Keresés

Részletes keresés

ysenyerkesz Creative Commons License 2023.08.31 0 0 16370
Előzmény: diginewl (16366)
rezgaras Creative Commons License 2023.08.31 -1 0 16369

Próbáld meg a böngésződön újra tölteni! Ha csak ráklikkelsz, sok böngesző csak az előzőt tölti be a saját memóriájából.

Előzmény: diginewl (16366)
rezgaras Creative Commons License 2023.08.31 -1 0 16368

Személykocsikat készítettem, el is készültek, de az osztály-jelzéshez még nincs tábla. Amíg nincs tábla, nem fényképezem le, amíg nem fényképezem le, nem rakom fel az oldalra. Szóval kis türelem!

 

A 3.osztályú kocsiknak többnyire nem volt táblájuk, az osztály szám fel volt festve a kocsi oldalára. De az 1, 2. osztályú jelzést egy idő után különálló, domború, zománcozott táblára rakták, fehér alapon fekete számmal, amit a kocsik oldalára csavaroztak.

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (16367)
_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2023.08.31 0 0 16367

Működik! Az viszont fájdalmas, hogy régen jelentkeztél be, mikor készül új modell?

Előzmény: rezgaras (16365)
diginewl Creative Commons License 2023.08.31 0 0 16366

Nem, még mindig nem működik sajnos.

Előzmény: rezgaras (16365)
rezgaras Creative Commons License 2023.08.30 -1 2 16365

Kösz szépen. Leállították, mert nem jelentkeztem be egy idő óta. Megújítottam, most elvileg működik. Ha van időd, légyszíves nézd meg, hogy elérhető-e!

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (16364)
_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2023.08.21 0 0 16364

Rezgaras! Baj van! Azt írja a honlapod, hogy:

 

Notice: The website http://rezgaras.atwebpages.com has expired. Description: This web site has expired.

To view this website again you have the following options:

• You are the owner of the hosting account? You can login your Hosting Control Panel and renew your account via the Account Renewal section.
• You are a visitor? You can come back and visit this website at a later time or inform the web site owner about the problem.

jeno0811 Creative Commons License 2022.12.28 0 4 16363

Na megkapta a lámpa búrát így nem olyan fényes és az ablak is a helyén van. Szerintem egyenlőre befejeztem. 

Előzmény: jeno0811 (16362)
jeno0811 Creative Commons License 2022.12.28 0 3 16362

Szép estét mindenkinek!

 

A kabin is majdnem kész. :) 

jeno0811 Creative Commons License 2022.12.25 0 2 16361

Igen abból készült. Tudom ilyen nem volt a MÁV nak. De nekem megtetszett. Megy szépen szerintem csak lendkereket kap első körben. Meg össze lett kötve elektromosan a mozdony és a szerkocsis így nem villog a lámpa. Kicsit mindig csiszolok rajta. Majd a kazánt akarom megcsinálni. Most a lámpák és az ütköző. Kritikákat szívesen fogadom.

Előzmény: gyurma024 (16360)
gyurma024 Creative Commons License 2022.12.24 -1 1 16360

Szia ez  Régi Piko/ gützold Br 52 böl csináltad???   Tudom hogy kissé fantázia 520 as de saját célra othonodban Máv 520 ast idézni nem rossz! Érdemes a motort kicserélni ha dekóderezed egy 5 polus Bhülere, igaz faragni kell a alvázbol és a sulyból és a kardénokat röviditeni kell, de megéri mert olyan vaj lesz a futása és föleg a lassumenete hogy öröm lesz nézni! van egy ilyenem eredeti festésben és ki lett cserélve motor és egy hangdekoder is lett beleépitve van benne örömöm úgy mozog mind bármely Roco !

Előzmény: jeno0811 (16358)
zolti1001 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 16359

Szervusztok! 

 

Kellemes ünnepet mindenkinek. 

 

A segítségeteket kérném. Halberstadt-i vagonba milyen LED-et tegyek belső világításnak? Van meleg fehér ( 3000K ), van semleges fehér ( 4000K ) és van hideg fehér ( 6500K ). Mivel még nem utaztam ilyen vagonban, ezért polgármesteri hivatal nélkül maradtam, más szóval tanácstalan vagyok :-) .

 

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!

 

                     Üdv: zolti1001

jeno0811 Creative Commons License 2022.12.22 0 1 16358

Szép estét mindenkinek!

 

Alakul a mandula! Nem tudja esetleg, hogy ha táblát szeretnék a mozdony rá kihez kellene fordulni? Mielőtt valaki leírja, tudom ilyen 520 As nem volt a MÁV mozdonyai között. Előre is köszönöm.

 

 

tumikas Creative Commons License 2022.12.17 -1 1 16357

Nálunk elvakolták a felső fényszórót, azért ilye a kialakítása a modellen.

Előzmény: jeno0811 (16353)
manhattani Creative Commons License 2022.12.12 -2 1 16356

A terepasztalomon Gombakő állomás átépítése a vége felé közeledik

Világvasutai: Légi felvétel, képek és leírás Gombakő állomásról, és a Tangóvölgyi Vasút története

 

GABATT Creative Commons License 2022.12.09 0 1 16355

Voltam kint vele az Északiban és bízom benne, hogy valamikor ismét megrendezésre kerül. Gyerekektől nem tartok, rendszeresen részt veszek ilyen rendezvényen. Persze van benne kockázat. Pont az Északiban  zugattak le egy modellt, szerencsére gyári volt  a legszélén nem közlekedtek  kézzel készített modellek ebből a megfontolásból.

A másik változatot megfontolom, persze internetes hirdetésben nem gondolkodtam. Településünk kicsi, van két vendégház ahol esetenként megfordulnak vendégek. Őket gondoltam megcélozni ha már itt töltenek pár napot, ez egy plusz érdekesség amit meg  lehet nézni telefonos időpont alapján .

 Köszi mindenkinek a véleményét hasznos lesz!

Előzmény: alkotasu (16346)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.06 0 1 16354

Ezek a nagy fényszórók az orosz mozdonyokra jellemzőek. Az 520-asokat az oroszoktól vettük, akik a németektől zsákmányolták őket. Az oroszoknál került fel rájuk pl. a nagy fényszóró, és a módosított füstszekrényajtó. Mi, és pl. a csehszlovákok így kaptuk meg őket, de aztán a nagy fényszórók nálunk szép lassan lekerültek róluk...

Előzmény: tillmannz (16350)
jeno0811 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 16353

Köszönöm. Máv 520 as keresésnél dobta ki. Amit kiadták átalakított mozdonyon is volt hasonló csak az nem világított. QuaBLA.

 

Előzmény: tillmannz (16350)
tumikas Creative Commons License 2022.12.05 -1 0 16352

Ez egy Cseh 555,3-as eleje, azaz egy 52-es.

Előzmény: tillmannz (16350)
tillmannz Creative Commons License 2022.12.05 0 1 16351

ZNTK Rybnik-re keress rá az fb- n

tillmannz Creative Commons License 2022.12.05 0 0 16350

Ez valami lengyel mozdony?

Azokon szokott lenni ilyen óriási lámpa!

Egy lengyel úriember nagyon szépeket gyárt . Ugye ott vannak ilyen hatalmas fényvetők

 

Előzmény: jeno0811 (16349)
jeno0811 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 16349

Szép napot mindenkinek!

 

Érdeklődnék, hogy ilyen homlok fényszórót esetleg tudja valaki hol lehetne.szerezni? Vagy valaki készít ilyet? Esetleg gőzmozdony hoz pályaszámtáblát? Előre is köszönöm.

 

Fordítókorongos Creative Commons License 2022.12.03 0 2 16348

Szia Rézgaras!

Nem csuklottam, most is csak véletlen szerűen néztem ide. :-D

Sajnos nem sok időm volt foglalkozni vele,kevés a tapasztalat,egy-két vas,alu és rézlemezen próbálgattam,

-ez olyan munkahelyi meló előtti és utáni tevékenység, ha a helyzet/idő engedi...

Azóta csak egy kapcsolós dobozt tettem rá,amiben a motorkondenzátorokat is elrejtettem.

Tervezek még burkolatokat tenni az "emeltyűs-csapágyas" részre és a motorra/szíjtárcsákra is,hogy a finom reszelék ne koszolja be és koptassa őket.

Ezzel az excenterkerékkel max.28mm a lökete a gépnek (egy dekopírfűrész löketét vettem alapul,és az alá és fölé is mentem néhány millimétert a lökettel),de csapeltolással ~42mm-es max. löketre lenne bővíthető egy gyors fúrással.

A gépváz egyébként olyan ~50-es löketet engedne meg egy nagyobb excentertárcsával és ezzel a függőleges oszloppal.

A reszelő befogásával is lehet játszani,hogy ne csak az adott 28mm kopjon,hanem a reszelő további munkafelülete is.

Igen, sokkal hatékonyabb,mint kézzel reszelni,de azért kontrollálható, főleg ha kevésbé nyomod neki a munkadarabot.

Ez tényleg egyenesen,merőlegesen dolgozik ezért ennél az van,hogy a reszelő helyett a mdb.-ot sétátatod a kívánt szélességben.

Lehet vele szépen dolgozni a berajzolt méretre,de lehetséges az is,hogy ezzel csak lenagyolod a témát és utána már finomkodva kézzel készre dolgozod...

Nagyobb reszelők,mondjuk egy 150-es lapos befogásán is töprengtem, -éppen a nagyobb reszelendő szélesség miatt-,

viszont akkor már az asztalra is nagyobb áttörés és fazon szükségeltetik.

Arra gondoltam,hogy cserélhető,-a reszelőkhöz illesztett betéteket(lépcsős tárcsákat,csavarokkal rözítve) lehetne tenni emiatt az asztalba.

Szakmókus:

a szokványosnál erősebb reszelőnyomást nem,viszont nagyobb löketet annál inkább tudok produkálni a reszelőgéppel,

emiatt a hatékonysága (ugyanakkora előtolással és lökettel persze nem lennék gyorsabb).

A párhuzamvezetőnek készített hornyok nem rossz ötlet,-a fűrészgépünkön van olyan,egy 10x20-as húzott anyaggal

beállítható a párhuzamos vágószélesség...

Ezzel az áttétellel ~300-as löketet tud percenként -így azért nem lehet kézzel dolgozni- mert ez 5 löket / másodperc:

https://indavideo.hu/video/A_Reszelogep_1

Most így néz ki:

Üdv.:Korongos

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: rezgaras (16342)
szakmókus Creative Commons License 2022.11.29 0 1 16347

"...mennyi a "lökete"?

 

A videóban írta 20-28mm.

 

".... sokkal hatékonyabban távolítja el az anyagot"

 

Az én véleményem szerint az "előtolás" ha nem nagyobb mint a kézi reszelésnél alkalmazott nyomás és nem gyorsabb a mozgás, nem feltétlenül hatékonyabb. 

 

Viszont eme gépnek feltétlenül előnye hogy merőleges lesz a lemezhez képest a reszelt felület. Szintén előnye hogy a reszelő nem takarja a jelölő vonalat mint a satuba fogott munkadarab esetén. 

Amit a gépnél még fejlesztenék az az asztalba mart hornyok amelyben az asztal síkja alatt vezető lécek csúsznának amelyekre az asztal síkjában állítható vezető léceket lehetne fogatni. így  határolnám a munkadarab mozgását így a jelölő vonalat nem léphetném át ha a határoló léc be van állítva.

Előzmény: rezgaras (16342)
alkotasu Creative Commons License 2022.11.26 -2 5 16346

Nem ez volt kint 2011-ben az Északiban? Az a fordítókorong és környéke, az egyedi magyar gőzösök annyira ismerősek.

 

Az ötleted nagyon jószándékú, dícséretes, csak... Lehet, hogy én vagyok paranoiás, de ilyen értékű dolgokat nem mutogatnék a saját házamban. Az egyedi járművek nagy értéket képviselnek, és emlékeim szerint egyszer Károly Imre bácsi gyűjteményét is megkurtították tolvajok. Szóval ha beengedsz idegeneket a házadba, és még a Faszbuksira is kirakod, akkor könnyen búcsút mondhatsz ezeknek a gyönyörűségeknek. Szerintem inkább maradj a kiállításoknál, talán lesz jövőre TEMOFESZT. Ott viszont nagyon szívesen nézegetjük.

Előzmény: GABATT (16343)
piszkosfreddie Creative Commons License 2022.11.25 0 0 16345

Nagyon klassz kezdeményezés, a magyar gyűjtemény különlegessé teszi! Merre felé található?

 

Talán érdemes egy facebook oldalt készíteni neki, és akkor ott könnyű lenne aktuális infókat közzétenni, hogy mikor tekinthető meg, illetve könnyen eljut az infó olyanokhoz, akik a környékről jobban érintettek lehetnek.

Előzmény: GABATT (16343)
manhattani Creative Commons License 2022.11.25 -1 0 16344

Biztos, hogy lesz érdeklődés.

Ha sok gyereket beengedsz a terepasztalod nézni, akkor javaslom, hogy még előtte szerelj plexi falat a terepasztal köré. Egy régebbi füredi modellvasút kiállításon láttam, hogy egy még óvodás kislány, mert nem foglalkoztak vele eléggé, egy előtte elmenő vonatot egy csapással a földre küldött.

Előzmény: GABATT (16343)
GABATT Creative Commons License 2022.11.24 0 17 16343

 Sziasztok!

 

Ezt megszerettem volna osztani veletek már régebben, csak valamiért nem sikerült. A nyár folyamán  végre sikerült kialakítanom egy kiállító szobát az otthonomban. Gyereknapkor majd kipróbálom, hogy van e érdeklődés iránta településünkön. Persze díj mentesen.

 

Utána pedig a vidéki turizmus  keretein belül valami megoldást keresek rá, hogy megtekinthető legyen.

rezgaras Creative Commons License 2022.11.23 -1 2 16342

Mostanában sokat gondolkoztam a reszelőgépedről (ha csuklottál, ez volt az oka), mert személykocsi ablaknyílásokat reszeltem. Ugye még a legkisebb, vicinális személykocsinak is van 20-25 ablaka... De eszembe jutott egy-két lehetséges probléma is.

 

1./ A tűreszelőket kézzel 30-40mm-es húzásokkal mozgatjuk. Azt hiszem, a "reszelőgép" ennél lényegesen kisebbeket mozog. Tényleg, mennyi a "lökete"? Nem kopik ki viszonylag gyorsan a maga reszelő azon a kis szakaszon?

 

2./ Gondolom, a "reszelőgép" sokkal hatékonyabban távolítja el az anyagot. Nem probléma az, hogy túlszalad a szükséges méreten? Mert könnyebb egy lyukat kireszelni, mint visszafoltozni!

 

3./ Amikor kézzel reszelek, a reszelőt nem csak egyenesen, előre-hátra mozgatom, hanem oldalirányban, ferdén is. Így lehet biztosítani azt, hogy a teljes vonalat reszelje. Hiszen a reszelő szélessége mindig kisebb, mint a lereszelendő vonal, könnyen egy "árkot" reszel bele. A "reszelőgép" viszont egyenesen mozgatja a reszelőt. Gondolom, pokolian kell arra vigyázni, hogy mindenütt egyenletesen reszeljen.

 

Mik a tapasztalatok?

Előzmény: Fordítókorongos (16335)
GABATT Creative Commons License 2022.11.14 0 0 16341

Köszönöm!

Előzmény: kozma555 (16339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!