Keresés

Részletes keresés

kemese Creative Commons License 2006.02.17 0 0 76

Megvettem az ananászt, szép nagy. 480 Ft/db volt, a banán 390Ft/kg, alma-hazai 148, import 80/db. Valahogy a déli gyümölcsre nem sajnálom a pénzt, de nyáron az itthoni, friss, éppen termő gyümölcsöket mindig drágállom.

 

Hogy kell rendesen megpucolni az ananászt? Mindig sajnálom vastagon levágni a héját, de igy a tüsik rajta maradnak. Van valami trükkje?

Előzmény: ZsuR (75)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.17 0 0 75
Akkor vagy az ananasz olcso - vagy a banan draga a mi arainhoz viszonyitva.
Egy lb banan 0.69 dollar (sokszor olcsobb), akkor egy kg banan 1,5 dollar, tehat 3 kg banan =1 ananasz.
Előzmény: kemese (74)
kemese Creative Commons License 2006.02.17 0 0 74
Itthon is darabra adják az ananászt. Kb. annyiba kerül, mint 1 kg banán, és nem is olyan kicsi. három-négy napig elnyammogok rajta. Persze megtudnám enni együltő helyemben is :o)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.17 0 0 73
Dolgozz a hazassagon, dolgozz - nem kell valni :))!
Jol sikald ki.
Vekony retegben olajozd be kivul-belul.
Melegitsd fel a sutot 90-100 fok kore, es tartsd benne az edenyedet legalabb ket orat. Nekem sikerult ujra "erlelni" a serpenyomet.
Utana meg ne sikald tobbet - hasznalj sot.

Az egesz ananasz (itt is darabra aruljak) 4 dollartol folfele. De szerintem ez az edesseg a konzevbol is jo - alaposan lecsopogtetve. Kiprobalnam a grillezest a konzerven - csak a kiszaritas miatt is.
Előzmény: magnum13 (72)
magnum13 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 72
Akkor az az edeny nem lett rendesen "bejaratva".
Vagyis mar nincs mit csinalni,mint elvalni tole?
Ez az ananasz meg kep nelkul is nyalcsorgato,hatmeg ha latjuk is.
Nalatok mekkora ananaszok vannak es nem dragak?Itt olyan kicsi,hogy meghamozom es alig marad belole,az ara viszont az ellenkezoje es darabra aruljak.Egyszer vettem es a zoldjet elultettem,szepen no,de sajnos nem lehet szamitani termesre :((,igy beerem a konzervvel,viszont az nem jo grillre.
Ez a nutella dolog nagyon jo otlet mashoz is.
Előzmény: ZsuR (67)
kemese Creative Commons License 2006.02.16 0 0 71
Egy "ujját szopogató" főzős TV műsorvezető. Szeretem nézni a műsorát, olyan jóizűen nyalogat bele abba, amit főz.
Előzmény: ZsuR (69)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.16 0 0 70
Ami lemaradt. . .
Előzmény: ZsuR (67)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.16 0 0 69
Orulok, hjogy rahibaztam!

Ki az a Nigella?
Előzmény: kemese (68)
kemese Creative Commons License 2006.02.16 0 0 68

Húúú, ezért a receptért is áldani fogom a neved!

Valami hasonlót csinált Nigella is, csak nem tudtam felirni. Annyira guszta volt, hogy a lányom, aki nem szereti az ananászt, azt mondta kér ilyet...

Remélem kapok a hétvégére ananászt.

Előzmény: ZsuR (67)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.16 0 0 67
Akkor az az edeny nem lett rendesen "bejaratva".

Itt egy uj grill recept - azt hiszem nemsokara kiprobalom, mar regen szerettem volna gyumolcsoket grillezni.

Ket ananaszt meghamozol, es szeletekre vagod - a kozepet pogacsa szaggatoval vagod ki.
A jol felmelegitett grillt csak egy par csepp oliva olajjal megkened, es mind a ket oldalan megsutod, ovatosan, nem ketszer forgatva, es ha nem sokat mozgatod, akkor a grill csikok szepen fognak latszani.
Ha kesz, egy talra szeded.

2/3 csesze Nutallat felmelegitesz es osszekevered 6 evokanal tejszinnel, csak addig, amig selymes fenyu, folyekony lesz a kevereke.

2/3 csesze mascarpone sajtot ossszekeversz fel kaveskanal vanilia aromaval - ha szereted a nagyon edeset, tehetsz bele cuktot is.

3 evokanal hamozott mogyorot megporkolsz picit es osszevagod.

A talon levo ananaszt lelocsolod a Nutella kremmel.
Rateszed a mascarponet - kb 4-5 halmocskaban.
Megszorod az aprora vagott mogyoroval es talalod.
Bezsebeled a dixcsereteket :))
Előzmény: magnum13 (66)
magnum13 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 66
ugy szoktam csinalni es megis mindig leragad.A hamburgeren kivul mast meg nem is sutottem benne.
Előzmény: ZsuR (65)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.16 0 0 65
Probalj par csepp olajat tenni a serpenyobe mielott forrositod (egy papirtorolkozovel kenjel szet benne keves olajat, ne alljon benne, de vastagabban kend ki, mint mosas utan).
Előzmény: magnum13 (64)
magnum13 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 64
akkor ez lesz a legkozelebbi ajandekom.
Kozben eszembe jutott meg,hogy mi lehet az oka,hogy a hamburgerem leragad,pedig forro amikor rateszem?
Előzmény: ZsuR (63)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.16 0 0 63
Csak frisset.

magnum - nekem van mind a ketto - az ontottvasat eleg nehez a mostani mertekek szerint takaritani. Ha van penzed ra, vegyel egy jo teflomt, sokkal konnyebb.

Az ontottvasat ha csak tehetem nem mosom vizzel. Amig meg kicsit meleg sot ontok bele es azzal dorzsolom ki a maradekot, utana jon a gyenge olaj bevonat. Csak nagyon keves, egy lehellet, mert hajlamos rossz izt adni maskepp.
Előzmény: kemese (61)
magnum13 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 62
nem buntettem.......megnyugodtam es ennek koszonhetoen nem vagtam a szemetbe,hanme inkabb megsutottem es megettuk-ez volt a buntetes:))

nagy kedvet csinaltatok a grillezeshez es ugy tunt kerdeztem is valamit es mintha nem kaptam volna valaszt,de eltunt,van egy ontott vas grill serpenyommindig alaposan elmosom,megszaritom es beolajozom,viszont az olajnak nem tesz jot a sok allas ha sokaig nem hasznalom,vagy vegyek inkabb valami teflonos grillsuto serpenyot?
Előzmény: tuutuu (60)
kemese Creative Commons License 2006.02.01 0 0 61
Biztos nem, ahhoz túl puha. Salátába került.
Előzmény: kemese (59)
tuutuu Creative Commons License 2006.02.01 0 0 60

Üdv!

Azért a lefényképezés , mint büntetés a kajának, ez nekem új..:}}}

 

Én eddig az elzavarhatatlan házaló ügynököket szoktam csak pofánvillantani a vakuval..:}}}

Előzmény: magnum13 (56)
kemese Creative Commons License 2006.02.01 0 0 59
Konzerv spárgát lehet grillezni, vagy csak a frisset?
ZsuR Creative Commons License 2006.02.01 0 0 58


1 csirkemell - negy vekony szeletre vagva. Ezeket jol el kell verni folia alatt.
4 -8 ujhagyma szar (csak a zoldje kell)

2 evokanal szoja szosz
1 evokanal rizs ecet
1 kaveskanal gyomber (ginger
1 fokhagyma
2 evokanal repce (canola) olaj

A csirkemellet jol elverjuk, es a szelet kozepere egy-ketto ujhagymaszarat fektetunk.
Feltekerjuk, lazan megkotjuk, hogy ne essen szet.

A csirkemell gongyolegeket marinaljuk legalabb ket oraig sutes elott. Jo otlet, ne a hideg, hutobol kivett hust tegyuk a grillre, legalabb fel oraval elotte vegyuk ki a hutobol (ez minden grillre vonatkozik).

Talalas elott 5-10 percet allni hagyjuk - mielott felvagnank, leszedjuk a madzagot rola.
kemese Creative Commons License 2006.01.31 0 0 57
Na de hát nálunk nem a kukában, hanem a KUTYÁBAN landolt a hús!!!
Előzmény: Boarhunter (52)
magnum13 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 56
akkor nalatok minden gumibol kell legyen.:))
en egyszer a tesztara lettem merges,hogy mindig visszaugrott, amikor nyujtottam,erre mergemben lefenykepeztem es megsutottem(mezes kremes)nem lett rossz csak keves.
Előzmény: Boarhunter (54)
ZsuR Creative Commons License 2006.01.31 0 0 55
Ja :))

Csak azt akartam mondani, a hus kidobasa jo "anger management" - meggondolod legkozelebb, mert draga a hus. . .
Előzmény: Boarhunter (54)
Boarhunter Creative Commons License 2006.01.31 0 0 54

Miért, ha igazán mérges lettem volna, mit vágok oda? A gáztűzhelyt? :-)))

Egyébként a palacsintákkal kezdtem, kb. a negyediket követte a sütő...

Előzmény: ZsuR (53)
ZsuR Creative Commons License 2006.01.31 0 0 53
Akkor te meg nem voltal igazibol merges :))!

Bar a palacsintasuto is eleg nyomos. . ..
Előzmény: Boarhunter (52)
Boarhunter Creative Commons License 2006.01.31 0 0 52

 Nem tudom ismered e az érzést, amikor valami nem sikerül és elbotitja a ... az agyadat.

 

Hmmm...vágtam már falhoz palacsintasütőt... :-(

De a húst sajnálom...valszeg nem kutyakajává lényegítettem volna át...

Előzmény: kemese (50)
ZsuR Creative Commons License 2006.01.31 0 0 51
Hat nem kell a hust elverni grill elott. . .kiveve ha valamilyen tekercsnek sutod.
Ha megis kell valamilyen puhitas, akkor az ne vekonyitassal egyutt legyen. Csak egy par csapas ra, puhitasnak. A vekony hus (ha nincs toltelek korulotte ami vedene) kiszarad a grillen nagyon konnyen.
Előzmény: TTAMAS (48)
kemese Creative Commons License 2006.01.31 0 0 50

A sertésből porcogókat, inakat csontszilánkokat dobtam ki.

A marhából azért nem lett pörkölt, mert ahhoz már nagyon kevés volt. Meg nem is gondolkoztam rajta. Nem tudom ismered e az érzést, amikor valami nem sikerül és elbotitja a ... az agyadat.

 

A marha sülési kedvét tiszteletben tartom a jövőben. Mivel félig átsütve nem szeretjük, nem is fogok csinálni. Lesz belőle jó kis vörös boros pöri :o)

Előzmény: Boarhunter (43)
kemese Creative Commons License 2006.01.31 0 0 49

Ezt a tanácsodat megfogadom, egyenlőre hanyagolom a husokat, marad a hamburger, csevap, halacska.

Na és persze jó lett volna a marha grillezéssel előre gondolkodni. Ez volt a tanulópénz :)))

Előzmény: ZsuR (42)
TTAMAS Creative Commons License 2006.01.31 0 0 48

Hat nekem ez bizony vekony. . .

 

Ez vékony? Szegény marha úgy lett szeletelve, majd jól kiverve, mintha rántott hús akart volna lenni. Na, AZ vékony.

Előzmény: ZsuR (40)
Boarhunter Creative Commons License 2006.01.30 0 0 47

Köszi, ez nagyon jó!

Azért mondtam az elvágást, mert úgyis agyonsütve szeretik... :-)

Én rare, esetleg medium rare rajongó vagyok marhánál és szarvasnál, disznónál és szárnyasnál well done, halnál meg tökmindegy, mindenhogy szeretem, bár ott se vagyok az agyonsütés híve...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!