Keresés

Részletes keresés

bati67 Creative Commons License 2021.11.05 0 0 1113

Gondolom, hogy alaposan le vagyunk profilozva és valami mesterséges inteligencia folyamatosan figyeli az eltérő (nem reális) kártyaműveleteket. (sose szoktunk hitelkártyával kp-t felvenni)

Előzmény: Passzív befektető (1112)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 1112

Nem, a bank egyre jobb, a privát banki oldalon kiváló elemzések vannak, jó a privát portfolió, bárki letöltheti pdf-en, a globalmarkets oldalon van egy jó videó a jövőbeli kilátásokkal kapcsolatban.

Előzmény: bati67 (1111)
bati67 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 1111

Helló! Volt mostanában valami adatszivárgás az OTP-nél?

 

Csak azért kérdem, mert az előbb felhívták az OTP-től és kérdezték, hogy ő akart-e kivenni 50 és 90 eFt-ot? (Vagyis gyanús műveleteket észleltek, de leállították.)

Kártyaszámot, stb. nem kértek! :-)

 

 

Prof. dr. Notebook Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1110

Kösz.

Előzmény: blueye (1109)
blueye Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1109

Telefonon, ATMen is lehet.
Ezt elolvastad?


"*A TeleKód a kártyabirtokosok adatainak biztonságát szolgáló 3 számjegyű jelszó. Az alapértelmezett TeleKód a betéti kártya mögött álló bankszámla utolsó három számjegye, amit a kártyabirtokosnak az első használat előtt egyedileg kell módosítania a kártyahasználathoz.
A TeleKódot a kártyabirtokos módosíthatja:
- az OTP forinttöltésű ATM-jein a „TeleKód módosítása” menüpontban,
- az OTPdirekt automata telefonos szolgáltatás (+36 1/20/30/70 366-6666) 2-es menüpont 4-es almenüjében,
- az OTPdirekt internetes szolgáltatás „Betéti kártyák, hitelkártyák / Bankkártya adatok lekérdezése és módosítása menüpontban, ha a szerződő fél rendelkezik OTPdirekt internetes szolgáltatásra vonatkozó szerződéssel és azon belül a kártyabirtokos igénybevevőként hozzáfér a kártyaszámlához, vagy
- OTP Bank fiókban."

Előzmény: Prof. dr. Notebook (1108)
Prof. dr. Notebook Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1108

Pontosan. De interneten nem tudtam megcsinálni. Az őszi, harmadik oltás után majd bemennék egy fiókba, bár most és akkor is mindben zúg a levegőkavaró gép. Tüdőre szívom a vírust! Finomabb, mint a telekód. Egész seggünkre!

Előzmény: blueye (1107)
blueye Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1107
Előzmény: Prof. dr. Notebook (1106)
Prof. dr. Notebook Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1106

Kérdésem pontosítása. Hogyan kell az OTP-direkt-be belépve ellenőrizni, hogy rendben van-e a "Telekód"? - Bizarr módon az OTP-direktbe belelépve, és követve az utasításokat, minden, de minden kiderül - csak épp ez nem.

Előzmény: Prof. dr. Notebook (1105)
Prof. dr. Notebook Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1105

Üdv, értők.

Kérdésem: egy bizonyos "Telekód" is kell az otp-s vásárlásokhoz. Egyszerű, hogy mi is ez, de máris elfelejtettem. Esős, ráérős szombat van: segítene valaki? Kösz.

egyokos Creative Commons License 2021.02.19 0 0 1104

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az otp smart csomagnál tudom hogy jövedelem kell az ingyenes számlavezetéshez, de ez lehet többszöri utalásból is? Illetve elfogadja-e a bank a családi pótlékot jövedelemként? Jelenleg úgy fog állni a helyzet, hogy a gyed-ből csak 140-145 körüli bejövő lesz + a CSP, így meg is lenne a szükséges 150 ezer. Valakinek van erről tapasztalata?

Paater Altenburg Creative Commons License 2021.01.25 0 0 1103

És a KandH?

Előzmény: Omar Khajjám (1102)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1102

Talán esetleg azért, mert pl. az Erste meg a Raiffeisen + CIB bankok nem olyan 20. századi elmaradott technikai feltételek között/mellett működnek, mint az OTP?

Előzmény: colonia70 (1074)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1101

Központi hiba és tudnak róla... már 21 napja képtelenek megoldani.

Jelenleg a BKK Mobiljegy alkalmazással sem lehet emiatt vásárolni bérletet/jegyet, hiszen az is a simple.hu-s fizetőfelületen bonyolódik.

 

Egyszerűen nevetséges és világ szégyene, hogy egy ekkora regionális nagybank, mint az OTP egy ilyen nagy technikai problémát a 21. században 3 hét alatt nem tud megoldani...

 

Képzelem, milyen technikusok és programozók dolgozhatnak náluk.

Csányi igazán rendet tehetne, de ezek szerint tesznek rá magas ívben!

 

Mától ráadásul még a simple.hu-ra sem lehet belépni Google fiókkal, mert Javascript/OAuth errort kap az ügyfél.

Egyszerűen hihetetlen, ilyen csak Mo.-n van, hogy egy bank ilyen gyenge technikai szinten műxik és nagybank lehet... :((

 

 

Előzmény: FOMA (1098)
TyggeR Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1100

hm. én most azt csináltam, hogy a simple-ből kitöröltem minden korábban felvett kártyát, hozzáadtam mindet újra, és így sikerült a fizetés

Előzmény: TyggeR (1099)
TyggeR Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1099

simplepayes felületen autópálya-matricát sem tudok venni jelenleg

Előzmény: FOMA (1098)
FOMA Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1098

18 perc zenehallgatás után megtudtam, hogy központi hiba, tudnak róla.

Előzmény: FOMA (1097)
FOMA Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1097

Két napja próbálok egészségkártyát feltölteni, de folyton "nem várt hiba" üzenet jön. A weboldalon meg, amikor átirányít az OTP bank fizetési felületére, rögtön átugrik a - meg nem történt - tranzakció visszaigazolására, és nem történik semmi. Másnál is van gond az OTP kártyás fizetési oldalával?

ezileb Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1096

Nem tudom, hogy a telebankhoz vagy/és a mobilbankhoz kell-e Direkt. De ha nem szívesen jársz mostanában bankfiókba, akkor gondolom, ilyen platform-hozzáférésekkel már rendelkezel. Nem hiszem, hogy a netes bakoláshoz feltétlenül kellene bankkártya. Nekem is van olyan banknál számlám, ahol nincs bankkártyám, a netbankot mégis használhatom.

Előzmény: Paater Altenburg (1095)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1095

Ezekhez be kell lépni az OTP direkt-be. Kártyaadatok nélkül lehet? (Az új adatait nem ismerhetem.)

Előzmény: ezileb (1094)
ezileb Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1094

Netbankos, mobilbankos vagy telebankos átutalással.

Előzmény: Paater Altenburg (1093)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1093

Köszönöm. Hogyan tudnék OTP Kártya nélkül "trantaktálni" OTP számlámról az új bank új kártyájára, -val? Kösz.

Előzmény: ezileb (1092)
ezileb Creative Commons License 2020.12.11 0 0 1092

Ma már a legtöbb banknál tudsz online számlát nyitni és bankkártyát igényelni, amit majd az általad megadott címre küldenek. (A hazai bankok közül szóba jöhet még a Revolut és a Transferwise is.) Talán mindössze pár nap, amíg a kártyát kézhez kapod. Ha ezalatt a pár nap is szükséges lenne a kártya, akkor instant megoldás lehet a gyakorlatilag azonnal használható Simple és Revolut virtuális kártya. (Nemcsak online tudod használni őket, hanem a telefonodban digitalizálva bárhol.) Ha esetleg ragaszkodsz (hosszú távon) az OTP-hez, akkor a most nyitandó számládat csak a pandémia idején tartod fenn. Az OTP-s számládról tudsz tranzaktálni - talán a Revoluton kivételével - az új számládra kártya nélkül is. De lehet van egy még egyszerűbb megoldás: valakivel átveteted meghatalmazással a kártyát.

Előzmény: Paater Altenburg (1091)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 1091

Él a topik?

Elmondom hát:

OTP kártya elveszett. Azonnal letiltattam. Telefonon. Mondták, új ideiglenes kártyát kapok. Kértem, postaládába szeretném. Mondták, először is csak bankfiókba kérhetem, csak oda küldik. Utána, mondták, ha értesítenek: megérkezett, és majd akkor lépjek kapcsolatba a bankfiókkal, és ott, akkor kérjem, tőlük, náluk: küldjék postaládámba.

Értesítettek, a bankfiókból, h megérkezett. Felhívtam az OTP-t, hogy most akkor kérném, ahogy megígérték, hogy most küldjék bankfiókból a postaládámba. ELőször is napokig nem tudták/tudtam elérni a bankfiókot telefonon. (Egyik OTP bankfióknak sincs /vagy nem nyilvános/ a saját telefonszáma - bármelyik fiókot csak az OTP központi számán át lehet kérni.) Több napi hosszü, másfél órás telefon-várakozások után sem tudták kapcsolni, vagy a fiókban nem vették fel. Emailt írtam az OTP központi helyén megadott email-címre. Azt a választ kaptam, hogy nem lehet postaládámba küldeni. Hogy menjek be a bankfiókba. 

Sajnos, járvány esetén nem vagyok hajlandó, maszkban sem a nagy (15 fogadó"ablakos") OTP bankfiókba menni.

Hazudott a tisztviselő, aki azt mondta, amikor a fiókba érkezik a kártya, kérhetem, h. postaládámba i irányítsák? Vagy csúnyán tévedve nem ismeri az OTP szabályzatot? Avagy az email-választ író tisztviselő nem ismeri

Mit tehetek? A személyes bemenetelen kívül minden megoldás érdekel. KÖSZönöm.

álnokfutó_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 1090

Elindult az új internet- és mobilbank

 

Az új netbankot ITT lehet kipróbálni és innen le is lehet tölteni az új mobilappot is.

JeeEm Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1089

Nem nekem kell, csak segíteni próbálok :) De nem sokat tudok az otp rendszereiről.

 

Nem tudunk telekódról. :)

Megkeressük a szerződést. Remélem meglesz.

 

Köszi!

 

Előzmény: blueye (1088)
blueye Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1088

Szerzodesen rajta kell hogy legyen.
Telebankod van? Ott gondolom megmondjak.

Előzmény: JeeEm (1087)
JeeEm Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1087

Valaki meg tudja mondani, hogy az OTP bank internetbankjához az azonosítót hol lehet megtalálni. Ez valami szerződésen van rajta? Vagy honnan lehet beszerzeni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.30 0 0 1086
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.29 0 1 1085
Ványi Norbert Creative Commons License 2020.06.28 0 0 1084

Igen, abban lehet valami, hogy ha az esés gyorsan jött az alap árfolyamában, az egyébként gyors korrekció meg lassan jelenik meg, akkor ott már valami más lesz a kilábalás menete, és tényleg összejöhet a több év is. 

 

Még tavaly novemberben dobtam a Suprát, csak azért, mert hiába volt kiemelkedően jó év, és ment elég jót az ő árfolyamuk is, olyan 10%-ot azért lecsíptek maguknak. Azóta figyelem összehasonlítva ezt és a helyette választott passzív részvénzpiaci befektetést, és február végéig szépen látszott, hogy az aktív alapkezelés szakad le a passzívtól. Aztán a válsággal mindkettő beszakadt, de a passzív indexkövetés már pluszos novemberhez képest, az aktív alap meg nagyon lassan korrigál.

 

Ha opció a pozíció lezárása, és elfogadja, hogy x ideig az állampapír csak a veszteség ledolgozását fogja kitermelni, akkor hajrá. Nem biztos, hogy ez a jó megoldás, de ezzel vége az idegeskedésnek, onnantól már kiszámítható lesz.

Előzmény: JeeEm (1083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!