Keresés

Részletes keresés

Töhötömke Creative Commons License 2010.07.08 0 0 53
Hát a rádió digitális vételre való átállása tényleg elég nagy galibát okozna, szerintem a mobiltelefonok se tudnák a digitális adást venni, oda meg dekóder ááhhh. Műholddal régebben lehetett ingyen venni a Duna Tv-t, Mamámék azon keresztül nézték de sajnos megszűnt nemrég, aztán valami megoldást akartam rá találni, kábeltévé még nincs nálunk, sokat nem akartak költeni csak arra hogy legyen Duna, aztán megkapták tőlem házassági évfordulójukra a mindigtvt.Kezeléssel volt egy kis bíbelődés mert ugye így már két távirányító van így aztán hogy mikor melyiket kell használni... bonyolult nekik:)
randell11 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 52
és az igaz,hogy van/vannak olyan szolgáltató/k ahol spéci dekóder kell? Mert ha már van 1 a tv-ben akkor minek vennék újat!? logikus szerintem
Előzmény: speedway104 (51)
speedway104 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 51
Ahol eddig egy analóg csatorna "fért el" ott digitálisan jóval többet lehet egyszerre sugározni. A tévénél nem kell kidobni a hagyományos tévét, legfeljebb venni kell hozzá egy set top boxot, ami a hagyományos tévékészülék által értelmezhető analóg jellé alakítja a digitálisat.

Rádiónál viszont nem cipelhetsz magaddal set-top boxot, a digitális vételre alkalmas rádiók meg nem terjedtek el, még Európa gazdagabbik felén sem. Nálunk egy ideig folytak kísérletek a DVB rádiózással kapcsolatban, de azóta talán már azzal is felhagytak.
Előzmény: barhelg (50)
barhelg Creative Commons License 2010.07.07 0 0 50
És egyáltalán miért kell analógról digitálisra váltani?
És a rádióknál miért okoz ez nagyobb gondot, mint a tévéknél?

Előzmény: nandika87 (47)
nayan00 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 49
Hamarosan itt van 2012 és én attól félek, hogy addigra nem jut el mindenkihez ez az információ, és csomóan tv nélkül maradnak. Budapesten okés, mert szinte minden szolgáltatás, már digitális, és a földfelszíni sugárzás is mindenhol elérhető. Nekem személy szerint digitális műholdas szolgáltatásom van, így Én nem problémázok a digitális átálláson. Viszont jó ez a DVB-T, főleg majd akkor lesz hasznos, ha a mobilokba is belerakják a tunereket és bárhol lehet majd tv-zni.
Előzmény: dattis77 (48)
dattis77 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 48
elvileg már eldöntötték, hogy az analóg műsörszórásnak vége lesz. nemsokára tényleg csak dekóderrel lehet majd tévézni, ami lehet, hogy nem is baj. egyrészt nem hiszem, hogy mindenki megveszi majd, másrészt legalább nem ülnek annyian couch potato-ként a szürke doboz előtt.
a legnagyobb baj azonban még is csak azzal van, hogy az emberek nincsenek tájékoztatva a változásokról, pedig nagyban érinti őket.
Előzmény: Csucsubi (46)
nandika87 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 47
Pont hogy ezt szorgalmazza most az EU, hogy 2012-ig eltűnjön. A levegőből nem fog jönni többé analóg jel ezután. Ami nagyobb felháborodást kelt az az analóg rádiózás, aminek már ki lett tolva a határa 2014-ig, de majd 4 év múlva meglátjuk, hogy mi lesz... :)
Előzmény: Csucsubi (46)
Csucsubi Creative Commons License 2010.07.06 0 0 46
Rengeteg jel mutat arra, hogy el fog tűnni az analóg műsorszórás, de szerintem ehhez még pár évtizednek el kell telnie, mire mindenki rájön, hogy olcsóbb a digitális vétel. Meg arra is kell gondolni, hogy mennyi mindent kell megváltoztatni, hogy mindenki átálljon a digitálisra.
Előzmény: nandika87 (45)
nandika87 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 45
A dekóder kártya arra való, hogy a kódolt adásokat, vagyis a mindig tv extrát tudjad dekódolni. Előfizetsz a szolgáltatásra, kapsz egy kártyát és az extra csatornákat tudod vele fogni.
A tuner meg arra való, hogy a tv tudja értelmezni azokat a jeleket, amik jönnek a levegőben. A régi tévékben van ilyen alapból csak azok ugye nem digitális jelek. Az analóg műsorszórás meg ugye meg fog szűnni lassacskán... Ez a tuner van egy set-top-box nevű csodába építve, amire csatlakoztatod az antennát, és bedugod a tévédbe. Ha van egy olyan tévéd, ami tudja venni az adást, akkor nem kell set-top-box.
Előzmény: barhelg (43)
predator24 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 44
A lényeg:
Kell egy speciális antenna amivel a jelet majd fogod. Az új tévékben benne van a tuner építve, a régebbiekben nincs. Azokhoz kell egy digitális beltéri egység hogy tudja fogadni a digitális jelet. Ha kell a MinDigTV extra szolgáltatása akkor a tőlük kapott kártyát bele kell dugni a beltéribe vagy a tvbe.
Ennél egyszerűbben már nem tudom leírni! :P
Előzmény: barhelg (43)
barhelg Creative Commons License 2010.07.02 0 0 43
Ajj, már azt hittem, hogy megértettem mi a helyzet, de most írod ezeket, hogy "dekoder kártya" meg "tuner"... Most ezek valami plusszok, amik még kellenek a digitális tévézéshez, vagy valaminek a másik neve? :S

Bocs, te teljesen amatőr vagyok a témában.. :(
Előzmény: nandika87 (42)
nandika87 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 42
Mármint úgy gondoltad, hogy a tunert és a dekóder kártyát viszed magaddal? Így mondjuk logikusnak hangzik, mert megmarad a csatornaválaszték, de mégsem kell szórakozni a kábeltévével.
Előzmény: Bonifacese (41)
Bonifacese Creative Commons License 2010.06.30 0 0 41
Azt én is hallottam, hogy több helyen is lehet majd fogni. Azok mellett, amit elmondtál, én pl azért veszek ilyet albérletbe, mert ha költözök akkor ezt is vihetem magammal, és nincs ebből probléma a főbérlővel.
Előzmény: tetrisman (40)
tetrisman Creative Commons License 2010.06.30 0 0 40
Kábeltévét is van értelme venni annak akinek szüksége van arra sok-sok csatornára aminek szerintem a fele felesleges. Ez a lehetőség a Mindig tv-nél jó lehetőség annak aki csak a legszükségesebb csatornákat akarja nézni jó minőségben és tényleg nincs szüksége különleges csatornákra. Időseknek,nyaralókba, meg olyan helyen ahol esetleg csak időszakosan kell a tv- gondolok itt az albérletre.... ott jól jöhet. Jól hallottam hogy most üzembe állítottak egy plusz adót,ezzel javítva a minőséget,elérhetőséget?
Előzmény: Bazeltop (39)
Bazeltop Creative Commons License 2010.06.30 0 0 39
jó kérlek, manapság két lehetőséged van: vagy kábeles vagy ilyen vevős megoldás. Namost amikor a UPC-ről és társairól annyi rosszat hall az ember akkor igazán elgondolkodik, hogy érdemes-e a kábelest venni... Tényleg elég sok baj van vele.
ha meg valamilyen csoda folytán váltasz szolgáltatót a vevő még akkor is megmarad ugye.
Előzmény: hagymáslevente (38)
hagymáslevente Creative Commons License 2010.06.29 0 0 38
De ha nincs akkor is csak egy kisebb fajta befektetés ami szerintem megéri mert visszajön. Utána meg a tied a készülék nem is kell visszaadni.
Előzmény: hastetheday (37)
hastetheday Creative Commons License 2010.06.29 0 0 37
hogyha van digitális vevőd, akkor szerintem a mostani szolgáltatók közül a mindig tv, a legolcsóbb a maga 700 ft-os havidíjával. de persze ha ingyen is meg lehet oldani, akkor nem szóltam :D de így legalább fixen jön...:)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.11.04 0 0 36
Forr a levegő a köztévék, azaz a Magyar Televízió és a Duna körül: a királyi tévé akkora műholdkapacitásra szerződött, hogy az m2 mellett hamarosan az m1 is a világűrbe repül - és ide, az Eurobird 9/A-ra várná maga mellé a Dunát, ám annak esze ágában sincs követni: kimondatlanul is attól fél, hogy mindez a beolvasztás felé vezető út első állomása lenne.

MANCS 

D R A W S Creative Commons License 2009.10.12 0 0 35
Sziasztok! Valakinek nem kell egy Nokia d-box 9500 s ???
Előzmény: eroberter (34)
eroberter Creative Commons License 2009.09.24 0 0 34
KÖSZI az infót!
Előzmény: kábelbúvár (33)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.23 0 0 33
m2 SD és HD a keleti 9 fokon


A magyar közszolgálati televízió kettes csatornája, az m2, ma megkezdte a sugárzást az Eurobird 9A műholdon, a keleti 9 fokon, mely a közeljövőben a disztribúciós pozíciója lesz.


Három verzióban is elérhető a csatorna az új pozícióban(SD, SD 16:9, HD), Eurobird 9A (9 ° E), frekvencia: 11.957 GHz, vertikális polarizáció, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S. Mindhárom verzió FTA, ugyanitt az MR3 Bartók rádió is elérhető.

  • m2 (SD) - service ID 15501, video PID 100, audio PID 101
  • m2 (SD/16: 9) - service ID 15502, video PID 200, audio PID 201
  • m2 (HD) - service ID 15551, Video PID 1100 (MPEG-4), audio PID 1101

      A csatornák még a Hot Bird pozícióból, a keleti 13 fokról is elérhetők a hónap végéig. A párhuzamos sugárzás megkönnyíti a kábelszolgáltatók és az egyedi vevővel rendelkezők átállását az új pozícióra.

    • DisztroJer Creative Commons License 2009.09.22 0 0 32
      Sziasztok!

      Korábban több szobára le volt osztva a kábelen sugárzott tv. A rendszer koaxon ment két irányba, majd ott egy elosztóval és egy jelerősítővel tovább a végpontokra.

      Azonban szükség lenne több külföldi adóra is, aminek a száma sajnos véges a magyar szolgáltatóknál. Ezért gondoltam, hogy felszerelnék egy műholdvevőt.

      A korábbi hálózat megfelelő lenne-e erre? Természetes fontos lenne az, hogy a különböző végpontokon külön lehessen továbbra is állítani az adókat. Mit kellene beszerezni, hogy ez működjön?

      Kösz előre is a segítséget!
      Törölt nick Creative Commons License 2007.07.19 0 0 31
      Hát egy-két dologban tévedsz :))

      A földi sugárzás nem fog megszűnni, hanem DVB platformú lesz, ami azt jelenti, hogy egy szabad csatornán több műsort is lehet majd továbbítani. Nemhogy a kábeltv, de a UPC Direct is eléggé összekaphatja majd magát (aminek első jelei látszanak is, a UPC kábelen jelentősen kibővítette az alapcsomagját).

      A forgató kb. 15 ezer forint, érdemes lett volna megvenni, azért sok érdekességet lehet találni. A Hotbird valóban tele van szeméttel, de van sok jó csatorna is rajta. Tovább kell forgatni egy kicsit...:)

      A műholdvétel igazából pont az egzotikumnak számító csatornák miatt érdekes, bár tény, hogy amin igazán jó műsor van, az kódolt.

      Az AMOS-on ami bejön magyar adó kódolatlanul, az szóra sem érdemes. Más kérdés,hogy nem olyan nehéz kinyitni őket...
      Előzmény: Endiman (30)
      Endiman Creative Commons License 2007.07.19 0 0 30
      azért ne nagyon költsetek sztem az ingyenes műholdak vételére. magyarországon 80%-ban csak a keleti, arab, indiai, kínai műholdas adásokat lehet fogni, valamint pár bajor mezőgazdasági tv....ennek semmi értelme. (astra, hotbird)

      én példám:
      vettem egy olcsó digi vevőt, tükörrel, 1 lnb fejjel 19000-ért. aztán jött a szerelő, tett még rá két fejet+munkadíj 10.000-
      aztán jól rábasztam mert kettesével jöttek az arab, keleti, indiai dögunalmas szar csatornák, mellette a sok-sok betelefonálós, tv-shop-os, sex-telefonos csatornák ugyanis csak ilyenek jönnek kódolatlanul!

      persze egy motoros forgatóval nagyobb lett volna a választék de az már nagyon drága lett volna. végül a cuccot ami már 30ezer forintomba volt csak 14ezerért tudtam eladni! tehát totál bukás

      úgy néz ki, még 2010 előtt jön a teljes digitális átállás, megszünik a földi sugárzás, minden eddigi upc kábeltv-s előfizető direct-es lesz. ezt még tessék kivárni!


      ezt csak jótanácsként írtam le. tudom sokatokat vonz az hogy húú jön majd ingyen 1000csatorna, szarok én az upc-ra de higgyjétek el csalódni fogtok.

      A legtöbb magyar csatorna az Amos műholdon jön be de ennyi....

      Higyjétek el nem éri meg
      Törölt nick Creative Commons License 2007.07.19 0 0 29
      Beltériből a jelet a videoba - scart csatlakozón keresztül
      videoból jelet a tv-be - scart csatlakozón keresztül

      Ha van még valahol szabad aljzat, abba a DVD lejátszót.

      Előzmény: silvius (27)
      Kövezett Creative Commons License 2007.07.18 0 0 28
      "Mit hova dugjak?"

      Ezt magyarázni kell? :-)
      Előzmény: silvius (27)
      silvius Creative Commons License 2007.07.18 0 0 27
      Ideje, hogy beköszönjek ebbe az izgalmasnak ígérkező topicba.
      Kezdő vagyok, de alaposan belekezdtem a Sat-témába. Két hónapja kezdődött egy DigiTV előfizetéssel, akkor észrevettem, hogy az STB, nemcsak a csomag kikódolt adásait jeleníti meg, hanem a Thor ingyenes adásait is. Nosza rajta gyorsan vettem egy Opticum DiseqC forgatót, ha már a Hyundai tud USALS módban forgatni és hosszas szenvedés után tökéletesen belőttük a Clark-övet.

      Mindez remek lett volna, ha a digis szutyerák STB nem fekszik meg azonmód az óriási műsorkínálattól. Lefagyott, resetelt, összezavarodott, nem tudott már szkennelni, betelt az agya kb. 1000-nél, pedig 4000-et hazudnak rá...

      Anyósom azonban hozzámvágott pár Szent Istvános papírt, hogy vegyek magamnak valamit szülinapra, így lett egy Opticum (ha már a rotor bevált) 4100-as DVB-T és DVB-S combóm. Ez egy napja van meg.

      Sajnos nyugati irányba csak 10°-ig láthatok ki, de kelet felé még 68°környékéről is levarázsoltam már adást. A 4100 eddig remekül teljesít, loop megy a Hyundaiba (forgató szovtverek kiiktatva itt) és a kártya leszedi a Digis adásokat. Bár van Conax slot az Opticumon is, de ugye nem engedi a szolgáltató, hogy az ultrahulladék STB-jüket sikítva és visongva visszaküldjük. Így most ketten vannak, félek egyszer leborulnak a TV tetejéről, de egymásra nem mertem rakni őket, mert rettegtem, hogy túlmelegszenek majd.

      Béna vagyok azonban a bekötésekben. Van szomorú videó, gagyi DVD lejátszó, ezeket is szeretjük használni, meg felvenni a Videora filmeket, de most annyira nem értem, hogyan lehetne felfűzni a cuccot, scart, meg RF, meg S-video, a TV távirányítója meg döglött, szóval káosz, ha valakinek van ötlete, ossza meg velem, hogy minden ketyere mehessen rendesen. A Hyundainak csak egy Scartja van, az Opticumnak 2 (TV/VCR).

      LNB--->Opticum [a FTA-khoz és a forgatást is ez intézi]--->Hyundai [kódolja a Digit, erről vennék fel a legtöbbet]--->Video--->TV<---DVD Player. A TV-nek egy Scart és egy RF bemenete van. Mit hova dugjak?

      Bocs a hosszú beköszönésért.
      strife Creative Commons License 2006.12.24 0 0 26
      (csak halkan megjegyzem)

      SzerVusz!
      Előzmény: andtib53 (25)
      andtib53 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 25

                                                    Szerbusz

       

                                Kérdezted v-e valakinek Digi TV-je ?

       ANTENNASZERELÉS-sel foglalkozom.      Már kb : 30 db DIGI TV -T    illetve antennát szereltem a DIGI TV vételére az elmúlt másfél hónapban.    De ezenkivűl más pl: UPC Direct antennát is szerelek ( kinek mi kell).     Mivel a topik  neve MŰHOLDAS TV ingyen ezért irtam ide mert az igyenesen nézhető műholdas adások vételére is szerelem az antennát , DIGITÁLIS  MŰHOLDVEVŐ-t(  ASTRA, HOT BIRD stb).  

                          

                                 Ha valami kérdésetek van szivesen segitek ha tudok ! 

                                                infót találtok a honlapomon.

            URL:        http://antennaszereles.tvn.hu 

                                             ........................................................

       

       

      Előzmény: aliasCsaBa (24)
      aliasCsaBa Creative Commons License 2006.03.29 0 0 24
      Hello !
      Van vkinek Digi-TV-je?

      Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!