Keresés

Részletes keresés

EOwyn Creative Commons License 2009.08.06 0 0 16506
Az első 10 percről lemaradtam, így cska a megafos maradt.

Miért nem volt benne, hogy Harry Szíriusz (Grimmauld Place és Kreacher) örököse?
Miért nem volt benne utalás a többi horcrixra?
Miért láttuk végig, hogy mit csinált Malfoy? Lelőtték a poént.
Mi értelme volt az odú jelenetnek?
Miért nem volt normálisan felépítve a Harry Ginny szál? (Abszolút nem csattant, mint a könyvben)
Miért kellettek hosszú percek Lavenderrel, sokkal gyorsabban is elintézhették volna, időt spórolva valóban fontos infóknak?
Miért nem tudtuk meg, miért Félvér Herceg Snape?

Stb.


elemes2 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 16505
nekem inkább az volt az érzésem, hogy valami süteménygyár fizetett azért a jelenetért...
Előzmény: blogger (16504)
blogger Creative Commons License 2009.08.06 0 0 16504
Szerintem ez nem bénázás, hanem a tiniközönségre akartak ezzel appellálni, hogy kihangsúlyozzák a tiniromácot az etetéssel és a többivel.

Hideg üzleti számítás van emögött, mert a legtöbb mozibajáró a világon tiizenéves.
Előzmény: elemes2 (16502)
mási. Creative Commons License 2009.08.06 0 0 16503

Hát elég sokat számít ez is.. és ha onnan nézzük..hogy Lupin Thonks Weasleypapa kimegy a szobából és Ginny elkezdi etetni Harry-t..akkor az összesen már 4-5 perc. Mert szerintem elég bénán lett megoldva a sütis - cipőfűzős jelenet IS. ;-)

Előzmény: Aszusz (16500)
elemes2 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 16502
három perc az rettentően sok idő egy filmben, ha nem ilyen sületlenségról szól, mint a körtűz az odú körül. ha hozzáadjuk azt a hasonlóan értelmetlen és hiteltelen bénázást is, ami előtte a süteményekkel csinál ginny-harry-ron meg a "cipőfűződ" (ezen még most is ki vagyok bukva), az legalább még egy perc.

szóval amennyire teliltalálat a büfés rész a film elején, annyira el van tolva ez 4-5 perc a film közepén. ha vettem volna két liter pepsit, ennél a résznél simán kimehettem volna pisilni, és a zégvilágon semmit nem veszítek. ugyanannyira fölösleges, mint az autóból való majdnemkiesés a kettes film elején.

Előzmény: Aszusz (16500)
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.03 0 0 16501
Végre én is megnéztem, látványos volt az elején a 3D-s rész, ami a többit illeti, hát... tekintsük illusztrációnak a könyvhöz...
Aszusz Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16500
Keresgettem a youtube-on, több részlet is fenn van a filmből, és meglepődtem, hogy az Odú felgyújtásos rész (míg Lupin és Tonks is megérkezik a nádasba) még két perc sincsen. Összesen az egész támadás eszerint talán három perc lehetett. Még ha ki is hagyják, nem sok dolgot lehetett volna betenni a helyére... hosszadalmas magyarázatokat meg végképp nem.
Előzmény: elemes2 (16498)
khollaubek Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16499
hi
elemes2 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16498
az odúfelgyújtás (szerintem) azt akarta volna szinbolizálni, hogy ginny szíve harryért dobog. de végül az egészet eltolták -- kóválygás a mocsárban, ijesztgetés, aztán vissza a házba, nyomott hangulat, semmi több. ehhez képest elég hosszú.
Előzmény: mási. (16495)
mási. Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16497
mágiaügyi miniszterre gondoltam. :P:D
Előzmény: NevemTeve (16496)
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16496
(Note: Nincs elnök, királynő van, de azt sem gyakran cserélgetik.)
Előzmény: mási. (16495)
mási. Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16495

Szerintem pedig a könyvek jobbak a filmeknél. A könyvek tűnnek "horrorisztikusabbnak" - de aki érti miről van szó..az nem ezt érzi. :D Mondjuk nekem a többi filmmel semmi bajom nem volt.. de azokat úgy néztem meg, hogy mem olvastam a könyvet. Aztán a könyvet olvasni rossz volt..mert sokminden eltért..és ezért gondoltam most előre elolvasom a 6-ost. És a 7-esbe meg minden apróságnak is hatalmas jelentősége van-vagyis lesz.

pl.: Siriustól kapott tükör..

      vagy éppen ami a 6-osból kimaradt: Sirius végrendelete- övé a ház, Sipor..meg minden más.. (7-esbe nagy jelentősége van.)

      Elnökcsere sem volt most benne-aminem szintén jelentősége van.. értem én hogy nincs elég idejük mindent belerakni, mert meg van szabva milyen hosszú lehet a film.. =) de erre gondoltam akkor amikor aztmondtam .. sok a felesleges jelenet és sok a kimaradt jelenet is. Szép meg jó az a büfés az elején xD meg minden.. de minek? vagy az Odúfelgyújtás.

 

Egyébként szerintem inkább a filmet csinálták úgy, hogy gyerekek is élvezni tudják..a könyv ennél mélyebb.. csak ha kihagyják a 7.-esbe a NAGY magyarázatot mindenre, akkorvégképp érthetetlen lesz az egész. 'Pálcák Ura, horkruxok, kinek miért kell meghalnia'..

én élveztem a könyvet. =):P a filmet kevésbé..de majd meglátjuk..:D

Előzmény: Törölt nick (16491)
The Glowface Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16494
Azt hiszem, visszavették tőle a 3. kötet végén.
Előzmény: Törölt nick (16492)
The Glowface Creative Commons License 2009.08.02 0 0 16493
A múlt egy nagy Scrödinger-macska.
Előzmény: Aszusz (16490)
Aszusz Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16490
Vicces dolog volt ám ez az időnyerő a harmadik részben... nekem az tetszett benne, hogy nem megváltoztatni mentek vissza dolgokat, hanem beteljesíteni. Csikócsőrt első körben sem végezték ki valszeg, legalábbis abból, amit Harryék messziről hallottak, erre lehetett utólag következtetni. Az meg, hogy Harry látta magát, ahogy patrónust idéz, magáért beszél.
Viszont ebből nekem az következik, hogy nem lehet visszamenni és megváltoztatni dolgokat, csak rásegíteni akkor, ha eleve úgy történt minden. Mivel TUDJUK, hogy D. meghalt, mert Harry látta a holttestét a torony aljában, nem lehetett visszamenni megmenteni. Ugyanígy nem lehetett volna elintézni a gyerek Voldit, vagy megmenteni a Potter szülőket. Persze a tökéletes megoldás az időnyerő-készlet megsemmisülése volt az ötösben, ezzel nem nagyon lehet vitatkozni.
elemes2 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16489
Akkor meg miért nem mentek vissza megmenteni az öreget?

ha elolvasod a HP7-et, erre is választ kapsz.

egyébként JKR annyira megbánta az időnyerőt, hogy (asszem) a HP5 végén (a könyvben) úgy emléxem mcgalagonytól el is hangzik egy olyan mondat, hogy a minisztériumi csata során megsemmisült a teljes időnyerő-készlet.
Előzmény: Törölt nick (16487)
elemes2 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16488
ez az időnyerő nagy poén volt a 3. részben, de aztán rájött JKR hogy az egész sztorit tönkreteszi, ha olyan kérdéseket lehet feltenni, mint amivel te is próbálkozol (apropó, hányat is kellett volna fordítani az időnyerőn?) ezért eldobta ezt a szálat.

apropó, a másik topicban láttam egy édi karikatúrát.

szellem panaszkodik:
- jaj, nem látok semmit!
mellette hermione válaszol:
- harry, fordítva vetted fel a láthatatlanná tevő köpenyt

ez rávilágít a láthatatlanná válás porblémájára -- mit látunk a kifordított köpeny alatt?
Előzmény: Törölt nick (16481)
P_eti Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16486
Úgy látom jó kis téma ez...:D
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16485
Mert csak néhány óra erejéig használható... mondjuk...
Előzmény: Törölt nick (16481)
P_eti Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16483

Pontosan a harmadik részben kapta azt Hermione...és nem tudom, nah látod ez egy jó kérdés, de gondolom valami olyasmi lehet rá a válasz hogy akkor összeomlik a világegyensúly vagy valami ilyesmi...amit már megszokhattunk.

Előzmény: Törölt nick (16481)
NAR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16482
Mert ha "időben" elintézik, akkor nem lesz Voldemortból sötét nagyúr és nem lesz miért visszamenni, tehát nem is intézik el időben...
Előzmény: Törölt nick (16481)
P_eti Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16480
Számomra egyértelműen kiderül...ha jól emlékszem még mondta is Piton Harrynek, hogy hogy merészeli ellene használni a saját átkait.
Előzmény: Törölt nick (16479)
P_eti Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16478

Igen, Hagrid kunyhójának felgyújtása benne van a magyar nyelvű könyvben (legalábbis amit én olvastam abban benne volt) csak annyi különbséggel hogy a kutya bennt volt a kunyhóba és úgy mentették ki és a körölmények is mások voltak. A Weasley család háza felgyújtása viszont télleg nem volt benne a könyvben. Ez nekem nagyon szúrta a szemem.

 

Egyébként szerintem nem lett ez a film a legjobb azt tekintve hogy mennyire követi a könyvben leírtakat. Itt arra gondolok, hogy nekem nagyon hiányzott belőle az a jelentetsor amikor D. meghal és Harry "üldözni" kezdi a halálfalókat, a nagy harcot hiányoltam a végéről. Ellenben a rejtekhelyes jelenetet pedig nagyon jól összerakták személyes véleményem szerint.

 

Az is tetszett a filmebn, hogy volt benne humor, vagyis a fordítás volt nagyon egyértelmű. Én az éjféli vetítésre mentem el Szolnokra és nem egy jelenetnél nevett az egész terem mert egy kicsit kétértelműre sikerült a fordítás. :D

 

Na én csak ennyit akartam :P

Előzmény: Törölt nick (16477)
elemes2 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 16476
Date of Birth: 24 November 1965

jééééééééééé

http://www.imdb.com/name/nm0376602/

de nagyon iskoláslányos arca van.
Előzmény: The Glowface (16475)
The Glowface Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16475

Ja, tudom. Meg persze lehet általánosságban kislányosnak sminkelni egy középkorú nőt; de más egy harmicas fickót ugyanolyannak sminkelni, mint amilyen huszas évei elején volt.

 

De akkor is móka. Ha jól emlékszem, a Tűz Serlege fürdőszobás jelenete idején a Myrtlet alakító színésznő 39 éves volt.

Előzmény: Aszusz (16474)
Aszusz Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16474
Tudom, hogy ő is jócskán túl volt már az iskoláskoron, de talán egy nőt könnyebb sminkelni (ronda szemüveg, kislányos hajviselet), mint egy férfit, akinek jólfésült fiúkát kell alakítania...
Előzmény: The Glowface (16473)
The Glowface Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16473
majd keressetek rá a hisztis Myrtle-t játszó színésznőre.
Előzmény: elemes2 (16471)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16472
igen, ezeket az eltéréseket szerintem jól oldották meg a filmben.
szóval részleteiben nagyon jól sikerült a HP6 film.
egészében meg nem. valahogy szétesik.
Előzmény: Aszusz (16470)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16471
bizomány, most néztem meg az imdb-n:

http://www.imdb.com/name/nm0183469/

a srác most 31 éves, a HP6 forgatásakor 29-30 lehetett volna. nehéz hitelesen eljátszani egy 16 évest. már radcliffe-nek sem könnyű, pedig ő még csak most húsz.
Előzmény: Aszusz (16469)
Aszusz Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16470
Nem tudom, nekem nem tűnt gyávának. Megígérte Dumbledore-nak, hogy bízik benne, és miatta talán még Pitonban is megbízott. Mire rájött, hogy nem kellett volna, Piton már leavadázta D.-t.
Dramaturgiailag viszont érthető: izgalmasabb volt így, mintha mozdulatlanul kell állnia a sarokban: a könyvben olvashattuk, hogy küzd az átok ellen, hogy mit érez közben: a filmen ezt nem lehet visszaadni, csak úgy, ha nincs rajta az átok, hanem vívódik magában, keresi az alkalmat, hogy közbelépjen, de visszatartja az ígérete, és az, hogy bízik D-ban. Amikor Piton megérkezik, már majdnem közbelép. Piton egyrészt pálcát szegez rá, de mivel csöndre inti ahelyett, hogy megtámadná, megintcsak megbízik benne.
Előzmény: mási. (16465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!