Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 41
Sziasztok! Nem tudna valaki segíteni a Váratlan utazás letölthetőségi címének elérésében? Köszönöm.
HettyKing Creative Commons License 2008.02.28 0 0 39

Nézzétek meg az Anne a Zöld Oromban (Anne Of Green Gables) és a Váratlan utazás (Road To aVonlea) c. sorozattal folglakozó website-ot:

 

http://artanne.extra.hu

 

 

Előzmény: djuju (24)
gszacs Creative Commons License 2008.02.09 0 0 38

Sziasztok lányok!

Nincs meg valakinek véletlenül az 1975-ös Anne of Avonlea minisorozat? 2006 szeptemberében dobták piacra dvd-n (persze nem nálunk). Kim Braden játssza a főszerepet, egész jó véleményeket olvastam róla. Gyakorlatilag -ha jól értelmeztem a róla írottakat- a második és a harmadik könyvet dolgozza fel, de sokkal könyvhűbben (hú, de jó magyar szó), mint az 1987-es Anne of Green Gables - The Sequel.

Megpróbálom fellelni és megszerezni.

cantera29 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 37

Most éppen dolgozom, úgyhogy légyszi az skriszti@gmail.com -ra írj!

Köszi!

Előzmény: vincere (36)
vincere Creative Commons License 2007.12.19 0 0 36
ja, e-mailen tudok segíteni a letöltésben, erre a címedre írhatok, ami a nicknevedre kattintva megjelenik?
Előzmény: cantera29 (34)
vincere Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35

sziasztok,

én a múlt héten néztem végig az egész mindent, ami eddig készült. Lehet, jobb lett volna abbahagyni az Anne of Green Gables (1985) és a Sequel (1987) végén - főleg, h. utóbbinak olyan csodálatos vége van, ahogy állnak ketten a hídon, mindketten rájöttek, h. igen, a másik az igazi, és ott állnak fiatalon, előttük az egész élet, boldogok, és ezzel a szívmelengető érzéssel fejezi be a filmet az ember, én utána még napokig mosolyogtam magamban.

na aztán jön a Continuing Story (2000), ami már egy másik világ, nagyvárosokban játszódik, a háborúban, teljesen idegen az egész Avonlea mesebeli álomvilágától. meg nekem az már sok, h. Kanadából a 10-es években egyedül odautazik egy nő Európába, és megtalálja persze a férjét...

én a helyetekben nem nézném meg, aki még nem látta

 

cantera29 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 34

Helló!

 

Én ezt a filmet nagyon szeretném már régóta megszerzeni, eddig nem sikerült.

Meg tudnád adni, hogy pontosan honnan lehet letölteni?!

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Előzmény: A.S. (31)
gszacs Creative Commons License 2007.12.02 0 0 33

Húú, de egyedül maradtam :(

 

Pedig nekem ma is egész nap Walter járt a fejemben, és hogy jó volt-e ez így, hogy Montgomery ezt a sorsot szánta neki. És miért neki. Szegény Una.

gszacs Creative Commons License 2007.11.27 0 0 32

Az első négy megvan, az uccsó kettőt nem tudom, hogy meg akarom-e nézni. Ti láttátok? Vélemény róla? Nem értem, hogy miért kellett eltérni a könyvektől, amikor azok zseniálisak. Már a második filmnél sem értettem (3-4. rész), de abban még úgy-ahogy sikerült valamit megtartani a könyvek hangulatából.

Vagy lehet úgy nézni, mint egy teljesen különálló filmet, aminek semmi köze Anne-hez, csak véletlenül ugyanazok a színészek játszanak benne? Úgy talán nem lenne csalódás.

 

Előzmény: A.S. (31)
A.S. Creative Commons License 2007.11.27 0 0 31

Sziasztok!

 

Az Mp3 Portalon a Filmekhez valaki feltöltötte mind a 6 részt! :)

gszacs Creative Commons License 2007.11.25 0 0 30
Na, kiderült mindjárt, milyen felületesen is olvastam néhol a könyveket: a Szivárvány-völgy elején, amikor először szóba kerül a Patkányfogó, tényleg úgy emlegeti még, hogy a "hammelni patkányfogó", és utal is a legendabeli történetre. Lehet, hogy újból kellene kezdenem az egész sorozat olvasását... :)))))
gszacs Creative Commons License 2007.11.25 0 0 29

Köszönöm! Mindig is tudtam én, hogy jó hely ez a fórum :)

Csak azt nem értem, hogy miért akadozik ennyire ez a topic. Érdekelne például, hogy másoknak melyik könyv tetszett a legjobban, miért, mi a véleménye a filmekről (beleértve akár az utolsót is, amit 2000-ben csináltak, és aminek semmi köze Montgomeryhez). Szóval?

 

Előzmény: Kham (28)
Kham Creative Commons License 2007.11.23 0 0 28
Előzmény: gszacs (27)
gszacs Creative Commons License 2007.11.22 0 0 27

Rég nem írt ide senki, pedig Maud Montgomery igazán megérdemelné...

Szóval tegnap este fejeztem be az Anne-sorozat nyolcadik, utolsó kötetét, és még tele vagyok anne-es gondolatokkal, érzelmekkel, Montgomery világával, ezért is kutattam fel ezt a fórumot.

És azért is, mert van egy rész, amit nem értek, és gondoltam, hátha akad valaki okos, aki fel tud világosítani. Szóval az utolsó két könyvben elég sok szó esik a Patkányfogóról, és én nem értem igazán, hogy az mit takar. Ahogy azt sem, hogy az angol PIPER szóból, ami dudást, furulyást jelent, hogy és miért lett pont patkányfogó. Nyílván van ennek valami irodalmi vagy mitológiai háttere, de én nem tudom, mi az.

Hahó, ugye tudja valaki a választ?

 

Babamaci Creative Commons License 2007.08.20 0 0 26

sziasztok Lányok!

 a Váratlan Utazás és Anne a zöld oromból nekem is alap, és marad örökre...szerettem nézni ,de olvasni is.

Louisa May Alcottot ismeri valaki?ő írta a Kisasszonyokat is. többek közt. Most sorra jelennek meg könyvei.

 

De Montgomerytől Emily nemigen tetszett, pedig kétszer is nekiálltam elolvasni, és megvan a sorozat is. Érdekes, anno nem láttama tévében...látta valaki? Talána Dunán ment.

 

Szeretem azt a kort, a romantika mindent áthatott, és az irodalom virágzott akkoriban.

djuju Creative Commons License 2007.08.19 0 0 25
A cime : anne.avonlea.hu
djuju Creative Commons License 2007.08.19 0 0 24
Mindenkinek ajánlom az oldalamat, ahol érdekeses dolgokat tudhattok meg Anne Shirley filmekről és regényekről.....
HettyKing Creative Commons License 2007.03.11 0 0 23
Sziasztok! Nekem megvan az összes Váratlan utazás rész (7 évad!) és az Anne is. Ha érdekel, írjatok a v.utazas@freemail.hu címre.
Anne! Shirley Creative Commons License 2006.11.14 0 0 22

Rongyosra nézett VHS... :(,  ;) Első 4 rész + 6. Az 5. elveszett.

Előzmény: Lexa88 (21)
Lexa88 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 21
Sziasztok!
Én is nagyon szeretem a könyveket és a filmeket egyaránt. A filmet már nagyon rég láttam, ezért szeretném megkérdezni nincs meg-e valakinek.
Előre is köszi!
Greengables Creative Commons License 2006.10.16 0 0 20

Kedves Anne Rajongók!
Gondoltam megleplek Titeket/ nagyon sokan elkeseredtek az Anne dvd csúszása miatt és nagyon sok levelet kaptam tőletek,hogy szeretnétek újra látni/ezért a nov.5.-ei Rajongói Találkozón levetítem az Anne of Green Gables első részét /Természetesen majd a többi rész is levetítésre kerül a következő hónapokban./ A meghívott vendégekkel való beszélgetést követően. Tehát itt az alkalom,nem kell reménykedni,hogy a tv leadja, hiába várni évről-évre.
Aki ott szeretne lenni mailbe jelezze: 1.greengables@gmail.com

www.greengables.hu
www.anneshirley.hu

Előzmény: Greengables (19)
Greengables Creative Commons License 2006.09.26 0 0 19

Kedves Anne rajongók!
Örömmel értesítelek Titeket,hogy megrendezésre kerül az 1. magyarországi Anne találkozó,ahol abban a megtiszteltetésben lesz részünk,hogy találkozhatunk személyesen Kisfalvi Krisztinával /színésznő,Anne magyar hangja.Szűr-Szabó Katalinnal /fordító,ő fordította az Anne könyveket./ Ha szeretnétek ezen a találkozón ott lenni kérlek regisztráljatok az oldalamon és bővebb infókat kaptok többek közt hírlevél formájában.
Gitta www.anneshirley.hu
www.greengables.hu

Előzmény: Greengables (18)
Greengables Creative Commons License 2006.09.17 0 0 18

Kedves Anne Shirley Rajongók!

Örömmel értesítelek Titeket,hogy nagyon sok újdonság felkerült a honlapomra!

Sok Szeretettel Várlak Titeket.

www.anneshirley.hu

www.greengables.hu

 

 

Előzmény: Greengables (17)
Greengables Creative Commons License 2006.08.02 0 0 17

Kedves Anne Shirley Rajongók!

Az oldalam ezentúl a www.anneshirley.hu


cím alatt is elérhető. Érdemes benézni ,mert folyamatos fejlesztés,bővítés alatt áll.

Greengables Creative Commons License 2006.05.12 0 0 16

Sziasztok!Örömmel értesítek minden Anne rajongót,hogy elindult az első magyarországi Anne-es honlap. www.greengables.hu   Szeretettel várok minden rajongót!Gitta

 

Előzmény: Moll Flanders (15)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.07.03 0 0 15
Köszi hagyd csak, megvárom még vhol lesz DVD.... ha eddig kibírtam. Esetleg ha adják vmelyik csatornán kiírom neked is.
Még a Heidi-t szeretném 1x megszerezni, persze ez is sorozat :)

Nem sok sorozatot néztem eddig, de azokért mindig utólag kapkodtam/kapkodok.....



Előzmény: Anne! Shirley (6)
Anne! Shirley Creative Commons License 2005.07.03 0 0 14
Köszönöm. :)))
Előzmény: ambrozia (13)
ambrozia Creative Commons License 2005.07.03 0 0 13
Anne!
Alánlok Neked egy nagyon igényes, magyar Váratlan utazás honlapot, ha esetleg még nem ismered: www.avonlea.hu. Itt szinte mindent megtalálsz a sorozatokról és L.M. Montgomery-ről. És találkozhatsz sok hasonló érdeklődésű emberrel.
Előzmény: Anne! Shirley (12)
Anne! Shirley Creative Commons License 2005.07.03 0 0 12

Valóban mindenkinek olyan volt a haja. :)) ...a tanárnő Kathleen Brooke ;)

Szerintem a Váratlan utazásra gondolsz. Az is nagyon tetszett nekem, de Anne jobb... ;)

Előzmény: Magdi60 (11)
Magdi60 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 11
Jól emlékszem, hogy a nők hajviselete teljesen egyforma volt? Egy érdekes kontyféle (?) ami alatt laza turbánszerűvé fésüt haj? Volt egy vénlány tanárnő munkatársa, akit aztán meghívott Anne nyaralni, és egész felszabadult, ott, a szigeten neki is fésült ilyen hajat a sima konytyból, és tényleg megváltoztatta ezzel a fejét.
De ugye más hajviselet nem is volt?

Mi volt annak a másik filmsorozatnak a címe, ami lazán kapcsolódott ehhez, és szintén ezen a szigeten játszódott?
Előzmény: Anne! Shirley (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!