Keresés

Részletes keresés

Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 480
A jogszabályt a 464-ben idéztem neked, illetve kiemeltem azt a két részt, amire az előbb is utaltam. Amúgy szerintem sem életszerű, hogy valaki könyveket ne töltsön le az internetről, én csak a pontosság kedvéért szóltam.
Előzmény: cíprian (478)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 479
ize, ha mar beidezted a szoveget, talan olvasni es alkalmazni kene, az, meg ha bevesszuk a PDF-et, akkor is *teljes* konyvrol beszel tiltasilag, ergo ha kihagysz par lapot, akkor mar banzaj.

(es mielott valaki elojon a kiforgatassal, maga a SZJT kiforgatasa mindennek ami ertelmes es jo, meg koze nincs a szovegnek a megfogalmazott celokhoz vagy a cimhez -- szoval nem kell feltetlenul behodolni. ha a vegrehajtast nezzuk, akkor meg tudvalevo, hogy a nagy boltokban arulnak kalozdolgokat valodi penzert mindenki orra elott, a szervek tudtava es elnezesevel, az ingyen maganmasolatokat NEM uldozik. Sok eve mar szavakban sem. Szoval maximum olyan ilyeszgetesre jo mint a fasisztazas -- es az eredmeny is vegyes. ; )
Előzmény: Gergo73 (477)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 478

Lehet hogy igazad van, nem vitatkozom, mert nem ismerem a jogszabályt. Eddig a DC-re Linuxot töltöttem fel, és abban a hiszemben töltöttem le onnan bármit, mert úgy gondoltam, hogy ez jogszerű. De köszi a figyelmeztetést, én is a jogtiszta dolgokat szeretem, utána fogok nézni alaposabban.

Előzmény: Gergo73 (477)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 477

Ott kezdődik, hogy könyvet még magadnak sem tölthetsz le a vincseszteredre, mert az elektronikus adathordozóra való másolás, amit a könyvek esetében a magyar szerzői jogi törvény tilt. Az egész onnan indult ki, hogy mondtad, passzív fájlcserélővel legálisan tölthetsz le jogvédett könyveket. Sajnos nem.

 

Filmet és zenét letölthetsz magadnak a vincseszteredre, de ha azt átadod a barátodnak, akkor az jogilag azt jelenti, hogy a barátod más személlyel (ti. veled) készíttetett másolatot. Ezt is külön tiltja a magyar szerzői jogi törvény.

Előzmény: cíprian (474)
pint Creative Commons License 2009.06.09 0 0 476
ez olyan, mint hogy "ez az enyém! én loptam!"
Előzmény: cíprian (474)
astronom Creative Commons License 2009.06.09 0 0 475
A a cyprianfizika mellé a cyprianjog megszületésének vagyunk tanúi.
Előzmény: cíprian (474)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 474
Így van. Másolatot készíthetek magamnak a wincseszterről. Ez tiszta. Az a jogszabály lenne érdekes, amely tiltaná átadni a másolatomat, amit én készitettem, a barátomnak.
Előzmény: pasa_ (472)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 473
ha csak keziras jatszik, akkor a maradek szoveg minek van ott?



Előzmény: Gergo73 (471)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 472
es mi a konyv definicioja? a melle irt fassag papirosra nyomott fizikaira utal, nem pdf-re.
Előzmény: Gergo73 (468)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 471

(2) Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra is csak kézírással vagy írógéppel másolható.

 

És a vincsesztered egy halom írólap, igaz? Amúgy - ha nem lennél - ki kéne találni téged.

Előzmény: cíprian (469)
astronom Creative Commons License 2009.06.09 0 0 470
A szemem azonnal észreveszi a lényeget,

:-DDDD
Előzmény: cíprian (469)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 469

"Nem minősül szabad felhasználásnak – függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e –, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra."

 

A szemem azonnal észreveszi a lényeget, kiemeltem. Amit idéztél, nem tiltja, hogy te készíts másolatot. Ez nem jelenti azt, hogy más paragrafus nem tiltja, csak az idézeted nem ide való.

 

Előzmény: Gergo73 (468)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 468

Ezt a jogszabályt te hogy értelmezed:

 

(2) Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra is csak kézírással vagy írógéppel másolható. (3) Nem minősül szabad felhasználásnak – függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e –, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra.

 

Amúgy nem kell válaszolnod, csak olvasd el.

Előzmény: cíprian (467)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 467
Rendben. Nekem kenyerem a jog, mint környezetvédelmi szakértőnek, de még lusta voltam konkrétan utána nézni a fájlcserélő rendszerek joghelyzetének, csak a médiából tájékozódtam.  Annyit tudok mondani, hogy a jog nemcsak jogszabályokból áll, hanem azok értelmezéséből és a jogértelmezésből eredő szokásokból. Nem olyan egyszerű a fájlcserélő rendszerek jogértelmezése sem, mint ahogy itt láttatni szeretnéd.
Előzmény: Gergo73 (464)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 466
(off) A per legfobb es legertekesebb tulajdonsaga, hogy meg lesz semmisitve es ujratargyaljak, mert a biro a felperes szolgalataban allt, akarcsak az elodje. Kis stikliert meg elkurasert a svedek se mennek a szomszedba.



Előzmény: cíprian (457)
astronom Creative Commons License 2009.06.09 0 0 465
Az eredeti Feynman Lectures lassan 50 éves könyv, angolul pl. itt van:

http://rapidshare.com/files/145303121/Feynman_Lectures_on_Physics.zip
Előzmény: Anna Perenna (455)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 464

Azt biztosan tudom, hogy én jogvédett anyagot cserélhetek a barátommal.

 

Rosszul tudod. Egy jogvédett filmet vagy zenét csak magadnak tölthetsz le. Ha továbbadod bárkinek (ingyen!), már törvényt sértesz. Egy jogvédett könyvet vagy kottát vagy szoftvert még magadnak se tölthetsz le. Itt a törvény, olvasd el. Ez volt az utolsó üzenetem a témában.

Előzmény: cíprian (463)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 463
Összetettebb a dolog. Azt biztosan tudom, hogy én jogvédett anyagot cserélhetek a barátommal. Ezen a polgári jogon alapulnak a fájlcserélő rendszerek.
Előzmény: Gergo73 (460)
pint Creative Commons License 2009.06.09 0 0 462
szerintem nemzetközi egyezmények alapján ha egy országban védi, akkor egy csomóban védi, aki ezt aláírta. magyarország minden ilyenhez csatlakozott úgy vélem.
Előzmény: Gergo73 (461)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 461
Persze mi van, ha egy könyvet Amerikában véd szerzői jog stb., szóval biztos bonyolultabb ez annál, ahogy jeleztem. Ide már jogász kellene.
Előzmény: Gergo73 (460)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 460
Én 3-4 éve néztem meg a törvényt, szerintem azóta csak szigorodott. A letöltött anyag típusától függ, hogy legális-e vagy sem. A könyvekre és kottákra szigorúbb szabályok vonatkoznak, mint a filmekre és zenékre.
Előzmény: cíprian (459)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 459

Köszi. Én másképp tudom, másképp is hallottam a TV-ben, de még nem néztem utána konkrétan a mai jogszabályoknak. Nem zárom ki, hogy rosszul tudom.

Szerinted a passzív torrentezés nálunk illegális lenne? Meg a DC is illegális lenne, ha én legális anyagot töltök fel, de jogvédett anyagot töltök le?

Előzmény: Gergo73 (458)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 458
Magyarországon illegális a szerzői joggal védett könyvek és kották letöltése, még akkor is, ha csak saját célra és haszonszerzés nélkül teszed. Nézd meg a szerzői jogi törvényt, erre külön kitérnek. Filmek és zenék letöltése legális egyelőre, de csak akkor, hogy ha egyetlen bájtot sem töltesz fel belőle másnak.
Előzmény: cíprian (456)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 457
Én még akkor töltöttem le, amikor még a Pirate Bay legális volt. Tudod ez az a híres per, amiben a svéd bíróság ítéletet hozott, és az ítélet ellen alakult egy svéd párt, amelynek sikerült annyi szavazatot szereznie, hogy egy képviselőt küldjön az EU-parlamentbe :-)
Előzmény: Anna Perenna (455)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 456

Torrenttel megszerezhető.

Ha nem ismered a torrentet, alaposan nézz utána, mert van legális és illegális formája a letöltésnek. A Mai fizika passzív torrentezéssel is letölthető, ami legális.

Előzmény: Anna Perenna (455)
Anna Perenna Creative Commons License 2009.06.09 0 0 455
Ciprian, hol szerezhető be az Általad említett Feynman-féle Mai fizika? Internetről is letölthető? Engem is nagyon érdekelne ez a könyv, mert nekem csak 20 évvel ezelőtti kiadású részecskefizika könyvek vannak birtokomban, amelyek csak a J/Pszí részecske, illetve a bájos kvarkok felfedezésével bezárólagosan tárgyalják a részecskefizikát. Pl. még a tau-nehézleptonról, meg a tau-neutrínóról sem esik szó bennük, mert amikor íródtak, még nem fedezték fel őket, csak Horváth Dezső publikációi segítségével állt módomban lépést tartani a részecskefizika fejlődésével, ezért nagyon örülnék, ha hozzáférhetnék Feynman könyvéhez......
Válaszodat előre is köszönöm....
Előzmény: cíprian (453)
cíprian Creative Commons License 2009.06.04 0 0 446

Kedves dij0da!

 

Itt látom a hibát:

 

"float W=m*c*c/sqrt(1.0-v*v/(c*c));
float p=m*v/sqrt(1.0-v*v/(c*c));"

 

Az impulzust felírhatjuk relativisztikus sebességgel, azonban az energiát már nem írhatjuk fel. Matematikailag kierőszakolhatjuk az E/cc=m összefüggést, valójában azonban az energiát nem lehet minden tekintetben azonosnak venni a tömeggel.

Ezt fejti ki  Hraskó:Relativitáselmélet c. könyvében. Egyébként is csak sorbafejtéssel kapható meg a kinetikus energia. A 110. oldalról:

 

E=mcc +1/2mvv+3/8mcc(vv/cc)(vv/cc)+.....

 

Ha kinetikus energiát akarsz használni, akkor a következő képletet javaslom használni:

 

E=cgyök(pp+mmcc)

 

Azért ilyen körülményes a számolás, mert a relativitáselméletben d/dt (p) nem egyenlő ma, úgy ahogy ezt a newtoni mechanikában megszoktuk.

Előzmény: dij0da (440)
mmormota Creative Commons License 2009.06.04 0 0 445
Készítettél egy konkrét téridő ábrát, amin a fény világvonalát bevonalkáztad, és azt fúzted hizzá magyrázatként, hogy az ott a fény fázisát jelöli. Sőt, messzemenő következtetéseket vontál le a fázisok számából a vonalak között.

Ez sík hülyeség.

Ahelyett hogy azt mondanád - bocs, tévedtem, és megértenéd rendesen,belekevered szerencsétlen kvantummechanikát, qed-et, mindent. Ettől a sík hülyeség semmivel se lesz megnyerőbb, sőt.
Előzmény: mmormota (444)
mmormota Creative Commons License 2009.06.04 0 0 444
Pont mint Gezoo. nem érted gélig se, ha a beszólások alapján kezded gyanítani hogy valami nem gömbölyű, elkezded két kézzel bonyolítani. Ahelyett hogy gondolkodnál.
C sebességű hullámról volt szó. Ennyit nem vagy hajlandó végiggondolni???


Előzmény: dij0da (442)
mmormota Creative Commons License 2009.06.04 0 0 443
Nem változik, és hülyeséget beszélsz. Pont.
Előzmény: dij0da (442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!