Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2010.08.16 0 0 104
Szia.

Ne is szedd fel! Így hogy már van egy teherhordó réteged - a meglévő beton - bőven elég az a 3-5 cm. De nem soder szokott lenni a legfelső réteg, hanem homok vagy finom őrlésű murva. De le volt írva a topikban már szerintem, most fejből nem tudom a paramétereit.

Előzmény: Lököttkeke (103)
Lököttkeke Creative Commons License 2010.08.14 0 0 103

Sziasztok!

 

Segíséget szeretnék kérni térkővezéshez.

Fel szeretnén újítani a garázshoz vezető kb. 10*3,5 méteres beton útat. Most egy 20 cm beton fedi le, mely elég repedezett. A kérdésem, hogy a beton szedjem fel, vagy megoldható, hogy erre a betonra (ami kissé heppe - huppás, vagyis néhol 2-3 cm szinteltérés van benne) elterithetem a finom sodert, melyet majd beszintezek, és tehetem rá a térkővet?.....

Mivel a beton eddig is elbírta a autót, sőt a teherautót is, nem igazán szeretném felszedni.

A térkő alá maximum 3-5 cm soder férne most el, hogy a már elkészült járdával a késöbbiekben egy szintben legyen. Ennyi elég alá?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.    

 

L.

NeomatiK Creative Commons License 2010.06.05 0 0 102
Porfestéket fémfelület (elektrosztatikus felhordás) festésénél használnak. Ezt a betonos porfestéket nem ismerem.
Előzmény: Zsamsi (100)
brigi 77 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 101
Ha felszedted a köveket,egyenesítsd ki a talajt.Szórj rá murvát,de nagyon finom minőségűt.Döngöld le.Ha leraktad a követ szórd be homokkal,vagy cementtel és söpörd a kövek közé.
Előzmény: -csövi- (98)
Zsamsi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 100

Sziasztok !

Szeretnék színes járdalapokat készíteni. Egy problémám van a beton szinezése. Találtam már porfestéket is keverési ajánlásokat. Szeretnék néhány mintát készíteni, hogy a megfelelő arányt kitaláljam.

Kérdésem : szerintetek az elkészítés után hány nap múlva lesz a festett beton szine "majdnem" végleges.

Előre is köszönöm:

Zsamsi

NeomatiK Creative Commons License 2010.05.24 0 0 99
A gyökereket szedd ki alóla :)

Én ilyen szabálytalan alakú köveket betonba raknék.

Előzmény: -csövi- (98)
-csövi- Creative Commons License 2010.05.21 0 0 98
Üdvözlet!
Van egy járda a kaputól a házig kb 15 méter hosszan 1.5m szélességben szabálytalan alakú méretú nagyjából lapos terméskövekből. Fel kell szedni, mert már göröngyös, gyökerek felnyomták. Mi lenne az eljárás az újra rakásával kapcsolatban? Az én elgondolásom: betonszegély kétoldalt, 5-10 cm sóderágy ledöngölve, abba belemozgatva a lapok, lapok közöt fuga (híg cementes homok) betötymögölve.
Valaki meg azt mondja, hogy betonágyba kell az egészet berakni....
Laikus vagyok....
Axióma Creative Commons License 2010.05.11 0 0 97
Csak a jarda hazhoz ragasztasarol: labazati szigeteles miatt (vagy van vagy kell nemsokara) igazan osszeonteni nem tudod. Azt ne csinald, hogy a labazati szigetelest csak a jardaRA engeded, mindenkepp ala kell nyulnia rendesen!
Előzmény: lazarzoltan (95)
Dockworker Creative Commons License 2010.05.11 0 0 96
semmiképp se kösd a házhoz. Lehet kapni (nem ugrik be hirtelen a neve) ilyen vékony nikecel szerű csíkot , azt helyezd el a ház és a járda közt. Dilettácio 2,5-3 méterenként mehet benne , vtg:6cm minimum, onnan csak felfele+ minimális sóderágy mert a föld egyből kirántja a vizet a betonból.

szerintem:)
lazarzoltan Creative Commons License 2010.05.11 0 0 95
Sziasztok!

Építkezés végére járunk, május végén költözünk is, de természetesen a tereprendezés, kocsibeálló és járdaépítést majd meg kell csinálni őszig. Az elképzelésünk az, hogy majd ha lesz pénz akkor térkövezni fogunk, de addig is kellene egy betonozott járda, hogy ne kelljen a sárba járkálni. Kb 25m hosszú 1 méter széles lenne 2db 90fokos kanyarral, később erre kerülne a térkő is. A kérdésem az, hogy milyen minimális vastagságot kell készíteni járdának? 5-6cm elég hálózva, ledöngölt földre? Kell e dilatálni akkor is ha vasalva van végig vagy elég a kanyarokban? Egy része a ház mellett megy, azt hozzá lehet önteni a házhoz?

Üdv:
Zoli
NeomatiK Creative Commons License 2009.11.25 0 0 94
A topikban emlékeim szerint van leírás vagy link a műveletekről.
Előzmény: hibis (93)
hibis Creative Commons License 2009.11.25 0 0 93
Sok jót írnak róla. Megnéztem a kereskedésben, nem olyan szép élénk a színe mint a képeken. Lehet, hogy egy kis kőbalzsam van rákenve.

A járda és kocsibejáró lapozásáról (viakolor alá) kellene információ.
Hallom, hogy sóder de talán még jobb a kohósalak, az terhelésre nem, csúszik szét.

De milyen vastagon kell ezeket alárakni. Kell e valamennyi beton?

Ezernyi gyakorlati kérdés!
A használni kívánt térkő az említett téglakő lenne.

Előzmény: NeomatiK (92)
NeomatiK Creative Commons License 2009.11.25 0 0 92

Téglakő: patinás magyar találmány

 

Ezt is találtam róla.

Előzmény: hibis (89)
NeomatiK Creative Commons License 2009.11.25 0 0 91
Passz. Kérdezd meg a gyártót vagy a kereskedőt. Szerintem ha anyagában színezett, akkor nem lehet rossz. Rákerestem, azt írják, hogy fagyálló, meg teherbíró.
Előzmény: hibis (89)
NeomatiK Creative Commons License 2009.11.25 0 0 90
Sikerült? Várjuk a tapasztalatokat :)
Előzmény: pecasok (88)
hibis Creative Commons License 2009.11.24 0 0 89
Van egy új térburkoló anyag (barabás téglakő a neve) magyarok gyártják.
Ismeri valaki, használtátok már.
A gyártó szerint járdák, térburkolatok, kerítések, kerti művek építésére is alkalmas.
Valami véleményt szeretnék róla hallani.
Ár érték arány, tartósság, szépség stb.
Nekem tetszik az antikoltsága.

pecasok Creative Commons License 2009.08.28 0 0 88
Köszi szépen a segítséget remélem sikerülni fog:)
Előzmény: NeomatiK (87)
NeomatiK Creative Commons License 2009.08.26 0 0 87
Szerintem a helyszínen kevert beton képlékenysége jó, ami nagyjából földnedves betonnak felel meg. Ráfekteted a követ és gumikalapáccsal belekocogtatod. Legalábbis én így csinálnám. De szerintem az első kő lerakásakor érződik már.
Előzmény: pecasok (86)
pecasok Creative Commons License 2009.08.25 0 0 86
Laposkövek: régi házakat istállókat építettek mifelénk Zalában ebből ilyen vajszínű kő talán forgalomba homokkőnek hívják nem tudom, ezeket akarnám a betonra rakni vagy belesüllyeszteni, hogy mintás legyen a teteje.
A járda a fal mellett lesz de gondolkodok rajta hogy 30-40 távolságba legyen és a fal és járda közé nagy folyami kavicsot rakok ezt még nem tudom.
Köszi a segítségeket bocs hogy sokat kérdeztem de jól szeretném csinálni
Előzmény: NeomatiK (85)
NeomatiK Creative Commons License 2009.08.24 0 0 85
A betonreceptúrákat nem fújom fejből. Valahol van a neten is, vagy itt valamelyik betonos vagy építkezős topikban van link, pl itt van egy: http://www.tivadarkft.hu/recept_beton.htm

Stabil talaj alatt azt értem, hogy lehetőleg ne süllyedjen rábetonozás után. Vagy be kell vibrálni, vagy belocsolni. Mondjuk szerintem a süllyedés elkerülése akkor fontos(abb), ha a ház fala mellett közvetlenül lenne a járda.

Nem tudom, milyen kövekre gondolsz a betonra, betonba rakni?

Előzmény: pecasok (84)
pecasok Creative Commons License 2009.08.19 0 0 84
Üdv!
Köszi és akkor ehhez a mennyiséghez mennyi sóder és cement kell kb? 1 lapát cemet 4 lapát sóder jó elegy (ezt javasolták) a stabil talajt hogy érted lesimított föld vagy esetleg sóderágy? bocs hogy ennyit kérdezek de jól akarom csinálni
Ja és még annyit hogy hogy oldom meg hogy a kövek ne süllyedjenek bele a betonba teljesen, esetleg kicsit keményebb betont csináljak?
Előzmény: NeomatiK (83)
NeomatiK Creative Commons License 2009.08.19 0 0 83
Üdv!

6*1,8*0,15=1,62 m3 beton kell hozzá :)

15 cm mély (bőven) elég. Alatta lehetőleg legyen stabil a talaj.

Előzmény: pecasok (82)
pecasok Creative Commons License 2009.08.18 0 0 82
Üdv mindenkinek
Kezdő motoros vagyok a járdaépítésben:)
Egy 6m hosszú 1.8m széles 0.15-0.20m mély járdát szeretnék.Kérdésem az lenne kb mennyi beton kellene hozzá? Nem tiszta beton járdát szeretnék hanem van nekem bontott lapos kövem. Végül is nem lenne nagy nyomásnak kitéve csak sétálgatás:) ezért nem tudom hogy a mélységének elég lenne 15cm is nem?
Ebbe kérnék segítséget és hogy kb mennyi lenne ez az egész
Köszi
r0li Creative Commons License 2009.06.27 0 0 81
A beton simítása elég jól megy, de valahol láttam, hogy ecsettel átkenték a felületét, mi lehet az, cementes víz? esetleg tudja valaki az arányokat?
Előzmény: NeomatiK (80)
NeomatiK Creative Commons License 2009.06.26 0 0 80
Na igen, vannak szép, mutatós térkövek, remélhetőleg tartósak is. Nekem is dilemmám a szebb és drágább megoldás, mert viszonylag nagy felület, tehát eléggé dominál. El lehet szaladni könnyen 100-200ezer Ft pluszba.

Akkor már talán megéri ezt a többletet bentre, vagy másra elkölteni. Vagy a csuda tudja. Az biztos, hogy szép mutatós egy szépen lekövezett járda, terasz, kocsibehjató.

Előzmény: r0li (79)
r0li Creative Commons License 2009.06.23 0 0 79
Hát igen, nekem "csak" 50 m2 van, de a térkő amit az asszony kinézett valami 5 rugó/m2, hiába ez megy a ház szinéhez stb... és még meg is nyugtatott, hogy van szebb /drágább/ is. 
Előzmény: NeomatiK (78)
NeomatiK Creative Commons License 2009.06.23 0 0 78
Gondoltam. Én is így tervezem, hogy betonba fogom rakni, de az is lehet hogy "csak" beton lesz járdalap nélkül, mert ~100m2 húzós ár 2500-3000 Ft-os járdalappal/térkővel + alábetonozással.
Előzmény: r0li (77)
r0li Creative Commons License 2009.06.23 0 0 77
Igazad van, de én sk kivitelezést gondoltam és félek hogy a zúzalékos megoldás meghaladná a képességeimet.
Előzmény: NeomatiK (76)
NeomatiK Creative Commons License 2009.06.22 0 0 76
Szerintem csemperagasztó.

Én is majd betonra gondoltam tenni a járdalapot, aztán kifugázni. Viszont ha zúzalék+homokba van rakva, akkor ha fel kell szedni valami miatt, akkor ugye így egyszerűbb és kíméletesebb.

Előzmény: r0li (75)
r0li Creative Commons License 2009.06.21 0 0 75

szia!

Vasalásnak 5-ös hálót gondoltam. Nálad milyen vastag a beton, sóderágy? Hogyan ragasztottad illetve fugáztad, habarcs, csemperagasztó? Leírnád a pontos menetét, jöhet priviben is.

üdv r

Előzmény: Törölt nick (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!