Keresés

Részletes keresés

katzpadre Creative Commons License 2010.12.11 0 0 42

ElVE! Miután a nagy kibaszott demokráciátoknak megfelően olyan faszán leblokkoltatok, hogy még a "bölcsességeitek"re sem tudok válaszoni, kénytelen vagyok itt megpróbálni. Aki látja, adja át! Mit tettetek az én érdekemben? Gondolom humornak szántad. Annak viszont nagyon gyenge.  A véleményimet fenntartom, itt nem szívesen ragoznám tovább. Nem a wikipédia sz.r úgy önmagában, hanem Ti tettétek azzá. A megbecsülés teljes hiányával, de tisztelettel (mert az ilyen nagy szélhámosságnak kijár): lj

A topicot nyitó olvtárs meg megnézhetné, hogy minek csinál reklámot.

sagnerkpt Creative Commons License 2010.12.11 0 0 41

Gondolom lesz kaja pia ingyen. Ott a helyünk.

Előzmény: Lebenstod (36)
granthotel Creative Commons License 2010.12.11 0 0 40

És neagyjisten legalább megköszönték, vagy beléd kötöttek?

Előzmény: Lebenstod (35)
granthotel Creative Commons License 2010.12.11 0 0 39

Ritka egy visszataszító társaság ez a vezészerkesztő csapat.

Előzmény: katzpadre (38)
katzpadre Creative Commons License 2010.12.11 0 0 38

A magyar wikipédia úgy szar, ahogy van. Van tapasztalatom, mert eddig én is sokat írtam bele. Úgy tűnik, hogy néhány kisttílű csaló vette át az irányítást az utóbbi időben. Ezek maguknak címeket és rangokat osztogatnak, és igyekeznek kiutálni az értelmesebb embereket. Az ún. szócikkek is jórészt használhatatlanok. És akkor ingyen írsz bele, amit rögtön a sajátjuknak tekintenek. Az viszont igaz, hogy az benne van a szabályzatukban, hogy hirdetni nem lehet benne. Ezért aztán örök homályban marad, hogy tulajdonképpen miből is működik. Azt azért nehezen hiszem, hogy az ingyen bedolgozó szerzők munkáinak lenyúlásából. Azt ajánlom messze kerüld és feljtsd el.

Előzmény: ritkán írok (37)
ritkán írok Creative Commons License 2009.12.22 0 1 37

Nahát ma óriásit csalódtam a WIKI-ben!

 

Böngészés közben feltűnt, hogy sok cégnek vállalatnak van fent oldala, többnyire érdekes információkkal, néha külső hivatkozásokkal.

 

Gondoltam egyet, a saját (hazai tulajdonú országos üzletlánc) munkahelyem oldalát is megszerkesztem, nagyon ügyelve, hogy ne reklámszagú legyen, hanem hasznos infrmációkat tarmazzon.

 

egy perc sem telt bele, jött az üzenet, hogy törölték, mivel reklám.

 

szerencsére a törlést végző adminisztrátor elérhetősége látható, így rögtönrákérdeztem miért? illetve, hogyan lehet másoknak wiki oldaluk

 

a válasz rövid volt: a bejegyzett cikk szerinte reklám és én csak ne foglalkozzak másokkal, menjek szépen el innen különben IP cím felfüggesztés, örök törlés... és az én munkahelyem egy szar, szar honlappal szar arcokkal mint én :(

 

Őszinte leszek:

leszarom,

de azért az szomorú, hogy a magyar wiki néhány unatkozó egyetemista játéka...

Lebenstod Creative Commons License 2008.11.16 -1 0 36
Ma újabb nagy wiki-találkozó lesz délután Győrben!
Lebenstod Creative Commons License 2008.05.06 0 0 35
Több 20.szdi magyar festőt én csináltam meg, bővíthető.
Nem volt Flaubert, Zola, Montaigne szócikk.
Már van.
forumozok Creative Commons License 2008.04.14 0 0 34
Via Galvani Creative Commons License 2007.10.13 0 0 33
A magyar wiki: nagyon bővül, kicsit, de javul. Egyelőre ennyi.
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.12 0 1 32
index.hu/

Főoldalán a cikkem (köszömöm):

Világnézet Szádat befogod!
A magyar wkipédia olyan, mint Orwell Állatfarmja, csak itt a szerkesztők a disznók.

Wikipédia szabad lexikon? - Mormogás joga? - Tilos!

Via Galvani Creative Commons License 2007.09.27 0 0 31
Javul, és még javítani kell a magyar wikit. Úgy tudom, néha te is fellépsz. Tedd.
Előzmény: Törölt nick (28)
Lebenstod Creative Commons License 2007.09.18 0 0 30
Ősz. Most újabb wiki-találkozó, Pécs, szeptember 29.
Előzmény: Dumás Sanyi (29)
Dumás Sanyi Creative Commons License 2007.06.14 0 0 29

Wikipédista-találkozó lesz Miskolcon június 16-án (szombaton) 15 órától. Mindenkit szeretettel várunk!
Részletek a Wikipédia:Magyar wikipédista-találkozók  lapon.

Rorimack Creative Commons License 2007.06.02 0 0 27
Mindezt a Virtuson. Nem öntökönszúrás ez egy kicsit? Na jó, mondjuk ki, nagyon?
Előzmény: Világnézet (26)
Világnézet Creative Commons License 2007.06.01 0 0 26
Néhány WikiCiki írás:


Wikipédia, a ponyva-'lexikon'
www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=20441

" Most ponyva-”lexikonnak” nevezem a Wikipédiát, mert a színvonala kb. ennek felel meg. A ponyvairodalomhoz hasonlóan betölt bizonyos nem túl színvonalas funkciókat. A ponyva irodalom például szórakoztat, a magasirodalom viszont művelve szórakoztat."

Az anonimitás, az Internet sajátsága, a Wikipédia másik rákfenéje
www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=6569

"Így válik az IP cím és nick azonosítás, a Wikipédia diktatúrájának „terroreszközévé”. Hogy a Wikipédiában diktatúra van, azt nem teszem idézőjelben, mert az van. Terror a terror szabadabb értelmében van: azaz agyatlan elnyomás."

Az Internet, mint nyilvánosvécé
www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=6415

" Az Enciklopédia Britannica főszerkesztője hasonlította a Wikipédiát egy nyilvános vécéhez."

A (Magyar) Wikipédia nem lexikon www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=6358

"Mi tehát a Wikipédia? Nem sokkal több, mint pár, esetlegesen összejött ember esetlegesen szerkesztett közösségi véleménye. Nem méltó a lexikon névre."

Wikipédia: dilettánsok anarchiája
www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=3915

"A demokrácia ugyanis nem csupán annyi, hogy néha szavazások vannak. Ennyi erővel akár a szocializmus is demokrácia lett volna.
A Wikipédia azonban bevallottan nem demokrácia,"
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 25
Nem volt hibás, vélhetően törölték...
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.10 0 0 22
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.10 0 0 21

Pontosan, s ezek nem sutyiban, titokban zajlottak: Wikipédia:Véleménykérés/IGe

 

Iván Gábor ahová beteszi a lábát, ott felfordulás van körülötte, sértődések alakulnak ki, s erre egyre több példa van, legutóbbi a sok hónapos ámokfutása a Wikipédián :-(((

 

Gábor, tudom, hogy hiábavaló kérés, de magadba szállhatnál már...

Előzmény: Tova Szilárd (19)
Tova Szilárd Creative Commons License 2006.05.10 -1 0 20
A cikket író Brendel Mátyás IGe-hez hasonló destruktív tevékenysége miatt a közösség döntése alapján hosszabb-rövidebb ideig bizonyos korlátozásokkal használhatta a Wikipédiát, és ez lelkileg megviselte. Vagy nem. Mindenesetre halálosan sértődött, a cikke helyes megítéléséhez ez figyelembe veendő.
Előzmény: Iván Gábor (16)
Tova Szilárd Creative Commons License 2006.05.10 0 0 19
Iván Gábor IGe néven ámokfutott a magyar Wikipédiában. Közösségromboló tevékenysége miatt, számlálhatatlan mennyiségű kérés, figyelmeztetés után a szerkesztők közössége megszavazta a végleges kitiltását. Cikkeiből a sértett ember elfogult indulata szól.
Előzmény: rali (18)
rali Creative Commons License 2006.05.10 0 0 18
Mit lehet egy ilyen végletre mondani?
Előzmény: Lebenstod (12)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.05.09 0 0 17

Néhány bíráló cikk a Wikipédiáról:
Nagyon sok van, de ezek csak azok, amelyet én írtam


Wikipédia szabad lexikon? - Mormogás joga? - Tilos!
http://www.magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=1254



"a trollokat el kell pusztítani"..."a trollokat ki kell irtani"...Hitler is igy kezdte
http://www.magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=1385



Wikipédia hiszekegy
http://www.magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=1465



Wikipédia - Math szerkesztőt idézzük
http://www.magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=1713

 

Wikipédia - sok a zokni szerkesztő
http://www.magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=1727

 

Iván Gábor Creative Commons License 2006.05.09 0 1 16

Ez is egy jó cikk:

 

 

http://www.magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=3915


Wikipédia: dilettánsok anarchiája
Brendel Mátyás - 2006.05.09 10:26

Áttörés, csoda, forradalom? Az alábbi esszében azt a meggyőződésemet fejtem ki, hogy a Wikipédia sikere inkább mennyiségi, és minőségi szempontból messze jobb is lehetne...

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.17 0 0 14

Netes közjavakra épülhet a digitális korszak
http://www.origo.hu/techbazis/internet/20051016creativecommons.html

 
2005. október 16., vasárnap, 4:20
 
Nem támogatja a kalózkodást a Creative Commons nevű, internetbarát licenctípus kiötlője, a Wikipédia online enciklopédia alapítója pedig nem huny szemet a cenzúra felett - tudtuk meg az új médiára fókuszáló RE:aktivizmus konferencián

Lebenstod Creative Commons License 2005.05.28 0 0 12
Olvasd el, és mondd.
Előzmény: rali (11)
rali Creative Commons License 2005.05.28 0 0 11
De nagy duma...kiíratkozott....

A többit már nem is mondom...
Előzmény: Lebenstod (10)
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.24 0 0 10
Lelkesen kezdtem olvasgatni, éjszakákon át.  Aztán meghökkentem. A "Szálasi Ferenc" szócikken. Elolvastam a szócikk vitáját is. A szócikk olyan megjegyzéssel került fel, hogy "nem semleges" (vagy hasonló). A magyar wikipédia szerkesztői ezt kompromisszumos megoldásnak érezhették, pedig nem az. (Hasonló a helyzet a magyar nyelv finnigor rokonságát "cáfoló" ostobasággal. A döntő az, hogy fent hagynak ilyesmit, vagy nem fogadják el. Szomorú vagyok: ez a kiváló lehetőség, a magyar wikipédia ezzel kiiratkozott az európai kultúrából. Tisztelt szerkesztők: át kéne ezt gondolni, felelősen és lassan, komolyan.
attus germanicus Creative Commons License 2005.05.11 0 0 9
Mindenesetre a témától is függ. Ha megnézed a mostani kezdőlap-cikket, azt pl. nehéz lett volna angol fordítással előállítani.
mmBálint Creative Commons License 2005.05.10 0 0 8
Buzdítanak is az angolok fordítására, meg azzal nincs is jogdíjgond.
Előzmény: Gyáva Nyúl (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!