Keresés

Részletes keresés

Denzer Creative Commons License 2019.03.20 0 0 4229

2014-ben egy Csepeli ( 21. ker) 54 négyzetméteres panel lakás árát mennyire tippelnétek?

Annamária Ferbert Creative Commons License 2019.03.19 0 0 4228

Sziasztok! Lakásvásárlás előtt állunk a párommal és segítséget szeretnék kérni hogy tudtok e ajánlani egy jó ügyvédet illetve hitel ügyintézőt aki ebben a segítségünkre lehet? Eddig voltunk pár bankban a lehetőségeinket felmérni de nem szeretnénk semmilyen buktatón fenn akadni ezért szeretnénk igénybe venni egy szakember segítségét.

Managa Creative Commons License 2019.02.21 0 0 4227

Üdv.
Földterület átminősítéssel kapcsolatos Törvényt-jogszabályt keresnék. Ami kimondja, hogy Nem lehet Földtörvény alá eső földterületet átminősíteni. 
Igen tudom, hogy az "átminősíthető" határidő 2017 decemberében lejárt. De mi van utánna?

Előre is köszönet.

kígyószisz Creative Commons License 2019.01.08 0 0 4226

Az elég érdekes lenne, mert - gondolom - társasházzá alakítják majd az ingatlant, ahogy elkészülnek a lakások (és esetleg a garázsok, stb. is), ilyenkor ezek külön albetétben szerepelnek.

Nem tartozik azonban albetétbe a telek, az mindig a társasház közös tulajdona marad.  

Előzmény: Aramixer (4224)
kígyószisz Creative Commons License 2019.01.08 0 0 4225

Ahogy előttem is írták volt, pert kell indítani a közös tulajdon megszüntetése iránt. Ilyenkor a bíróság ügygondnokot - egy ügyvédet - fog kijelölni a másik fél képviseletére.

A perben kérhető több lehetőség is: 1. hogy a többségi tulajdonos magához váltja az ingatlanhányadot és letétbe helyezi az összeget, ez esetben a bíróság az ítéletben intézkedik a tulajdonszerzésről és megkeresi a földhivatalt a bejegyzés iránt, vagy 2. árverésre bocsátják az ingatlant, amennyiben a felperes ezt a lehetőséget jelöli meg a keresetben.

Van egy harmadik is (pontosabban: ha ez járható, előzi a többit): a természetbeli megosztás, kérdés, hogy ez egyáltalán járható-e, az esetek többségében nem.

Tehát pereskedésre fel! Az ügy megoldható.  

Előzmény: crinc (4221)
Aramixer Creative Commons License 2019.01.07 0 0 4224

Illetve eszembe jutott még valami. Ennél az ingatlannál a telek az építtető tulajdona marad a lakások átadása után. Ez lehet probléma?

Előzmény: Aramixer (4223)
Aramixer Creative Commons License 2019.01.07 0 0 4223

Sziasztok!

 

Lakásvásárláson töröm a fejem és szóba kerültek új építésű ingatlanok is. Az egyiknél már elkezdték a mélygarázst ásni de még nincs építési engedélyük. Azt mondták, hogy 1-2 hónapon belül meglesz. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben szabad-e szerződést kötnöm velük? Az állításuk szerint már a lakások kb negyedét eladták.

Troll Lee Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4222

Pert kell indítani a közös tulajdon megszüntetésére.

Google: "közös tulajdon megszüntetése per".

 

A legegyszerűbb, ha a bíróság árverést rendel el. A 3/4 pénzt megkapjátok ti, a maradékkal meg lesz valami.

Előzmény: crinc (4221)
crinc Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4221

Tisztelet-teljes üdvözletem a Hozzáértőknek!

Hogyan adható el egy családi ház, ha annak az egyik (1/4) résztulajdonosa 12 éve külföldre távozott és tartózkodási helyéről, semminemű elérhetőségéről nincs tudomásunk? A felkutatására tett kísérleteink sem vezettek eredménye. A megtalálásra irányuló rendőrségi eljárás, nemzetközi keresés pedig avval zárult 3 évvel ezelőtt, hogy: megtalálták, de elzárkózik a kapcsolatfelvételtől; és tartózkodási helyéről semmilyen információ kiadásához nem járul hozzá.

Megelőlegezett köszönet a  segítő válaszért!

 

kanapekamred Creative Commons License 2018.11.10 0 0 4220

 

 

 

Nem neked kell aggódni. Hanem a vevőnek. Így van ingatlanod is meg pénzed is.

 

 

 

 

Előzmény: Lucas_ (4217)
ledorgol Creative Commons License 2018.05.15 0 0 4219

Üdvözlet !

 

Ingatlan közvetítői díjat lehet a Nav-nál visszaigényelni ?

Fizetnem kell valamennyi illetéket és így kijönne belőle.

murray Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4218

az hogy az ügyvédek és a közjegyzők mindig mindent elbasznak százezrekért az egy dolog. nekem is elfelejtette az ügyvéd bevinni a Földhivatalhoz az adásvételiket.. egy évig.. legalább elnézést kért. 

van olyan hogy egy évig lóg a levegőben a lakás. 

lehet az új tulaj húzza az illeték miatt. de neked ha nem vettél más lakást már adózni kell a vételárból.  

hívd az ügyvédet és csinálja meg. 

 

Előzmény: Lucas_ (4217)
Lucas_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4217

A Földhivatal egyszer az ügyvédi szárazpecsét hiánya, másodszor vmilyen dokumentum hiánya miatt utasította el a kérelmet. Nem is értem, hogy ügyvéd hogyan hibázhat ilyet??

Az új tulajt sem értem. Mintha nem lenne sürgős neki. Talán az illeték miatt? No, de egy év alatt nem intézi el az ügyvéd a tulajdonjog bejegyzést? Hova lehet ilyenkor fordulni? Mit lehet tenni?

Előzmény: murray (4216)
murray Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4216

mi az indok amivel elutasítja? széljegy vagy mi? 

az új tulaj nem aggódik?  

az új tulaj nem tudom mért húzza? adózás? fordítva lehet gáz ha még a te neveden van és kifizették akkor lehet rá jelzálogot felvenni. 

Előzmény: Lucas_ (4215)
Lucas_ Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4215

Üdv Mindenkinek!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. 2017-ben eladtam a lakásomat. A vevők hozták az ügyvédet. 2017-ben 2x adta be az ügyvéd a Földhivatalba a tulajdonjog bejegyzési kérelmet. Mind a két alkalommal elutasította a Földhivatal. (jogosan) 2018-ban hiába nyaggatom az ügyvédet (többnyire e-mailben, hogy legyen nyoma, de telefonon is), nem sikerült még mindig elintéznie, hogy átírja a Földhivatal a tulajdonjogot az új tulajdonos nevére. Mit lehet ilyenkor tenni? Hova fordulhatok segítségért? Milyen szándékkal húzhatja az időt az ügyvéd? (és az új tulajdonos)

kígyószisz Creative Commons License 2018.05.06 0 0 4214

Igen, földmérőre van szükség, aki elkészíti az ún. épületfeltüntetési vázrajzot, ő nyújtja be a földhivatalhoz, ennek alapján kerül átvezetésre a nyilvántartásban és a tulajdoni lapon.   

Előzmény: Margaréta68 (4210)
kígyószisz Creative Commons License 2018.05.06 0 1 4213

Ezen felesleges gondolkodni, aki adja a tanúsítványt, tudja, minek kell benne lennie. A HET-számnak viszont az adásvételi szerződésben is szerepelnie kell (elvben a tanúsítványt is mellékelni kellene az adásvételi szerződéshez, a benyújtáskor, de ez nem szokás).  

Előzmény: mezdema (4212)
mezdema Creative Commons License 2018.05.03 0 0 4212

Sziasztok!

 

Energetikai tanúsítványt kell csináltatnom. Reklámból ez volt szimpi: https://www.energetikai-tanusitvany.eu/

Van valakinek tapasztalata ilyen cégekkel, mire kell figyelni ilyen tanúsítványnál? Még sose csináltattam ilyet.

 

Köszi előre is

murray Creative Commons License 2018.05.03 0 0 4211

van ilyen.

első kör: Földhivatal. 

 

 

Előzmény: Margaréta68 (4210)
Margaréta68 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 4210

Üdv! Hozzáértők segítségét kérném. Van egy családi házunk, amit 50% készültséggel vettünk 2010-ben, abban az évben be is fejeztük. Mi csináltattuk a tervrajzot, építési engedélyt kértünk. Most jelen pillanatban a tulajdoni lapon nincs feltüntetve a ház, "kivett, beépítetlen terület"-ként van a nyilvántartásban.

 

Mit hibáztunk, ill. mit kell tennem, hogy a tulajdoni lapon szerepeljen a ház? Földmérővel kell hívnom?

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4209
Huuus Creative Commons License 2016.12.11 -3 0 4208

Debrecen 30km-es körzetében Pocsajon 1228m2 összterülettel rendelkező, 105m2 alapterületű 3 szobás családi ház eladó! 
A házhoz tartozik egy kb. 550m2 alapterületű kert melyben egy 40m mély artézi kút is megtalálható.
A házban a fűtést gázkonvektor, valamint cserépkályha is biztosítja. A fűtési időszakban a rezsiköltség havi szinten sokkal minimálisabb mint egy átlagos családi ház esetében! 
A ház kiválóan alkalmas ön és családja részére.

Érd.: 06303561945

zsanna Creative Commons License 2016.11.18 0 0 4207

Igen, szerintem kötelessége lett volna elmondani, ha illeték-köteles ez a csere :-( 

Adózásilag meg olyan, de olyan hülyeségeket bírnak mondani, hogy sokszor az ember esze megáll :-( A paciens meg minket néz hülyének, mert ugye az ügyvéd a sok pénzért csak nem mond valótlant! Pedig de :-( 

Előzmény: Csokis (4206)
Csokis Creative Commons License 2016.11.17 0 0 4206

Most átnéztem az illetéktörvényt, és a különbözet fizetési kedvezmény csak lakástulajdonok cseréjére vonatkozik, nem ingatlanra általában. Félek, hogy ez az "így jártunk" klasszikus esete. Azért az ügyvéd ezt mondhatta volna előre. :-(

Előzmény: zsanna (4204)
Csokis Creative Commons License 2016.11.17 0 0 4205

Köszi, én is ezt nem értem, de felhívom holnap az ügyvédet, aki intézte. (Végül is hagytunk nála elég pénzt. :-) ) A be(nem)számításban az a furcsa, hogy ez egy csereszerződés volt, tehát mindkét ingatlan egyértelműen benne volt. Na, majd meglátjuk.

Előzmény: zsanna (4204)
zsanna Creative Commons License 2016.11.17 0 0 4204

Illetéknél nincs már az a beszámítás, hogy ha egy éven belül eladott egy másik ingatlant, akkor csak a különbözet után kell adózni?  (és hát a logika azt diktálja, hogy ha a cserénél az egyik ügyletet úgy kezelték, mint vételt, akkor a másik ügyletet meg eladásként kell kezelni, nem? )

Mert ha még él ez a passzus, akkor az ügyvédet kéne elővenni, hogy miért nem jelezte a beadványban a beszámítást? Ezt ugyanis a magasságos hivatal nem ellenőrzi, nem jár utána, annak kell ezt jelezni, akinek az érdeke az illeték csökkentése :-( 

Előzmény: Csokis (4203)
Csokis Creative Commons License 2016.11.17 0 0 4203

Kedves Hozzáértők!

 

Szeretnék tanácsot kérni illeték ügyben. Nejemnek volt egy beépítetlen telke, amit elcserélt a testvérével a szülők családi házának 1/4-ed részére. (a ház haszonélvezettel terhelt volt, de ez most -szerintem- mellékes, mert csak az összegeknél számít majd) A csereszerződésnél a megállapodás az volt, hogy értékben cserélnek, pénzmozgás nem történt.

Most (több, mint két évvel később) kapott egy végzést, hogy a megszerzett 1/4 házrész teljes, haszonélvezettel csökkentett értéke után fizesse ki a 4% illetéket. (Házrész 10 MFt, ebből haszonélvezet 2 MFt, illeték 8 MFt 4%-a) Ez így tök oké? Pénz nem forgott, a két ingatlan azonos értékű volt, elvileg mindenki maradt a vagyonánál, miért keletkezik illetékfizetési kötelezettség?

U.i.: Az már csak hab a tortán, hogy közben a testvére váratlanul meghalt, nejem "visszaörökölte" a telek felét, arra már hónapokkal ezelőtt kifizette az örökösödési illetéket, mert az viszonylag gyorsan kijött.

Kandírozott cseresznye a habon, hogy a házat anyósommal közösen azóta el is adták, azután kifizette az SZJA-t. Mivel nem számolta bele a szerzési értékbe az illetéket (eszébe nem jutott, hogy csere után is lesz), most lehet önrevíziót készíteni, és valamennyi adót visszaigényelni. Persze ez nyilván kevesebb, mint az illeték maga, hisz' csak annak 16%-a a túlfizetés.

 

Előre is köszi: Csokis

sesame Creative Commons License 2016.10.26 0 0 4202

Sziasztok,

van egy ismerősöm, akinek nincs a kezében a lakás eladásáról szóló adásvételi szerződés, honnan tudna megszerezni belőle egy hiteles példányt?

Nem emlékszik az ügyvéd adataira, tehát az nem megoldás, hogy elmegy oda.

És ki által lenne hitelesítve?

dr_ius Creative Commons License 2016.09.14 0 0 4199

Sziasztok!

 

Szerintetek a közös tulajdon esetén, ah az egyik fél önényesen használja, a másikat kizrája a többlethasználati díj követeléssel szemben a kizárólagos használó követelheti-e a használathoz tapadó tuljadonnal járó költségeket (ld. pl. közös költség használathoz tapadó része), hiszen ő használja az ingatlant, mint amikor a haszonélvező is, tehát viselje ő a használatból erdő töbletköltségeket is.

Prézlivagány Creative Commons License 2016.06.27 0 0 4198

Tiszteletem!

 

Legyetek szívesek segíteni a következóben.

 

Vettem egy lakást tavaly, amit idén eladok, mert veszek egy házat.

 

A lakásomat többért adom el, mint amennyiért vettem ezért a különbözetből adóznom kell.

 

Kérdésem: a nyereségből levontható az illeték vagy a lakás értéknövelő beruházása?

Új kondis kazán, központi fűtés.Ez gondolom biztosan levonható, de az új fürdőszoba és afelújítás pl. csempe, festés az is?

 

 

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!