Keresés

Részletes keresés

YCbCr Creative Commons License 2011.12.23 0 0 532

Railworks 3 Train Simulator 2012 a Steamen csak 3 (három) EUR !!

Még 23 órán át.

tmartin4 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 531

Sziasztok!

Gyertek vezetni az MVKK-hoz. A Magyar Virtuális Közlekedési Központ összefogja a játékos kedvű szimulátorrajongókat. Online, TeamSpeak 3 programon keresztül, együtt vezetünk virtuálisan. Vezethetsz vonatot, buszt, metrót, villamost egy szuper csapattal. Nem éri meg kihagyni, gyertek minél többen vezetni!

További információ: mvkk.hu, vagy tőlem privát üzenetben. :D

Blöky2 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 530

(bocs, most látom, hogy az előtted szólóval ellentétben nem MSTS-ben hanem Trainzben utazol...)

Előzmény: Blöky2 (529)
Blöky2 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 529

Például:

diesirae.atw.hu, és menj a Linkek-re!

 

Előzmény: DV 109.109 (528)
DV 109.109 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 528

Hát gondoltam/tudtham hogy igen, csak az, hogy mikor lesz kész és letölthető az érdekelne :)

Előzmény: charly74 (526)
Máv 470 010 aranycsapat t Creative Commons License 2011.12.09 0 0 527

Milyen program kell Msts-hez,hogy tudjak belerakni mozdonyokat,kocsikat,pályákat?

 

charly74 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 526

Szia igen :)

Előzmény: DV 109.109 (525)
DV 109.109 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 525

Üdv! A Trainz Simulator 2009-hez mikor készül magyar gőzmozdony?

cili111 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 524

Sziasztok!

Bocs az OFF-ért.

Keresem azokat, akik ismerik és/vagy használják a TrainPlayert.

Kérem, jelezzétek ezt a "Terepasztal a képernyőn" c. topikban.

Kösz

m412146 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 523

Sziasztok!

Valaki legyen szíves segítsen abban kérdésbe, hogy mit kell csinálni az MSTS-el ahhoz hogy tökéletesen müködjenek benne a magyar pályák és a magyar vonatok.

Előre is köszönöm.

 

Prof63 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 522

Sziasztok!

 

Megint egy EEP5.0-s kérdésem lenne. Tudja valaki, hogyan lehet pályarajzolás közben befolyásolni, hogy a váltók állítóműve jobbra vagy balra kerüljön? Próbálkoztam már a vágánydarabok lerakásának sorrendjét módosítani, meg az előre/hátra irányukat cserélni. Néha sikerül úgy lerakni, ahogyan szeretném, de nagyon esetlegesnek tűnik. Mi a trükk?

kisolasz21 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 521

Valaki legyen szives segitsen Beálitani hogy a Taurusok is menjenek meg a Liszt,Hydan,Széchenyi is  meg ienek kösy...

Előzmény: kisolasz21 (520)
kisolasz21 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 520

Valaki segitsen beálitani Win 7re ezt a traficot kösy Msn :adika1122@windowslive.com kösy

 

 

Előzmény: kisolasz21 (519)
kisolasz21 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 519

Szia letöltöttem de nincs benn a GYSEV  es gépek és kocsik miért:?

 

Előzmény: sínijeti (518)
sínijeti Creative Commons License 2011.08.10 0 0 518

Nem találtam jobb topicot, szóval ide teszem be.

A Traffic képernyővédőhöz készítettem menetrendet (*.ttt - Traffic TimeTable fájlok). Még nagyon az elején tart a dolog, de már látni, hogy lesz belőle valami.

A cucc a Traffic (jelenlegi) teljes letöltésével készült, egyéni telepítéseknél (kevesebb mozdony, stb) nem garantálom, hogy működik!

A Traffic ingyenes program, letölthető Innen.

A Timetable fájl pedig letölthető Innen. (A link egy hétig él. Utána kérésre újra feltöltöm, és privát üzenetben/mailben elküldöm)

Apró kérések:
- Módosíthatod, de CSAK saját használatra.
- Nem óhajtok vele pénzt keresni, légy szíves ezzel legyél te is így.
- A módosított verzióval sem. 
- Módosítás nélkül közzéteheted bárhol.
- Módosítással csak a megkérdezésem után. 

Pár szó a menetrend fájl jelenlegi (v0.1) verziójáról:
- Tartalom:
- Gyorsvonat
- Határátmenet Ausztriába és vissza
- Fejpályaudvari mozgások
- Mozdonycserék
- Egy selejtmenet. 

A következő verzióban (ha van rá igény) remélhetőleg:
- Új, átfutó, megálló vonatok, főként motorvonatok (Pl. MDmot, Bz ajtónyitással áll meg, Desiro, Flirt Stb.)
- Illetve bármi, amit javasoltok.

 

ghabina Creative Commons License 2011.08.08 0 0 517

Szevasztok!

Számítógéphez építek vasúti szimulátor vezérlő egységet, tulajdonképpen olyasmit mint a RailDaiver, csak magyarosan.

Klaviatúra nyomógombok átkötésével oldanám meg a kapcsolásokat, és a vezérlést. Ez az egyszerűbb kapcsolóknál rendben is van, meg a kiegészítő féknél, és a kontrollernél, de a fékkar vezérlésére még nem ötlöttem ki kompromisszummentes megoldást. D2-es fékezőszelepet kéne utánoznia a gépnek, de ez külön "agy" nélkül nem tudom lehetséges -e megépíteni.

Ha valaki tudna segíteni, netántán épített már hasonlót, jelezzen!

Köszi!

TOMM13 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 516

Sziasztok !

 

Olyan lelkes, programozásban jártas  kollégát keresek, akinek lenne kedve új szimulátort fejleszteni.  Természetesen rendes élethű vezetőállásos megoldásra gondolok.

 

 

vargadani95 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 515

FIGYELEM!!!

 

07.11-én MSTS találkozókiskunmajsán.Délután 5-től hajnalig.ÁR:kisadag kaja:700 ft nagy adag:1250.Mind a kettő tartal  mazz 3dl cólát.16:15-kor van találkozó a vasútállomás buszmegállójában.Alföld 6 vezteés,nyeremények,stb

 

Gyertek el megéri.

Blöky2 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 514

Az eredeti 5.0-ban nem volt benne a pályaérintkezős csatolás, ehez a 3. plugin kellett.

De vigyázat! Az 5.0-hoz megjelent angol és francia verzió is, és akkor (kb. 3 éve) a honlapon kinn volt egy figyelmeztető üzenet, hogy a pluginok csak a német változattal használhatók. (Igértek angol és francia plugint is, de ebből nem lett semmi.) Gondolom, akkor a magyarra is vonatkozik, hogy nem jó. Ha tehát eszedbe jutna letölteni, könnyen zsákbamacskát foghatsz :-(

 

>találtam olyan vasúti kocsikat, amiknek a csatolóit megjeleníti a program az "Achsen" menükben

 

??? Hát ez érdekes. Ha a járműlista bármely elemére kattintunk, lehetővé válik a kézi vezérlés, és működtethetők a csatolók, de ez nem az Achsen-ben, hanem a járműlistában jelenik meg.

Persze lehet, hogy az általad leírt jelenség is létezik, de bevallom, 100 évente 1× nézegetem az Achsen menüt.

Előzmény: Prof63 (513)
Prof63 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 513

Valóban, és pont a lényeg hiányzik az enyémről. A nálad levő Kopplungskontrolle funkció tényleg alkalmas a szerelvény valamelyik elemének kiválasztására, és pont annak a csatolónak a vezérlésére, amire szükség van. Az én kupplungvezérlésem (jobb alsó sarok) erre nem képes, ott fixen egy első, és egy hátsó csatoló van, ami a tapasztalatok szerint a teljes járműszerelvény elejét és végét jelenti.

 

Ha jól értem a fejleményeket, az eredeti kérdésemre tehát az a válasz, hogy az én verziómmal nem oldható meg a feladat.

 

Nem emlékszel véletlenül, hogy a plugin-ok telepítésétől lett-e ilyen a tiéd, vagy a német 5.0 eleve ilyen volt?

 

Csak mellesleg jegyzem meg, hogy találtam olyan vasúti kocsikat, amiknek a csatolóit megjeleníti a program az "Achsen" menükben. Fogalmam sincs, hogy ez min múlik, ahogyan még azt sem látom, hogy ezt hogyan is lehetne kihasználni.

Előzmény: Blöky2 (512)
Blöky2 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 512

Nálam így jelenik meg:

 

Hát ez bizony erősen eltér a tiedtől (nem csak a nyelve miatt!)

Blöky2 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 511

> A "tengelyek" menüben viszont nincs "Vorn" vagy "Hinten"

 

Az általad betett képen látom, hogy jobboldalt alul van "Első csatoló" és "hátsó csatoló". Nyilván a teherautó hátsó, vagy a pótkocsi (a szerelvény 2. járműve) első csatolóját kell választani.

 

> a fenti 3 mező inaktív lesz

 

A csatolós mezők is?

 

> Jól gondolom, hogy előzőleg te a "tengelyek" menüben javasoltad kiválasztani a megfelelő csatolót?

 

Nem, hanem a megfelelő, járművet irányító/kezelő pályérintkező (Kontaktpunkt für Fahrzeug) szerkesztésénél (nem az a kép van föltéve?)

 

> miért nem lát a program mozgatható elemeket

 

A csatolók nem tartoznak tkp. a mozgatható elemek közé. Úgy tűnik, mintha ott lenne a baj, hogy nem lehet megadni a jármű sorszámát a szerelvényben?

Az eredeti (német) 5.0-ban benne volt az "Achsen" (= tengelyek), de nem volt pályaérintkező által vezérelt szétcsatolás. Ahoz kellett az egyik plugint letölteni.

De most már nem írok többet addig, amíg előttem nem lesz és nem látom...

Előzmény: Prof63 (510)
Prof63 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 510

A help rendkívül szűkszavú. Lényegében annyit mond, hogy vannak ilyen meg olyan menüpontok és azokkal lehet dolgokat csinálni. Viszont kezd derengeni,  hogy mi lehet a közvetlen probléma. Van egy megjegyzés a help-ben:

 

 

 

a Tengelyek, Szűrők, és a Pozíció mezőket csak abban az esetben lehet megnyitni,

ha a terepasztal elrendezése legalább egy olyan vonatot vagy járművet tartalmaz, amelynek vannak

„tengelyei”.

 

 Ha a "Vonat/jármű számára" mezőben "minden" van kiválasztva, akkor aktívak a "Szűrőnév", "tengelyek" (axen), és "szűrő" mezők. A "tengelyek" menüben viszont nincs "Vorn" vagy "Hinten", mivel ezek szerint a terepasztalon egyetlen olyan eszköz sincs, aminek ilyen "tengelye" lenne. Mint korábban írtam, olyanok vannak, amik pl. a szintén jelen levő repülőre igazak (nase heben, fahrwerk).

  

Ha a "Vonat/jármű számára" mezőben a tartályautóból és a pótkocsiból álló szerelvényt választom, akkor a fenti 3 mező inaktív lesz, semmit nem lehet kiválasztani. Nyilván, mert valamiért úgy gondolja a program, hogy ennek a járműszerelvénynek nincsenek mozgatható elemei (axen).

 

Jól gondolom, hogy előzőleg te a "tengelyek" menüben javasoltad kiválasztani a megfelelő csatolót?

  

A jobb alsó sarokban levő "csatoló vezérlés" valóban hatásos a járműszerelvényre, csakhogy ott 2 csatolót lehet vezérelni, egy elsőt, és egy hátsót. Ezek pedig a próbák szerint a járműszerelvény első és hátsó csatolója lesznek, nem pedig a tartálykocsi vagy a pótkocsi első és hátsó csatolói. Következésképpen éppen a tartálykocsi hátsó és a pótkocsi első csatolójához nem lehet hozzáférni, amik éppen kellenének a feladathoz.

  

Azt viszont nem tudom, miért nem lát a program mozgatható elemeket a járműszerelvényben, hisz kézi vezérlésnél az egyes járműszerelvény elemekre (tartálykocsi, illetve pótkocsi) kattintva igenis vezérelhető azok mindegyikének első és hátsó csatolója is.

  

Valamit nem csinálok jól? Vagy ez valami modell hiba? Vagy ilyen az alap verzió, és ehhez kell már a plugin?

 

Neked ugyan így néz ki a kapcsolót paraméterező ablakod (plugin-nel együtt), amikor járműhöz csatolódó kapcsolóról van szó?

Előzmény: Blöky2 (509)
Blöky2 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 509

Mellesleg: a súgóban nincs ez leírva?

Előzmény: Blöky2 (508)
Blöky2 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 508

Na. ezt most visszaszívom.

Bocs, első ránézésre az apró betűk miatt nem láttam jól, de jobboldalt alul van egy "Csatoló vezérlés" keret. Abból kell választani a megfelelőt.

Előzmény: Blöky2 (507)
Blöky2 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 507

A képből láthatóan a magyar változat még nem tartalmazza a pluginok lehetőségeit.

De a honlapon volt régebben egy figyelmeztetés: a kiegészítők csak a német változattal működnek.

Ha tehát nekiállsz megvenni-letölteni, valszeg kidobott pénz lesz.

Előzmény: Prof63 (506)
Prof63 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 506

Nálam így néz ki a paraméterező ablak a járműhöz csatolódó kapcsoló esetén:

 

 

Ez megváltozik, ha plugin-t installálok, vagy már ezen is rajta van, amit beállítani gondoltál?

 

Egyébként újabb tapasztalattal gyarapodtam. Eddig IE8-at használtam a fórum elérésére, azért nem tudtam képet feltenni. IE8 alatt ugyanis az általad említett gomb nem jelenik meg, és a "saját gépról" szövegnek is csak a felső fele látszik. Firefox 3 alól ugyan ez kifogástalan.

Előzmény: Blöky2 (505)
Blöky2 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 505

A hozzászólás-keret alján van egy parancsgomb "Kiválasztom a képet". Saját gépről, gondolom tallózni lehet.

Prof63 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 504

Nekem 5.0 magyar van, és plugin-okat külön nem vásároltam, tehát könnyen lehet, hogy valami hiányzik. Eddig még nem derült ki számomra világosan, hogy vannak-e olyan szolgáltatások, amik a pluginokból már eleve bele vannak építve.

 

Vorn/Hinten = elől/hátul ... tiszta

"Kontaktpunkt für Fahrzeug" = "csatlakozó vonat/járműhöz" ... tiszta

 

Egy ilyen fajta csatlakozópontnak a paraméterező ablakáról beszélünk ezek szerint mindketten.

Esetleg szúrnék ide be egy snapshot-ot róla, hogy nálam hogyan néz ki, de nem tudom, hogyan kell ide képet feltölteni. Tudsz segíteni ebben?

 

Előzmény: Blöky2 (503)
Blöky2 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 503

Előrebocsátom, nekem a német változat van meg (a megfelelő "plugin"-okkal), így a magyar párbeszédablak szöveget nem ismerem.

Vorn/Hinten = elől/hátul

Ha a vezérlési pont egy "Kontaktpunkt für Fahrzeug", akkor a kapcsolókezelésnek meg kell(ene) jelennie a párbeszédablakban. A német váltotatban ehez kellett a plugin.

Ha Neked magyar van, ezek szerint a pluginok abba még nincsenek beépítve?

Előzmény: Prof63 (502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!