Keresés

Részletes keresés

Ágicácska Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2013
bm613 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 2012

Én nagyon örülök, hogy csak olyan betegségek voltak a családodban, amikre hatott a placebo. És nagyon remélem, hogy majd ha egyszer olyan lesz, amire nem elég, akkor az orvos lesz olyan lelkiismeretes, hogy igazi orvosságot ad. De egy semmit pénzért adó emberből nem nézem ki ezt...

Előzmény: MontyPython (2010)
Ágicácska Creative Commons License 2012.02.26 0 0 2011

Már talált...

Köszönöm a jó kívánságokat, jól vagyunk mindannyian.

Előzmény: MontyPython (2009)
MontyPython Creative Commons License 2012.02.26 0 0 2010

Kedves bm613!

Én vagy egy éve már leírtam, amit erről le lehet írni, saját életemből hoztam több példát.

20 éve járunk egy orvos-természetgyógyász házaspárhoz, akik nagytudásúak, állandóan

képzik magukat, nagyon emberek, és nagyon sokféle nyavalyában tudtak segíteni - nem

kemikáliával.

Több nem érdekel.

Mindenki a maga útját járja, eldönti, hogy kire bízza magát. De csak egy dolgot tudok

ismételni: ha nem próbál meg valamit, ne mondjon róla véleményt. És ekkor teljesen mindegy,

hogy Vágó Istvánnak hívják az illetőt, Hraskó Gábornak, vagy bm613-nak. Én kizárólag ez

ellen szólaltam fel.

Azt már tovább sem görgetem, hogy V.I. gyakorlatilag megbántja ezzel a hívő embereket,

hogy Isten léte nem bizonyítható, tehát nincs, avagy minden orvos dilettáns hülye, aki

homeopátiával gyógyít, horribile dictu le kellene csukni csalásért azokat az oktatókat, akik

az orvosi egyetemen oktatják a homeopátiát.

De említhetném a biorezonanciagépet, amit először a MORA Intézetben használtak az V.

kerületi Arany János utcában, s amelynek kiegészítéseként személyre szabott homeopátiás

cseppeket adnak a paciensnek. Most képzeld el, mikor azt olvasod, hogy a tejfehérje allergiát

nem lehet gyógyítani, csak drákói diétával szinten tartani, hogy ne jöjjenek elő a szimptómák,

főzőműsorok születtek és könyvek e tárgykörben, én pedig hónom alatt a kölökkel elmentem

kezeltetni a géppel, a cseppekkel, és betartottuk a diétát fél éven át, majd búcsút intettünk

a "gyógyíthatatlan" betegségnek.

Én a tapasztalásban hiszek.

Nekem ez az utam, nektek az.

Jó egészséget és minden jót kívánok,

Monty

Előzmény: bm613 (2007)
MontyPython Creative Commons License 2012.02.26 0 0 2009

Csókollak, és remélem, mindannyian jól vagytok, az onokákat is beleértve!

Itt a tömény információ, hogy kedvenc kvízműsorod hogyan született újjá,

és remek hír, hogy szerdától ismét láthatják a kvíz szerelmesei.

Vágó úr pedig bizonyára talál majd magának újabb műsort, csak idő kérdése.

http://www.origo.hu/teve/20120225-friderikusz-sandor-a-televiziozas-ott-van-ahol-en-vagyok.html

Előzmény: Ágicácska (2008)
Ágicácska Creative Commons License 2012.02.26 0 0 2008

Kedves MP!

Én tudom, hogy te egy értelmes ember vagy.

Fel nem foghatom azonban, hogy nem lehet megérteni hogy ez NEM AZ A FÓRUM ill. topik, ahol ezeket a dolgokat érdemben meg kellene vitatni.

Személyeskedni meg pláne nem itt kellene!

Köszönöm a megértést.

Előzmény: MontyPython (2004)
bm613 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 2007

Igen, ha lehet gyógyszer nélkül, akkor az a jó.

No de arra soha egy szót sem tudtál reagálni, hogy a nagy hígítású szerek semmivel sem bizonyultak hatékonyabbnak a placebónál. Hidd el, vizsgálták őket igen komolyan, és ez jött ki. A placebóhatás létezik, ez nem vitás. A családod, az orvosod és te magad is ezt láttátok. Nem véletlenül találták ki, hogy a vizsgálandó szereket nem a semmivel, hanem a placebóval kell összehasonlítani. És persze az sem véletlen, hogy a homeopátiás szereknek nem kell átmenniük ilyen vizsgálaton... feltehető, hogy a kb. 0 költséggel "kifejlesztett" és legyártott semmit a valódi gyógyszerekhez hasonló árban eladva olyan profitot termelnek, hogy bőven futotta az illetékesek megkenésére... Csak tudod, aki a SEMMIT adja el pénzért az embereknek gyógyulást ígérve, az bűnözőnek minősül.

Előzmény: MontyPython (2006)
MontyPython Creative Commons License 2012.02.25 0 0 2006

Nincsenek személyes érveim, mert nem vagyok orvos.

Ellenben hivatkoztam tapasztalásaimra kiterjedt családommal kapcsolatban, illetve arra az orvosházaspárra, akikhez 20 éve járunk. Nekem fontos, hogy orvos legyen a természetgyógyász, még ha vannak olyan ágak, amiket orvosi diploma nélkül is jól lehet művelni (reflexológia, Bach-virágcseppek, kiropraktika és még sok más).

A higítás alacsony vagy magas mértéke attól függ, hogy a testre akarnak-e hatni, vagy a mentális állapotra. Ez utóbbi például a szenvedélybetegségek, ami nagyon jól kezelhető. És tény, hogy csodák nincsenek, sajnos vannak betegségek, ahol már csak a kemikália marad akár a szinten tartáshoz, akár a romlás lassításához. Az meg persze örvendetes, ha a sebész kése és a gyógyszerek segítenek a betegen.

A homeopátia (még mindig) a szelíd gyógymód nevet viseli, legalább három hónap, mire a hatás érvényesül. Ha egy betegség így is gyógyítható, akkor inkább érdemes ezt választani, mint a mellékhatásában ismeretlen gyógyszert (hiszen nem tudni, a te tested hogyan reagál, és amennyit használ, vajon nem árt-e ugyanannyit.)

Előzmény: bm613 (2005)
bm613 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 2005

Sokat értek a személyes érveid a tudományos vizsgálatokkal szemben, melyek sokszorosan, egyértelműen bizonyították, hogy a nagy hígítású homeopátiás szerek placebók. Újabban tudtam meg egyébként, hogy a nagyon kis hígításúak közt még olyan is van, aminek van hatása. Ami persze nem meglepő, hiszen van benne hatóanyag :D

Előzmény: MontyPython (2004)
MontyPython Creative Commons License 2012.02.25 0 0 2004

Kedves Ágika!

Látod, most nagyon okosat írtál.

Mert a 2. mondatod épp ide illik, ebbe a topikba, hiszen többedíziglen lehet azt Vágó úrnak is elmondani, évek óta, s ezen én is csodálkozom. Köszönet érte.

Tudod, volt, akiket kivégeztek olyan mondatokért, hogy "A Föld forog a Nap körül", avagy "A Föld nem lapos, hanem gömbölyű", úgyhogy csínján a lejáratás szóval. Hogy ki járatja le magát, arra nem vennék mérget, de még soha nem szóltam le így sem őt, sem az ittenieket, mint te. Csupán érveimet hoztam elő (pl. a homeopátiával kapcsolatban). Jellemző, hogy csupa olyan ember válaszolt, aki még soha nem próbálta, nem beszélve a Vágó úrról, aki az orvos-természetgyógyászok nagy derültségére "öngyilkosságot" óhajtott elkövetni egy marék homeopátiás golyócskával.

Én nem akartam eddig sem meggyőzni senkit, de talán elvárható, hogy olyan valamiről mondjon bárki is véleményt, amit már megtapasztalt.

Üdvözlettel:

Monty

Előzmény: Ágicácska (2003)
Ágicácska Creative Commons License 2012.02.25 0 0 2003

Mire jó ez a provokálás MP és a moderátorok mért nem dolgoznak?

Szomorú, hogy értelmes (vagy magukat annak tartó) emberek nem bírják tisztelni a másik embert. 

Kár erölködnöd MP, mert csak magadat járatod le... :-(

Előzmény: MontyPython (2001)
varadit Creative Commons License 2012.02.24 0 0 2002

Így van!

Isten éltesse. De majd július 2-án, 54. szülinapján...

Addig is Meglepő és Mulatságos Legyen Ön is milliárdos  F. Sándorral...

Előzmény: MontyPython (2000)
MontyPython Creative Commons License 2012.02.24 0 0 2001
MontyPython Creative Commons License 2012.02.16 0 0 2000

Helyes! Isten éltesse Friderikusz Sándort!

Előzmény: marcipannyuszi (1996)
varadit Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1999

Én is nagyon boldog születésnapot kívánok Át(Vágó) úrnak! :-)

 

 

 

 

Fáradt Vándor Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1998

Boldog születésnapot!

Ágicácska Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1997

Csatlakozom! :)

Előzmény: marcipannyuszi (1996)
marcipannyuszi Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1996

Isten Éltesse!

Ágicácska Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1995

Egy cikk a "nem Vágó István"-ról:

http://www.origo.hu/teve/20120208-enyhen-szolva-nem-vagyok-vago-istvan-friderikusszal-indul-a.html

 

Azért reméljük, hogy róla is hallunk hamarosan jó híreket! 

theavizi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1993
Ágicácska Creative Commons License 2011.11.27 0 0 1992

Na végre! Már alig várom. Mikor, mikor, mikor? :)

Előzmény: Fáradt Vándor (1985)
Barátocska :) Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1991

Igazán megnyugtacc, de először hozzátok kellett volna benéznem :)

Előzmény: G.B.Bejja (1990)
G.B.Bejja Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1990

Nem vagy hülye ! :)))

Előzmény: Barátocska :) (1989)
Barátocska :) Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1989

Ááá, hülye vagyok, már tudnak róla. Gondolhattam volna :DD

Előzmény: Fáradt Vándor (1987)
Barátocska :) Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1988

Akár hasonlít, akár csak névazonosság, érdekelheti őket. Oké, viszem!

Előzmény: Fáradt Vándor (1987)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1987

Nem tudom,hogy van-e köze hozzá, de szerintem nem véletlen a névazonosság... :)

 

Nem tettem be, viheted...

Előzmény: Barátocska :) (1986)
Barátocska :) Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1986

Hoppá, ott a helyünk. Köszi! Átvágósoknak már betette valaki?

Előzmény: Fáradt Vándor (1985)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1985

Brékingnyúz, avagy a Mester visszatér...

 

Vágó a Story4-en kap vetélkedőt

Nemet mondott az RTL Klubnak, hogy saját fejlesztésű vetélkedője lehessen. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1984

ez nagyon nagy, jó volt újra megnézni :-)))

Előzmény: szuterén vélemény (1982)
jó hír Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1983

...ez egy igen aranyos átverés...jól viselte...

Előzmény: szuterén vélemény (1982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!