre. Mindenhol olasz zászlók lengedeznek, a város összes székét, kivetítőjét kipakolják a terekre. Azért mi még itt is fürdünk.  Egyedül itt nem tetszett a szabad strand, koszos volt a víz. Mentségére legyen ez egy kis öböl, jobban felfogja a szemetet. A strandon már jó a hangulat az olaszok énekelnek, ünnepelnek. Karaoké, kicsit zajos, de élvezzük a hangulatot. Itt is hűtőládából árulják a hideg üdítőt, ezzel megbékélünk mi is. Strandolás után városnézés. Itt még kevesebben vagyunk turisták, mint Traniban. Az idő eltelik majdnem 9 óra mire a szállásra visszatérünk. Bari városa ünnepel, fantasztikus a hangulat. Vacsorát sikeresen abszolváljuk a Largo Albicocca téren, panzerottit eszünk, Itt 2 euró, fel is háborodnánk, de akkora hogy majdnem kifog rajtunk. Sétálunk, közben minden kivetítőnél, tévénél kicsit megállunk, nézzük a meccset. Az első angol gól után, síri csend van a városban. Autók nem közlekednek, szerintem a buszok sem. J Mindenki a meccset nézi. Aztán az olasz gól után, óriási üdvrivalgás, zászlólengetés, rohangálás az utcákban. Sok a rendőr. A part üres, pedig a lungomarén, minden este tömegben ülnek kint a z idősek, és fiatalok is. A hosszabbítást már a szállodából nézzük. Nem tudjuk, hogyan fognak reagálni az olaszok a győzelemre, vagy a vesztésre, inkább védelembe vonulunk. Aztán győznek az olaszok. Kitárom a szálloda ablakát, mindenki szaladgál, ünneppel, tűzijáték jobbról, balról. Nem alszunk kettőig, nem bánjuk, megérdemlik, ünnepelnek, mi is, hogy itt lehettünk, hogy velük átélhettük ezt a pillanatot, és hálásak vagyunk nekik a sok szépségért, amit nyújtottak nekünk ebben a 6 napban. 

Másnap csomagolás, búcsúzunk a szállodától és a parttól egy utolsó sétával. Kivárjuk a 16 buszt, jön, tömeg van, nem baj. Repülő időben indul, nem kérnek itt már semmit, hőmérsékletet néznek, és repjegyet. Otthon védettségi igazolványt kérik. Hazajöttünk, még a hatása alatt vagyok. Ha segíthetek, információkkal írjatok, válaszolok.

 

erikanyu Creative Commons License 2021.06.30 -4 0 2940

Köszönöm javaslataidat. Talán most nem lesznek olyan sokan Alberobellóban. Egyszer látni szeretném. Igen Matera nekem is nagyon tetszik a képekről. 2 éve Polignano e Mare, Ostuni, és Monopoli fért bele a programban. Megnézem azokat a városokat is amiket írtál. Még teljesen képlékeny a dolog. Ami  Bariból még jól elérhető azokat szeretnénk megnézni.

Előzmény: Fekete ribizli (2939)
Fekete ribizli Creative Commons License 2021.06.30 0 1 2939

Szia! Lehet, hogy kissé eltérek a kérdésed témájától. Mi néhány éve Húsvétkor voltunk 6-7 napot azon a környéken, igaz, autóval. Ezért sajnos a vonat/busz témához nem tudok hozzászólni. Inkább csak néhány gondolat az útvonaltervezéshez. Matera egyedülálló, gyönyörü. Nekem Alberobello csalódás volt. egyedülálló hely az is, de annyian voltak, hogy a tömeg  vitt bennünket, mert tulajdonképpen a trullik egy nagyon körülhatárolt kis területen helyezkednek el. Mivel rengeteg volt a turista, lépten nyomon szuvenirárusok mindenhol. Szóval így sajnos számomra sokat veszitett a szépségéböl. Nagy élményt jelentett viszont Ostuni és Lecce. Martina Franca és Ceglie Messapica is nagyon hangulatos helyek a turistaáradat nélkül.

Előzmény: erikanyu (2938)
erikanyu Creative Commons License 2021.06.30 -3 0 2938

Sziasztok! Nem tudom jár-e erre valaki :) Jövő héten utazunk Bariba repülővel. Már egész jól összeraktam a programokat. 2 éve jártunk arra először, de nagyon beleszerettünk a helybe. Szűk egy hétre megyünk, így több városka is belefér. A kérdésem , aki járt már Alberobellóban Bariból busszal. Ha jól nézem a térképen, nem a Bari vonatállomásról indul a busz, hanem a sineken túl ? Kicsit bizonytalan vagyok. Gondolkodom, hogy oda is vonattal menjünk, de azt írja egy darabon potlóbusz megy, akkkor nem látom értelmét a vonattal menésnek. Első nap Barira hagynánk, elsétálni a strandig délután. Másnap Molfetta, és Trani vonattal. Harmadnap Matera vonattal. Negyednap Polignane, és Monopoli vonattal. 5. nap lenne Alberolbelló. Utolsó nap hazaút. Várom véleményeteket, javaslatotokat. Remélem mindenki jól van, és ezt a nyarat már jobban tudjuk élvezni. 

bombahoppa Creative Commons License 2020.05.29 0 1 2937
Előzmény: bombahoppa (2915)
Losicica Creative Commons License 2019.10.28 -5 0 2936

Sziasztok, 

 

Egy másik fórumban javasolták ezt a topicot, bár nem teljesen passzol ide a téma - mert nem kifejezetten dél-olasz csak -, de remélem, legalább tovább tud valaki irányítani, mivel nem találok igazán olasz nyaralásos kibeszélőt sehol. 

 

Jövőre Olaszországba szeretnénk menni nyaralni bő 2 hétre. A látnivalókat és útvonalat már kb. összeírtam, azonban egy nagyon lényeges részletben nem jutok előre. Általában úgy megyünk, hogy első héten szétnézünk (ekkor több szállás 1-2 naponta váltva), majd a második héten maradunk egyhelyben, tengerpartnál. 

Ami nekünk fontos a tengerpartban, hogy lassan mélyülő, homokos legyen, illetve hogy minél melegebb legyen a víz. Anyu pl 27-28 fok alatt a kisujját se dugja bele :) 

Idén Görögországra remek tippet kaptunk, és meglepő módon egy északibb részen Thesszaloniki mellett volt tényleg nagyon meleg a víz a szállásunknál, az áramlatok miatt. Erre nem gondoltam volna magamtól sose, hogy ennyire északi részen ilyen meleg lehet a víz, ehhez tapasztalat kell, és helyismeret.

Mindenféle átlaghőmérsékleteket már néztem, de az mégse ugyanolyan, ezért kérdeznék körbe, hogy Olaszországban merre érdemes keresgélni, ha meleg és lassan mélyülő partot szeretnénk? 

Terveink szerint Nápoly magasságáig megyünk le, nagyjából afölött bármi jó bármelyik oldalon (vagy hát 1-200km-en nem múlik, ha jó a hely alatta is megfelel, de Szicília ilyesmi az már nem játszik.) Augusztus első 2-3 hetében megyünk. 

Esetleg egyéb fórum/kibeszélő, ahova lehet olasz témában fordulni? 

 

Illetve öltözködésileg valahol azt olvastam, hogy szoknya/rövidben nem lehet menni pl templomokban stb. Ez mennyire van így? Eddigi nyaralások alatt a zárt felső + térd fölé érő farmer rövidnadrág teljesen megfelelő volt bármit is szerettünk volna megnézni. 40+ fokban annyira nem preferálnám a hosszút :) Pl. Velence, Róma, Vatikán stb. 

 

Köszi szépen!

erikanyu Creative Commons License 2019.10.22 -4 5 2935

Bari 2019.okt.18-20

Szuper kiránduláson vagyunk túl. Szívesen maradtam volna még.  A repülő időben flottul indult. Nem vettünk helyjegyet, megint tudtunk cserélni. Visszafelé pedig ugyanabba a sorba szolt a jegyünk, csak nem egymás mellé. Ezt is elintéztük.

Első nap 12-re Bariban voltunk. A 16-os busz pont indult, hamar megtaláltuk a repülőtér előtt. Tele volt, állva tettük meg az utat a városba, de megérte 1,5 eurót fizettünk érte fejenként. A busz a szálloda előtti utcában állt meg, egy picit kellett csak gyalogolni a szálláshoz. A szállás szép tiszta, bár a zuhanyzója tényleg pici, nekem megfelelő volt, Ati meg megoldotta. Fél 2-kor már a vonatállomáson voltunk, terveink szerint indultunk Polignane e Maréba. A jegyet megvettük, és indultunk az első vonattal. Aztán kiderült nem jó vonatra szálltunk. Nagy hibát nem vétettünk, mert az irány megfelelő volt, csak ez a vonat nem állt meg Polignanéban. Semmi gond ellenőr mondta megáll Monopoliban. Ó nekünk ez is megfelelő, bár ez a másnapi program lett volna, akkor ma Monopoli. A kisváros csodálatos. Először a tengerparti részt jártuk körbe, Ati fürdött is a vár aljában lévő strandon. Majd utána belevetettük magunkat a kis hangulatos utcácskákba. Estig ott sétáltunk. Ati calamarit evett, én semmit, csak fagyiztam. Este 5 óra körül visszavonatoztunk Bariba. Szálláson kicsit felfrissültünk, és irány Bari városkája. Vacsorát kerestünk, és végre találtunk egy jó kis focaccios helyet, be is lakmároztunk belőle. Majd séta a tengerparton, egész estig. Aztán elfáradva mentünk vissza a szállásra. Ott még nyitva volt a szállással szemben lévő coop, be is mentünk innivalóért.

Másnap, újratervezés, de még este átnéztem a vonatok indulását. Akkor ma Ostuni, és Polignane Mare volt az uticél. Most mindent jól csináltam. Ostuniba ügyesen eljutottunk. A busz a központba indult is. Ez a város is egy kis csoda a fehér kis házaival. Először a modernebb részt néztük végig, majd utána találtuk meg az óvárost. Nem bántuk jó nagyot sétáltunk. Itt is focacciót ettünk, bár számomra kicsit olajos volt, ettem utána sok-sok fagyit. Aztán 2 óra körül átmentünk Polignanéba is. Ostuniban egy kis bárban megkérdeztük honnan indul a busz a vonathoz, mindenki mást mondott, de végül megtaláltuk. Kis várakozás után jött is. Polignanéban először a sziklás strandot kerestük meg mondván itt pihenünk egy kicsit. No azt nem nagyon sikerül, mert elragadott minket a csoda. Csak nézelődtünk, és gyönyörködtünk a tengerben, meg a sziklás partban. Ati itt is fürdött, ide vittünk már fürdőruhát is. Fürdés után, mikor már nem sütött be a nap az öbölbe elindultunk felfedezni a várost. Lejártuk a lábunkat de megérte. Sokat sétáltunk az óvárosban, de elsétáltunk messzire a tenger partján is. Mikor már alig álltunk a lábunkon visszamentünk a vonatállomásra , volt már este 7 óra, és visszavonatoztunk Bariba. Ott letettük a hátizsákot, és még nekiindultunk a városnak. Cél a hajókikötő, és a templomok, meg a vár. A hajókikötőt nem találtuk meg, vagyis ahol mi jártunk az körbe volt kerítve, nem lehetett bemenni. Az óvárost azonban megtaláltuk, és a templomokat is. Azok már zárva voltak, de mindenhol sétáltunk egy kicsit. A várat is körbejártuk.

Másnap reggel még reggeli után volt egy kis időnk, besétáltuk egy kicsit az óvárosba, majd irány a 16.os busz megállója. Jött is , azzal mentünk vissza a reptérre. Repcsi időben indult. Csoda volt ez a hétvége. rengeteg kaktuszt, pálmafát láttam,sok-sok virágzó bokrot, leandert. Óriási oliva ligeteken ment át a vonat.  😊

Ludwig9 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2934

Köszi!

Előzmény: rkp21 (2933)
rkp21 Creative Commons License 2019.10.03 -2 0 2933

Pl Mazur:

https://www.mazur-parken.at/en

 

Évekkel ezelőtt használtam 2 hetes parkolásra, nekem bejött.

Előzmény: Ludwig9 (2930)
Ludwig9 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 2932

Köszi az infót.

Elsőre Bécsben 100€ parkolási díjat találtam :(

Előzmény: kirgizke (2931)
kirgizke Creative Commons License 2019.10.01 -3 0 2931

Szia!

 

Nem parkoltunk, mert Pegazus Transzferrel utaztunk ki Magyarországról a bécsi reptérre.

 

Üdv:

K.

 

Előzmény: Ludwig9 (2930)
Ludwig9 Creative Commons License 2019.09.30 -3 0 2930

Szia!

 

Parkoltatok Bécsben? Vagy hogyan oldottátok meg a kijutást, ill. mi lehet jó megoldás 5 nap parkolásra a bécsi reptér közelében.

 

Köszi!

Előzmény: kirgizke (2910)
hanuci Creative Commons License 2019.09.30 0 0 2929

Sziasztok!

 

Térképet szeretnék venni Dél-Olasz útra. Segítséget szeretnék kérni, hogy melyiket érdemes venni?

 

Néztem Calabriait és egész Olaszt is.

 

GPS mellett is szeretek térképet használni. 

 

erikanyu Creative Commons License 2019.09.30 -4 0 2928

Köszönöm a gondolataitokat. De jó hogy itt vagytok. :) Alberobellót elengedtem. Péntek délután lesz Polignano a Mare estére Bari. Oda félóránként megy a vonat. Szombat reggel útra kelünk Ostuni, majd visszafelé Monopoli. Vasárnap de még egy kis Bari csavargás. 

Catella Creative Commons License 2019.09.30 -4 1 2927

+1 érv, hogy nem fér bele: déli órákban sokkal ritkábban mennek a buszok, vonatok. És igazán egyikből sem fogsz látni semmit.

Előzmény: erikanyu (2923)
kirgizke Creative Commons License 2019.09.30 0 1 2926

Szia!

 

Szerintem sem fér bele ez a 3 város egy napba, pláne nem tömegközlekedéssel. Ostuni esik kis a leginkább, Polignano és Monopoli legalább közel vannak egymáshoz.

Ostuniban ráadásul a vasútállomás nagyon messze van a várostól, a vonatról át kell szállni a helyijáratos buszra.

Előzmény: erikanyu (2923)
JOSBOMO Creative Commons License 2019.09.30 -1 1 2925

Szia, 

 

Én voltam így péntek-vasárnap intervallumba. Valahol lehet meg is van a beszámolóm.

Én azt javaslom, hogy első nap Polignano de Mare legyen és másnap korán vonattal Alberobello, és délután még Monopoli beleférhet. Esténként meg Bari óvárosi része.

Előzmény: erikanyu (2918)
bonnita Creative Commons License 2019.09.30 -3 2 2924

Szia, szerintem arra az egy napra három várost nem nagyon lehet belezsúfolni, nem tudom melyiket hagynám ki. Alberobello kicsit talán mesterkélt, de a trullók miatt mégiscsak meg kellene nézni, nekem személyes kedvencem Ostuni volt-bár még csak egyszer jártam arra, szóval nem tudom.. 

Előzmény: erikanyu (2918)
erikanyu Creative Commons License 2019.09.29 -3 1 2923

Nem lesz autó. Csak vonatos és buszos közlekedés. Már napok óta tervezgetem mit tudo9k belerakni. Ha első nap elérjük a 14 órás buszt Alberobellóba, akkor elmegyünk oda, ha nem akkor kimarad. Másnapra gondoltuk Ostunit,  Polignano e Marét, és Monopolit. 

Előzmény: Kobzoska (2921)
szkati Creative Commons License 2019.09.29 0 1 2922

Rentalcarson keresztül a Locautónál béreltünk. Ott nem kellett kreditkártya. Elég volt a debit is.

Előzmény: a.anla (2919)
Kobzoska Creative Commons License 2019.09.29 -4 2 2921

Szerintem Polignano a Mare és Alberobello ne maradjanak ki, ez a kettő a legszebb, legkülönlegesebb.

Autótok lesz?

Előzmény: erikanyu (2918)
a.anla Creative Commons License 2019.09.29 0 0 2920

Szia! Hol foglaltatok autót végül? Mi a vélemény és tapasztalat?

Előzmény: bulis22 (2909)
a.anla Creative Commons License 2019.09.29 0 0 2919

Igen, Én is örülök a sok segítő véleménynek. Az autóbérléssel kapcsolatban tud vki segíteni. Sajnos nekem csak sima debit kártyám van. Nem értem ez miért nem jó nekik?

erikanyu Creative Commons License 2019.09.28 -2 2 2918

Sziasztok! Örülök, hogy itt is ismerősöket találhatok. Catella, Vélemény, bonnita üdv :) Szóval olcsó repjeggyel utazgatok. Most éppen akkor Bariban vettem jó áron jegyet okt. 18-20.

Szállás megvan Bariban Hotel Boston. Visszaolvastam sok-sok oldalt. Catella nagyon tetszett a beszámolód, de  a többieké is hozott fontos infókat. Amiből aztán az lett, hogy mindent meg szeretnék nézni, de arra meg kevés a hétvége.  Nagyon tetszik a képek, és leírások alapján Polignano e Mare, Monopoli, Ostuni, és Alberobello. Kérlek segítsetek, mi fér bele reálisan. Péntek du érkezik a repcsi 12.10-re. Számitásaim szerint 2 órára legalább el tudjuk foglalni a szállást. A délután így szabad. Arra gondoltam itt megnézhetnénk egyik kis városkát. Mondjuk a Polignano-e Marét, és este Bariban séta. Másnapra gondoltam Monopolit, Ostunit,és ha beleférne Alberobellot. Bár az az érzésem az nem fog beleférni, pedig nagyon tetszenek azok a kis trullók. Vasárnap már csak hazaút, egy kis reggeli Bari sétával. Várom a javaslataitokat, és előre is köszönöm. 

szkati Creative Commons License 2019.09.17 0 4 2917

Nagyon szép utunk volt. Míg 2014-ben a pugliai városokat néztük meg( meg Materát), most inkábba természeti szépségekre figyeltünk.

Gallipoliban laktunk a tengerparton, ahol tényleg az égvilágon semmi sincs, csak nagyon közel különféle(drága) privát strandok, ahol  a víz a Karib tengerihez nagyon hasonló kékes zöld.A legszebb strandrészek az ún. Baia Verde szakaszon voltak.

Azért elugrottunk Otrantóba,Brindisibe,  na meg mégegyszer Leccébe, mert az nem tudjuk megunni, Sannicolába, ahol isteni kis vendéglők vannak, Nardóba, aminek szép centro storicója van. A legszebb utunk egy egésznapos, tengerpart melletti barangolás volt. Hajókirándulás keretében eljutottunk oda, ahol a Ión tenger találkozik az Adriával( Leuca), és utána nagyot strandoltunk a Török öbölben, ahol szeptember közepe ide-vagy oda, hatalmas, szinte főszezoni hangulat volt. Akárcsak bármikor Olaszországban, istenien éreztük magunkat!

szkati Creative Commons License 2019.09.02 0 1 2916

Brutál hőség jelenleg Gallipoliban igyekszünk, de persze nem megy egyszerűen. Brindizit, Otrantot megnéztük már, de lassan haladunk az előre megtervezett program szerint.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!